Vitamíny - rodí se po nich velké děti?

wrtulka
15. srp 2007

Ahojky,
něco na tohle téma se nakouslo už v jiném tématu,ale teď mě zajíma opravdu názor, nebo zkušenot na tohle - Rodí se větší děti když se bere Materna, nebo Calibrum a apod.?Předem díky.
W.

luccii
4. říj 2007

moje gynekolozka se na vitaminy behem snazilkovani a tehotenstvi kouka takto:
behem snazilkovani jen kyselinu listovou 200 nanogramu denne a min. 3 mesice predem (kys.listovou jsem si mohla koupit u ni v ordinaci na 6 mesicu za 40 Kc), behem 1.trisemestru tehotensky vitaminy ano, v 2. ne (protoze v te dobe maji vliv na vahu ditete) a pak nekdy behem 3.trisemetru zase ano (napr. kvuli zelezu je to pry dobre)

petamarketka
4. říj 2007

Já tomu nevěřím, brala jsem mamavit od 2. měsíce těhu a Markétku jsem 9 dnů přenášela a měla 3310 gr a 50cm. Takže tak akorát... Nemyslím si, že po vitamínech se rodí větší děti...

enharfa
14. črc 2011

Ahojte chcem sa opytat ma niektorá z Vás skusenost počas tehotenstva s vírusom cytomegalovirus?dakujem

januzza80
14. črc 2011

Ahojky ja taky tomu neverim a nebudu poslouchat od nekoho,ze radeji nebrat vitaminy,ze bych pak mela velke mimco,to radeji preziju a dam potrebne vitaminy diteti,aby bylo zdrave a preziju to.
U prvniho syna jsem brala mamavit jen do pulky tehu a byl nejvetsi ze tri deti 3,27 a 50cm u dcery jsem brala cele tehu a to pregnancare anglicke vitaminy a mela jen 2,87 a 49cm a u tretiho taky cele tehu a mel jen 3,1 a 46cm

simounah
18. črc 2011

můj názor, že se po vitamínech rodí děti je takový, že to není pravda - podle mě je to dané. Já brala vitamíny celé těhu nejdřív Calibrum Baby plan a pak Calibrum mami a malý měl jen 2,85kg.

bambulkaivanka
19. črc 2011

Taky přidám svůj názor. Nebrala jsem žádné vitamíny, jedla jsem celé těhotenství zdravě a přesto měl můj synek 54cm a 4510g. Já jsem se narodila s 2 600g. U nás to opravdu bylo dědičné. Manžel měl při narození 4700 g a 56 cm a tchán okolo 5kg... První co bylo na dětské vizitě, že jsem to přeháněla s vitamíny.. Nevěřili mi, že jsem je opravdu nebrala... No co nadělám 🙂 Teď nám je 10 týdnů a jsme na velikosti 74, já už tady hledám forum pro větší děti 🙂 🙂

jihajiha
6. říj 2011

Ahoj, mě dr řekla, že Matýsek (4100g) je tak vypasenej z vitamínu, které jsem brala. Já tomu věřím, ona mi řekla, že to je důležité právě v té ranné fázi, kolik dítěti dopřeješ, protože já je pak brala jen když jsem si vzpomněla, ze začátku pravidelně. Ale myslím, že co doktor, to názor. 😉
Teď se snažíme o druhé mimi a beru jen kyselinu listovou, jiné vitamíny brát nebudu.

babulinkab
6. říj 2011

já je brala celé těhu a porodní váhy? 3020 a podruhé 3030 g, je to dané geneticky, žádné vitamíny na to vliv nemají

modrofuzik11
6. říj 2011

mna na toto lekar upozornil este pred otehotnenim, preto som brala vitaminy iba sem tam a ibidve deti mali normalnu vahu...

majulienka27
6. říj 2011

ja som brala pri prvej dcérke femibion a mala 3800 g a to sa narodila dva týždne skôr, pri synčekovi som brala len kyselinu listovú, narodil sa v termíne a mal 3990 g, tak neviem že keby som brala vitamíny či by bol väčší 😉

lucka1987
6. říj 2011

brala som vitaminy aj pred vtehu asi rok.. a aj pocas tehu.. aj femibion, aj calibrum, aj listovku.. striedala som ich... a narodil sa nam syncek presne na termin. 2900g a 49cm

michelleuk
6. říj 2011

brala som vytaminy a mala sa narodila 11 dni po termine a 4100g,57cm

vejinka
6. říj 2011

ja tomu verim aj ked vitaminy som brala pri oboch ale rozdielne. Prvy syn calibrum baby plan do cca 12tt potom calibrum mami ked som si spomenula raz za dva tyzdne a maly mal 3100g 48cm. Druhy mal 4200g a 53 cm a brala som centrum materna a pravidelne kazducky den.

miskadis
6. říj 2011

Taky jsem brala vitamíny před otěhotněním a pak první dva trimestry, no a malá při narození měla 2,47kg, ale fakt je to asi genetický, protože já jsem při narození měla 2,5kg

ivca_doubek
6. říj 2011

Tak já brala GS Mamavit vždy dva měsíce před otěhotněním a pak celé těhotenství (a pak dál ještě při kojení). Matýsek se narodil 39+4tt, měl 3900g a 52cm. Kubíček se narodil 40+1tt, a měl 3350g a 50cm (jinak já mám 180cm a nejsem zrovna hubeňour, a manžel je ještě o hlavu větší než já, takže malé dítě u nás nikdo nečekal, Kubík byl překvapení, že byl na naše poměry docela malý, i doktorka se divila...).
Vitamíny jsou podle mě rozhodně prospěšné, lepší než aby miminku něco chybělo... A tu chvilku na sále to přece vydržíme!!!!! (nejsme přece chlapíííííí choulostivííííí 😀 😀 😀 😀 😎 )

marteska
9. říj 2011

Ahoj, vitamíny jsem brala první tři měsíce, pak jen občas. Vojta byl sice 3 týdny před termínem, ale měl jen 2420g.