Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

mamkamarketa
autor
20. říj 2011

@kjajule ani mi nemluv. ja ma predplaceny dtest,takze jsem to cetla 😠 😠 😠
malej nastesti kecup nema rad,ale ja si ho patlam snad na vsechno 🙄

kjajule
20. říj 2011

@mamkamarketa No mažel si ho dává taky všude...útěcha trochu je že kupuju právě ten z Lidlu co vyšel celkem dobře...a malýmu dávám ted ten domácí když chce kečup...

johnatanka
20. říj 2011

teď jsem to taky četla na netu, ve firmě Kand pracuje v laborce známá a bohužel co ona mi říkala, jaký sr.... se do toho dávají ( a to vyšel ještě dobře), že to vůbec nekupuje a bohužel vstupem do EU se normy na výrobu o dost povolily, dříve normy byly o dost přísnější a navíc sem jdou ze západu jen ty nehorší věci, hlavně v obchodních řetězcích... ☹

mamkamarketa
autor
20. říj 2011

@kjajule ten lidlovsky dostal 66%
ja kupuju kand ten dostal 73% coz bylo tusimze snad nejvyssi skore. a je fakt,ze chutove je lepsi....

ale i tak to budou sr......

eyael
20. říj 2011

@kjajule - taky jsem to četla, no humus! My bohužel kupujeme Heinz, navivně jsme se domnívali, že když je dražší a jsou v něm dokonce i rajčata 😠 že bude i dostatečně kvalitní. Evidentně ne 😖
@mamkamarketa - to je šok, co? já teda kečup skoro nejím, jen velmi-velmi-velmi výjimečně, ale manžel si ho dává rád. Dceři ho naštěstí nedávám vůbec...

johnatanka
20. říj 2011

u nás kečup taky minimálně, používám ty sekaný rajčata třeba na těstoviny, ale v lednici máme taky Heinz ☹ a to mám Kand ve městě, ale holky, lidi co tam dělaj, tak jim třeba dovezou z Německa kečupy a oni je odmočí, odlepí se etikety a přelepují a prodávají jako Kand a vůbec to tady nevyrobili, jestli je to takhle se vším, tak potěš koště....toto jsem slyšela....

mamkamarketa
autor
20. říj 2011

@eyael tomas kecup neji (asi vi proc) ale ja si leju kecup i na toast 🙄

johnatanka
20. říj 2011

@mamkamarketa taky ho jíme k toustům, syn rajčata vůbec nejí, ale trochu kečupu chce vždy....

mamkamarketa
autor
20. říj 2011

@johnatanka chjooo co ale mame potom jist? 🙄

eyael
20. říj 2011

@mamkamarketa - když už si ho dám, tak právě na ten toust 🙂 sekaná rajčata taky používám, na pizzu, do italských těstovinových omáček a tak. Ale kečup ne. Když už tak rajčatové pyré nebo protlak. Raději nevědět, co je v tomhle 😒

eyael
20. říj 2011

@mamkamarketa - co můžeš udělej si doma sama, z co nejlepších vstupních surovin ☹

ratatooy
21. říj 2011

Ahoj,chci se zeptat na pití u vašich dětiček,máme problém,nebo nevím jestli to je problém ale malej toho vypije hrozně moccc,je mu rok,a furt má flašku u pusy,hrnek nechce to radši bude celej den žízní,ale což to by ještě šlo ale v noci???za noc vypije přes půl litru,a večer než usne dá dvě flašky na ex,pak ho musím v noci furt přebalovat a převlíkat 😖

luthien.k
21. říj 2011

@ratatooy buď ráda, že pije, co já bych za to u staršího dala 😖

luthien.k
21. říj 2011

Chci se pochlubit, že jsem včera vařila poprvé tu domácí šunku (v tlačenkovém obalu) a dopadla výborně, sice nemá tu růžovou barvu, kterou má ta kupovaná díky rychlosoli, ale chuťově je bezkonkurenční, tak vyzkoušejte 🙂 K tomu domácí chleba 🙂

johnatanka
21. říj 2011

@luthien.k tento týden jsem koupila šunkovar, jaký recept jsi na šunku použila 😉 , díky moc
@mamkamarketa já bych třeba ocenila nějaký kvalitní párky, který bych mohla dětem bez výčitek dát, nevíte o nějakých????

@ratatooy malá mi taky dost pije a taky přebaluju, starší mi zas pít nechce přes den a večer to dohání, ale litry to tedy nejsou, u mladší jsem ráda, že je žbrunda, neboj, to se upraví a co dát 2 plíny na noc na sebe...

scvrcek
21. říj 2011

@mamkamarketa prosím tě, jak dopadl Heinz v testech?? Je to síla, já kečup moc nejím, ale manžel strašně,¨já mu říkám, že to jsou hnusy, ale nedá si to vymluvit....tak to má i potvrzený no ☹

luthien.k
21. říj 2011

@johnatanka , recept jsem dala do fotoblogu 😉

8petule8
21. říj 2011

@scvrcek není nad to koupit rajčata (ideálně je mít ze zahrádky) a udělat si vlastní kečup, pak člověk ví co v tom je ;)

scvrcek
21. říj 2011

@8petule8 to je jasný, ale letos jsme neměli vydařenou úrodu ☹

eyael
21. říj 2011

@luthien.k prosím tě, jak jsi ohlídala tu teplotu vaření? Jak jsi poznala, že voda má jen 80-85stupňů?

eyael
21. říj 2011

@johnatanka - my kupujeme v Albertu Hypermarketu (jinde jsem je neviděla) občas italské vakuované párky značky Senfter, Dolomiti. Na obalu je napsáno il Wurstel, gusto delicato. Dcera jiné ani nechce, nechutnají jí.
Z obalu jsem dala do google překladače složení - 52% z kuřecího masa, vepřového masa 13%, krůtí maso 5% strojně oddělené. Tuk a vepřové kůže, bramborový škrob, sůl, dextróza, koření, látky určené k aromatizaci, kouřové aroma, cukr. Stabilizátory: polyfosfáty sodíku. Antioxidant: disodného erythorbate, askorbátu sodného. Konzervační prostředek: sodišče nitridu.
Těch kůží a tuku je tam méně než 5%, protože výrobci jsou povinni uvádět složení v pořadí od nejvíc po nejmíň 😉
V jednom balení je toho 100g, stojí 12Kč jedno to balení.

luthien.k
21. říj 2011

@eyael teploměrem 😉 😀

mamkamarketa
autor
21. říj 2011

@scvrsek dTest » Výsledky testů » Jídlo + pití » Kečupy » Heinz Rajčatový kečup jemný - výsledky testu Heinz Rajčatový kečup jemný - výsledky testunext prev Publikováno na webu: 9/2011
Vyšlo v časopise: 9/2011
Jak testujeme Nákupní průvodce Přidat k porovnání
Jak testujemePodíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení
Podíl rajčat 25 %, barva 2,5 %, senzorické hodnocení 25 %, ostatní živiny 20 %, označení 10 %, pesticidy 5 %, mykotoxiny 5 %, dávkování z obalu 7,5 %.
Limity hodnocení
Některá dílčí hodnocení mohou být limitována hraniční hodnotou. V takovém případě nemusí celkové hodnocení odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení.
Hodnocení kvality a bezpečnosti
Podle vyhlášky 157/2003 Sb., kterou se stanoví požadavky pro čerstvé ovoce a čerstvou zeleninu, zpracované ovoce a zpracovanou zeleninu, suché skořápkové plody, houby, brambory a výrobky z nich, jakož i další způsoby jejich označování.
Senzorické hodnocení barvy, chuti a textury.
Stanovení základních kvalitativních parametrů (refraktometrická sušina, obsah soli, obsah veškerých kyselin stanovených jako kyselina octová).
Stanovení refraktometrické sušiny vnesené rajčatovou surovinou multiregresní analýzou na základě obsahu charakteristických chemických markerů (refraktometrická sušina, formolové číslo, pyroglutamová kyselina citronová, kyselina jablečná, draslík).
Další kvalitativní parametry: stanovení barvy spektrofotometricky, vyjádřeno v systému Tristimulus colorometrie (CILAB L*,a*,b*), stanovení obsahu cukru; u výrobků doporučených pro děti byl hodnocen i obsah přidaného škrobu a konzervačních látek
Kontrola etikety vycházela z legislativních požadavků na označování (Vyhláška č. 113/2005 Sb., o způsobu označování potravin a tabákových výrobků) a byla zaměřena na úplnost a správnost deklarovaných údajů.
Stanovení pesticidů zkušební metodou KM02.
Stanovení mykotoxinů zkušební metodou KM06.

HODNOCENÍ KVALITY: uspokojivě (52 %)

* Průměrná cena 30 Kč
* Druh obalu sklo
* Hmotnost 342 g
* Cena za 1 kg 88 Kč
PODÍL RAJČAT uspokojivě (48 %)
BARVA uspokojivě (40 %)
SENZORICKÉ HODNOCENÍ dobře (70 %)
* Vzhled
* Intenzita červené
* Konzistence
* Chuť
* Intenzita rajčatové chuti
* Pachuť
OSTATNÍ ŽIVINY uspokojivě (46 %)
* Celková sušina
* Cukry
* Sůl
* Kyseliny
DEKLAROVANÉ SLOŽENÍ A OZNAČENÍ uspokojivě (50 %)
* Bez konzervantů
* Výživové hodnoty
* Samoúčelná tvrzení
PESTICIDY nedostatečně (16 %)
* Počet nalezených druhů 5
MYKOTOXINY dostatečně (38 %)
* Počet nalezených druhů z rajčat / jiného původu 1 / 2
DÁVKOVÁNÍ Z OBALU dobře (70 %)
* Minimální trvanlivost 1.4.2013
* Další informace
* Kategorie:
- kečupy jemné
- kečupy dětské, bio, kečupové omáčky

Podrobný článek: Test kečupů 2011 (9/2011)

heinz dostal 52% uspokojivy

mamkamarketa
autor
21. říj 2011

@johnatanka parky,ktere bys dala diteti s cistym svedomim nejsou 😒 s masem to nema nic spoleceneho nehlede na to kolik to ma ecek a tuku. parky jsou s prominutim semlety paraty a veskery zbytky,kterych se potrebujou zbavit. 😠
nehlede na to,ze deti do 5ti let by nemely parky jist,protoze neumi tak dobre kousat a muzou vdechnout strivko,ktere se prilepi na dychaci trubici a muze to dopadnout spatne...

ja obcas nam dospelym kupuju bio bavorske grilovaci klobasy (maji 95% ''masa'')ale malymu bych to nedela. to mu radsi dam smazeny hranolky nez parek.

eyael
21. říj 2011

@luthien.k 😀 tak ten ještě nemám ☹ musím ho o víkendu pořídit, šunkovar mi tu stojí od pondělí ☹

mamkamarketa
autor
21. říj 2011

@ratatooy ahoj,a kolik toho vypije za 24h? myslim kolik mlika a kolik vody,caje??

eyael
21. říj 2011

@mamkamarketa - ono hlavně často u párků nejde o střívko, ale o umělotinu 😒 ty bavorské klobásky taky občas koupíme, ale jsou dost kořeněné, tak je malé taky nedáváme. Jinak jak jsem psala o těch italských párcích, mají velmi tenounké přírodní střívko, v případě potřeby lze i oloupat a i jinak na dítko dohlídnout, aby nehltalo 😉 co jsem tak koukala, mají nejvíc podílu masa a nejmíň přídatných látek z těch co jsou na trhu - masa celkem 70%...

mamkamarketa
autor
21. říj 2011

@eyael korenene jsou dost,ale me chutnaji 😅
ale je fakt,ze parky proste s masem nemaji nic moc spolecneho 🙄 ja to malymu nehodlam davat. me staci si precist slozeni ''detskych''parku... 🙄

eyael
21. říj 2011

@mamkamarketa - jo to je jako "dětská šunka" - mnohem slanější a horší, než výběrová šunka od kosti 😒

luthien.k
21. říj 2011

@eyael o složení střívek na párky náhodou něco vím (pracuju ve firmě, co je vyrábí) a o umělotinu nejde, výchozí surovina je kůže (podkoží) hovězího dobytka (stejně jako třeba u gumových medvídků) a v jedlém střívku je chemie naprosté minimum, dovolím si tvrdit, že je to na celém párku to nejzdravější 😉