Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

editah222
17. únor 2012

@llluckaaa já už mám 4 svoje favority a chodim jen k nim. Jeden začal kvůli mě trhat cuketu ještě mladou a malou, jsem mu řekla, že ty giganty teda jist nebudu.
Já ty trhy u nás miluju a už se na ně moc těším. U nás jsou po,čt takové malé a v sobotu velké, sejde se tam fakt půl města. Super je, že si tam předáváme recepty a radime co u koho koupit. Je to taková společenská událost 🙂

editah222
17. únor 2012

@kachen já mám všechno na dojití pěšky, ale je mi to houby platné 😠 Všude je to stejné a stojí to za nic. S láskou vzpomínam na waitrose.

zuhur
17. únor 2012

Já teda pro šunku apod. chodím právě do Lídlu - tam mají 95% jinde se mi ji sehnat nepodařilo (dokonce ani v tom řeznictví - tam totiž často neví) a ještě jsem nenarazila na špatný kus. Zeleninu pokud to jde kupuji na farmářských trzích a něco mám od našich ze zahrady. Každopádně u nás je nejhezčí zelenina (co se týká obchodů) právě v Kauflandu. Maso jsem byla zvyklá kupovat v řeznictví - to nám teď zrušili.
Jinak co se BIO týče, nemyslím si, že je všechno podvod, ale asi mu nepřikládám takovou váhu.

kachen
17. únor 2012

@editah222 Vidis, do Waitrose jsem nechodila. Mela jsem na dojiti pesky Sainsbury´s 😀 Ale to byl taky narez.

editah222
17. únor 2012

@zuhur co to je za šunku z toho Lidlu? Všichni o ni píšou a já ji tam nikdy nenašla. Nemáte někdo odkaz nebo aspon značku?

kachen
17. únor 2012

@zuhur Prosim te, ja byla zrovna dnes v Kauflandu a ta zelenina tam je fakt des, vse, ale naprosto vsechno je 2.jakost. Schvalne jsem dnes chodila od cedule k ceduli. Az jsem se brutalne vytocila a utekla. Tak nevim, do jakyho Kauflandu v Brne chodis?

amuminci
17. únor 2012

@kachen To je pravda, ale v do Rakouska to z Brna není taky daleko. Jinak co se týká šunky, tak tu kupuji taky v Lídlu a když se nedostanu do Lídlu, tak v Tescu mají šunku Zvonařku a ta je taky kvalitní. My máme moc rozmlsané čumáčky, takže jíme jen šunku. Občas koupím manželovi párky, ale koukám na složení. V Tescu mají s 92 % masa.

amuminci
17. únor 2012

@editah222 V Lídlu máme 2 favority, Venkovskou za 29,90/10 dkg a pak takovou kulatou v červeným obalu, značku nevím dnes máme doma tu Venkovskou. Jediný zápor té kulaté je, že je balená po 20 dkg a je to v šesti plátcích, takže jsou plátky dost silné, ale je výborná a má i přijatelné množství soli.

kachen
17. únor 2012

@amuminci To neni, ale na pravidelnejsi nakupy to prece jen dal je. Navic Rakousko neni zrovna levna zeme. Nevim jak potraviny, ale spotrebni zbozi je tam drazsi jak v CR. Troufam si rict. Ovsem, pokud to nekdo vyvrati, hadat se nebudu neb jsem tam dlouho nebyla.

kachen
17. únor 2012

@amuminci Mas pravdu, tu kulatou nam onehdy donesl tchan. Byla dobra, jen ty platky byly tlusty.

amuminci
17. únor 2012

@kachen My to máme hodinu cesty, takže tam jezdíme tak jednou za měsíc. Mám příbuzné v Třebíči a ty se na nákupy do Rakous chystali. Ani nevím, jak dopadli, takže ti nepovím jak cenově, ale rozhodně to bude kvalitnější. Tady jsou to holt hajzlíci na kvalitu.

llluckaaa
17. únor 2012

@amuminci Párky z 92% masa? To jsem ještě nikdy neviděla... Jak se jmenují? Jen pro zajímavost, stejně je nejíme kvůli barvivům, stabilizátorům ap.

amuminci
17. únor 2012

@llluckaaa Název ti teď nepovím, ale koupila jsem je balené v Tescu. Já je kupuju kvůli manželovi, nekupuju je pro nás holky. Jesli máš chlapa, který jí zdravě a kvalitně, tak klobouk dolů. Takových znám málo.

luthien.k
18. únor 2012

@editah222 i ostatní, s těma luštěninama jako náhradou masa - jenom je dobré je konzumovat tak, aby z nich tělo mělo všechny ty základní aminokyseliny, což ze samotných nemá, takže je dobré vždy kombinovat minimálně luštěninu s obilovinou (hnědou rýží, celozrnným pečivem). Nebo i malým kouskem masa, vejce (ne moc, velké množství rostlinné i živočišné bílkoviny zase zatěžuje trávení, je třeba hodně různých enzymů v pohotovosti atd.)

editah222
18. únor 2012

@luthien.k já jsem se tě chtěla zeptat už dřív - jak je možné, že se ve všem tak orientuješ? Máš nějakou školu nebo tě poučila až škola života kvůli dětem? Znáš odpověd na vše a takový člověk se vždy hodí 🙂
Já se snažím luštěniny vždy s něčím kombinovat, nejčastěji je máme právě s tou rýží (natural) a občas s vajičkem.

llluckaaa
18. únor 2012

@amuminci To fakt ne 😀 Už jsem to tu psala, že mi zdravou stravu pěkně bojkotuje. Ale na šunce nebo jiných uzeninách netrvá. Ikdyž dřív byla šunka u nás na talíři každý večer, pomalu se nám podařilo nám ji odbourat, děti ji stejně skoro nedostávaly, mně moc nechutná a abych kvůli manželovi koupila nějakou kvalitní šunku za cenu 250 Kč za kilo (předpokládám, že nějak tak v Tescu může stát) a on si večer dal dvě kolečka a do příštího dne se nechala vyschnout, tak na to se můžu vyprdnout. Jak manžel ochutnal sekanou, tak chce, abych mu ji dělala na večeři. Nemám námitky, proti šunce je zdravější a levnější a pochutnám si na ní taky 😉
Ještě k tomu, že šunku nedostávají děti. V hodně domácnostech je šunka na talíři každý den a rodiče mají pocit, co dobrého dítě servírují (maso, bílkoviny a tak). Tohle je hodně o pohodlnosti - nezkoumat, co všechno v té šunce je, kolik je v ní podíl masa, co je v ní za umělé chemikálie, které můžou být ve větším množství jedovaté, kolik je tam soli. Někteří rodiče tohle odmítají bohužel řešit 😒

llluckaaa
18. únor 2012

@luthien.k Prosím o radu 😉 Chci vařit segeďák a přemýšlím, jak tam dát kysané zelí. Myslíš, že když ho převařím, tak zlikviduji většinu užitečných látek, které v něm jsou? Nebo ho mám nechat raději jen prohřát? A ještě dotaz - neděláš nějaký pokrm v kombinaci kysané zelí + luštěniny? Děkuji.

luthien.k
18. únor 2012

@editah222 nene, žádné školy, nejsem profík, jen se prostě zajímám, já musím, s těma našima potravníma omezeníma bych při tradiční stravě měla děti za chvíli podvyživené 😖 Aktuálně nám přibyla alergie na pšenici u staršího... Mám taky dvě kamarádky výživové poradkyně, takže z nich soustavně tahám informace 😀 No a samozřejmě v rámci své poradny pro atopiky si nemůžu dovolit tvrdit nějaké nesmysly...

@llluckaaa , já kysané zelí bohužel nepoužívám, je si silně histaminoliberační potravina aneb v těle se díky kvašeným potravinám uvolňuje hodně histaminu a to zhoršuje ekzémy atd., takže já si ho nemůžu u dětí dovolit nebo jen mini množství. Ale do segedínu si neumím představit mít ho tam "syrové", nevařené, zkus, uvidíš, já bych tady asi dala přednost chuti 😀 Vždyť si ho můžeš dát vedle klidně i neupravené, ono ho stačí málo, těch dobrých věcí je tam hodně 🙂

llluckaaa
18. únor 2012

@luthien.k U tebe se člověk vždy doví něco nového 🙂 Ani jsem nevěděla, že kysané zelí působí špatně na ekzémy. U nějakých sýrů ap. by mě to napadlo, ale tady ne. Co vlastně říká klasická medicína na léčbu ekzémů? Asi to moc neřeší, ne? Maximálně asi předepíše nějaké mastičky... To jen, že my jsme se k tématu kožních chorob ještě vůbec nedostali a předpokládám, že ani nedostanem ☹
Já ho tam zatím vždy dávala povařit a změknout, ale je škoda minimálně vitamínu C, který tím zlikviduji. Tak mě napadlo zkusit jiný postup 🙂 No uvidíme, nějak se s tím poperu a budu doufat, že to dítě a manžel sní 😒

luthien.k
18. únor 2012

@llluckaaa no, v postatě je to tak, klasická medicína není zaměřena na příčinu, narozdíl od postupu, který používám já a který jsem se naučila od mojí kamarádky a dopilovala si ho vlastníma i zprostředkovanýma zkušenostma a taky samozřejmě spoustou teorie, co jsem si načetla v odborných knihách a článcích (on ten postup sám o sobě nepotřebuje "dopilovat", jde jen o to, že správně a efektivně ho aplikovat chce nějaké zkušenosti a širší znalosti).

Kvašené či nakládané potraviny patří mezi ty s histaminoliberačním "efektem", stejně jako ty zrající sýry, hodně zralé ovoce nebo zelenina, citrusy, kakao, kofein, alkohol...

Tak ze zelí nevař segedín, ale udělej z něj jen salát 😉

llluckaaa
18. únor 2012

@luthien.k Tak v tom máš bohužel pravdu. Naše medicína na prevenci tak nějak zapomíná. Nejvíc mě vytočí pediatrička, když za návštěvu strčí dítěti do ruky bonbón. To je pak na zabití 😠
Když já mám na segeďák hroznou chuť 😅

luthien.k
18. únor 2012

@llluckaaa tak neřeš, jestli zelí budeš vařit nebo ne a udělej ho klasicky, aby všem chutnal 😉 Ono taky všechno "vocaď pocaď" 😀

No a tady ani nejde tak o prevenci, ale o čistou příčinu, kožní lékaři často nevěří na efekt eliminačních diet, ale je opravdu značný.

editah222
18. únor 2012

@luthien.k a to jsem si myslela jak je kvašená zelenina zdravá 😅 My teda naštěstí nemáme žádné alergie ani ekzemy a i tak je někdy kumšt vymyslet co vařit. Ty to máš mnohem složitější.

Já dost jedu na homopatikách. Moje švagrová je lékař (zubař),ale dělá i homeopatii a začina se zajimat o čínskou medicinu. Já už ted dětem nedávám k snídani studené jogurty, dělám kaše nebo něco teplého a od té doby co to tak praktikuju tak jsou zdravější, no a já taky. Myslím si, že tyhlec "staré" druhy mediciny mají něco do sebe.

j.kriv
18. únor 2012

@editah222 Tohle je ta šunka z Lidlu 🙂 je to značka Twinner, 200g za 39,90,-Kč

mamkamarketa
autor
18. únor 2012

ahojte zeny,
jsem rada,ze toto tema zije 😀 😀 chci se zeptat, pry se delali testy na dzusy (nevim kdo, D 😀 test? MF ?) nevite nektera jak dopadly?
ja kupuju dzusy v lidlu (jablecny za studena lisovany, a malymu, kdyz sme v obchode kupuju od RIO ten s brckem udajne 100% za studena lisovany) nevite nektera jestli se taky testovali?

a jeste se chci zeptat kde a jake kuujete testoviny? urcite ne celozrne, to mi malem panove hodili na hlavu 😅 🙄

luthien.k
18. únor 2012

@editah222 ona kvašená zelenina je zdravá, ale prostě si ji nemůžou dovolit jíst všichni - atopici s ní musí opatrně a jsou mezi námi tací, kteří mají s odbouráváním histaminu problém (říká se tomu histaminová intolerance) a Ti by se jí měli vyhnout úplně.

Co se týče těch balených šunek, tam je vždycky nějaké to konzervační éčko navíc, to se raději spokojím se šunkou s podílem masa o 5% menším, ale bez konzervantů (navíc, něco tam je vždy)... Ale jaké přesně má třeba ta z Lidlu složení, to netuším.

@mamkamarketa , tak to netuším, s těmi džusy, já kupuju pouze mošty - Lažanské... Jsou tu vyráběny kousek od nás, já jim věřím 🙂 No a těstoviny - u nás určitě bezpšeničné 😀 Doporučuju všem pro obměnu zkusit kukuřičné nebo rýžové, dobré jsou i amarantové... Ono není dobré i pro nealergiky do sebe cpát pšenici horem spodem 😉 Jíme jí už dost v pečivu. Čeho se jí moc, na to jsou alergie, viz ty časté na mléko, vejce, pšenici, stoupá sója...

zuhur
18. únor 2012

@editah222 tak přesně ty dva druhy šunky co psala i @amuminci tak kupujeme - venkovskou a ta druhá je myslím Twiner nebo tak nějak.
@kachen chodila jsem do Židenic. Neříkám, že jsem tam nikdy nenarazila na hnusnou zeleninu, ale většinou jsem našla pěknou - rozhodně lepší než měl Albert - ale ono je to fakt různé. Jeden čas byla pěkná i v Lídlu, ale myslím si, že si hodně pohoršili. Teď co jsme se přestěhovali tak tu mám jen Albert a občas si hodně zoufám. V zelenině malý výběr a ne většinou ne moc pěkný. Tady se hodlám na jaře rozhlédnout jestli se nedá kupovat někde od místních farmářů, protože zatím jsem spíš zklamaná a trhy jsou tu čtyři do roka ☹

llluckaaa
18. únor 2012

@mamkamarketa Celozrnné mi manžel taky hází na hlavu, ale dítě je naštěstí sní. Dokonce měl období, že nechtěl jinou přílohu než těstoviny. Takže jsme zkoušeli už ječné, žitné, kukuřičné (ty mám ráda), amaranthové (ty neumím uvařit - buď vyjdou tvrdé nebo rozměklé), rýžové. A taky dítěti ráda dělám kuskus (střídám celozrnný a klasický). Když ale vařím pro všechny, tak vařím klasické těstoviny semolinové s vejcem (nemůžu si vzpomenout na značku, ale je to taková ta známá italská trochu dražší značka, ta nám chutná nejvíc).

editah222
18. únor 2012

@luthien.k já právě balené šunky taky nekupuju, ale ráda bych měla něco doma v zásobě když se nedostaneme ven. Zkusim tu Lidlovskou a uvidim.

@mamkamarketa já už jsem si manžela naučila na celozrnné 😀

@j.kriv děkuju.

sarunatko
18. únor 2012

@kachen Můžu se zeptat, kde v Brně kupuješ šunku? Děkuji.