Vigantol. Dají se koupit bez receptu?

bambusek
9. únor 2008

Ahoj holky,
Chtela jsem se zeptat jestli nahodou nevite, jestli kapicky vigantol se daji koupit bez receptu. Byla jsem sikovna spadly mi na zem a rozbily se ☹ ☹ .
Diky moc

martinabarak
9. únor 2008

Ahoj, skus povedat Dr., ze ti dosli, aby ti predpisala nove. Mne sa moja stale pyta, ci este mame.... 😉

bambusek
autor
9. únor 2008

Martinabarak ja bych je potrebovala koupit zitra a to Dr nepracuje 🙂

etuska
9. únor 2008

mne ich predali aj bez receptu

bambusek
autor
9. únor 2008

Etuska
Dik doufam, ze je to u nas taky jako u vas 😀 😀 😀

kupinka
9. únor 2008

Tak já bych právě řekla,že bez receptu nejdou 😒 proč by nám je mudry jinak předepisovaly.....
Ale když pár dnů nedáš,nic se nestane,neboj 😉

bambusek
autor
9. únor 2008

Kupinka
Tak ja se bat nebudu 😀 😀

aponchie
9. únor 2008

VIGANTOL 1X10ML Kapky, roztok
Výrobce: MERCK & CO., INC., WEST POINT, PENNSYLVANIA

Balení: 1 balení
Kód SUKL: 0012023
Kód VZP: -
HEM: -
Doplatek: 0.00
POZOR! Zákon 269/2003 Sb., o léčivech, nedovoluje prodej léků na předpis po Internetu.
Pro nákup navštivte svoji lékárnu.Více informací. Popis zboží
Co obsahuje Váš lék?
1 ml roztoku (30 kapek) obsahuje 0,5 mg Colecalciferolum, což odpovídá
20000 IU vitaminu D3 (1 kapka obsahuje přibližně 666 IU vitaminu D3).

Další látky obsažené v léku
Triglyceridy mastných kyselin.

Indikační skupina
Vitamin.
dle popisu je volne neprodejny ale zkus zavolat do lekarny a jiste ti poradi lepe nez tady

nobody
9. únor 2008

vytrhni z nějaký kuchařky recept a oni ti je prodají v pohodě 😀 😉

vesi
9. únor 2008

ja som ich kupovala aj bez receptu, Dr. sme mali v Blave, bývame 50 km odtiaľ, kvôli kvapkám som nemusela chodiť pre recept...

aponchie
9. únor 2008
vesi
9. únor 2008

no, bolo to ešte pred rokom 😅 tak neviem ako to je teraz 🙂

bambusek
autor
9. únor 2008

Nobody
dik to je super rada,hned zitra bezim do lekarny s receptem 😝 😀

eps
9. únor 2008

Opravdu je jen na recept (bez doplatku, ale těch 30 Kč musíš 😒 ), ale pár dní se mimi bez nich mine, neboj 😉

susik77
9. únor 2008

ahojte, fakt je na recept, pracov. som v lekarni 😎 je to vitamin, kt. sa vstrebava v tukoch, hromadi sa v organizme, takze sa da s nim predavkovat...

kupinka
10. únor 2008

tak to zkus s tím receptem,určitě Ti ho dají,si to třeba nevšimnou 😀 😀 😝 😝

pavlinka3
4. črc 2008

ahoj - já zjistila, že mi malej po vigantolu blindí - ať ho dám před nebo po kojení, prostě půl dne blindíme - sice přibírá, ale štve mě to ☹ má to některá taky tak? peddr. říká, že blindí, protože se přežírá, ale mě se zdá, že je to tím vigantolem - sem ho zapoměla vzít sevou, když jsme jeli na víkend pryč a oba dva dny v pohodě bez blindění, tak nevím ☹

mobina
4. črc 2008

Pavlinko tak je zkus dávat večer před spaním 😒

pavlinka3
4. črc 2008

bude blejt ze spaní a budu se bát, že se zadusí....to ne

liviky
4. črc 2008

já Vás ženy pobavím,u první dcery jsem šla k dr.,že nám došly kapky,takový ty no....vagintol...a od tý doby se to se mnou veze a dělají si ze mě prdel,hlavně doma,...co prý by museli brát kluci? 😀

pavlinka3
4. črc 2008

liviky 😀 😀 😀

nensy
4. črc 2008

tak mi jsme měli vigantol na předpis bez něj ani ránu.já ho malé dávám hned po ránu jak se vzbudí.no liviky to musel bejt trapas co 😀

liviky
4. črc 2008

to jo,ale aspoň jsem dr.pobavila 🙂

ivulinda
5. črc 2008

Vigantol je jen na předpis když mi dojdou dr.mi napíše recept a pak si je už vyzvednu v lékarně.Dáva pouze doktorka.taky ho dávám hned ráno 😉

ivulinda
5. črc 2008

liviky mě si teda pobavila dobře...hezky jsem se zasmála 😀 -to je dobrý no,ale stát se to může každému

gedren
5. črc 2008

Hlavne kams je liviky kapala..??? ;))

lukin
5. črc 2008

liviky: 😀

Je jedno, zda se bere vigantol ráno či večer? Mě doktorka říkala, že mám dávat dvě kapky, ale nechápu proč. Na letáku bylo psané, že dvě kapky se berou jen ve zvláštních případech. A jak ho podáváte? Já kapnu dvě kapky na dudlík a přistřiknu trošku mléka.

ivulinda
5. črc 2008

jj dávají se 2kapky,ale myslím,že jen nekojeným dětem což je náš případ!neřeším jestli 1 nebo 2kapky

lukin
5. črc 2008

ivulinda: Já právě kojím, ale zarazil mě ten leták. Bylo tam myslím napsané pro nedonošené děti a pro nemocné děti, ale už fakt přesně nevím, protože jsem ho vyhodila. Nati není z toho ani jedna, tak mě to prostě zarazilo 🙂 Tak jo, a jak to podáváš a kdy?

mysinka
5. črc 2008

Vigantol - můj věčný problém...zapomínám na něj stále a pořád. Ale skoro si říkám, že jak je teď pěkně a sluníčko, že by ho prtě ani nemuselo potřebovat, ne? Že si ten vitamín D vytvoří samo... 😕

listicka77
5. črc 2008

Lukin, už jsme o tom diskutovali na vícero tématech a je fakt divný, že to každý MUDr. předepisuje jinak - někdo 1 kapku denně, někdo 2 denně a někdo dokonce nějaké složité schéma s vynecháváním některých dní. 😕 Ale jestli tě to trápí, tak dávej v létě 1 a v zimě 2. 😉