Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

llluckaaa
6. led 2012

@luthien.k Protikvasinkový? Proti jakým kvasinkám? Tak rozhodně je potřebujeme, o tom žádná, až na to, že jich plno přijmeme v mase a v mléčných výrobcích, takže bysme pak měli doplňovat spíš ty nenasycené. Ale mám tu knížky o zdravých potravinách, které ho doporučují taky. Jenže se už nedočteš proč.

luthien.k
6. led 2012

@llluckaaa ano,konkrétně proti candidě albicans se používá. Někdo ho používá i zevně, já nemám obecně oleje na kůži ráda, ale kokosák je jeden z těch, co má výjimku (za mokraú. A taky jsem deformovaná tím, že mám doma atopiky, jsme na bezmléčné dietě, takže nám kokosák rozhodně nevadí 🙂 Doporučený je jak kvůli těmto účinkům zdravotním i kvůli tomu, že snáší velmi dobře ty vysoké teploty.

llluckaaa
6. led 2012

@luthien.k Aha, o té jsem nikdy neslyšela, já myslela, že by mi třeba pomohl proti těm mým 🙂 Čtu si o něm teď nějaké stránky, ale jsou tam napsané i nějaké blbosti, že tomu nějak nedůvěřuji...
Bezmléčné? Vadí vám laktóza nebo bílkoviny? Našemu malému teď dělali test na laktózovou intoleranci, ale neprokázala se.
To jo, určitě vydrží vyšší teploty. Ale zase jak často kdo smaží, že? U nás jen když manžel zavelí, že chce řízek, a to bývá dost zřídka...

Jen pro zajímavost - byli jsme teď s tříletým prckem v nemocnici a takto vypadala jeho strava:
1. den: oběd: polévka, zemlbáva; sv: rohlík 40% margarín, v: veka, tavený sýr
2. den: sn: rohlík, 40% margarín, o: polévka, vrtule s máslem, cukrem a mákem, sv: rohlík, 40% margarín, piškoty, slazená přesnídávka z 60% ovoce, v: veka, tvarohový sýt
3. den: sn: rohlík, 40% margarín, o: polévka, knedlík, nějaké dost tvrdé maso, červená omáčka (rajská???)
K pití slazený čaj. Vtipný na tom je, že jsme léčili zácpu a pořád mi dr. říkali, že nemá jíst sladké 🙂

luthien.k
6. led 2012

@llluckaaa ono se nedá věřit na netu všemu, to je jasný, ale od dvou velmi důvěryhodných osob mám na kokosák ty nejlepší reference.
Ten jídelníček teda humus 😖
Vadí bílkovina.
Pokud má zácpy, tak intol. lakt. mít nebude, tam zácpa není nikdy, ale nadýmání, křeče a průjem... Přišlo se na to, co vadí, že má zácpu? Někdy zácpu způsobuje i alergie na BKM (i když teda spíš raritně).

llluckaaa
6. led 2012

@luthien.k
Zkusím se na něj zeptat spolužačky, co dělá v obchodě s biopotravinami. Ta o něm určitě bude něco vědět, to bude nejlepší.
Aha, tak to nemáte se stravou jednoduché, co?
Fakt děs. A tomu se říká racionální strava pro dítě předškolnímu věku.
Tak my jsme tam nebyli ani tak kvůli zácpě, ale kvůli krvi ve stolici. Takže kvůli tomu ten test na laktózu. Jinak samozřejmě vůbec na nic nepřišli (zkoumali kde co) a jestli se to nezlepší, tak jdeme na gastro (už jsme objednaní) a bude na řadě endoskopie.

luthien.k
6. led 2012

@llluckaaa ono na kokosáku se neshodnou ani dva výživoví poradci, znám takový případ ze svého okolí 🙂

maruja
6. led 2012

ahoj holky přečetla jsem všechno a konečně něco pro mě. Zrovna včera jsme se s manžou bavili na téma potraviny a že budem muset pěstovat co se dá a z toho vyrábět domácí. Máme tříletou holku a čekáme dvojčata. Na šunku se chstám asi měsíc 😉 rajčata letos nebyla nic moc a tak kečup asi udělám z kupovaných.
Malé pitíčka moc nekupuju ale někdy je chce jinak pije nejraději čistou vodu. Ryby mám ráda ale kvalita a čerstvost u nás asi nehrozí 😒 v krámě taky hodně čtu a pak skoro nic nekoupím 🙂

mamkamarketa
autor
6. led 2012

vybrali ste zajimave tema s tim olejem 😉
hele a kde se takovehle oleje prodavaji? DM? Zdrava vyziva? a kolik cca stoji?

anehap
6. led 2012

Mně právě taky na kokosáku vadí ten pach - u toho smažení pak 😒
A co říkáte na ten rýžový? Máte některá vyzkoušený?

@mamkamarketa v DM jen některé, tam spíš olivový,ale třeba na ten rýžový(a jiné taky kupuju tam) jsem se dívala ve zdravé výživě. Stál teda 160Kč 😒 , byl to litr, nakonec jsem ho nevzala. Zajímalo by mě právě, kdo ho má vyzkoušený 😉

anehap
6. led 2012
llluckaaa
7. led 2012

@luthien.k Na kokosáku se neshodnou ani učitelé na naší škole 🙂 Zkoušelas nějak ten lněný olej? Přemýšlím, že si pořídím hmoždíř a natluču si semínka do musli. Nebo bych ho mohla zkusit někde koupit, ale fakt nevím kde.
@anehap O tom rýžovém oleji jsem nic neslyšela. Na těch stránkách to zní zajímavě, ale nechce se mi věřit, že je to takový zázrak. Na teplou kuchyni bude asi dobrý, ale to by měl být třeba i český řepkový nebo ten kokosový, o kterém píše @luthien.k . Ať tak nebo tak, asi bysme se měli smířit s tím, že prostě smažení není zdravé, ať už tam dáváme jakýkoliv olej

luthien.k
7. led 2012

@mamkamarketa no jak píšeš, DMko, zdravá výživa... Cenově - no jako kvalitní oliváč... @anehap, ve zdr. výživě mají i neutrální kokosák, mám ho doma.

@llluckaaa , lněný olej je kumšt sehnat dobrý, nežluklý, je hodně náchylný na oxidaci a hořkne, ale mají ho i v lékárnách i ve zdr. výživě. Ideálně aby ho měli v lednici. V DMku mají i drcená lněná semínka, ale taktéž to chce rychle spotřebovat.

Jinak já jsem se už smířila s tím, že za kvalitní potravin holt hodně utratím. To raději koupím hadry na MMB než nekvalitní jídlo 🙂

llluckaaa
7. led 2012

@luthien.k Taky jsem právě četla, že rychle oxiduje a tudíž se kazí. Tak holt budu drtit ta semínka. Hele ono i nekvalitní jídlo stojí dost peněz... Na druhou jiné zdravé a kvalitní věci jsou celkem levné - třeba luštěniny nebo různé obiloviny. Kdo chce, tak ho ta zdravá strava zas tolik nestojí. Ale jinak souhlasím - raději peníze dám za pořádné jídlo než za hadry z nejnovější kolekce Nextu 🙂

anehap
7. led 2012

@luthien.k aha,tak ten jsem určitě neměla, to se po něm poptám 😉

luthien.k
7. led 2012

@llluckaaa to je fakt, drahé je jak co, já se snažím, co jde, kupovat v biokvalitě, takže i ty luštěniny vyjdou trochu dráž....

llluckaaa
7. led 2012

@luthien.k Tak to ju, souhlasím. My kdybysme chtěli, tak máme bio jehněčí skoro zdarma, až na to, že nám to nemá kdo zabít a naporcovat a manžel to nechce jíst.

luthien.k
7. led 2012

@llluckaaa tak to my bychom zvládli vše, co píšeš, ale chybí jehněčí 😀 Ale na jaře chceme ovečky - sekačky, tak jehněčí snad bude 🙂

llluckaaa
7. led 2012

@luthien.k Děda má právě taky sekačky. Ale tak nám aspoň dodává jabka a slivovici, ta manželovi nevadí 🙂

luthien.k
7. led 2012

@llluckaaa 😀

mamkamarketa
autor
7. led 2012

jee diky za tip na kokosak.
jinak tedy my prozereme desne moc 😖 varim i manzelovi obedy. ja teda se snazim co muzu kupovat v bio kvalite,kvalitni ryby (coz taky neni lehky!) kurata kupuju vetsinou selsky, hovezi & veprove kupuju vetsinou normalni a v bille. zase veprovy a hovezi se nesmi ze zakona krmit ATB a hormony,tak snad to tak zly nebude.
jehneci,kuzleci nejime...
ja lusteniny nemuzu,manza si obcas udela mexicke fazole.
jinak v bille maji super jogurty-nase bio

mamkamarketa
autor
27. led 2012

rybi prsty nejlepe dopadli v lidlu,nevite nekdo prosim z jaky ryby jsou?

lu777
27. led 2012

rybí prsty vůbec nekupuju, podle mě to je víceméně dycky odpad jak je to namletý 😝
prý když to spočítali kolik tam je fakt té ryby tak to vychází okolo 300 Kč za kg za tu rybu.... a za to už je losos 😎

babulinkab
27. led 2012

@mamkamarketa jsem kvůli tobě načuhla do mražáku - česky tam píšou z tresky pestré a slovensky z tresky aljašskej 😉 😉 😉

mamkamarketa
autor
27. led 2012

@babulinkab zlata dekuju 😵 😵

kocicinka
27. led 2012

@luthien.k ahoj, já mám doma už asi rok konopný olej od Nobilisu a už když jsem ho koupila, tak mi smrděl žlukle, takový ten nahořklý pach. Teď ho mám ještě dlouho doma... Můžu si ho mazat na břicho, nebo raději ne? Je mi líto vyhodit. Asi měl být v chladu a ve tmě 😒

luthien.k
27. led 2012

@kocicinka no, raději bych to asi nedělala, jestli je žluklej, tak stejně nemá to, co má mít... Navíc mazání je asi tak 5% u strijí, zbytek genetika... 😅

kocicinka
27. led 2012

@luthien.k já vím, strie se mi neudělaly ani při prvním těhotenství, takže ty neřeším, jde o to, že mě příšerně svědí břicho,tak hledám, co na to kydnout, aby to tak nesvědilo.
V podstatě mi žlukle smrděly všechny oleje, co jsem si kdy koupila, krom kokosáku. Asi to blbě skladujou...

luthien.k
27. led 2012

@kocicinka to znám, zatím se mi nepodařilo koupit nežluklý lněný olej 😖 Proti svědění bych zkusila něco "nepřírodního", jako jsou emolienty pro atopiky, A-Derma Exomega nebo Bioderma Atoderm PP... Mě taky svědělo břicho, jak se to napínalo a nepomáhalo bohužel nic 😝

llluckaaa
2. únor 2012

Maminky, prosím o radu. Neznáte nějaký dobrý internetový obchůdek se zdravou výživou? Nemusí být bio, ale aby nabízel takové ty zdravé suroviny, které v klasickém supermarketu těžko hledáte - celozrnné těstoviny, pohanku, semínka, neslané křupky apod.

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@llluckaaa v DM nemaji?

jinak ja bych taky chtela radu 😅
jak moc vhodne je dlouhodobe piti dobre vody pro 3letaka? ja vim,ze je udajne ''mirne'' mineralizovana,ale copak ja vim jaky hodnoty jsou bezpecne? jsem si i vedoma konzervantem,ale on nic jineho nechce 😔