Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

alamo
30. zář 2011

@mamkamarketa no ja myslela, ze jako v obchodnich retezcich neni moc bio vyber - dodavaji tam furt 1 - 2 stejne firmy (ted myslim konkretne zeleninu a maso ve Sparu, Globusu nebo Bille). Taky mi vadi, kdyz je bio jablko z Argentiny - to uz si radsi koupim necertifikovane jablko na farmarskem trhu. Co se tyce bioprodejen, tak chodim do jedne v Praze na Andelu a celkem ok. Mas tip na nejakou dobrou bioprodejnu? Farmarsky trh mi prijde nejlepsi asi na Naplavce u Palackeho namesti - ale vyzkousela jsem jenom tri, treba jsou i lepsi.

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@alamo ja chodim do bioobchodu na Arbesaku a na Ujezde
Farmarske trhy chodim na Andelu v patek,ale ty uz asi skonci brzo,jeste jsem byla na Trzich na Frantisku,ale tam mame slozitou dopravu. dobra masna je na Arbesaku.
Maso (veprove) kupuju v bille,obcas jezdime k dolejsim do Davle-to je maso 😀
mrazenou bio zeleninu kupuju v Globusu
sunku v Lidlu
Kdy byvaji trhy na Palacaku?
Hodne lidi si chvali z holesovicke trznice,ale tam ja nechodim,nesnasim to tam

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@alamo s tim mas pravdu 😒 ,me taky vadi,ze je vsechno dovazene....jenze tady proste proste nejsou podminky 🙄 ja treba zeleninu (mimo sezonu) kupuju mrazenou,ma vic vitaminu

alamo
30. zář 2011

Kazdou sobotu (a ctvrtek - ale ten jsem nezkousela). Maji tam dost vyber, i morske ryby a tak. Manzel si na to poridil obrovsky kosik, vypada s tim srandovne 🙂 .

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@alamo uz vidim toho myho s kosikem 😀

llllucka
30. zář 2011

Nečetla jsem diskusi celou,ale dost jste mne pobavily,jak se tady rozhořčujete nad tím,jak lidi nečtou,a pak napíšete,že kupujete bio v tescu ... 😉 Pokud bio,tak jedině od osvědčeného farmáře,kde máte jistotu,že to bio je nebo na kontrolovaných farmářských trzích (na spoustě trzích se prodává dovážené ovoce a zelenina z Polska ...).Mám rodinu,která v tomhle pracuje a divili byste se,co všechno se dneska vydává za bio.Jinak jsem viděla kdysi pěknou reportáž,jak se vyrábí bio v ČR a hlavně v hypermaketech a taky dobrý.Prostě na zboží,které se neprodalo dají cedulku bio,předraží to a pak si to teprve lidi kupují.Kontroly se v poslední době hodně zlepšili,ale bohužel se to pořád nedá srovnat třeba s Rakouskem,kde je bio kvalita na úplně jiné úrovni.Ale je to zase jen o lidech,kterým bude stačit bio z tesca místo toho,aby si zajeli za regionálním prodejcem.Dneska se to už dá dobře najít na netu.

mamkamarketa
autor
30. zář 2011

@llllucka tak nevim,ale rozdil v kureti a bio kureti je znatelny na pohled 😉
navic,konkretne to bio kure vyrabi stejna firma a dodava to vetsine retezcu,neni delane primo pro tesco.

fender
30. zář 2011

obecně - kubíky a podobné prakticky nekupujem (asi tak jednou za měsíc když vyhodím původní láhev), sladkosti vůbec, příkrmy malý prakticky neměl, krom přesnídávek (bez přidávaných cukrů) - vařila jsem mu. jak tu někdo zmiňoval pepř, tak ten zrovna až tak nevadí, do příkrmů navíc dávají většinou bílý. podporuje trávení.

biu až tak neholduju - nebo možná jsme neměli štěstí, co jsem kdy koupila, tak se většinou nedalo jíst. nekupuju skoro nic, na čem je napsáno "dětský" - třeba dětská šunka má daleko menší obsah masa než klasická šunka od kosti. párek malý neměl dodneška ani jednou.

a mimochodem pangasius po posledních testech nedopadl vůbec špatně, takže ten mi až tak nevadí, malachitová zeleň sice bývala dost strašák, ale stačí občas sledovat RASFF......

co můžeme, bereme domácí, etikety studuju celkem podrobně, ale jinak to zase až tak neřeším. to bych musela hysterčit dneska už ze všeho...

llllucka
1. říj 2011

@mamkamarketa:věřím,dokud neochutnáš poctivé kuře z biofarmy😉.Ale nechci všechno hanět,já bych prostě bio v normálním obchodě,pokud neznám dodavatele nekoupila.
Problematika o bio kvalitě a jejím dodržování je hodně složitá a vydala by na samostatnou diskusi.Doufám,že jednou u nás budou existovat obchody,jako bio řeznictví,bio pekařství ..... jó,tam by se nakupovalo🙂

lsx
1. říj 2011

@llllucka ahoj, můžeš mi, prosím, poradit, kde nakupuješ bio maso ty? Nevím, komu už mám věřit, že má opravdu bio 🙂

lsx
1. říj 2011

Jo jinak, asi jsem nesečtělá, tak mi napište, co je na pangasovi špatnýho? Nerejpu, jen mě to fakt zajímá a nic špatnýho jsem neslyšela.

verbalinka
1. říj 2011

@lsx pangas se "pěstuje" jako naše kuřata. Teda v minimálním prostoru, nadopované hormony kvůli rychlosti růstu a ještě v nějaké špinavé vodě (to nevím přesně). Proto ta ryba nemá rybí chuť a s rybou nemá moc společnýho. Ale slyšela jsem, že prý už je to lepší a kvalita se zlepšila 😅 Holky možná budou vědět víc 😉

Já bio kupovala cca do dvou let syna u nás v Modřanech na náměstí v bio obchodě. Měli výborný bio kuře, krásně velký, opravdový a z něho jsem měla maso pro malýho na měsíc 🙂 A mají tam i mraženou bio zeleninu. Ale i jsem se zklamala - koupila u nich zkažený hovězí bio maso, nebo mražená zelenina byla úplně vysušená a nepoužitelná 😒
Na farmářských trzích jsem nebyla, nějak nevěřím, že je to opravdu z farmy a tzv. bio 😅

lsx
1. říj 2011

Farmářský trhy nezaručují bio kvalitu, to by tam musel být přímo stánek s bio zeleninou a tak, jinak není nikde psaný, že to musí být bio. To zase bohužel vím já.

mamkamarketa
autor
1. říj 2011

@lsx
@fender
malachitovou zeleň uz nenasli,ale ryby jsou chovane nekde ve uplne nejvic znecisteny vode pobliz spousty tovaren. tajemstvim neni,ze ryby jsou ''krmeny'' moci tehotnych vietnamek. Dalsi vec,ze ryby jsou urceny pouze k prodeji do zahranici. to,ze to nejedi ani Vietnamci uz svedci o ''kvalite'' teto ryby. proste hnus 😠

mamkamarketa
autor
1. říj 2011

Pangasius na vánoce ?!?!?!

Máte rádi ryby.............?
Pangasius je chuťově celkem dobrá ryba, jen je potřeba brát na zřetel v jakých podmínkách chov probíhá; jako každá sumcovitá ryba trpí tzv. kožovcem, kožním parazitem, který způsobuje v prvním roce velké ztráty, proto se v odchovném prostředí přistupuje ke koupelím v malachitové zeleni, která je silně karcinogenní. Do některých evropských zemí je zákaz dovozu z těchto chovů, tak se to řeší přes třetí země. Každý by měl toto riziko zvážit.

Pangasius je sladkovodní ryba a chová se v deltě Mekongu, což znamená:

1) Má méně jodu, protože je sladkovodní

2) Mekong stahuje všechnu špínu z Thajska, Vietnamu a Laosu. To je přesně ta řeka, která sbírá všechny humusy, které do ni Amíci naházeli ve válce s Vietnamem a do které taky tečou špíny z továren co jich jenom ve Vietnamu je.

Nikdy není čerstvý, vždy jenom dovezený přes půl planety.
NEBRAT !!! Ve všech článcích, se tato ryba velmi oslavuje - jak nemá
kosti, jak je strašně zdravá, jak je mořská. Není to pravda.
Pěstuje se ve sladkých vodách, okolo Mekongu, v teplé vodě hodně rychle
dorůstá do "jateční velikosti" - rybka to je nevídaně žravá, ovšem čím je krmena je
vietnamským tajemstvím. Opravdu není cítit po rybách - není, protože je plná
vody (některé super levné filety v našich obchodech mají až 50 a víc % vody).

Laboratorně jsou výsledky výživových hodnot také nevalné - ryba v sobě nemá vůbec nic, totálně prázdné kalorie. A vrchol všeho je, když se někde prodává jako čerstvá fileta (ta vlastně u nás neexistuje), je to vyrobeno rozmražením - čerstvý Pangasius se sem vůbec nedodává. A poslední věc - už jste viděli kvalitu za takový mrzký peníz když je z Vietnamu je cesta dlouhá? A proto vezměte rozum do hrsti a kupte si na vánoce raději našeho kapra.

Dobrou chuť.
Koho to zajímá, koukněte na tuto stránku:

http://www.dietmindspirit.org/2008/01/30/why-yo...
jsem zvědav jestli Vám ještě bude chutnat!

lsx
1. říj 2011

@verbalinka
@mamkamarketa
Díky, jednou jsem ho malýmu dala a vůbec, ale vůbec to nechtěl, tak teď už vím, asi věděl proč. A to je jinak vcelku dobrej jedlík 🙂

mamkamarketa
autor
1. říj 2011

@fender ja sladkosti kupuju v M&S jsou sice drahe,ale z kvalitnich surovin 🙂
bio se snazim kupovat co nejvic,proste tomu asi verim nejvic. ja osobne bych pangase nekoupila,ale to je kazdeho vec. synovi budou 3 a parky nezna vubec,je to desny svinstvo,fuj 😝 jinak sunku kupuju v lidlu-ma nejvyssi podil masa 😉
@verbalinka ja teda kupuju mrazenou bio zeleninu v globusu 500gr stoji asi 46kc,takze i cena je fajn 🙂

mamkamarketa
autor
1. říj 2011

mrknete na ten odkaz,je to sice v anglictine,ale fotografie mluvi za vse

peroli
1. říj 2011

já se třeba úplně zhrozila!!!! ze složení jupíka pro děti... to mi už nesmí do baráku.. 😠 🤐

verbalinka
1. říj 2011

@mamkamarketa dík za tip na Globus. Máme ho teda z ruky, ale asi tam někdy později sjedem. Myslela jsem si, že syn bude jíst dobře ve školce, ale vaří dost ochuzeně a on tam ještě ani moc nejí. Tak to budu muset dohánět doma 🙄
Jo, M&S jsou skvělí 😉
Pangase jsem jedla do tý doby, než jsem se dověděla info, jak se chovají. Od tý doby jsem ho nevzala do úst.

lsx
1. říj 2011

no fuuuuuj, tak to už nikdy

mamkamarketa
autor
1. říj 2011

@verbalinka prave,my bydlime v centru,ale dneska sme jeli z vyletu,tak sme stavili na cernaku a nakoupili plno mrazeny zeleniny 😵
jojo M&S je super,maji skvele z more vylovene (teda doufam 😅 ) ryby a Tomas miluje ty bonbony s prasetem a manza jejich bagely 🙂

peroli
1. říj 2011

@mamkamarketa já do M&S chodila třeba na rebarborový bonbony.. ale už je tam nemají 😢
pangasa od té doby co jsem kdysi četla ten článek (ten stejnej cos tu dala) už nekupuju!!! možná to není ve skutečnosti tak horký ale... je tam to ALE no.. 😖
z Lidla miluju schwarc.šunku... tchyně mi jednou chtěla udělat radost a koupila mi ji v Albertovi a hnus největší.. 😖 😖 2x dražší a chutnalo to jak syrový maso 😝 a ještě ne úplně čerstvý.. to se s tou Lidlovskou nedá absolutně srovnávat.. ta Lidlovská je naprosto vynikající 😵 😵
minule jsem si v Bille chtěla koupit jednu vepřovou konzervu (vařím z toho manželovi občas rychlou gulášovou polívku) ale když jsem viděla to složení 😅 😅 😅 nějakejch 12 nebo 15% masa... nebo tak nějak.. v Lidlu jsem objevila že má 98%!!! masa.. tak jsem zvědavá

mamkamarketa
autor
1. říj 2011

@peroli lidlovska sunka je bezkonkurencni,ze? 😵 taky ji kupuju. no konzervy a pastiky...ani mi nemluv. ja to nekupuju,ale v lidlu je fakt,ze maji hodne ''noname'' znacek,ale kvalita byva u nekterych vice nez dobra. holt oni ti nemci si nelajznou davat do jidla takovy sajraty jako u nas 🙄
jee ty museli byt super,jednou jsem jedla rebarborovy kolac a byl uplne uuuzasny!

peroli
1. říj 2011

@mamkamarketa v Brně je nemají, zkus ale mrknout v Praze, tam třeba budou 😉

verbalinka
1. říj 2011

Překvapuje mě, že všechny chválíte Lidl. Já ho nemám ráda, protože když chci koupit normální nákup, tak tam nic nemají 🙄 Ale asi tam zajedu pro tyhle spešl věci - díky za tip 😉

weri1
1. říj 2011

@verbalinka taky nemám ráda lidl ale něco se tam dá, třeba ta jejich šunka má 96% masa -krůtí

mamkamarketa
autor
1. říj 2011

@verbalinka ja nakupu vsude,vsude koupim par vyrobku 😅 v lidlu urco sunky 😵 maji nejvyssi podil masa na trhu. jinak manza si desne chvali jejich mexicke a americky dny. maji tam za super cenu tortilly,vseljake dipy a tak. ale zase on jako american ma zvraceny chute 😅
jo a jeste pomerancovy dzus si kupuje manza v lidlu.
@peroli urco mrknu,diky 😉

lojzina
1. říj 2011

procitam tuhle diskuzi a napada me jedna otazka:kdyz napisou napr.na konzervu,ze obsahuje x% masa,kde je zaruka ze to tak opravdu je?nebo u tech piticek?co kdyz obsahuji neco ,co tam naema byt,a proste to nenapisou apod...?Nebo napisou ze je tam to a to,a pritom ani tuk?nakolik se da verit etiketam?

peroli
1. říj 2011

@mamkamarketa já tam zase beru jablečný 😀 teď kojím takže těm pomerančovým se snažím vyhýbat..
a ty dny já zase miluju ty asijský... a jejich zmrzlinu z růží a karafiátů... zní to šíleně ale mi ji milujeme 😵 😵 😵
jo a tortily miluju taky 😵