Vitamíny - rodí se po nich velké děti?

wrtulka
15. srp 2007

Ahojky,
něco na tohle téma se nakouslo už v jiném tématu,ale teď mě zajíma opravdu názor, nebo zkušenot na tohle - Rodí se větší děti když se bere Materna, nebo Calibrum a apod.?Předem díky.
W.

musko
15. srp 2007

Myslím, že nie. Veľké deti sa rodia diabetičkám. Ja som brala Maternu a malý mal 50 cm a 3250 g. TAk akurát. 😉

expertka8
15. srp 2007

...osobne som pocula vyjadrenie zenskej sestry:"..Materna..no zbohom....zasa sa bude prenasat..." 😅

pavlinka3
15. srp 2007

já bych řekla, že to není pravda - kamarádka baštila vitamíny už před těhu a porodila kluka celkem malého - druhá kamarádka baštila vitamíny jenom v prvním trimestru a porodila holčičku přes 4kg - myslím, že to, že se teď rodí větší děti je dáno životosprávou, která je všeobecně lepší, než bývala a taky to bude myslím dáno i geneticky (alespoň částečně) - já papkám Gravital a kys. listovou ... no měřím 156cm a vážím 52kg .... tak nevím, jestli budu mít mega dítě 😅

svantica
15. srp 2007

aj ja si myslim ze nie. ja som zacala brat calibrum, ale musela som s nim prestat, lebo mi byvalo zle. myslim si, ze na to, aby sa narodilo velke mimi musia byt aj dedicne predpoklady.

expertka8
15. srp 2007

...netrufnem si potvrdit na 100% pravdivost nazvu temy..ale ak sa skutocne zaklada na faktox...v mojom pripade potvrdzujem....pri obox detickax som brala poctivo Maternu...oba poklady sa narodili v 42.tt.,..s vahou 3500g...3880g 😉

majka07
15. srp 2007

Já diabetička nejsu ani v těhu som nebyla, jídlo pro mě bylo v těhu šílenost, to jsem se musela nutit, nechápu ty chutě holek a žravost v těhu a Maju měla 4750 g a 52 cm, byla pěkný cvalík a doktoři mi dali jasně na jevo, že to mám po vitamínech 😒 a říkaly mi to aj sestry 😖 holt kdež je pravda, kdo ví. Já i manžel jsme se narodili jako maličkatý, Maju jako cvalda a ke všemu měla nedostatek cukru a musela být na kapačkách 😀

wrtulka
autor
15. srp 2007

Ahojky,
já mám bohužel nemám osobní zkušenost. Moje kamarádka brala Mathernu, trochu přenášela ale fakt trochu a měla kluka a měl asi necelý 4 kg. Takže mě to nepřišlo nějaký extrémní..Prostě kluci bývají větší..
W.

pavlinka3
15. srp 2007

majka - já myslím, že na něco se to svést musí a nejjednodušší je hodit to na chudáka rodičku, která je ještě vyflusaná z porodu a nebude se nijak bránit proti jejim řečem - já si prostě myslím, že u někoho to tak je, ale není to pravidlem

wrtulka
autor
15. srp 2007

Hmm to mě překvapuje, tak proč to doktoři předepisujou, když by to mělo tohle dělat? To by si sami komplikovali život ne?
w.

yesno22
15. srp 2007

...netvrdim, ze je to zakazdnym tak, ale je potvrdene, ze zvyseny/nadmerny prisun niektorych vitaminov v tehotenstve moze sposobit, ze plod je vacsi...ide napr. o calcium a zinok...lenze nedostatok vitaminov ma podla mna ovela horsie nasledky...ja som brala Maternu kazdy druhy/treti den...posledny trimester len raz do tyzdna...maly mal 3780g a 54cm 😉

majka07
15. srp 2007

pavlinka, souhlasím, u každé tělo je jiné a jinak může na to působit

wrtulka, můj doktor mi předepsal pouze listovku, kvůli vadám, páč obyčejnou volně prodávající mi nedoporučil, důvod neznám, neptala jsem se, pak mi napsal až železo, které mi Maju brala festově, to že jsem brala calibrum to byla moje svobodná vůle a můj doktor to nedoporučoval, ale já se na to kráva zeptala v 31 tt 😀 od té doby jsem to nebrala, jen do konce těhu asi 5x, to už se předpovídalo velké mimi 😒

majka07
15. srp 2007

když jsme se pak po dobu pobytu bavili s doktorama a sestřičkami, tak jsme se shodli, že přírodní přísun vitamínu je lepší, popřípadně asi nedávkovat dle letáku každý den, ale omezit to

wrtulka
autor
15. srp 2007

ahojky,
majka 07: a jaký měl tedy doktor důvod že nedoporučoval vitamíny? Kvůli té velikosti? Nebo je to teda tak že se i přenáší? Já vím že je to individuelní, ale zajímá mě jeslti se to třeba často děje nebo tak..
W.

majka07
15. srp 2007

já jsem se ptala, zda dělám dobře, když beru vitamíny, on se usmál a řekl, abych se pak nedivila, když budu mít cvalíka, ale že je to ně mém rozhodnutí 😅 no je to fakt, každý si musí rozhodnout sám co si myslí, že je dobré a co ne, každý má jiné názory že 😀 o přenášení nemluvil, páč počítal od 17 tt, že půjdu zavčas, neboť su měla problém s TK a Maju byla skoro celé těhu v příčce a to se porodit nedá 😀

wrtulka
autor
15. srp 2007

když to je o tom, kdyby i kdybys při druhým nic nebrala a bylo menší tak nevíš jestli to u toho prvního bylo nebo nebylo vitamínama..☹
W.

majka07
15. srp 2007

Jinak o všem jsme se bavili dávno po porodu, jelikož su v nemocnici byla přes měsíc, zžila jsem se tam s doktorama a sestřičkama 😀 No další těhu povedu raději jinak, ikdyž je jasný že to bude jiné 😀

majka07
15. srp 2007

wrtul to se nezjistí, někdo bere vitamíny a rodí předčasně a mají malinký mimča, nebo normálně, holt se pravdu asi nikdy nedozvíme 😀

mobina
15. srp 2007

Wrtu už jsem to psala do toho minulého tématu. Švagrová brala Gravital. S prvním každý den a dítě mělo 3,5 s druhým obden a dítě vážilo stejně. Druhé děti vážívají víc. Těžko říct, jestli "vinu" házet jen na ty vitamíny. Když to porovnám s dobou našich matek a současností, tak ovoce i zelenina jsou dostupnější, taktéž tmavé pečivo, které za totáče neexistovalo. Celkově se víc dbá na zdraví životní styl. Někde jsem četla, že si pod tím, že se po vitamínech rodí větší děti, nemáme představovat, že kdyby je žena nebrala, dítě by vážilo o kilo méně.

mobina
15. srp 2007

zdravý 😅 😝

sandrika
15. srp 2007

ja som počula, že sa rodia veľké deti len, keď je v tehu veľa vytamínu C

svantica
15. srp 2007

ja som sa zasa pytala lekara, preco mi byva zle po calibre a on na to, ze vitaminov mam dost a tehotenske vitaminy , ze vraj su iba doplnok stravy.

ikka
15. srp 2007

Ja som rodila v 41tt a 4050g, 54cm...bolo mi povedane, ze vitaminove dieta 😅 a vitaminy som brala len mesiac od 12tt (aj to viac menej preto, ze som ich dostala od poistovne zadarmo 😀 )...gynekologicka mi vyslovene povedala, ze ich nemam jest dalej, ked mam ok krvne testy a ked sa dobre stravujem, ze nie je dovod. No a genetika neviem...moja mama ma 3 deti a vsetci sme boli okolo 3kg.

Ja si myslim, ze je to celkovo potravinami, kt. v dnesnej dobe su rozne urychlovane rast. hormonmi a pod. a potom sa rodia aj vacsie deti.

wrtulka
autor
15. srp 2007

ikka: to s těmi potravinami, taky možná nebude od věci. Možná je to soubor nějakých vlivů a viatmíny můžou být je jedním z nich.. nevím..
W.

adulator
15. srp 2007

ahoj,ja som živý príklad že to nemusí byť pravda,pred 11 rokmi som vitamíny nebrala a syn mal 3170g a teraz som brala calibrum každý deň a mala som aj tehu cukrovku a Ninka vážila 2600g v 41 tt.tak si vyber 😵 😵 😵

jj2202
15. srp 2007

neni pravda ze po vitaminoch sa rodia velke deti, ja som cele tehu uzivala vitaminy a janka mala "len" 3120g

maryn
15. srp 2007

ja sa pridavam k jj2202 ja som tiez brala cele tehu vitaminy california new life a maly mal 3390g a 50cm

elinka27
15. srp 2007

no tak ja som zacala brat Calimbrum baby plan este ked sme babo planovali a potom cely prvy trimester,teraz beriem kazdy den jednu tabletku Calibrum mami, ak by bola prava co sa tvrdi,tak budem mat cvalika 😀

romana27
15. srp 2007

ahojky, já brala Calibrum, ale až to pro druhý a třetí trimestr, malej měl 3500g a narodil se o tři týdny dřív, ale velikostně v den porodu podle ultrazvuku odpovídal 40tt, tak nevím no 🙂.
No a když se narodil, zdál se mi strašně malinkatej 🙂 , mít dvou a půl kilový mimino, tak se ho snad bojím chytnout 😀

beke
15. srp 2007

Ahojte, ja som brala vitamín Calibrum od začiatku a malý mal 3680g ale povedali mi, že preto je väčší lebo sa podaril po IVF.
Počula som od sestričiek, že ktorá berie vitamíny tak to bábo po narodení môže byť plačlivejšie, mrzutejšie pretože po narodení už nedostáva tie vitamíny od mamičky.

sisstin
15. srp 2007

nevím, co je na tom pravdy..ale gynekoložka mi je zakázala..prý se máme snažit mít co nejmenší dítka 😅 ale já vitamíny nejím...bylo mi po nich špatně 🤐