Vítání občánků. Chodí pozvánka?

matra
3. zář 2009

Ahojik všem, nikde jsem nenašla přímo toto téma. Je mám už 7 měsíců a stále jsme nebyli na vítání občánků, mám za to, že chodí pozvánka,nebo se mýlím? Děkuji za radu kdy se asi chodí a podobně...

pitruskaskarolinkou
3. zář 2009

Ahojky matra - asi dost záleží na dané obci a její případné městské části ...
My jsme šli s Karolínkou až v jejich 8 měsících a pozvánku jsme dostali. Já ale jak na to byla tak natěšená 😅 jsem napsala mail na naši městskou část odbor matrika, aby mi napsali, kdy se bude Vítání konat - hned mi odpověděli a za pár dní došla ta pozvánka 😉

pitruskaskarolinkou
3. zář 2009

Ještě jsem chtěla dodat k otázce kdy se chodí - záleží zase na té měst.části či obci podle toho kolik se narodí miminek - např. na vesnici se asi čeká až se narodí víc občánků, aby je pak mohli přivítat naráz, aby nevítali po jednom 😀

eppik.m
4. zář 2009

matra: ahoj,
my jsme byli na vítání občánků kolem 8m. veku syna a přihlásit jsme se museli na Městském úřade trvalého bydliště aby nás zaregistrovali a pak nám poslali pozvánku 😉

smardik
4. zář 2009

matra ahoj, u nás nám přišla pozvánka když byli malému 2měsíce, čeká se až se narodí více dětí. nejlepší bude když se u vás na úřadě zeptáš

telullah
4. zář 2009

Ahojky, já bydlím v malém městečku a nám přišla pozvánka. Tchán pracuje na radnice a říkál, že se to tady dělá 12x do roka a čeká se tedy na více dětí. Kamarádka bydlí v Praze a musela se sama přihlásit. Tak si myslím, že je to všude jinak. Nejlíp bude, když se poptáš přímo u Vás na radnici-matrice. 🙂

mousunek
4. zář 2009

matra - zalezi kde bydlis, ja bydlim treba primo v Usti n.L a byli jsme a jedna maminka ktera je i tady na konikovi bydli kousek od Usti a vitani nemeli. Zkus si zavolat na magistrat jestli to delaji. nam prisla pozvanka ve 3mesicich a nikde jsme se hlasit nemuseli ale koukam ze je to vsude jinak

shaula
4. zář 2009

Matra, koukám, že jsi taky z Ostravy - já bydlím v Ova-Jih a tady je nutné se nahlásit na ÚMOb, sami tě nikam nepozvou. My jsme se na to vykašlali - nejsme příznivci takovýchto organizovaných akcí, dětem to nic nedá, my jako rodiče to nevidíme jako podstatné a prarodiče už nemáme, abychom to dělali kvůli nim... 😅

llllucka
4. zář 2009

Nevím,jak to je jinde,ale když MM šel na matriku pro rodný list malého,tak se ho tam ptali,jestli chceme vítání.U nás zatím neproběhlo,protože paní matrikářka je dlouhodobě nemocná.Zavolej si tam a uvidíš.

sisidani
4. zář 2009

My byli na vítání občánků, když malé bylo skoro 5 měsíců.Bylo nás tam 7 miminek.Zvali si nás postupně jelikož se hodně dětí narodilo a židliček tam mají 8, sem ještě musela potvrdit, že se zůčastníme.Jinak nám pozvánka došla poštou.

crca
4. zář 2009

My byli v 7 týdnu,čekali na nás a ž dovršíme šestinedělí 😀 byli jsme tam dvoje dvojčátka a jelokož to byla pro město rarita(ještě se to nestalo),tak nám to udělali zvlášť jen pro nás 😀 a s paní co tam byla se mnou je má o měsíc dřív,tak čekali jen na nás 😀 ,ale také vím,že to někde nedělají.

leryl
4. zář 2009

My bydlíme na malé vesnici, takže nám paní přinesla nějaké věci pro malou v igelitce a předala mi ji u schránek.
Tak sem jí to doma vyskládala a vyfotila jí s tím. 🙂

johanda
4. zář 2009

matra, jsem z Ovy - centra, nám pozvánka přišla, malé byly asi 4 měsíce, tuším, nepamatuju si to přesně, nzúčastnili j sme se. Každý městský obvod to řeší asi jinak, zavolej na matriku na svůj ÚMOb, tam by ti to měli říct.

blandik
5. zář 2009

nám je 11M a taky žádná pozvánka - rodila jsem v jiné obci než bydlím, ale i tak by něco mělo přijít, ne? Ne že bych bez toho nemohla být. Chtěla jsem se zeptat, nechaly jste si mimča zapsat do občanky?

soanpe
5. zář 2009

já mám Sofí zapsanou v občance, protože sem tam jedeme k mojí babičce na Slovensko a nikdy nevíš, kdy budeš muset prokázat,že je to opravdu tvoje dítě 😉
k vítání občánků jsem se museli přihlásit a pak mi poslali pozvánku. dostali jsme zlatý šperk s poč.písmenem miminka, tak asi pro to.

shaula
5. zář 2009

Kluky zatím v občance nemám, jaksi jsem ještě nebyla schopná si zajít na úřad ☹ Soanpe, zjišťovala jsi někde, jaké doklady na Slovensku potřebuješ? Zajímá mě to, protože taky máme rodinu na Slovensku, tak až tam pojedeme, nechci mít nějaké problémy. Jestli ještě nebudu mít vyměněnou občanku, tak vezmu aspoň rodné listy, snad to bude stačit, děti mi snad nezabaví 😀

evinkaa
5. zář 2009

Čauky holky, my jsme na vítání ještě nebyli, ale když jsem byla nedávno na obci platit vodu, tak říkali, že už brzy půjdem, tak nevím, jak se to dozvím. 🙂 No, jestli to budou hlásit tím jejich super rozhlasem, co tu funguje, tak uslyším prd. 😀

johanda
5. zář 2009

holky v občance nemám, v pase jo, takže to mám vyřešené🙂
shaula, SR je v Shengenu, kontroly na hranicích nejsou, ale mohou být...zvláště při cestě zpět byste mohli mít sakramentské problémy - tam by mohli ta děcka i "zabavit" pro podezření z obchodu s dětmi, taky vás mohou kdekoli zastavit policajti a vyžadovat legitimace, děcka mohou onemocnět a potřebovat lékaře.
My máme též na SR rodinu a jeli jsme párkrát na pas blink , pak mi ale sestřenka vyprávěla příhodu s policajtem, který neuznal rodné listy jejích dětí - má na to právo, není to platný cestovní doklad, tak jsem si ta děcka nechala zapsat do pasu a nemusím se nervovat, že potkám vola a děcka budou nocovat kdesi v dětském domově 😅

matra
autor
5. zář 2009

Ahojik
Holky děkuji všem moc za rady 🙂
Zajdu na ten úřad a pozeptam se...
Shaula,ja jsem taky z Ovy jih, z hrabuvky,
pamatuju si ze tetu pozvali sami od sebe,je to užale 6 let zpátky 😒 Takže asi změna...
Babičky budou mit radost,a já si přestanu dělat z malého srandu,že ještě není občan,protože ho nepřivítali.
Nic od toho obřadu nečekám,ale těším se 🙂

shaula
6. zář 2009

Jé, v Hrabůvce jsem bydlela od narození, než jsem se cca před 5 lety přestěhovala na Dubinu. Ještě mě napadlo, jestli to nesouvisí s tím, že se kluci narodili v Porubě - ale jak tak nad tím přemýšlím, tak Ova-Jih stejně nemá vlastní porodnici, takže všechny děti se rodí mimo obvod. Tak v tom to asi nebude 😅 Při vyzvedávání rodného listu na porubské matrice nás vyloženě upozornili, že jestli chceme jít na vítání občánků, tak se musíme na ÚMOb Jih nahlásit. Tak ať se Vám vítání líbí 😉

matra
autor
7. zář 2009

shaula děkuji,taky jsme rodili v porubě,tak si tam zavolam,tak to jinak bydlime kousek od sebe 🙂 Jsem se dívala a máš moc šikovné kluky,asi makačka co?dvojčátka?Mi bohatě stačí jeden a to hodnoučký 😅

lucie.krajcarova
10. zář 2009

Matra, my jsme se sami museli nahlásit, jinak o nás nevěděli. budeme to mít na konci září, to už malému bude přes 5 měsíců. ale zařizuje to městský úřad. Jinak zdravím rodnou Ostravu, bydleli jsme ve Výškách 😀

marketka.27
23. lis 2009

Vítání občánků OstravaJih: http://www.ovajih.cz/view_doc.php?section=188&d... My jsme se přihlásili, ale nebyla jsem tam osobně, jen jsem naskenovala svoji občanku a rodný list dítěte a poslala e-mailem, stačilo to - přišla odpověď, že pošlou pozvánku, až to bude aktuální.

erinka83
23. lis 2009

marketko, takže jste ještě nebyli? Asi to tak taky udělám, s kočárem se mi tam nechce....

marketka.27
23. lis 2009

erinka: Ne, ještě nic nepřišlo, prý je to fakt jen čtyřikrát do roka.

tymothy
23. lis 2009

My jsme byli asi ve 14 dnech - pozvánka nám přišla asi týden předtím. Popravdě, kdyby jsme tam nebyli, vůbec by mi to nechybělo.

matra
autor
23. lis 2009

ahojky,tak já tam tedka volala a musí se tam s tou občankou a rodným listem osobně +a tedka bude uzavírat leden..Takže asi stihnem leden ato nám bude 1 rok 😀 Takže malý si na přivítání určitě už dojde sám... 😀

marketka.27
26. lis 2009

Dnes nám přišla pozvánka na 6.12. 🙂 A fakt jsem to posílala mailem a nikde jsem osobně nebyla 😉

marketka.27
26. lis 2009

5.12.

anicka164
26. lis 2009

Nám přišla pozvánka sama, dneska jsme tam byli.
No, takový kýčky jsem už dlouho nezažila. Děti ze školky zpívaly, paní z radnice řečnila a nakonec se tam mimina pokládala do kolíbky, kde je houpala taková paní, který jsem se dost lekla a my mezitím potřásali rukou někomu z radnice. Divím se, že Mikuláš to houpání ustál, já měla co dělat 😉

eustoma
26. pro 2010

ahojte mamicky, pokusim sa ozivit tuto temu. aj ked ma priamo nezaujima akcia "vitani obcanku" ale zaujima ma zapis do matriky prislusneho uradu.
na slovesnku je bud tento akt spojeny bud s hromandym vitanim obcanov, alebo sa da dohodnut samostatne.
neviete ako je to v cr? mal niekto zapis samostatne, nie spojeny hromadnym vitanim obcanku.
druha otazka je: na slovensku sa do knihy zapisuju aj "zapisny rodiacia". je nieco take v CR? teda je moznost tam uviest zapisnych rodicov?
Dakujem za odpovede, snad sa niekto najde, kto by vedel na tietot otazky odpovedat. ako viem ze asi najjednoduchsie je zajst si na urad a spusit sa poytat, ale si vravim, ze skusim najprv diskusiu.