Vitamíny - rodí se po nich velké děti?

wrtulka
15. srp 2007

Ahojky,
něco na tohle téma se nakouslo už v jiném tématu,ale teď mě zajíma opravdu názor, nebo zkušenot na tohle - Rodí se větší děti když se bere Materna, nebo Calibrum a apod.?Předem díky.
W.

jankamanikova
15. srp 2007

Ahojte!
Ja som nebrala nic a Janik mal 4000g a 53cm; Matusko 4990g a 55cm. Takze neviem. Obaja boli zdravi (a aj su), velki, chutnucki; prenasala som oboch dva tyzdne a pohoda.

expertka8
15. srp 2007

...janka...5kg "novorodenec"??? 😲 ...vlastne sa ani tak necudujem..mangel mal 5,5kg 😀

vrtule83
15. srp 2007

já baštila calibrum pro těhule od začátku a malá měla 47cm a 3170g takže drobeček

jankamanikova
15. srp 2007

No a podal ultrazvuku mal mat tri kilecka 😎 😎 .

jankamanikova
15. srp 2007

Je to jedno, ide aj o dispozicie z rodiny (ja som mala tiez 5kg).
Mimochodom ja so zrala vsetko, hlavne vela zeleniny a ovocia.

kosicanka1
15. srp 2007

ja som brala calibrum pred tehu aj pocas tehu a malicka mala 2800 g - taka mensia taska jablk 😀

bibinka
15. srp 2007

môj gynekológ tvrdí, že počas svojej praxe nevidel rozdiel vo veľkosti novorodencov, ktorých matky brali počas tehotenstva rôzne doplnky výživy pre tehotné. vitamíny predáva reklama 😎 . je to vraj aj zbytočné-okrem kys.listovej, ktorá má dokázaný účinok a je veľmi potrebná. ostatné vitamíny a minerály má v dnešnej pestrej strave každá žena-aj chudobnejšia. iné to je ,keď žena otehotnie v zimnom období, kedy je na trhu len skleníková umelá zeleninka 😀 , asle aj tá obsahuje všetko potrebné, len je chuťovo dosť ble ble. 😎

wrtulka
autor
16. srp 2007

Holky,
mám dotaz a co ta kyselina listová? Jak to přesně funguje? Vím že vápník např. je pro vývoj kostí.. toho tělo potřebuje hodně, ale jak je to s tou kyselinou listovou?
W.

ramzesa
16. srp 2007

Ja som jedla pri syncekovi Femibion a mal 3500g a 52cm, pri dcerke som brala vacsinou Calibrum a mala 3200g a 50cm. Takze si myslim,ze to nie je pravda. Ale je pravda,ze som tie vitaminy nejedla pravidelne, len raz za cas 😒 . A s tou placlivostou, moji obaja boli vzorove babetka, vela spinkali, papali a kakali 😀 . Mozno vsetko s mierou 😉 .

cechtek
16. srp 2007

já to mám s vitamíny jasný, když je nejím, tak jsem prostě furt nachcípaná, taxem prostě přešla na těhu vitamíny, velký dítě budeme mít každopádně, manža je dvoumetrovej, já měřím 178 cm...
Dr. se mě ptal, zda jím kyselinu listovou ještě kromě vitamínů, tak jsem mu řekla, že jím tu koupenou v lékárně a on mi napsal ještě recept na silnější kyselinu listovou a ať tu koupenou klidně jím k tomu, že kyseliny listové v těhu není nikdy dost, viz: http://vitaminy.doktorka.cz/kyselina-listova/

wrtulka
autor
16. srp 2007

Díky za odkaz na článek, už skoro všemu rozumím 😉

biccy
16. srp 2007

Ja som brala vitaminy pred aj pocas tehu a rodila som 13 dni pred terminom.Zoe mala 2850g a 48cm.Takze u mna sa toto tvrdenie nepotvrdilo. 🙂

melle
21. srp 2007

Caute baby, zaujala ma tema, tiez planujeme babo, este len prve a uz skoro rok beriem Calibrum Babyplan. Ak otehotniem asi sa opytam lekarov, ci mi odporucaju pokracovat a potom sa rozhodnem. Ono je jasne ze vitaminy v prirodnej forme su ovela lepsie, ale ja nie som velmi velky jedak a skor sa obavam aby dietatku nieco nechybalo. Kyselina listova sa vyslovene odporuca pokial viem.

wrtulka
autor
22. srp 2007

Ahojky všem,
v tomhle týdnu jsem si byla koupit kyselinu listovou. Plánujeme miminko, ktak jsem si říkala.. že by to mohlo stačit. V lékárně jsem se na to schválně ptala, jeslti ta kyselina stačí nebo je lepší Calibrum babyplan..
Pani mi řekla, že by šla určitě do toho babyplanu protože je tam těch vitamínů víc a ve správné kombinaci (ono jich tam není telefonní seznam četla mi složení a jsou tam poměrně logické vitamíny, listovky je tam víc než v té co se dá koupit samotná). Také říkala, že normální listovka je doplňek stravy pro všechny a tak tam může být přidána třeba i nějaká látka která nemusí být pro potenciální těhotenství úplně ok. Tak nevím. Já se rozhodla tak, že si zatím vezmu tu listovku a pak až už bude větší šance že bych mohla být těhotná tak půjdu do toho Calibrumu. Je to dražší.. ale přece jen, pokud člověk nemá úplně vyvážený jídelníček tak je to asi lepší..W.

wrtulka
autor
22. srp 2007

a ještě jednu věc, ptala jsem se té lékarnice co si myslí o tom,že se po vitamínech rodí velké děti tak tvrdila že tomu nevěří..🙂
Takže zase by to chtělo nějakou fakt seriózní studii..a vidělo by se do té doby to asi budou fakt jen dohady..W.

belda
22. srp 2007

ideální je brát calibrum mami, nebo něco podobnýho.doktorka mi to doporučila, že je to při plánování dobrá věc na nastartování vaječníků.pokud už otěhotníte, v prvním trimestru je užívat každý den a pak po zbytek těhotnství stačí maximálně dvě tbl. do týdne.to mi přijde celkem logický.jo a první dítě se mi narodilo o dva týdny dřív a měl 3600g-50cm. 😀

roasha
23. zář 2007

nestretla som sa s tym,ze by sa pri uzivani vit.rodili velke deti,ja som ich uzivala uz cca pol roka pred otehotnenim,a lekar mi ich kazal brat pocas tehu.ja som brala quantum,rovnake zlozenie ako spektrum,kalibrum,len je bez farbiv,a je cenovo najdostupnejsi.materna mi bola tazka na zaludok.mala bola 3tyz.pred term.,51cm,3000g.akurat baba do ruky. 😉

sisulik
23. zář 2007

ja som pri malej pocas tehu brala cely cas az do porodu maternu...mala mala 3400g/51cm..ziadne velke dieta, ale skor dieta s normalnymi rozmermi..pri malom som nebrala maternu ale ine vitaminy a tiez mal podobne miery 3350g/51cm... 😉

roasha
24. zář 2007

sisulik,tvoje deti maju nadherne mena,ako moja. 😉 🙂

melory
24. zář 2007

u mna to bolo prestne naopak, ked som brala vitaminy ako o dusu syn mal 2890g a pri malej nic a mala 3900g 😵

roasha
24. zář 2007

jasne,to sa mi nezda,vobec som o comsi takom nepocula,a v nemocnici do mna napchali okrem ineho kopec listovky.

jankatr
29. zář 2007

roasha - na to že to bylo 3 týdny před termínem tak zas žádný prcek nebyl, možná by ses divila, kdyby se narodila na termín, ony ty děti už pak nabírají docela rychle.

janazuza
30. zář 2007

Ahojte. Ja som brala Maternu celé tehotenstvo, malý sa narodil 3600 g, a vôbec nebol plačlivý, normalne spokojné dieťa. Ja som počula, že ak je matka v tehotenstve kludná aj dieťa je po narodení kludné. Švagriná má 3 deti pri prvom brala vitamíny a narodil sa 4 200g. a po skusenosti potom pri druhom nebrala a malý mal skoro 5 kg-4900g. nemala ani diabetes.Svokra tvrdila , že u nich v rodine sa všetky deti rodili nad 4 kg. 😉

zittka
30. zář 2007

ahoj holky,
já brala vitamíny v prvním i druhém těhotenství a holky měli každá 3 kg, takže není to o vitamínech.

zuzik.3
30. zář 2007

Ahoj, mě doktorka stále tvrdila že budu mít malinké mimčo, tak jsem jak blbá jedla calibrum mami, nejdřív každý den, ke konci už jsem to flákala a Peťka se narodila 10 dní po termínu a měla 3.740 g.

luccii
2. říj 2007

holky, pozor, dnes byl v Lidovkach clanek na celou stranu o tom, ze po vitaminech se skutecne vetsi deti rodi! rikali to tam odbronici, ale zaroven je to jen jejich dohad, protoze zadna studie na toto tema provedena nebyla... sama viceprezidentka asociace porodnich sestrech prohlasila, ze jen pestrou stravu a ne umele vitaminy... samozrejme nikdo nepoprel, ze kyselina listova se ma brat... ale hlavne ne hodne vitaminu B v tabletkach - to nem se skutecne roste - ma pry mirny anabolicky efekt

katka76
3. říj 2007

ahojte, ja som mesiac pred planovanim tehotnosti zacala brat kyselinu listovu a Calibrum babyplan, v ll. a lll. trimestri som brala kyselinu a Calibrum mami. mala sa narodila 10 dni skor, vazila 2650 a merala 48 cm.
ide o geny, nie o vitaminy, ja som bola male babo - 2600, moj manzel totez -2700, prvorodeny - 2800

koc
3. říj 2007

ahojky, brala jsem vitamíny před a v obou těhotenstvích, starší syn měl při narození 2750g, 49 cm, mladší 2870g a 47 cm. Oba se narodili v termínu. Vzhledem k tomu, že jsem měla problémy s váhou (úbytek díky zdrav. potížím), vitamíny mne i mimi držely doslova "nad vodou"... 😉

markeeta
3. říj 2007

ja jsem brala Calibrum, prenasela 15 dnu a Natasa mela 3565g a 51cm

ivka07
3. říj 2007

Ja som brala kalibrum, megnezium vapnik kys.listovu a malá mala 3180kg a narodila sa len o 4 dni skor.