Vigantol. Dají se koupit bez receptu?

bambusek
9. únor 2008

Ahoj holky,
Chtela jsem se zeptat jestli nahodou nevite, jestli kapicky vigantol se daji koupit bez receptu. Byla jsem sikovna spadly mi na zem a rozbily se ☹ ☹ .
Diky moc

svoma
6. črc 2008

Ahoj,tak já mám dávat malé (8 měsíců) 1 kapku denně a mám šestiletého syna a pro toho mi dr. předepsala 2 kapky denně. 🙂

nensy
6. črc 2008

tak mi máme 1 kapku denně 🙂

liviky
6. črc 2008

j u jedné i druhé dcery dávám 1 kapku denně,a to většinou kdy si vzpomenu,anebo po koupání,když už jí trápím čištěním oušek a nosíku,tak ta kapka se mezitím už ztratí a vůbec jí to nevadí 😀 (ale někdy taky zapomenu 😅 )
..jinak holky já nemám Vigantol,ale Vagintol...tak nezapomeňte 😀 😀

nensy
6. črc 2008

no jasně liviky že jsem nezapoměla

liviky
6. črc 2008

tak to je dobře 😀 to tě chválím 🙂

ivulinda
6. črc 2008

holky proč dáváte 1kapku denně a já 2kapky???je to tm,že malá měla nízkou porodní hmotnost???a dáváte i o víkendu my ne

mobina
6. črc 2008

Ivulindo tak to nevím. My dáváme 1 kapku každý den=7 kapek týdně. Tak je beru i já kvůli odvápnění. Myslím, že tohle s porodní váhou nemá nic společného, ale třeba se mýlím 😅

johanda
7. črc 2008

Ivulinda - já jsem dávala jako ty. Ono se to prý řídí i počtem slunečných dní v oblasti nebo takovým něčím...

kacka.va
7. črc 2008

my taky dáváme po jedné kapce denně celý týden

artuse
7. črc 2008

ahoj holky, tak my máme od narození taky předepsané dvě kapky Vigantolu, moc nechápu, proč se to tak liší, proč někteří doktoři doporučují jednu a nekteří dvě 😕 já už teď asi 14 dávám většinou jednu...ale dopud jsem dávala dvě..

makelka
7. črc 2008

My dáváme dvě denně 😉

ivulinda
7. črc 2008

jo tak holky díky...myslela jsem,že to jen my dáváme 2 kapky

micanek
7. črc 2008

My 1 kapku denně, ale sem tam mě tam vlítnou 2 😀 To je na tu křivici, nebo co, ne??? 😅

ivulinda
8. črc 2008

na jakou křivici???

johanda
8. črc 2008

jo je to proti křivici - rachitidě, ta vzniká z nedostatku vitamínu D, v létě se dávka někdy snižuje, páč tvorbu vitamínu D podporuje sluneční záření. V některých jižnějších zemích se nekape vůbec

ivulinda
8. črc 2008

aha a co to je???

johanda
8. črc 2008

je to porucha tvorby kostí, kosti jsou chrupavčité a křivě rostlé, zdravotníci zde když tak doplní 🙂

ivulinda
8. črc 2008

aha tak díky za info 😉

lennis
8. črc 2008

holky, my taky dočasně měli dávat 2kapky denně, když se Dr. zdálo, že má nohy moc do O

scharfinka
30. říj 2008

Ahojky,
ja ma s Vigantolem problem- davame dve kapky denne, ale maly mi po tom cely den blindi...pokud mu ho nedam, tak je to v klidu, ani kapicka z nej nejde ven.......tak ted resim, jestli mu ho vubec davat nebo ne, je plne kojeny a pribira krasne...prijde mi skoda, ze kvuli dvema kapkam pak vyblinka mlicko, na ktere ja se docela nadru-bojuju totiz o vytvoreni kazde kapky mleka uz od porodu

johanda
30. říj 2008

scharfinka, poraď se s dr., v létě můžeš Vigantol vynechat, ale teď na zimu - no nevím. Pravda je, že v zahraničí jsou země ve stejném zeměpisném pásmu jako je to naše a vit. D tam nepodávají. Víš jistě, že ti malý blije z Vigantolu?

abdikate
16. dub 2016
Uživatel abdikate je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od abdikate.

Bez receptu ne, my jsem ho meli na recept od naseho doktora

zuzimuk
27. dub 2016
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

To je psane i na netu, ze jinak nez bez receptu vam ho nedaji 🙂

smetttanov
8. kvě 2016

Tak je to normalni lek, tak ten musi byt s receptem.

julisa88
28. kvě 2016
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Jak casto davate a kolik kapek?