Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

reruna
13. dub 2012

@luthien.k no právě, proto jsem to sem dala a každý se může rozhodnout, a taky je tam ten přehled, které potraviny ještě obsahují taky vápník......mě přijde, že ve výživě je dneska tolik protichůdných názorů, že raději nic nevědět... přečtu si něco a řídím se podle toho, v dobré víře, že to radí odborník, pak zjistím, že to dělám úplně špatně, div své dítě neotrávím a sebe taky, za chvíli se přijde na to, že je to vlastně úplně jinak....Já dávám všechny mléčné výrobky, mléko, jogurty i tvaroh, naštěstí nemáme nikdo alergii...Moje tchýně nikdy nepila mléko, jogurty jí nechutnají, jedla jen tvrdé sýry a přesto má te´d v 70 letech brutální osteoporozu...

reruna
13. dub 2012

@luthien.k prosím tě, jaké děláš domácí pomazánky?

luthien.k
13. dub 2012

@reruna u žen hrají velkou roli i hormony... To s těmi názory máš pravdu, člověk se musí řídit i svou intuicí, já třeba jak jsem byla donucena kvůli alergii dětí mléko vynechat, tak se tím opravdu hodně obohatil náš jídelníček a dneska, když jsme přestali před cca dvěma měsíci kojit a já si mléčné zase sem tam dala, tak to na sobě vidím, že mi to nedělá dobře, cítím se prostě tak nějak "težší", bez energie, prostě vidím, že to není ono. Když jsem měla celkem brutální dietu kvůli kojení, cítila jsem se mnohem líp...

Pomazánky - dělám masozeleninové - vařené maso umixované se zeleninou dle chuti nebo luštěninové - cizrnovou milujeme (hummus), z červené čočky, z avokáda, někdy kupuju i ty svačinky Sivo, dnes Amunak (pro staršího a pro nás).

wiwiane
13. dub 2012

ja jsem k mléku opatrná a malý nepije ani UM ze začátku to u něj vypadalo na alergii takže opravdu do něj netlačím doporučenou denní dávku , schválně jsem zkoušela hami kalkulačku příjmu zeleniny a naprosto spl%nujeme , malému vaříme i když jsem od švagrové slyšela hlášku ale ve skleničkách je to přece vyvážené 😲 brumíka sice dostal na velikonoce, ale ani omylem ho nedostane a poslali jsme ho dal starším dětem. U nás frčí křupky a ted jsem objevila v rossmanovi a dm ovocné tyčinky, tak tu asi jednou za čas dostane,ale pořád mi přijde lepší čerstvé ovoce

spíš tápu v těch sýrech jako jediný sem zkoušela dát apetito béďa tyčinky ,ale tam opravdu nevím koli je soli a eidam mu ještě dávat nechci ?
http://www.feedo.cz/poradna/dotazy/syrove-tycin...

luthien.k
13. dub 2012

Ještě k tomu mému "pocitu" z mléčných výrobků - vedla jsem už opravdu hodně maminek s atopickýma dětma a tam je bezmléčná dieta prakticky pravidlem - a to, jak jsem to po ukončení diety vnímala já, tak to vnímala i celá řada dalších jiných maminek a málokterá se vrátila k dřívějšímu způsobu stravování... Taky váha se bez mléčných výrobků dalek lépe udržuje na optimální výši 🙂

luthien.k
13. dub 2012

@wiwiane kvalitní Eidam v bio kvalitě je podle mého názoru lepší varianta. Ale nevidím, kolik malému je...

wiwiane
13. dub 2012

@luthien.k malému je 13m no nevím kde v brně pohledám eidem v bio kvalitě, zkusím to ale spíš mám strach ze soli a plísní co jsem četla na stránkách statní pot.inspekce tak hodně často přišli na prošlé sýry, salámy, šunky, které se zákazníkum nabízeli jako čerstěv nakrájené, přijde mi momentálně lepší koupit balený sýr

luthien.k
13. dub 2012

@wiwiane balený v bio kvalitě je zn. Amálka, mají třeba v Bille. Nebalený bio jsem ještě neviděla...

wiwiane
13. dub 2012

@luthien.k super, děkuji juknu tam :o)

alamo
13. dub 2012

Nemate nekdo osvedceny recept na zdrave knedliky? Aby nebyly houskove nebo z psenicne bile mouky.

ikarkulka
13. dub 2012

@alamo já jsem tady asi o stránku zpět dávala odkazy na jahelné knedlíky.
nebo klasické můžeš udělat i z tmavé mouky 😉

ikarkulka
13. dub 2012

tak jsem nakonec koupila s pomerančem, čistý jsem ani v té lékárně nesehnala (tam měli se skořicí 😅). eliášovi chutná 🙂 díky všem za tipy

alamo
16. dub 2012

@ikarkulka Tak jahelne knedliky dopadly super, diky.

martinka.pida
16. dub 2012

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem našla dobrou diskuzi 🙂. Celou jsem nepročetla a ani se k tomu ani nedostanu, ale už jsem tu našla pár skvělých tipů na vylepšení jídelníčku 🙂.
@ikarkulka Čistý rooibos konkrétně na Zličíně (jak v metropoli, tak u Tesca) mají určitě. Jezdim pro něj docela často 😉. Měl by být hned jak vejdeš, naproti v regálu, jen se musíš trochu ohnout 😉

Ad. mléčné výrobky - prošla jsem nejspíš stejnou dietou při kojo jako @luthien.k a i 😉 když už teď nekojím, tak už jsem se ke svému původnímu jídelníčku nevrátila a nejspíš ani nevrátím. Pocit mám stejný. Nikdy mi nebylo líp (lehčeji?), než při dietě bez mléčných výrobků. Malá má alergii na BKM a nepřije mi, že by strádala a chybělo jí kravské mléko.

nasekuratko
15. říj 2012

Ahoj vsichni, neda mi to a musim sem dat odkazy na videa. Opravdu to stoji za to si to poslechnout... Tyka se to olivovych oleju-vcetne bio oleju.

http://video.vareni.cz/peklo-na-taliri-olivove-...

http://video.vareni.cz/a-dost-olivove-oleje-s-ddt/

saintexupery
17. črc 2013

Zdravim, jestli nekdo hleda kvalitni nerezove sunkovary k vyrobe zdrave domaci sunky, zkuste se podivat sem: http://superstarshop.cz/obchod.php?katalog=1600...

karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz