Voda

aponchie
21. zář 2009

tak je to tady...posledne kdyz sem nekomu tady napsala jak voda z vodovodu je super a uplne v poho lepsi nez balena tak me sjel apulka kona jak je to fuj no a pritom ono se to na zapade bezne dava a co ja si pamatuju tak vsude v restauraci v cizine je velkej dzban s vodou ..normalni vodou z kohoutku 😝 takze..a ted kdyz nekdo napise,ze je to modni vlna tak sem zvedava jak to nekdo hned zacne pit 😀

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/euro-cz/cl...

beruska2x
21. zář 2009

ale tady se soda ke kave dava taky zdarma.. to je neco jineho, nemyslim ze jsme jedina krajina 😝 co si doplnky uctuje, je to taky hodne o cenach v zahr. jsou casto zakomponovane v cene a kdyz si je nedas mas smulu... tady si muzes vybrat, je o to nizsi cena jidla a platis jen to co skutecne chces...

kdyz jdu do restaurace tak s tim pocitam a tu korunu sem tam neresim, kdyz chteji veceri za 50,- Kc tak at zustanou daoma a daji si parek 😝

erikasadek
21. zář 2009

beruska pre mna ano neviem v inej krajine kd eosm bola som to nezazila ako u nas.. 😒

bihan
21. zář 2009

Beruska, toto si mi zobrala z jazyka.. tiež sa môžem ísť najesť do reštiky, dať si mletý steak s hranolkami a pýtať si k tomu pohár vody.. asi by som sa dostala na úroveň ceny ako v McDonalde ale na to predsa do reštiky neidem 😝

Eri, čo ja viem? V Bretónsku apero, jedlo, dezert, pitie, káva za 40, teraz so Sárou za 60.. hamburger snáď ani samotný nestojí 5.. neviem.. do McDonaldu nechodím, tak som možno prestrelila, ale bolo to písané obrazne.

riana12
21. zář 2009

aponchie - zlepsenie v nedohladne 😔 pred siedmimi rokmi prasklo potrubie, 3 mesiace (cele leto) sme pili, varili iba z vody, ktoru vozili cisternami. potom konecne potrubie napojili z ineho zdroja a odvtedy su s tym problemy, t. j. oranzova voda od hrdze, pachut po zeleze... hlavne, ze tvrdia, ze to je v poriadku... 🙄 dokonca este aj ked perieme, tak mame o zabavu postarane - biele oblecenie bud zazltne alebo zosedne z takej hnusnej vody.
pred casom na chvilu odpojili vodu, predtym rozhlasom vyhlasili, tak sme nachystali vodu do par flias. netvrvalo dlho, ked ta voda postala, na spodok flase sa usadil kal, vyzeralo to otrasne... normalne az kusy spiny 😝

beruska2x
21. zář 2009

ja mam blizko 2 typy restauraci, do obou chodime docela casto - jedna je obycejna,hotovkova kdyz chi smazak nebo typickou hotovku tak se tam s pitim (treba kofola) najim za nejakych 90,-
kdyz chci neco zvlastniho - je to mexicka rest. tak jdu do te druhe, maji tam super maso, casto si tam davam zraloka, ke kave davaji sodu, maji krasnou zahradku pro deti... pro jednoho tam vyjde jidlo s pitim tak na 250,-

musim rict ze at jsou ty prostredi uplne jine tak oboje je prijemne a ciste a oblibene... to je na kazdem

ale prijit do rest. a cekat uz od dveri co maji zadarmo mi prijde divne, ti lide to nedelaji z dobrocinnosti ale aby se zivili, je to kseft jako vsechno jine... kdyz si jdes koupit boty tak taky necekas ze k nim dostanes ponozky zdarma 😉

jabber
21. zář 2009

beruska - ale tady nejde ani tak o tu vodu, je to spíš o tom, jaký poskytneš hostům servis 😀 Sůl a pepř máš snad taky zadarmo, ne? Olivový olej a kečup v pizzerkách atd....a blbý párátka taky něco stojej, když už se teda bavíme čistě o penězích - a taky to všechno musí někdo doplňovat 😝 😀 Ale o tom to fakt není 😎

luciask
21. zář 2009

beruska necakam ponozky zdarma, ale snurky do topanok by mohli byt, hihi.

jabber
21. zář 2009

beruska - hele ale víš že to vůbec není špatnej nápad? 😀 Víš kolik lidí by si ty boty šlo koupit právě k tobě, kdyby věděli, že jen u tebe k tomu dostanou fusekle zdarma? 😉 😀

beruska2x
21. zář 2009

a o tom to je, to uz by jim bylo jedno jaky ty botky jsou jen kdyz je neco zadarmo - zadarmo ani kure nehrabe 😝 paratka jsou halirova polozka ale spocitej si objem vody v prepoctu na hosty ono se to nezda ale za den, tyden, mesic je to ranec

gtver
21. zář 2009

beruska, nejde o to, dostat něco zadarmo, spíš o to, co je kde považováno za samozřejmost, jaké jsou kde zvyky atd.

jabber
21. zář 2009

No že by jim bylo jedno jaký botky jsou, některým třeba jo, některým ne a ty by je třeba nekoupili - ale to už by nebyl tvůj (prodejce bot) problém 😀 ty bys přilákala zákazníky a měla zisk a jsem si vždycky myslela, že o to podnikatelům jde 😀 😝
No vidíš, já to s tím objemem a cenou vody v přepočtu na hosty vidím jinak - já to vidím tak, že budu mít o 50 halířů na hosta menší zisk 😀 a ani to ne, protože voda se dává na stůl jedna a ne každému jedna 😎 A to by mi za to, že se budou lidi rádi vracet, teda stálo 😉

len
21. zář 2009

I kdyby kubík vody z vodovodu (1 000 litrů) stál 100 Kč, tak je to 10 halířů za litr. Host průměrně vypije dejme tomu litr vody (a pak je otázka, kolik hostů by tu kohoutkovou opravdu požadovalo, že), pokud v té restauraci nechám za oběd 150, tak ať mi nikdo nevykládá, že je to o penězích. A nebo moment... jasně, že je, když na každý třetince vody v dizajnový skleněný lahvičce můžou trhnout další dvacku, že 😉

Je to opravdu spíš o tom, jakej je celkovej přístup k hostovi. Já, když jsem někde spokojená, ráda se tam vracím a nemám problém si tam dát po obědě kafe, zákusek (mimochodem ta soda ke kávě zdarma je běžná tipuju tak v 10 % restaurací v ČR, co mám zkušenosti 😒 ), ráda dám příjemný a ochotný obsluze slušný zpropitný (tohle si teda myslím, že je stále ještě nešvar v ČR, zaokrouhlovat útratu třeba i několik set na 5-10 Kč nahoru 😝 ). Pokud po mně chtějí 30 Kč za třetinku vody (v Praze naprosto běžný i v levných hospodách), tak si to kafe radši uvařím v práci v kávovaru. Zjednodušuju, samozřejmě 😉 Já opravdu už ode dveří nevyhlížím, co mi dají zadarmo, ale voda mi prostě jako samozřejmost přijde (zvlášť, když si s ní chci ředit od nich koupený džus). A bohužel s tím cenová úroveň restaurace nemá vůbec nic společnýho, často mi tu kohoutkovou vodu odmítnou dát i v restauraci, kde se útrata za oběd pohybuje v řádu stovek na osobu 😒 Nechám tam dvě stovky jenom za samotný jídlo a oni mi do džusu za 40 odmítnou dolít vodu z kohoutku. To je naprosto běžný 😒

beruska2x
21. zář 2009

tak z vlastni zkusenosti muzu rict ze teda na vode vubec nezalezi, jestli se hosti vrati nebo ne... kdyz dostanes blby jidlo tak te ani hektak vody napritahne zpet a naopak kdyz je jidlo dobry tak se vartis i bez vody, o tom to oprvadu neni...

gtver
21. zář 2009

len, máme zkušenosti, že 😀 😀

mywiel
21. zář 2009

Doma pouzivam filter Brita, odstranuje aj kovy z vody a voda z kohutika nasa domaca nam tym padom vyhovuje, pijeme ju vsetci. 😉 Robim si doma sodu a len zriedka ked mam chut na mineralku tak si kupim drahy Perrier alebo St. Pellegrino.

beruska2x
21. zář 2009

len no tak v takovy lepsi restice bymi bylo i snad trapny chtit vodu z kohoutku. 😅

jabber
21. zář 2009

beruska - to máš sice pravdu, ale když budu mít 2 (nebo třeba 10) restaurace, kde vaří výborně, ale v jedné dostanu lepší servis, tak kam půjdu? Kterou si vyberu? 😀

beruska2x
21. zář 2009

ja uvazuju o koupi sodobaru, manza ma perlivy rad a tam si udelas jakou chces a prichute take... presovac uz mam tak tohle nam jeste chybi 😀

berynka
21. zář 2009

když už se tu "bavíte" o vodě zadara v restauracích, tak já si myslim, že právě v zahraničí je to většinou zaplaceno ve spropitném, když je automaticky z ceny a host si ani nemůže zvolit, zda ho chce, nebo nechce dát podle spokojenosti. Je teda jasné, že je určeno obsluze 😉 , ale to se můžem jen dohadovat, zda jim skutečně skončí v kapse, či obsluhuje třeba majitel 😅 .

len
21. zář 2009

Berusko, dělali jste průzkum, jestli se po podání vody zdarma vrací hosté častěji? 😀 Ne, legrace 😉 Ale já si prostě restauraci, kde s vodou problémy nedělají, zapíšu jako rest. s ochotnou obsluhou (ono taky obvykle když nedělají problém s vodou, nedělají ho téměř s ničím) a vracím se tam ráda 🙂 Není to kvůli vodě, ale to, že mému možná trochu neobvyklému přání (které je skoro nic nestojí) někdo vyjde vstříc, je pro mě velké plus 🙂
Pokud mi někdo začne vykládat, že to nejde z hygienických důvodů (ano, společná zkušenost s Gtver 😀 ), možná právě ušetřil oněch deset haléřů (tak fajn, možná korunu i s mytím sklenice), ale ztratil o dost víc 😉

beruska2x
21. zář 2009

servis ale neni o kohoutkove vode to se na me nezlob.. jestli je to berna mince na vyber restaurace 😅

len
21. zář 2009

Ne, servis není o kohoutkové vodě, to naštěstí ne 😀 Ale dlouhodobě se mi potvrzuje, že ochota podat mi na přání vodu je dost úzce spojená s celkovou snahou o mou spokojenost 😉

jabber
21. zář 2009

Tak nic, to nemá cenu 😀 😎

mywiel
21. zář 2009

Voda z kohutiku je zadarmo, takze je to super, ale vela restik este zaraba na klientoch tym, ze si musia tu vodu jednoducho kupit aj neperlivu, ked chcete vodu z kohutika zadarmo tak na vas zazeraju, do takej restiky uz nikdy nevkrocim.

mywiel
21. zář 2009

V zahranici das sprepitné len ked chces a si spokojna a kolko chces, nie ako na Slovensku, ze musis dat tolko % z ceny a cakaju to sprepitné vzdy akoby to bolo povinné... 🙄

beruska2x
21. zář 2009

mywiel a ty si myslis ze restaurace tu vodu neplati??? 😕

proste kdyz neni v napojovem listku tak nemusi byt ani podavana, v balene ja zaruka vsech hyg. kvalit a vypada to alespon nejak..

mywiel
21. zář 2009

Beruska mylis sa...balena nie je zarukou hygieny. 🤐 😉

berynka
21. zář 2009

Teď mě ale napadlo, že dát vodu pro psa snad v žádné restauraci problém není, ne? 😀

beruska2x
21. zář 2009

v restauracich ano, tam je takovy obrat a ze je.. pocitam teda ne rozlivanou z Petek ale sklo v 0,33 😉

len
21. zář 2009

Ono je asi zahraničí a zahraničí, někde je opravdu běžné, že si nějakých 10-15 % připočtou k ceně automaticky. V ČR dávám, když jsem spokojená, kolem těch 10 %. Když jsem hrubě nespokojená, s úsměvem nedám nic, ale musím říct, že mě pak propíchávají pohledem vždycky. Což je mi jedno - celý oběd štvali oni mě, tak zase trošku hnu žlučí já jim. Ale aby bylo jasno, tak to, že mi někdo odmítne dát vodu, rozhodně ještě není důvod k tomu, abych nedávala dýžko 😀 Ale často se k tomu přidá příliš dlouhý čekání a blbý kecy navrch a je to 😒