Vitamíny Gravital. Kdy je začít brát?

monaberuska1
16. únor 2010

zdravím všechyn maminky, těhulky, a všechny......
měla byhc dotaz nic co by se týkalo mého dotazu jsem tady nenašla. prosím jsem v 9+4 tt a dneska sem si koupila vitamíny gravital , ale nenašla sem v letáčku nikde od kdy by se měli brát, snad když je začnu ted brat neublizim miminku??já je u prvního dítete taky brala, ale nevim od kdy☹ prosim o radu tedy..♥♥

zanet2009
16. únor 2010

Já jsem Gravital začala brát někdy kolem 5tt, takže myslím, že můžeš 😉

ivika18
16. únor 2010

monaberuska, tak ber třeba jenom obden ty první 3 měsíce a střídej jenom s kys. listovou. Ale jinak je Calibrum pro první trimestr, ale ten už más skoro za sebou, tak to asi nemá cenu.

la_cheri__2
16. únor 2010

Ahojky začni normálně brát já mám femibion 800 a jsem docela jelen z toho kdy je řpestat brát e jen prnví 3 měsíce a já jsem podle pm o týden méně než podle uZ tak nevím u prvního jsem brala gs mamavit ten dělený není

miselaniki
16. únor 2010

monaberuska: stačí si dát slovo Gravital do googlu a vyjdou ti příbalové letáky z on-line lékáren, kde tedy mimo jiné píšou:

Gravital ® je doporučován v období před plánovaným otěhotněním, v těhotenství i v období kojení. Ženami je všeobecně velmi dobře snášen.

la cheri: taky beru Femibion, ale už F400 jelikož už jsem 31tt, taky jsem měla rozdíl v tt podle ms a utz a mudr. i řekl, že týden nevadí i když budeš brát o týden víc nebo méne.

bella.cullen.
16. únor 2010

mono já je začala brát hned jak jsem zjistila že jsem těhu 😉

deeky23
16. únor 2010

holky tak ja dostala gravital hned v 10tydnu tehu to jsem zjistila,ze jsem tehu,a zatim jsem snima spokojena 😀

monaberuska1
autor
16. únor 2010

holky moc děkuji..tak to je paráda, dneska sem si je koupila, tak začnu hned zítra , ráno beru aji kys.listovou tak si to budu pamatovat 🙂 😉 moc dekui, ja je u amly mela no ale nepamatovala jsme si to..

belluci
17. únor 2010

holky Gravital nedoporučuji, miminko má pak po narození váhu jak prasátko..strašně rychle přibírá na váze v těhotenství a navíc dráždí žaludek,má zkušenost.

bella.cullen.
18. únor 2010

tak to není pravda!!! já gravital brala u obouch těhotenství a jedno mělo 3340g a druhý 2900g a já u druhého nabrala jen 9,9kg a žaludek mi nedráždily...ale možná to každý jinak snáší, já s nima byla spokojená 😉

monaberuska1
autor
18. únor 2010

no holky, co napsala belucii, já nesouhlasím, já je brala v prvním těhu a vše dobrý😀 malá měla klasickou váhu a to jsme ještě týden přenášela 😀 😀 😀 tak to asi nebude, ono, a já do ted trpela v druhym tehu nevolnostma a zacala sem je brat a hned je mi lip. poranu, ze mi teda vitaminy nejaky chybeli..

takze ja snima mela v prvni tehu dobrou zkusenost a proto je beru aji ted pri druhém těhu 🙂

ivika18
18. únor 2010

já myslím, že se to obecně s vitamínama v těhu nemá přehánět, asi 3 týdny před porodem mi primář v porodnici taky říkal, ať už vitamíny neberu, že mimi je velký, tak ať není ještě větší macek, že pestrá strava stačí. A to samé mi trvdil i můj gyndař, který je taky primář, ale na gyndě. Kys. listovou prý určitě brát, ale gravitaly apod. s rozumem, třeba obden. Myslím, že ví, o čem mluví.

achalteke
18. únor 2010

já jsem brala Gravital ob den a malý měl normální porodní váhu - 3820g 😉

belluci promiň ale to je blbost

monaberuska1
autor
18. únor 2010

ja brala gravital po celé těhu a aji v porodnici , je totiz aji na kojeni, takze ja neprerusene brala, amalá měla uplne standartní váhu a to jsem týden přenášela🙂 😉 🙂

heluska_b
3. říj 2014

Holky, mě ten gravital vůbec nesedi. Vždycky jdu po chvíli zvracet. Jím ho po jídle, zkoušela jsem i během jídla...nějak ty vitamíny v sobě nedokážu udržet. Už je vůbec neberu a je mi fajn.