Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

verbalinka
7. únor 2012

@llluckaaa mixovat, mixovat a mixovat 😀 Syn vybírá v jídle vše, co se jen lehce barevně liší - ani koření nemůžu do omáčky dát 😖 Ale třeba zelenou polívku (špenátovou) sní. Prostě je celá zelená a to, že je ze špenátu se tají 😀 A i čočkovou sní, dělám z červené čočky a taky rozmixuju.

verbalinka
7. únor 2012

@llluckaaa a pomazánky jsou jednoduchý - tvaroh + cokoli (rybičky nebo pažitka nebo česnek...), já ještě přidávám trochu zakysaný smetany, někdy sýr typu lučina, žervé, občas i lžičku tatarky pro chuť a celý to rozmixuju a k tomu čerstvý rohlíček nebo chlebík a mňam 🙂

llluckaaa
7. únor 2012

@verbalinka Můj právě mixované moc nechce, má rád když je to voda, ve které plavou těstoviny 😒 Ale asi budu ty luštěniny mixovat a do polévek po troškách přidávat.
Jj, takto taky dělám, jen strávníci se nad tím nějak ofrňují. Včera byla ta rybičková a malý to ani neochutnal a už říkal, že to nechce, že mu nechutná. Ale ukecali jsme ho aspoň na jedno sousto a pak už změnil názor 🙂 Škoda, že nemám nějaké čerstvé bylinky, to by byla ta chuť o něčem jiném. Aspoň že ta řeřicha se dá za oknem naklíčít...

verbalinka
7. únor 2012

@llluckaaa malý teď objevil kouzlo písmenkových těstovin, a tak je přidávám i do tý špenátovky apod. Tak co rozmixovat, ale nedělat ji moc hustou a do toho ty těstoviny?
U nás spíš probíhá to, že Will třeba sní pět lžiček a pak najednou řekne, že buď už má plné bříško, nebo že mu to nechutná. Pokaždý mě to rozčílí, ale snažím se nedat to najevo. Člověk se s tím dělá, kvůli němu třeba nedám kukuřici, i když na ni mám chuť a on pottom jí jako vrabčák 🙄

llluckaaa
7. únor 2012

@verbalinka Vyzkouším, dnes jsem právě dělala variantu, že tam bylo trochu červené čočky. A jemu jsem tam přidala ještě nudle. Po první lžičce tvrdil, že mu to nechutná 😒 Rozmixovat zkusím, pokud si vzpomínám, tak mi kdysi takto snědl cizrnovou polévku.
Dnes jsem ale byla drsná a když začal kňourat, že to jíst nebude a chce přesnídávaku, tak jsem ho poslala do pokoje, že má kňourat tam, aby nevzbudil vedle spící Kačenku. A že přesnídávku dostane až když sní celou polévku. Nakonec jsme se domluvili, že mu z toho vyberu trochu brokolice, přidám těstoviny a vodu, a snědl to 😀

luthien.k
7. únor 2012

@llluckaaa, pomazánky se dají dělat určitě i méně tradičně než z tvarohu. Výborné je na páře vařené maso rozmixované se zeleninou (brokolice, květák, mrkev - s tou to je takové nasládlé, nejlepší je to asi s brokolicí), zjemněné nějakým olejem za studena lisovaným, ochucené Solčankou, česnekem, přidat trochu najemno nakrájené cibulky nebo posypat na jemno nakrájeným pórkem...Pro paštikovou chuť lze přidat trochu orestovaných drůbežích jater... Nebo podobně z luštěnin a zeleniny, s trochou pohanky atd. Fantazii se meze nekladou, tvaroh jako koncentrovaný kasein pro děti moc nedoporučuju... Ale to berte s rezervou, jsem postižená těmi alergiemi 😀

tygrous
7. únor 2012

@luthien.k Ahojky😉 taky jsem nedavno objevila kouzlo pomazanek bez tvarohu a spol😉 A dnes jsem udelala z varenych jahel, co mi zbyly, + vajicko na tvrdo a je taky dobra (s trochou horcice a cesneku k nepoznani od te klasicke...). Nebo super byla fazolova s tunakem... Zkusim teda i to maso s brokolici, dik za tip😉

verbalinka
7. únor 2012

@luthien.k @tygrous tak takové pomazánky jsem nikdy nedělala - trochu mi to připomíná příkrmy pro mimina 😀 Ale určitě je to dobrý 🙂

tygrous
7. únor 2012

@verbalinka taky jsem si to driv myslela😀 A treba manza to nesmi dopredu vedet, z ceho to, jinak remca😀, ale normalne to sni a chutna mu to😀😀

llluckaaa
7. únor 2012

@luthien.k S Ty masové si vůbec neumím představit, jak to může (a má) chutnat. Já znám leda tatarák 😀 Dnes jsem si koupila sójakrém, mňam, ten já můžu. Ale zapojím fantazii a něco tu uklohním 😉

verbalinka
7. únor 2012

@tygrous ale zní to strašně pracně, ale na druhou stranu je to super, že je to jiný a hlavně tam člověk vpašuje i zdravý věci 🙂

llluckaaa
7. únor 2012

Tak a je rozhodnuto! Koupím si mlýnek na maso. Dnes mi v masně umlely tak hnusné maso, že už to nebudu znovu riskovat. Ještě že jsem jim ukázala přesně kousek, který chci a výslovně říkala, že to nemá být tučné. Potvory už musely mít něco v mlínku a to mi pěkně přimlely 😠

llluckaaa
7. únor 2012

@tygrous Tak to je něco podobného jako u nás. Hlavně to jídlo nesmí znít moc zdravě, to se šklíbí ještě než ochutná (a pak mi má vrtat hlavou, proč to dělá to dítě...).

luthien.k
7. únor 2012

@llluckaaa
@verbalinka

@tygrous Já taky tajím do poslední chvíle, z čeho to je 😀 Ale můj m. sní všechny moje zdravé výtvory bez remcání, mám to štěstí, že zdravá jídla vyžaduje a na klasiku si nepotrpí, jen výjimečně 🙂

Ty masové pomazánky - je to jako taková paštika bez jater 🙂 Ale nutričně je to vynikající jídlo a je to i moc dobré, úplně nejlepší je to ze zbytků pečeného masa, přidá se třeba i trochu horčice, kdo má rád (v Bille mají bio s dobrým složením například), kdo chce zajít ještě dál, tak třeba majonézu 😀 Mimochodem, dělala jsem domácí a nedá se to porovnat s těmi kupovanými... Ale je to jen pro ty, co se nebojí syrových vajec a samozřejmě ne pro děti.

verbalinka
7. únor 2012

@llluckaaa taky plánuju koupi. Mně ho v masně odmítli umlít a že si mám koupit jejich umletý. No, koupila jsem, ale kvalita nic moc, i když lepší, než v klasickým obchodě.
Manžel je víc na zdravý, já jsem ta, co sní zeleninu jen výjimečně, takže to vybírání má syn geneticky po mě (před ním to nedělám, takže jedině genetika) 😀

llluckaaa
7. únor 2012

@verbalinka Tak mně ho umlely ochotně, ikdyž tam měly vystavené svoje namleté. Ale takto to vyšlo skoro na stejno. Fakt děs, ale všimla jsem si toho doma a nemám už účtenku a navíc se mi nechce do té zimy, tak asi kravál nestropím 😉 Já mám doma takový starodávný strojek a jde to v něm hrozně blbě, už ho chci vyhodit, aby mě snad nenapadlo to tam zase zkoušet 😀 Trvá to hrozně dlouho a hlavně u toho přicházím o nervy. Navíc to lze přidělat jen na jediné místo v našem bytě, což je židle u jídelního stolu...

michamicha
7. únor 2012

já kupuju mletý nejradši v globusu, mají ho hodně najemno, ale doma umletý by bylo určitě lepší 🙂

llluckaaa
7. únor 2012

@michamicha Já právě s těmi z obchodu nemám dobrou zkušenost, bývá tam strašně tuku. Ale jaké je mleté z Globusu, to nevím, třeba je dobré, tady Globus široko daleko není.
Navíc já občas chci namlít třeba i kuřecí (prodavačky v masně pak nevěřícně zírají) nebo jen hovězí.

michamicha
7. únor 2012

a zkoušel jste někdo namlít maso i v kuchyňském robotu? v tom se to asi moc neumele nebo jo?

luthien.k
7. únor 2012

@llluckaaa, já maso sekám v robotu, mlýnek nevlastním, a taky to jde...

luthien.k
7. únor 2012

@michamicha teď to píšu 😀

michamicha
7. únor 2012

@luthien.k 😀 😀

llluckaaa
7. únor 2012

@luthien.k @michamicha To mi vůbec nešlo ☹ Ale řešení by to bylo ideální, ušetřila bych doma místo a peníze na nové botičky nebo kabelku 😀

luthien.k
7. únor 2012

@llluckaaa víš co zkus (jestli to budeš zkoušet) - přilít trochu vody k tomu masu do robotu, samotné maso mi také nejde, ale s vodou ano, já dělám hlavně karbanátky pečené v troubě a tam ta větší vlhkost nevadí - vypeče se to...

tygrous
7. únor 2012

@verbalinka No mně to zas tak pracné nepřijde...třeba ta jáhlovo-vajíčková byla úplně v pohodě - jáhly mi zbyly od včerejší večeře pro malýho, tak jsem jen uvařila vajičko a bylo to😉 A s tím zbytkem pečenýho masa od oběnda to taky bude v pohodě, úplně stejně jako když tam vyklopíš ten tvaroh a smícháš s něčím😉

můj manža má rád zdravý věci, ale spíš v té "původní" formě - jako grilovanou zeleninu, zeleninové saláty, případně nějaké obilninové kaše... ale brokolicový nebo cizrnový karbanátek bez masa mu moc nejede (teda jako bez řečí😀), prostě musí mít maso😅

@michamicha Menší množství masa jsem už taky sekala v takovém tom ručním mixéru a šlo to dobře. Mlýnek jsem si te´d nechala dát k vánocům a docela jsem pak s půl kilem masa nadřela😅

llluckaaa
7. únor 2012

@luthien.k A myslíš jako to dát do té mísy, jak se v ní dole točí nůž? Ta otázka zní hrozně blbě, já vím, ale já mám i tyčový mixér, tak proto se ptám 😉 A mám to před tím nějak drobněji nakrájet, aby to šlo líp? A jaké množství najednou asi tak děláš?
V mých receptech taky nebude s vodou problém.

luthien.k
7. únor 2012

@tygrous ruční mlýnek? Když už, tak asi radši elektrický...

Já jsem jako Tvůj manžel, taky musím mít maso 😅 A to jsem tu propagovala dokument o veganské stravě 😀

llluckaaa
7. únor 2012

@luthien.k Já jsem taky masová 😅 Sladké moc nemusím, ale bez masa si neumím představit oběd.

luthien.k
7. únor 2012

@llluckaaa no dám to do té mísy se sekacím nožem, ponorným mixérem ne, to by nešlo (ve větším množství) a ani ne do mixéru, ale prostě do robotu, co má ten kovový sekací nůž. Dávám asi půl kg masa na jednu dávku. A fakt je to na karboše nebo sekanou v pohodě. Krájím na středně velké kostky.

luthien.k
7. únor 2012

@llluckaaa já se snažím všechna jídla vyvažovat tou zeleninou, čili kolik masa, tak aspoň tolik zeleniny, spíš víc... Chci to maso postupně omezovat a snažím se o to, fakt si myslím, že ho jíme daleko víc, než naše těla potřebují.