Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

alamo
2. únor 2012

@mamkamarketa Dobra voda je pry jedna z nejmin tvrdych vod na trhu, tak bych rekla, ze je to v pohode (ale nejsem chemik ani pediatr 🙂 ).

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@alamo je vidis s tou tvrdosti si me potesila,tak snad to nebude to hrozne,kdyz to bude pit delsi dobu

llluckaaa
2. únor 2012

@mamkamarketa Mají, konkrétně třeba celozrnné špagety jsou super. Jenže já tu nemám DM 😒 My tu teda máme poměrně dobře vybavenou zdravou výživu, ale je celkem daleko a s těmi jejich otvíracími hodinami se mi tam nedaří dostat. Tak jsem myslela, že bych si objednávala něco přes internet.
Asi záleží, jakou vodu konkrétně myslíš. Zrovna "Dobrá voda" je myslím že kojenecká, takže jsou pro ní ještě přísnější podmínky (např. množství dusičnanů, taky má nižší množství rozpuštěných látek než ostatní vody - to mám z knížky o výživě 😉 ). Jakým konzervantem? Do kojeneckých vod se žádná chemikálie dávat nesmí. Já myslím, že dlouhodobější užívání nevadí, jde spíš o to, že by možná už stačila kohoutková, ale zase záleží na kvalitě kohoutkové vody u vás.

luthien.k
2. únor 2012

@llluckaaa já párkrát nakupovala na www.zdravanota.cz nebo na www.bioobchod.cz Komunikace bez problémů... Těch obchodů je mraky, něco určitě vybereš.

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@llluckaaa on ma rad tu malinovou,ta ma nejaky konzervant. vsechno ostatni odmita (caje,dzusy,stavy)

llluckaaa
2. únor 2012

@luthien.k Děkuji, určitě se mrknu. Já právě hledám už od rána a ještě jsem nenarazila na obchod, aby tam měli velký výběr a měli všechno, co bych si představovala.

luthien.k
2. únor 2012

@llluckaaa no, tak takový totiž asi ani neexistuje 😀 Oni fakt ne všude mají všechno, na takový běžný nákup bude lepší ta zdravá nota, tam toho mají hodně...

alamo
2. únor 2012

@mamkamarketa aha, tak myslis s prichuti. Ja myslela, ze cistou Dobrou vodu. Ty s prichuti nevim, jak na tom jsou, co se tyce cukru.

llluckaaa
2. únor 2012

@mamkamarketa Aha, tak tam bude asi benzoát sodný, ne? Ten prý není nic moc zdravého. A co třeba postupně ředit a zmenšovat poměr limonáda/kohoutková voda?

llluckaaa
2. únor 2012

@luthien.k Já zase nemám tak velké nároky 😉 Nota vypadá zatím slibně, i cenově je to docela ucházející...

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@llluckaaa limonadou bych to nenazyvala.ja se snazim,ale on to pozna a pak nic pit nechce 🙄 to on radsi nepije. hele a co je ten benzoat sodny,zac? nevis?

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@alamo bohuzel,sladky to je,ale proti kubikum a spol to nic neni

llluckaaa
2. únor 2012

@mamkamarketa Tak to máš podobného rošťáka jako já, když mu tajně něco někam přimíchám, tak to zaručeně pozná.
Já to potřebovala nějak pracovně nazvat 😉 Jinak to neznám, ani chuťově, ani složením. Ale teď jsme se náhodou s kamarádkou bavily o tom, že ona dává dítěti nějakou "limonádu" a že to teda není úplně ideální, ale že v ní aspoň není ten benzoát sodný, protože v ostatních příchutích je. Ale jestli je i v malinovce, to nevím, v hrušce tu píší, že je.
Něco k němu je tady:
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E211

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@llluckaaa ahoj,tedka jsem na tu stranku koukala taky ☹ v malinovy je ☹ pritom sorban draselny je ok. tak jdu hledat kde je ten 😅

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@llluckaaa tak v beninkove a vinove je ten sobran draselny,coz by tolik nevadilo

llluckaaa
2. únor 2012

@mamkamarketa Oblíbená stránka všech, kteří se zajímají o obaly potravin 🙂 A já zjistila, že je v Rajci, ten si občas dám 😢
Vyzkoušíš? To jsem zvědavá, co na to prcek.

mamkamarketa
autor
2. únor 2012

@llluckaaa je tam jeste jeden konzervat,ale ten je oznacen 2kou. takze ho ted musim preucit na tu bezinku 😅

llluckaaa
2. únor 2012

@mamkamarketa Asi musíš jít příkladem, pít jí po litrech a hodně si u toho pomlaskávat 😉 U nás je to taky děs, nechce moc pít a teď už je bohužel naučený na ředěné džusy a ředěné mléko ☹ Samotné vody nebo čaje do něj moc nedostanu, ikdyž zkouším ledasco.

luthien.k
2. únor 2012

@llluckaaa koukám, že Zdravá nota je s .com, ale na to jsi asi přišla 😀

llluckaaa
2. únor 2012

@luthien.k Přišla. Výběr mají super. Už plánuji, co ještě vyzkouším. Asi nějaké koření a možná něco z rakytníku.

luthien.k
2. únor 2012

@llluckaaa já když v takovém obchodě začnu vybírat, tak nemůžu přestat 😀

llluckaaa
2. únor 2012

@luthien.k Já se asi taky dost rozšoupnu, když už budu objednávat. Ještě musím pořádně projít ty směsi do pekárny 🙂

luthien.k
2. únor 2012

@llluckaaa člověče mně se směsi do pekárny vůbec neosvědčily, drahé a nedobré, nejlepší je míchat si mouky sama (aspoň pro mě...).

reruna
2. únor 2012

@mamkamarketa ty rybí prsty z Lidlu, co vyhrály v těch testech jsou z tresky pestré...

llluckaaa
2. únor 2012

@luthien.k Fakt? Tak já mám s hotovými směsmi (jakpak to slovo má být asi správně česky??? 😉 ) dobré zkušenosti a drahé ani nejsou (cena cca 20 kč). Ale kupuji jen od jednoho výrobce, má více druhů a případně si ještě přimíchávám různá semínka, takže to nemám pořád stejné. Když dělám podle receptu, tak se mi kolikrát nevydaří a ani i to tolik nechutná 😒
Á, našla jsem i svůj oblíbený řepkový olej, tentokrát ale v za studena lisovaný a v bio kvalitě 😉

luthien.k
2. únor 2012

@llluckaaa a které konkrétně používáš, prozraď, třeba zkusím 🙂 Řepkový olej jak píšeš kupuju v DMku, docela jsem si musela na ty chutě a vůně těch za studena lisovaných zvykat, jsou o dost výraznější, než ty rafinované oleje... Ale co bych pro zdraví rodiny neudělala 🙂

luthien.k
2. únor 2012

Jo a mimochodem, kdo máte v rodině civilizační choroby typu cukrovka, rakovina, problémy s kardiovaskulárním systémem, doporučuju tento dokument: http://www.ulozto.sk/11973108/radeji-vidlicky-n...

llluckaaa
2. únor 2012

@luthien.k Zde: http://www.bielmeier.cz/Chlebove-smesi-58/. Já jsem s nimi opravdu spokojená, škoda, že nejsou moc na obchodech a musím je objednávat z netu s celkem vysokým poštovným. Většinou se ale domluvíme ještě s kamarádkami a bereme to ve velkém, takže co pak vychází na tu dvacku 🙂 Můj oblíbenec je Vital.
Já mám ráda oleje, které voní a mají chuť, to je pak na místo koření. Ale teď tu mám ještě zásobu, tak s tím asi ještě počkám. Když smažím, tak stejně leda na oleji bez příchuti (jakože já stejně skoro nesnažím, leda když manžel zavelí, že chce obědu řízky z krkovičky).

llluckaaa
2. únor 2012

@luthien.k Přijde mi, že tyto choroby má v dnešní době v rodině už každý ☹ O čem to je? O prevenci? Kdo to dělal?

luthien.k
2. únor 2012

@llluckaaa já smažím teď už téměř výhradně na sádle nebo kokosáku... Ale taky výjimečně, ale občas jo 🙂 Zase takoví asketi nejsme (sakra, taky nevím, jestli je to správně česky 😀). Ono to s těmi oleji je o zvyku, o ničem jiném, když člověk netušil, že rafinované oleje nejsou OK a byl na ně zvyklí, že jsou bez chuti a zápachu, tak to chvíli trvá, než si zvykne na něco jiného.
Díky za ty směsi, možná někdy vyzkouším, ale zatím mouky vedou 🙂