Viete ako riešiť veľmi citlivé zuby?

beruska2x
11. lis 2009

Mam zrejme super citlive zuby, jakmile v zime - i ted uz vyjdu ven tak me silene boli... hlavne teda na chlad ale i na horke... mate nejake osvedcene prostredky, recepty jak toto resit?
diky

marianca
11. lis 2009

No beruska, mám dosť podobný problém, ale žiadne extra riešenie. Na budúci týždeň idem na konzultáciu so zubárom čo sa dá s tým robiť, lebo odkedy sa narodil malý mám stále nejaký problém so zubami, buď kaz, alebo citlivé, alebo zapálené ďasná, tak uvidím čo mi povie......potom poviem 😉

mywiel
11. lis 2009

Ja pouzivam len Sensodyne zubnu pastu ta mi to zmiernuje, ale az tak citlivé zuby ako vy zase nemam... 😕

martek
11. lis 2009

mam stejny problem, byla jsem u zubaka a zuby mam v cajku i kdyz boli 😀
ale mam tedka novou zubni pastu a fakt pomaha (jmeno vam nereknu, je v kouplne a ja gaucuju. je z profimedu, tam vam poradi 😉 )

beruska2x
autor
11. lis 2009

ja mam podle zubarky zuby taky v poradku jen proste desne citlive 😖

martek koukni na tu pastu 😉 ten Senzodyne mi vubec nepomohl 🙄

martek
11. lis 2009

berusko, ale to je az nahore v patreeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

martek
11. lis 2009

Sensi Shield Toothpaste 😎

beruska2x
autor
11. lis 2009

mazej lina kuze 😀 😀 😀 😀 muzes to brat jako fit pro zivot 😉

beruska2x
autor
11. lis 2009

jsi hodna, dekuji, kde jsi ji koupila v lekarne???

martek
11. lis 2009

http://www.sensishield.co.uk/sensishield_toothp...
v profimedu ve Vankovce 😉

fit pro zivot?????? 😀
se mi nastesti chtelo na wc :-X 😀

beruska2x
autor
11. lis 2009

kouknu na net kde to maji.. diky

martek
11. lis 2009

¨neni zac 😉
snad pomuze jako me

lamarika
11. lis 2009

beruska: zkus zymafluor. Bere to můj malej, ale je to i pro dospělé na citlivý zuby

helcah
12. lis 2009

Já mam velmi citlivé zuby (mám dost odhalené zubní krčky) a pomáhá zubní pasta elmex plus spolu s ústní vodou stejné značky. Musí se používat pravidelně a po pár dnech se to zlepší. Při dlouhodobém používání se citlivost odstraní úplně. Když se mi odhalí nový zubní krček, tak nemůžu horký, studený, sladký, prostě nic a při čištění to strašně bolí. Ale po pár dnech používání elmex to zmizí. Taky doporučuju kupovat zubní kartáček v lékárně, rovný bez nějakých delších štětin apod. a ten nejměkčí.

martek
12. lis 2009

helcah, jasny, Curaprox forever 😎 😉

helcah
12. lis 2009

A s tím zymafluorem radši pozor - zubaři doporučují prý do jednoho roku max., protože ve vodě z kohoutku je hodně fluoru a vznikají bílý skvrny na zubech, takže bych se radši nejdříve zeptala svýho stomatologa.

helcah
12. lis 2009

Martek - to je přesně ono.

saska.t
12. lis 2009

mne pomaha Lacalut 😉

kristina25
12. lis 2009

suhlasim s martek naj je kefka Curaprox, ale ta extra jemna. Kupila som si v zdr. potrebach. Mali na nich akciu 2+1 zdarma. Tak mi to vystaci na jeden rok.
Och tie zubky. Ja mam dole odhalene krcky a silnu parodontitidu. Tiez ma v zime boleli zuby. Zubarka mi poradila Lacalut aktiv a roztok Corsodil na vyplachovanie. Ta pasta Lacalut je super, normalne citit, ze ucinkuje na tie dasna. Ale musi sa pouzivat stale. Skusala som aj ine pasty, ale dasna mi zacali znova krvacat tak musim pouzivat iba tu Lacalut. A ten roztok Corsodyl sa pouziva len dva tyzdne a potom je niejaka prestavka. Ja som ho pouzivala iba 2 tyzdne, lebo hnedne alebo zltne od neho sklovina.

martek
12. lis 2009

kristi, zkus zubni pastu Gingidex, prodavaji ju prave v profimedu a je daleko lepsi nez lacalut. lacalut udajne resi akutni krvaceni, byt dlouhodobe, ale neresi, proc to krvaci. tahle pasta resi problem. mamka pouzivala spoustu let lacalut a dobry, ted uz ma asi 4 rokem gingidex a VYBORNY. samozrejme v kombinaci s curaproxem 😉
a ustni vodu maji taky

klba
12. lis 2009

ja som bola u zubarky, myslela som ze mam kaz ale nic take, uz pri umyvani zubou som citila bolest a vraj to mam oslabene zubne krcky, dr mi poradila gel elmex, nanasa sa to 1-2 x tyzdenne a pomohlo mi to, sem tam sa mi to vrati, vtedy si to nanesiem a mam zase na niekolko tt klud.
http://www.pharmshop.eu/articles.asp?TabStripIn...

beruska2x
autor
12. lis 2009

no ja jsem byla u zubarky dneska, katźy taky mnemam, taky mi radila elmex a v Liberci je zubni centrum, tak se tam dojedu podivat pry tam maji super veci...
ja mela zatim Senzodyne a to mi nepomohlo vubec, mam zuby citlive na horky/studeny ... skadky a kysely mi nevadi vunec ale jak studeny, tak se muzu zblaznit bolesti, ani venku nemusim otvirat pusu a boli to 😅

mobina
12. lis 2009

HOlky já taky vyzkoušela všechno možný i nemožný a nakonec mi asi pomohl zubní kartáček Curaprox Ultra soft,oranžový! elmex a zelená ústní voda elmex. Třeba zelený elmex mi citlivost zhoršoval, totéž sensodyne a dásně mi po tom spíš krvácely. V těhu jsem čekala zhoršení ale všechno zůstalo při starém, tak snad pak i po porodu 😅 Já měla zuby citlivé hlavně na studené a sladké. To bych bolestí skákala dva metry ke stropu 😒

eho
12. lis 2009

Já jsem taky měla strašně citlivé zuby - na studené - někdy i na ledovýá vzduch, rajče, pití. Pomohl mi Curaprox super soft, zubní pasta Sensodyne. No a pak jsem zatoužila zase po té klasické chuti pasty a na radu dr. jsem začala používat zubní pastu (mám Colgate bez alkoholu) a zuby jsou ok. Vůbec nejsou citlivé, ale u Curaproxu zůstávám 🙂. Naučila jsme na něj celou rodinu.

kamila02
17. lis 2009

beruska, tak "citlivé zuby" - tedy ve skutečnosti odhalující se krčky, mám taky. Naštěstí mám k tomu tchyni zubařku 😀 Takže mi to vždycky krásně zmizí, když se k ní konečně dokopu.
Zubní kartáček mám používat pouze dětský a to ten nejměkčí. Zubní pastu jsem dostala od tchyně Parodontax - chutná teda hnusně, ale pomáhá skvěle. Viděla jsem ji v lékárně, stojí kolem 80Kč. Když už ji nemůžu snést, tak dostávám Elmex. Místo ústní vody (tchyně mi je sice dává, ale prý je to tak akorát pro chuť) dostávám přímo na předpis v lékárně namíchanou vodičku. Co v tom je nevím, ale to teda pomáhá super rychle. Dá se toho lžička do skleničky s vodou na vyplachování a do týdne mě pusa nebolí. Zanícená místa dásní tím mám přímo lehounce potírat neředěným. Má to chuť trochu podobnou tomu Parodontaxu - tedy hnus, ale fakt účinnej 🙂

peroli
17. lis 2009

podle mojí zubajdy je nejlepší používat elmex a rovný měkký kartáček... rada opravdu dobrá ale když si někdo v mládí zuby (v rodině už tak špatný) pose*e jak já , tak pak už nepomůže ani svěcená voda ☹ 😢

erkada654
25. únor 2010

TAK JA MAM NA MOJE MOC CITLIVE ZUBY UZASTNY PRODUKT RADA OD MAMI.OBJAV JE Z BILINEK CISTY EXTRAT --herbadent--.1ROK POUZIVAM A MAM POKOJ AJ MOJE DETI SKUSTE KUPA V LEKARNI . JE AJ AKO USTNA VOD.AJ PASTA .A GEL PARADONTOZA. SKUSTE OJOJ OJOJ

erkada654
25. únor 2010

NO ATAK KAZDY HLADA ALE JA UZ NIE SOM SPOKOJNA SKUSTE TO CO MAM JA herbadent DEZINFIKACE A OZIVENI UST CISTY DECH S SPOKOJNOST ------.------

victoria852
4. říj 2010

Ahoj, moja zubarka mi na citlivé zuby odporučila zubnú pastu BioRepair Sensitivity Control, a vysvetlila mi, že je jedinečná v tom,. že obsahuje bioaktívnu formulu MICROREPAIR, ktorá remineralizuje zubnú sklovinu, vytvara ochrannú vrstvu, ktorou zároveň prekrýva nerovnosti a drobné poškodenia zubnej skloviny a zároveň obnovuje jej štruktúru. Používam k tomu aj ústnu vodu ( z tejto sady BioRepair) ,obsahujúcu zlúčeninu zinku, ktorá ma antibakteriálny účinok a zuby zároveň posilňuje. Kúpila som to v Profimede. Dúfam že som Ti pomohla. Maj sa krasne !

esmera
4. říj 2010

@beruska2x Vraj je dobrá zubná pasta Senzodyne, a ptom skús ešte aj pastu Elmex (ale tú zelenú, na citlivé zuby), a aj zelenú ústnu vodu Elmex. Mne osobne Elmex pomohol, ke´d som mala dosť citlivý zub, ktorý bol mŕtvy. Počas užívania tejto pasty sa to značne zlepšilo. Skús.

jobmy
22. říj 2014

Ahoj, ja som mal citlivé zuby na chlad,horúce a najme na sladké. Ale odkedy pouzívam Emmi-dent už tieto problémi chvala bohu nemám. Je to super vec a fakt mi to zabralo v krátkej dobe. Ja reklamu nechcem robiť nikomu tak ak chcete pošlite mi mail a ja Vám poviem kde sa to dá zabezpečiť.