Vinted ,,zboží nepřišlo". Podvod?

monuleee
12. dub 2022

Stalo se vám někdy že jste prodali zboží po ,,starém" způsobu,poslali obyčejne přes č.postu a zboží mu nedorazilo? Zítra to bude tejden co jsem odeslala balíček a dnes mi přišla zpráva od kupujícího že mu to nepřišlo. Navíc já nemůžu najít lístek z pošty...nicméně nevím jak kdyžtak postupovat? Balíček ji třeba nepřišel,ale třeba taky přišel a zkouší - bude chtít peníze zpět....co teď ty jo? Kdyby to byly 300 pošlu prachy zpět a nezblázním se,ale šlo o částku 1500... Má osoba nárok na vrácení peněz? Opravdu jsem balíček poslala a vrátit ji peníze ..co když ten balíček má a je to prostě podvod..?

zuzkasim
12. dub 2022

@monuleee Tak záleží na tom, jestli jste se domluvili na poslání obyčejně - to na sebe bere riziko kupující, nebo doporučeně - pak musíš mít podací lístek s číslem zásilky, kde jde snadno zkontrolovat, kde se zásilka nachází. Ve tvé zprávě zmiňuješ oboje, obyčejně přes č. poštu a lístek z pošty... Jinak podací lístky si schovávám vždy do doby, než je mi potvrzeno přijetí zásilky kupujícím, už mockrát se mi to hodilo.

monuleee
autor
12. dub 2022

@zuzkasim na tom jsme se nijak nedomluvili, protože při odeslání,vzhledem k velikosti balíčku to dali na pod.listek. já ho měla taky Schovanek,ale před pěti dny mi udělila hodnocení že je vše v pořádku tak jsem to brala tak že ji to přišlo s vyhodila..no nic asi si zabufetim v popelnici 😅🙄

cuuza
12. dub 2022

Věci nad 300 vždycky pojišťuju, běž hledat lístek, hodně štěstí

pipi_puncocha
12. dub 2022

Kdybys měla lísteček, tak bych to neřešila, ale takhle je to slovo proti slovu... Divné je, že ti dala hodnocení, pokud by balík nepřišel.

monuleee
autor
12. dub 2022

@pipi_puncocha no to mi je právě taky divny. Jak hodnotím vždy az kdyz přijde zbozi. Teď mev jestli vrátit prachy nebo ne...

zatrepalkova
12. dub 2022

@monuleee
pokud jde o doporučenou zásilku, jednou se mi to stalo, naštěstí na naší poště byli velmi vstřícní a vzhledem k tomu, že jsem věděla datum odeslání a adresu příjemce, tak nakonec v systému zjistili, že balíček byl uložen na příjmové poště, dotyčný si ho ve lhůtě vůbec nevyzvedl a už mi i putoval jako vratka zpět... ale je to o přístupu a ochotě, pošta není povinna tyto informace podávat, pokud není podací lístek..

monuleee
autor
12. dub 2022

@zatrepalkova zkusím ho vylovit z koše mezi plinkama💩🤣snad tam bude a kdyžtak zkusím taky tu postu,i když jsou u nás strašně protivny

monuleee
autor
12. dub 2022

Tak lístky jsem našla, takže teď už mi snad nic nemuze

bunicka
12. dub 2022

@monuleee Tak mrkněte na sledování zásilek a uvidíte kde se balíček nachází 😉

leymea
12. dub 2022

@monuleee a kde teda balicek je? Vyzvedla ho? 😀

areh
12. dub 2022

@monuleee já si ještě nechávám poslat smsku o doručení. Tak mám pěkně přehled. To jen třeba tip na příště.

monuleee
autor
13. dub 2022

Tak balíček přišel hned 2.den ale nikdo nebyl doma tak je na poště.asi by se měla podívat do schránky že má zásilku na poste

bunicka
13. dub 2022

@monuleee Možná tam nikdo lístek nevhodil,nebo zapadl mezi letáky, vybral někdo jiný z rodiny a zapomněl říct. Taky se mi to stávalo, že balík ležel na poště a lístek nevhodili, nebo až následující den a ve sledování bylo, že jsem nebyla zastižena a přitom jsem na ten balík čekala doma. Nejlepší je, si lístky uchovávat až do potvrzení kupujícího, nebo sama sledujte zásilku, pokud se kupující nadále neozve.

monuleee
autor
13. dub 2022

@bunicka jo to je možný,je fakt že ta pošta občas stojí za to🙄 hlavně že balíček je na svete. Ještě jsem zvědavá co mi napíše slecna. Já bych ty lístky nevyhodili,ale když mi dala hodnocení,brala jsem to že už ji prisel

bunicka
13. dub 2022

@monuleee Jasný, taky bych si to myslela, už jsem kolikrát dostala na Vintedu hodnocení hned, jak paní odeslala, opačně tedy nikdy, dokud nemá kupující v ruce, tak je to zvláštní. Hlavní je, že máte lístek vy a paní bych napsala, ať si zajde na poštu, pokud nemá lístek ve schránce, tak jí balíček na poště najdou a vydají. 🙂

monuleee
autor
13. dub 2022

@bunicka no právě,mě by nenapadlo hodnotit ani že by někdo hodnotil než zboží prijde. Jo psala jsem ji, tak uvidim