Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

weri1
30. zář 2011

@mamkamarketa bio obecně....

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@weri1 aha,tak ja co muzu kupuju v bio kvalite. treba takovy bio kure je o nicem jinym 🙂 nebo i bio cibule,neni tolik vodnata,tim padem se lepe udela na pozadovanou barvu atd...ale kazdy to mame proste jinak

jop
30. zář 2011

@mamkamarketa naštěstí s těma školkama je to taky individuální. Moje tchýně pracuje jako kuchařka ve školce a říkala, že pangase nekupujou - nikdy. Ale bohužel ne všude jsou tak osvícení. Pražáci to mají dobré 😉, mají kde nakupovat, ale my z malého města na Moravě máme teprv problém 😉

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@kjajule
@weri1
je to presunute 😉

kdyz sme se tak pekne ''rozjely'' vite co se dava do mleteho masa?

neu.sona
30. zář 2011

@mamkamarketa Fuj mleté maso bych nikdy v krámě nekoupila. Mám kamaráda řezníka a moc dobře vím, co si můžeme v obchodě koupit a co ne :(. To si to raděj namelu sama.

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@neu.sona jojo presne ja si ho taky melu sama 😔

jop
30. zář 2011

mleté maso kupuju tak, že ho v řeznictví přede mnou pomelou - ten kus, který si vyberu. Mleté maso z obchoďáku je hnus, stačí si přičichnout ...

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@jop to jo,ale zase na vesnici ma clovek lepsi pristup domacimu masu,vajickum...coz je taky super 😵
no s tou skolkou mas dobry. ja chapu,ze skolky ma rozpocet,ale davat detem parky, vnitrnosti a pod 😔

kammka
30. zář 2011

...a proto mám na zahradě kachny a slepice a chováme prasata a králíky.. myslím, že lidi celkově zlenivěli. spousta lidí na vsi má tu možnost si vychovat a vypěstovat vlastní potraviny a radši jedou 15km do kauflandu nebo jinam a pak prskaj, že je maso vodnatý, zelenina plesnivá a chleba druhej den tvrdej..

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@kammka to je super! beztak nejlepsi je to co si clovek ''vypestuje nebo vychova'' sam 😵

kammka
30. zář 2011

@jop já kupuju mleté taky pokudmožno u nás v masně a nikdy jsem nebyla zklamaná, leda když bylo víc vepřové než libové 😀 , poslední dobou jsem koupila 2x namleté v normálním obchodě, říkala jsem si, že je tam velký obrat a vypadá dobře, není zašedlé, jenže to se na mletém pozná hned, že není úplně čerstvé, hodíte to na pánev a ono to nevoní, jako to z naší masny..kde mi to namelou před očima.

kammka
30. zář 2011

@mamkamarketa a zdá se, že mám zdroj i na sladkovodní ryby.. kamarádky tatínek rybaří a doma už to nemůžou vidět 😀

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@kammka ZAVIST 🙂

kammka
30. zář 2011

@mamkamarketa no ale kdo to dělá???? přitom se slepicema je minimum práce.. ostatní zmíněná zvířátka jsou trochu vopruz, uznávám, zvlášť, když si odchováváte káčata sami a králíci jsou zas hákliví na choroby...

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@kammka ale domaci vajicka 😵 super!!!!
mit hospodarstvi to musi byt silena prace,to uznavam

kjajule
30. zář 2011

My máme domácí vajíčka od křepelek...jsou sice pidimaličká ale domácí a výborný...sice na míchaný vajíčka pro jednoho jich rozmlátíš asi 12 ale je to mnamka...známy kuchař se posledne chatal za hlavu když sem mu řekla že z křepelčích vajec dělám míchaný vajíčka, omelety apod...😀 Oni to delají v restaraci jako mega delikatesu a my to tady jíme míchaný k snídani...😀

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@kjajule koukam,ze si udelam vylet na melnik 😀
v hiltonu taky maj jak nejvetsi delikatesu tusim,ze to byl s steak s volskym krepelcim okem.
jak vychazi cenove?

kammka
30. zář 2011

@kjajule o těch jsme taky uvažovali, ale mám tu kuny a potkany.. takže jsme se slepicema pořídila kohouta, ten mně sice vytáčí, jak furt kolem mně nadskakuje a vyhrožuje, ale zato s ním jsou před těmito škůdci nejspíš slípky v bezpečí 😀

jop
30. zář 2011

@mamkamarketa je fakt, že domácí králíci u nás frčí 🙂) Kupuju je vlastně místo kuřat 😉

kjajule
30. zář 2011

@mamkamarketa
@kammka
No tchán měl vždy papoušky , korely a andulky ve velké venkovní volieře...tak nějak mu posl. dobou pochcípaly a říkal že ty korely se v tý velký volieře blbě chytaj a ochočují , tak že koupí křepelky aby je malej chodil krmit...no tak máme místo andulek a koreláků křepelky, nic na ně do tý voliery nemuže a mají se tam dobře...vajíčka jsou super v léta máme až 12 vajec denně ted je trošku utlum jak je chladněji...

No jedno vajíčko vyjde o neco málo víc jak jedno slepičí...až na to že na to jedno slepičí vyjde váhově stejně cca 4 vejce křepelčí...😀

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@kjajule aha tak to mate echt domaci. ja je videla v obchode,ale cena a barva skorapky me odradila 😅

madampoezie
30. zář 2011

Vubec nechapu jak prodejce muze tohle prodavat to je asi velikanska chyba

berenika39
30. zář 2011

@madampoezie to bude tím, že to asi nevidí...ani maminka by to nezjistila, kdyby neloupali ten obal. myslíš, že když se do prodejny dostanou desítky kartonů petek, že někdo prohlíží, co v nich je? záruka prošlá nebyla, takže prodejce nemohl v tom pití přes obal nic vidět. průšvih je složení těch pití.....ostatně jako složení těch všech pochutin, jak tu byl ten článek 😝 😝 😝 😝

alamo
30. zář 2011

Super tema. Taky se zajimam o to, co jime a pijeme. Driv jsem hodne kupovala bio, ted spis chodime na farmarske trhy. U bio ovoce a zeleniny mi trochu vadilo, ze to dodavaji tak 1-2 stejne firmy, nebyl moc vyber. Ke vsemu to kuprikladu u nas v Bille asi blbe skladuji - bio brambory tam jsou uplne zelene.

kjajule
30. zář 2011

@alamo Na co já koukám u brambor je hl. to aby nebyly myté, tudíš čisté... 😅 Asi v dnešní době je to trošku divný, ale brambory co nejsou myté mají lepší skladovatelnost , tudíš nehnijí ani nic podobnýho... 😉
Nejraději kupuji na farmářském trhu...tam se mi totiž ještě nestalo aby každá brambora byla jiná jako třeba normálně v obchodě, a taky jsou moc dobré...🙂

madampoezie
30. zář 2011

No prave,jeste je horsi,kdyz jsou ty obaly zadelany,jediny stesti bylo ,ze ho slouply..ostatne na svete je vsechno ohledne techto veci horsi a horsi..strasi nas e.coli a najednou ted uz o nem nikdo nic nevi

verbalinka
30. zář 2011

Teda to jsem se lehce vyděsila. Moje máma kupuje Kubíka/Jupíka každý den, když vyzvedává Willa ze školky. Snažím se o osvětu, ale nedaří se. Will teda nepije čistou vodu, ale lehce oslazenou (barevnou vodu, sladké to opravdu není 😀 ) drahým sirupem.
Článek jsem četla už dřív a nějakou dobu měla problém koupit cokoli. Měla jsem totální nedůvěru v potraviny 😒 Jenže, on opravdu není moc výběr. Třeba koupit jehněčí? Naprosto neskutečný úkol 🙄

Já jsem taky šílená na etikety. Hlavně, když začínaly příkrmy, to jsem strávila v obchodech neskutečnou dobu. A třeba hotové příkrmy? Totální děs. Hipp má sůl a pepř pro 8.měsíční děti... množství zeleniny a masa v příkrmech je tak malé, že to určitě nepokryje opravdovou potřebu dítěte. Ale v případě nutnosti jsem kupovala, ale studovala jsem etikety jako divá 😀

Ale po druhém roku jsem přestala "bláznit", protože nemůžu strávit svůj život jen v obchodech a lehce povolila. Ale stále čtu a řeším 😀

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@kjajule to je zajimavy,to jsem neslysela 😕 a ja si zrovna vybiram ty nejcistejsi,abych nemela doma zbytecny binec 😅
@verbalinka no ja po precteni toho clanku jupika nekoupim 🙄 a kubika budu nejdriv studovat a ochutnavat 🙄
ja treba kupovala prikrmy bud od alnatury,babylove,pozdeji hipp. mimochodem,ty hipp srdicka ma Tomas dodones desne rad,takze kdyz jsem lina varit ma prikrm 😅
@alamo nevim odkud ses,ale treba po praze je spousta bioobchodu a tam mivaji pekny vyber 😉

verbalinka
30. zář 2011

@mamkamarketa my kupujem Kubíka kvůli lahvi. Je tvrdší a my je používáme na naše domácí pití. Takže 2x za 14 dní je koupíme a Willík má radost. Jinak se musím smát, jak je to označováno za čistou vodu a je to sladký jako cecek 😀
Bioobchodů je dost, ale já nemám nervy je všechny obíhat a kupovat po troškách 😅

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@verbalinka jj lahve maji super 🙂
ja teda obehavam spoustu obchodu a v kazdem kupuju neco jineho 😅
treba bonbony a susenky a ryby jsou beznkonkurencni v M&S