Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

reruna
4. dub 2012

@llluckaaa u nás totiž máme kuchyň, která vaří pro 3 školky a někteří rodiče si pořád stěžovali na kvalitu a složení jídelníčku, tak letos si myslím se to opravdu hodně zlepšilo, zařadili mnohem více zeleniny, ovoce, luštěnin, dělají výborné pomazánky, atd. samozřejmě taky přišlo zdražení ...tak uspořádali tuhle přednášku, aby vyšli rodičům vstříc a ta paní teda hodně vysvětlovala, proč jsou školní a školkové jídelny tak úžasné atd.. atd. podle mě taky jsou, ale jak které, že.... No já jsem docela ráda, že se u nás snaží. jenže když se mladého zeptám, co mu ve školce nejvíc chutná, tak stejně řekne, že řízek s brkaší nebo rýže s masem... ale poslední dobou i vykládá o pomazánkách, že byly dobré a že si přidával - loni je většinou vůbec nechtěl a jedl suché pečivo.... jenž když je tam ovocný nebo čočkový salát, tak to moc nejí, luštěniny taky ne, někdy je tam vyloženě o hladu, pořád mu říkám, že musí aspoň ochutnat.... no jo, ale tam už taky funguje to, že soused u stolečku to nejí a už to nejí nikdo....

llluckaaa
4. dub 2012

@reruna Já myslím, že naše školka vaří docela obstojně, ikdyž by asi taky bylo co vylepšit. Náš malý je taky hrozně vybíravý a taky se snažíme domluvit, že má aspoň ochutnat a když nemá hlad, že musí aspoň vypít všechno pití 😉 No jo, příklady táhnou 😒 Ale aspoň že to zdravější jídlo nabízejí a děti se nenaučí na smažáky s hranolkama 😀

reruna
4. dub 2012

@llluckaaa já si neumím představit, že by to bylo jako na západě, že si děti do školky na celý den berou jídlo v krabičce a učitelka jim to max ohřeje v mikrovlnce, to zase zlatá jídelna - pro zajímavost náš jídelníček http://www.msradostbph.estranky.cz/clanky/jidel...

llluckaaa
4. dub 2012

@reruna To si taky neumím představitl To už je ten vylepšený jídelníček? Přijde mi, že pátek nic moc.

reruna
4. dub 2012

@llluckaaa jo, to je aktuální, chybička se ještě vloudí, lepší by byl asi květákový mozeček...než smažený, no co už...

llluckaaa
4. dub 2012

@reruna ale pořád asi lepší smažený květák než pomazánka z drůží paštiky, co je u nás 😝

reruna
4. dub 2012

@llluckaaa ale třeba ty zeleninové talířky loni vůbec neměli a každý den mají ovoce nebo zeleninu, zel. saláty, to dříve nebylo a ty pomazánky hodně vylepšili i nápoje - loni měli jen jeden druh čaje a bílou kávu, dneska střídají různé čaje, bílou kávu, ochucená mléka, caro, ředěné džusy...čočkový salát je taky novinka atd.

luthien.k
4. dub 2012

@reruna
@llluckaaa
Tak když to vidím, tak jsem ráda, že náš Tobík může mít ve školce svoje jídlo (protože má potr. alergie) - bude to výhoda i z pohledu výživového, ačkoli má omezení (mléko, vejce, pšenice), tak myslím, že z toho vykouzlím o dost hodnotnější věci, než je pomazánky ze zmiňované drůbeží paštiky 😖

llluckaaa
4. dub 2012

@luthien.k To je povolené nosit si svoje jídlo? Já myslela, že ikdyž máš alergii, tak máš smůlu a stejně si do školky kvůli hygieně nic nosit nesmíš.
Drůbeží paštika je fakt úlet 😝 A uzenina víckrát než 1xtýdně 😠 A ani jeden kysaný mléčný nápoj, zato mléko každé ráno ke sváče. Asi jsem je chválila předčasně... Musím si ty jídelníčky pravidelně číst a ukládat, ještě že mají nové stránky a ten jídelák tam dali 😉

luthien.k
4. dub 2012

@llluckaaa záleží jak kde, na přístupu, na lidech... Tady je malá školka, pár dětí, jsou ochotní a já jsem ráda. Jinak by chodit nemohl...
Ono bohužel co nám připadá jako úlet, tak jiní vidí jako naprosto normální a zdravou věc 😖 Si takovou paštiku umím přestavit 😅

llluckaaa
4. dub 2012

@luthien.k Aha, já myslela, že je na to nějaký oficiální předpis a že by vám to hygiena zatrhla, kdyby to tam věděli. Tak to máš štěstí.
To si taky umím představit, zrovna dnes je zkoukla Peklo na talíři - díl o paštice Junior. Ale tak snad nikdo není naivní, aby si myslel, že je paštika zdravá a vhodná pro děti, ne? 😲 Leda domácí dělaná, samozřejmě, ale ta se zase nebude jíst ve školce.

llluckaaa
4. dub 2012

@reruna Ty jsi z Bystřice? 😉 My z Holešova 😀

brusinka.pusinka
4. dub 2012

@reruna no s těmi zuby nevím malá žvejkala bez zubů a moc krásně nikdy jsme nemixovala ani nepasírovala a zuby měla až v roce první 2 a ve 30 měsících ji dorost poslední.-D jinak supr poznatky.-)

reruna
4. dub 2012

našla jsem tu dr., která u nás přednášela, má tyhle stránky http://www.oliveriusova-vyziva.cz/

ikarkulka
4. dub 2012

@llluckaaa Ale tak snad nikdo není naivní, aby si myslel, že je paštika zdravá a vhodná pro děti, ne? 😀 😀 😀 jsi mě výborně pobavila 😀
jenom v okolí mám několik matek, které nejenom že si myslí, že paštika nebo páreček k večeři je pro děti super mňamka (však maso musí být, ne?), ale které ani neví, co v takové paštice nebo párečku je. ony si myslí, že je to čisté maso 😅
ale já bych to teda naivitou nenazývala 😀

weri1
4. dub 2012

@reruna hezky napsané, ale když budeš mít dítě nejedlíka, tak za ním budeš ráda běhat aby ti aspoň něco snědl 😉

reruna
4. dub 2012

@weri1 já takového mám🙂 to jsou rady té dr., co nám přednášela, moje ne🙂 taky běhám 😝 podle té dr. bych měla dostat na zadek a ne za ním běhat - buď má hlad a sedne si ke stolu a sní to, nebo hlad nemá a nemám ho nutit 😝

llluckaaa
4. dub 2012

@ikarkulka Fakt? Tak to je děs. Já takové matky neznám. Babičky, to jo, ale tak ty jsou z jiné školy a musí se brát s rezervou 😉 Asi se obklopuji uvědomělými matkami 😀

llluckaaa
4. dub 2012

@reruna Jsem se tě chtěla zeptat, kdo měl tu přednášku... To jste tam měli ale kapacitu 😀

ikarkulka
4. dub 2012

@llluckaaa asi jo a dost ti to teda závidím 🙂
kolikrát mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě.
pribináček ve 3 měsících, čokoládičky před prvními narozeninami (děti potřebují cukr a nějaká ta sladkost jednou denně jim neuškodí), párečky, buřtíčky, paštiky, šunkový nářez apod.
dále tavený sýr a na snídani super zdravý brumík, však je na to reklama v televizi.
nesmím vynechat "ovocné" šťávičky s vitamíny 😉

ono kolikrát stačí zabrousit tady do alb, nestačím zírat.

camelinka
4. dub 2012

@ikarkulka jeste si zapomnela na super zdravou nutellu 😉 😉

llluckaaa
4. dub 2012

@ikarkulka Člověk se ani nestačí divit, v dnešní době kdy je všude plno informací... Tak já mám samozřejmě kolem sebe taky matky, u nichž tak úplně nesouhlasím, jak krmí svoje děti, ale takový přístup jsem osobně opravdu nepotkala (a nebo se mi k tomu nikdo nepřizná, protože ví, jak bych se ksichtila 😀 ).

weri1
4. dub 2012

@reruna to jsou rady člověka, který to nikdy nezažil 🙂

ikarkulka
4. dub 2012

@camelinka pardon, na nutellu jsem zapomněla 😀
teď jen aby si to tady nepřečetla nějaká maminka, která nepochopila "jemnou" ironii 😅

camelinka
4. dub 2012

@ikarkulka 😀 😀 a proc? prece sou tam jen zdravy orisky a kvalitni kakao, no a pul kila cukru ale to se ztrati 😉 😝 😝 . Ja sem sem jen tak nakoukla, sama se to snazim resit tak nejak selskym rozumem, ani male necpu humusy,ale ani nad jidlem nematuruju 😅 😉 . Treba nase doktorka mi v jejim pulroce rekla,at ji udelam na snidani chleba s marmoskou, koupim slazenej jogurt 😝 😨 , zuby nehty se branim tchyni,babkam apod, ktery by ji nejradsi daly svickovou s knedlou (jeji tatka bastil ve 4m uzeny s kasi,tak proc ne ze 🙄 ),proste ted su za furii, coz mi je docela putna 😉 . Ale na tom tvym (teda Eliaskovym) stravnickym albu bych si posmakla teda 😉 😉 😉 😉

diviska
4. dub 2012

Byla jsem teď v diskuzi pro netabulkové maminky, tak se jdu uklidnit k vám, málem jsem vyskočila z kůže při pročítání 🙂

llluckaaa
4. dub 2012

@diviska Ale copak? Snaží se jít proti proudu a zásadně nedávat dětem zdravé věci? Musím se tam jít podívat 😀

ikarkulka
4. dub 2012

@camelinka tak ono to asi závisí na rodičích, co její oni a co jim připadá normální. když jedí zdravě, tak tak stravují i dítě, ale když si běžně večer otevřou pytlík brambůrek, tak jim asi není zatěžko dát dítěti tu nutellu. a dítě to od nich přejímá.
jo, to je přesné - kdybys viděla, jak jsi v půl roce papala svíčkovou s knedlíkem! a jak ti chutnala! a ty tomu dítěti nic nedopřeješ 😝

(jestli si chceš šmáknout, tak koukni na střechu, tam mám jídla pro dospělý 😀)

diviska
4. dub 2012

@llluckaaa no, a hlavně co nejdřív 🙂 jako né všechny, ale uff, je jich víc než dost, je to děsivé.