Voda

aponchie
21. zář 2009

tak je to tady...posledne kdyz sem nekomu tady napsala jak voda z vodovodu je super a uplne v poho lepsi nez balena tak me sjel apulka kona jak je to fuj no a pritom ono se to na zapade bezne dava a co ja si pamatuju tak vsude v restauraci v cizine je velkej dzban s vodou ..normalni vodou z kohoutku 😝 takze..a ted kdyz nekdo napise,ze je to modni vlna tak sem zvedava jak to nekdo hned zacne pit 😀

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/euro-cz/cl...

beata.n
21. zář 2009

my sme celá rodina na vodě z kohoutku 😀 občas dělám všem čaj,ale moc ne,malému moc nechutná 😉 přijdem i lepší než vodak upovaná,kdyby jen lidi věděli jak dlouho stojí v té petlahvy v obchodech,no nic pro mě,občas si teda koupíme minerálku,ale to je fakt výjmečně 😉 takže nechápu slovo fuj na vodu z kohoutku 🙄

beruska2x
21. zář 2009

no ono taky zelezi... co bydlime ted tak mame vodu dobrou, taky ji piju normalne, u nasich, kteri maji vlastni studni ani nemluvim, ta vsem vylozene chutna ale kdyz jsem bydlela s Ex tak se tam pit nedala, byla prechlorovana jak blazen fakt hnus, normalne delala bile pruhy na sklenici a kdyz jsem se sprchovala ve sprchaci tak me to az simralo v nose...

fakt zalezi kde jakou maji ☹ 😉

beata.n
21. zář 2009

no my bydlíme na jihu čech a voda je tu moc dobrá 😉 ale s tím chlorem máš asi pravdu,když jedem za babičkou na moravu tak tam je už chutově jinačí,ale nevadí mi.

jabber
21. zář 2009

jo, voda v restauraci na stole mi tady chybí 🙄 taková jednoduchá věc 😅

beruska2x
21. zář 2009

no ono treba to bylo 3 dny nez to vyprchalo a pak dobry na s a pak zase ale verim ze nekde se to pit neda 🙄

jabber
21. zář 2009

beruska - a teď si představ dát takovou vodu do akvária rybičkám 😅 😝

beruska2x
21. zář 2009

no muj tata jim ji taky prevaruje a to maji dobrou 😀 to uz je ale jine silenstvi 😉
ja si teda v restauraci davam jemne perlivou takze mi to neva, jako dat na pozadani sklenici to jo ale nechapu proc by mela byt na stolech 😝

jabber
21. zář 2009

tak manžel jí nechává odstát, ale už se i párkrát stalo, že jim dal rovnou z kohoutku a dobrý 🙂

nobody
21. zář 2009

no s těma estrogenama se to dá pít, to je fuk

jabber
21. zář 2009

čímž chci říct, že máme vodu dobrou 😀 takže nevidím důvod kupovat balenou 😎 Si pamatuju jak jsem jednou koupila Dobrou vodu, otevřela jsem to a dobrá voda byla tak dobrá, že smrděla až za roh 😀

titkovamiriam
21. zář 2009

aj mi fungujeme na vodovode.balena je biznys 😀 😀 😀 kto chce nech si ju kupuje 😝

jabber
21. zář 2009

beruska - na stolech - myslím jako že ti jí automaticky přinesou ve džbánku, když si sedneš 😀 ne že tam stojí celej den 😀

peppapig
21. zář 2009

Ja bych rekla, ze jsme nejak precitliveli 😎 , asi bychom si te vody meli vic vazit, jednou dojde a co pak 🤐
U nas je voda tvrda, odrovnala nam uz par konvic, sprchac se nam do tydne bela suchyma kapkama, ale na piti pre filtr je uzasna, takze nevidim duvod kupovat balenou.
V restauracich tady na pozadani prinesou vodu z kouhoutku, ale ne vsude. Voda ve dzbanech je typicka pouze pro restaurace s pikantnim menu, tedy indicke, thai atd (tak moje zkusenost). Podle toho clanku (jeste ho nemam cely precteny!) to s tou vodou z kohoutku v restikach nevidim moc positivne. Vodu balenou ve skle, mineralky podavaji pro to, aby vydelali prasule, takze to, ze by ceska drzgresle podnikatel dal na stul litr vody bez priplatku, se me zda nerealne.

martimarti
21. zář 2009

Aponchie: "tak a je to tady" 😀 😀 😀 Aniž bych chtěla nějak kazit tvojí radost z toho, jak jsi měla zase jednou pravdu, tak takováto informace o vodě z kohoutku se průběžně objevuje ve sdělovacích prostředcích poměrně dost často a průběžně, chce to jen občas číst třeba noviny 😝

titkovamiriam
21. zář 2009

tak s vodou v dzbanku sa stretnem skoro v kazdej lekarni,v lepsej restike ci pizzerke.dokonca nas langosar ma pitnu vodu dostupnu priamo na svojom dvore aby sa deti z ihriska mohli umyt ked idu jest a samozrejme starsie aj napit

peppapig
21. zář 2009

martimarti 😀 😨

peppapig
21. zář 2009

titko...kazdy mame jinou zkusenost ze

titkovamiriam
21. zář 2009

jasne ze ano

erikasadek
21. zář 2009

aponchie, tak ja ti mozem povedat ano tu je to normal hovorim za francuzsko davat , na stol vodu s vodovodu
na stol; pri kave, alebo len ked si zakaznik pyta..
ma to dve dovody. ludia nechcu platit za napoj, aj ked voda im smrdi.; ale stale lepsie zadarmo a pit ako nic... 😀
a druha je to ich zvyk..

inak ale , co sa tyka mineralnych vod francuzi, su sampionmi , v kupe mineralnych vod... 😉

teda az tak ze bola robena kampan, ze voda s kohutiku je taktiez dobra a lacnejsia akupovana..
vysledok.. ludia zacali kupovat , filtracne kanvice.. brita. 😀

osobne dobra mineralna voda sa neda porovnat s vodou s kohutika.. 😉
ale na filtracnu nedam dopustit.. 😉 aspon na kavu, a pre maleho na mlieko.. 😉 na varenie..

titkovamiriam
21. zář 2009

a ku kave som zabudla,no ved ked tej vody nebude budeme spominat kde vsade ju davali

mracik
21. zář 2009
https://www.youtube.com/watch?v=amiHo4T7hz0

😀
ako spracovanie radšej nekomentujem, ale vďaka tejto reklame moje deti zas začali piť vodu aj bez sirupu 😵
a prvá reakcia nášho Mateja, jééj to je pekné, to si kúpim. Tak som mu vysvetlila, že nemusí, že to tečie v kuchyni 😅

titkovamiriam
21. zář 2009

:- 😀 😀 😀 moje decka piju veselo vodu z vodovodu 😀

len
21. zář 2009

Nejvíc jsem se teď pobavila u našich, když jsem dostala k pití vodu z pet lahve. Tak jsem jim nejdřív vyčinila, proč to kupujou, když jim z kohoutku teče opravdu výborná voda. Pak koukám, jmenuje se to Saguaro, tak další přednáška o tom, jak je to neekologické tu vodu vozit stovky kilometrů, aby oni si ji tady mohli koupit. No a pak mi to nedá, kouknu na zdroj vody v té petce a nestačím se divit, protože milé Saguaro čerpají z naprosto stejného zdroje, odkud teče voda našim z vodovodu 😀

berynka
21. zář 2009

tak nám z kohoutků teče voda příšerná 😝 . Nevim, jestli je to kvalitou městské vody jako takové, nebo trubkama či stoupačkama. Občas jí teda piju, ale na chuť výrazně jiná než třeba ze studní.
A dávat vodu z kohoutku v restauraci? 😕 To u nás nemůže fungovat 😀 ... už vidim ten byrokratickej aparát ohledně hygienických předpisů 😉 .

jabber
21. zář 2009

len 😕 😀 😀

len
21. zář 2009

No, hygienické předpisy stanoví, že voda v restauracích prostě MUSÍ být pitná i z kohoutku na záchodě 😉
Jinak obvykle piju do půllitru dvě deci džusu a dolít vodou. Někde přinesou automaticky vodu kohoutkovou (koneckonců kupuju džus a vymýšlím si jen způsob servírování), někde mi na rovinu řeknou, že to mají od vedení zakázáno a musí mi k tomu přinést balenou. Takže tohle pití mě vyjde dle místa od 12 do 75 Kč 🤐 Ale občas se nějaký chytrák číšník začne ohánět hygienickými předpisy, tak mu s úsměvem řeknu, že teda když nemají pitnou vodu, hned je jdu nahlásit hygieně a do pár dní je zavřou, no a zatím to teda zabralo vždycky a do pěti minut jsem měla neúčtovanou vodu na stole 😀
Jo, taky jsem se tuhle setkala s položkou na nápojovém lístku - džbánek pitné vody 0,6 litru, plátek citrónu a lístek máty - držte se - 60 Kč 🤐 (pivo měli za 20)

jabber
21. zář 2009

len - to proto, aby tě ty nesmysly příště ani nenapadly 😀

Já jako chápu, že něchtějí přijít o kšeft za pití, ale na druhou stranu přece tam, kurňa, nejdu jenom na vodu, ne? Dávám si jídlo, víno, kafe atd, tak bych si tu vodu za 50 halířů, nebo kolik to může stát, snad zasloužila 😝 Navíc když chci minerálku, tak si prostě dám minerálku i když bude na stole vody hektolitr 😅 Zajímavé je, že žádná z restaurací ještě nezkrachovala kvůli tomu, že dává vodu zadarmo, spíš je položí neochotný personál 😝 😀

erikasadek
21. zář 2009

len tak to bola sila.. a dufam ze si nezaplatila... 😉

teda asi blba otazka ze? 😉

jedine na slovensku a v cehach ,sa plati za zachody a za vodu. 😠

oni z achvilu budu spoplatnovat aj ten vzduch co dychame.. v bratislave bude asi najlacnejsi.. 😀

len
21. zář 2009

Taky to tak beru 😒 No, když zaplatím 25 za tři deci vody, tak jim holt pak dám o to menší dýžko, no 😒
Jako beru argument, že jim to prostě vedení zakázalo, sice se mi to nelíbí, ale přeci nebudu buzerovat číšníka kvůli něčemu, co sám těžko ovlivní, že 😒 Ale jinak že je pro ně rozdíl, jestli si dám samotný dvě deci džusu do dvojky, nebo si to dám do půllitru s obyč vodou, to mi fakt hlava nebere 😖

knobloska
21. zář 2009

Taky pijeme kohoutkovou, dcera od roka. Máme dobrou, takže proč to kupovat? Jen mě trochu hlodají ty hormony z vyčůrané antikoncepce, protože voda z kohoutku je v Plzni určitě povrchová. Je to blbost, nebo tam ty hormony fakt jsou?
Co se týká restaurací, to by bylo, aby bylo v Čechách něco zadarmo, že
😒