Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

luthien.k
21. říj 2011

Kečupy naštěstí teda nejíme téměř vůbec, naprosto výjimečně, ale co bychom taky chtěli od globalizovaného světa, to je tak se vším, hlavně aby se vyrábělo hodně a hodně levně...
Nedávno jsem taky četla, že až třetina vyrobených potravin skončí v odpadu, což je dost děsivá představa...

mamkamarketa
autor
21. říj 2011

@luthien.k takze jite parky,kdyz vis z ceho se vyrabi?

luthien.k
21. říj 2011

@mamkamarketa já vím akorát, z čeho se vyrábí ty střívka 😀 Párky jíme velice výjimečně, tak jednou za čtvrt roku, kupovala jsem naposledy ty dětské a zdály se mi složením docela OK, hlavně nejsou tak slané, jako klasika párky, ale jaké to složení bylo, to už fakt netuším...

mamkamarketa
autor
21. říj 2011

@luthien.k aha,ja myslela,ze nam muzes poreferovat co do toho melou 😅

luthien.k
21. říj 2011

@mamkamarketa , tak to bohužel nemůžu sloužit, ale snažím se věřit složení na baleném zboží 😉

alamo
21. říj 2011

@luthien.k cetla jsem navod na pripravu sunky - zni to zajimave, mozna bych to i zvladla pri trose stesti 🙂. Co by se s tim stalo, kdyby to proslo varem?

luthien.k
21. říj 2011

@alamo myslím, že by to bylo možná suché, že by se z toho vyvařila voda, ale nevím, možná to někde v receptech píšou, proč nevařit,ale nenarazila jsem na to (nebo to zapomněla 😅)
Zvládneš to určitě, fakt na tom nic není 🙂

alamo
21. říj 2011

@luthien.k a do kdy se to musi zkonzumovat?

luthien.k
21. říj 2011

@alamo to jsem ještě nezkoumala, ale věřím, že u nás to déle jak dva, tři dny nevydrží...

ratatooy
21. říj 2011

@mamkamarketa mlíko už nepije vůbec od 9 měsíce ho nechce,a jinak pije čaj šťávu neperlivou minerálku jak kdy nastřídačku,a toho vypije za den tak 2 litry určitě

eyael
21. říj 2011

@alamo - rozpadlo by se ti to, tj. bylo by to suché. Je potřeba to jakoby - laicky řečeno - dusit ve vlastní šťávě, aby to bylo kompaktní 😉 proto musím co nejdřív koupit ten teploměr 😀

blandik
21. říj 2011

@luthien.k - ahoj, prosím tě, dávala jsi tady někde recept na tu domácí šunku? procházela jsem stránky zpátky, ale nenašla...JInak se omlouvám, něco jsem slíbila a nesplnila, napravím - úplně mi to vypadlo..jsme teď oba nemocní...já začínám s ATB, malý naštěstí ne (tak raději si je dám já, aŤ mu nepředávám dokola svoje bacily)...

Jinak u nás se párky nekupují. Jediné, kdy je jíme - je na ohni a to je pár krát za léto, to malému nemůžu upřít...ale domů jsme nekupovali už ani před malým...ochucené jogurty taky ne..bohužel malý si navykl na lipánky, pribiňáky...tak se snažím brát ty kakaové...

berenika39
21. říj 2011

@blandik u luthien ve fotoblogu🙂, už jsem šmírovala...určitě zkusím

blandik
21. říj 2011

@berenika39 - děkuji, děkuji. Už jsem o tom slyšela od někoho, že to dělali v pořadu o hubnutí, ale že to někomu nevyšlo, tak jsem zvědavá...

mamkamarketa
autor
21. říj 2011

@ratatooy nooo me to prijde desne moc na rocni dite 😨 obzlaste,kdyz se v noci budi? mate v rodine cukrovku?

johnatanka
21. říj 2011

@eyael děkuji za tip, určos se po tom podívám, díkas

eyael
23. říj 2011

@johnatanka - nz, dej vědět jak vám chutnali 😉

anehap
23. říj 2011

ahoj holky, zajímavá diskuze, početla jsem si...jen jsem chtěla napsat k těm párkům - já kupuju pro nás dospěláky dětské kuřecí párky(Bilbo), nevím, jestli to tu někdo už nezmiňoval, jsou v přírodním střívku, s mořskou solí, bez konzervantů a glutamanu, podíl masa kolem 70% vepřové a kuřecí(nic moc, já vím), ale chuťově jsou dobrý. Je na nich přímo napsáno vhodné pro děti od tří let, dřív bych to teda určitě nedávala.
JInak taky občas kupuju bavorské grilovací, dělám je v troubě na grilu a jsou fakt dobrý - kořeněný, ale kdo to má rád, bude spokojený 🙂
A kečupy - většinou kupuju Heinz Fit(prý: více rajčat, méně cukru a soli), tak mě naštvalo, že nedopadl nic moc 😉 Naštěstí ho nejíme často.....
A docela mě překvapuje, jak se umísťují v testech výrobky z Lídlu - já vůči němu měla docela averzi(co se týká jídla), kupuju tam třeba ale hodně oblečení pro malou, ale jak to tak čtu, asi změním názor a budu kupovat jídlo i tam, zatím ve všech testech dopadly jejich výrobky docela dobře,že?(šunky, teď ten kečup)

anehap
25. říj 2011

hodně zajímavý odkaz je www.svet-potravin.cz , rubrika testy - jsou tam šunky, másla, mléko atd - někde se musíte zaregistrovat, někde ne 😉

luthien.k
25. říj 2011

@anehap tak třeba test tavených sýrů, krabicového mléka a jahodových jogurtů je pro mě naprosto bezpředmětný, aneb nejsou to věci, které by bylo člověku k něčemu dobré...

alamo
25. říj 2011

@luthien.k taky koukam, ze nejak moc propaguji mlecne vyrobky. Ale treba sekce Nebezpecne potraviny je docela zajimava.

luthien.k
25. říj 2011

@alamo no jo, to máš pravdu, ono vždycky záleží, co nebo kdo je za stránkami o výživě a zda nejde o šikovný marketingový tah nějakého výrobce potravin 😉

ratatooy
25. říj 2011

@mamkamarketa noo nad cukrovkou jsem přemejšlela měla jsem ji v těhu prej,ikdyž mě se nezdálo,a máme ji i v rodině jak z mojí tak z manželovy strany.

ratatooy
25. říj 2011

@anehap jj lídl určo zkus taky jsem ho neměla ráda ale zjistila jsem co jsem začala hubnout že lidl má super výrobky co se týče zdravého jídelníčku takže na tom určo něco bude.

mamkamarketa
autor
25. říj 2011

@ratatooy no rozhodne te nechci strasit,ale byt tebou zajdu k dr. me to neprijde normalni,aby takhle desne moc pil,obzvlaste,kdyz se budi i v noci 😒

anehap
26. říj 2011

@luthien.k jj, z tvého pohledu chápu 😉 Ale třeba můj manžel je milovník mléčných výrobků, tak mě to zaujalo 🙂

ratatooy
26. říj 2011

@mamkamarketa mi jsme to dr říkali a ona nám na to řekla že prostě některý děti nepijí vůbec některé hoídně že jsou na tom jakoby závislí,hrozně je baví cucat z dudlíku,říkala nám ale at ho to na noc odnaučujemem protože tam měli případ že malá holčička byla už fakt závislá musela do léčebny,protože furt chtěla pít a pila 8l denně.

luthien.k
26. říj 2011

@anehap víš, ono ani nejde o to, zda to beru z pohledu alergií, to bych musela brojit proti všem mléčným výrobkům, a ale jde o pohled zdravovýživový - tavící soli v taveňákách omezují vstřebávání vápníku, mléko ošetřené UHT technologií je pro tělo spíš zatězující než prospěšné, v ovocných jogurtech je bílý cukr... Jinak nemám nic proti umírněné konzumaci čistých zakysaných výrobků, kvalitních tvrdých sýrů atd. 😉

anehap
26. říj 2011

@luthien.k jasně, taky jsem spíš pro zdravé a kvalitní jídlo, když je možnost - tavený sýry nejíme třeba vůbec, pro mléko zajdeme radši do automatu, krabicové máme doma spíš jako rezervu, když není jiné, akorát teda jogurty jíme i ovocné - raději ale taky bílý s něčím. Ale když už je nutnost tyhle věci koupit, tak aspoň vím, který koupit - pokud se tedy na testy dá spolehnout 😉

innes
26. lis 2011

Ahoj holky, občas sem nakouknu a tak mě napadla otázka - nevíte o nějaké dobré kuchařce se zdravým jídlem z dostupných surovin?