Vrácení záloh na elektřinu při rušení podnájmu

moncicak26
12. únor 2014

Ahojte lidičky.
Nějakou dobu jsem bydlela v podnájmu.Už dva měsíce platím nájem ale nebydlím tam.čekám až se najde zájemce.Při předání klíčů které má proběhnout koncem měsíce jsem chtěla s majitelem probrat vrácení záloh na elektřinu kterou mám v nájmu.Ale prý je to můj problém že tam platím nájem a nevyužívám elektřinu atd...Takže to vůbec nechce řešit.Poradte mi prosím někdo co a jak.Přece mu ty penízky nenechám ☹ Děkuji

petrajurinova
12. únor 2014

@moncicak26 pokud je smlouva na elektřinu psaná na tebe tak jednoduše požádej o ukončení smlouvy s vyúčtováním u obchodníka s kterým máš smlouvu vedenou. Pokud je psaná na majitele bytu, tak jinou možnost než se nějakým způsobem dohodnout s ním nemáš.

moncicak26
autor
12. únor 2014

@petrajurinova je právě psaná na majitele bytu...tedy nájemníka,já jsem podnájemník.Byt je obecí takže nevím jestli se můžu v případě že by to opravdu nešlo obrátit na ně..

nonnni
12. únor 2014

@moncicak26 pokud on ma podnajem v obecnim byte, tak je nelegalni, aby ho pronajimal tobe. Muze tedy pozadat o povoleni uradu, ale pochybuji, ze to udelal, lide to smeli pod rukou. Takze mu oznamit, ze pujdes na obec, by mohlo pomoci, pokud je si vubec vedom, ze dela neco nelegalniho. Dale by mohlo pomoci mu oznamit, ze pujdes na financni urad, zda plati dane z pronajmu.

Nevim ale, nakolik mas na to zaludek, abys mu tohle naservirovala...

petrajurinova
12. únor 2014

@moncicak26 no obec s finančními spory mezi tebou a tvým "bytným" nic neudělá, maximálně mu ten byt seberou, pokud ho dál pronajímá bez jejich souhlasu, ale to tobě nijak nepomůže. Pokud chceš nějakým způsobem dostat ty peníze zpátky musíš najít způsob jak přesvědčit "bytného".

moncicak26
autor
12. únor 2014

@nonnni jsem tam legalne.vse mame reseno pres urad,overeni podpisu i smlouvu

nonnni
12. únor 2014

@moncicak26 tak pak jen ten financak, ze by urad z nej neco doloval, to nebude... Pokud to nemas smluvne overene, tak z nej ty penize nedostanes, bohuzel...

Kolik ty zalohy delaji?

moncicak26
autor
12. únor 2014

@nonnni asi zhruba 1600 ale to jsou taky penize

nonnni
12. únor 2014

@moncicak26 to jiste jsou, ale pokud to nemas ve smlouve (nebo nekde jinde pisemne), tak je na jeho dobre vuli ti vyhovet a nezda se, ze by se mu do toho chtelo☹

Nebude ti pak davat vyuctovani, kde by se ti to vratilo treba jako preplatek?

moncicak26
autor
12. únor 2014

@nonnni nee vubec se s nim tohle resit neda a ve smlouve to bohuzel nemam

nonnni
12. únor 2014

@moncicak26 a vyuctovani nebude?

Tohle se melo resit dodatkem ke smlouve, kdyz jsi se odstehovala, pripadne jsi mohla prestat ty zalohy platit...byla jsi pryc, vyhazov by ti nehrozil. Ale jestli ti vyucovani dela, tak pak se mu nedivim, je jednoduszi mit vic a vracet, nez mene a pak to z lidi dolovat...

moncicak26
autor
13. únor 2014

Posilam mu penize na najem pres ucet a on to pak platil.s nim neni proste zadna domluva.

nonnni
13. únor 2014

@moncicak26 tohle chapu, ale co mas ve smlouve? Platis 1600 zalohy a ty by ti mel jednou za pul roku/rok vyuctovat a preplatek vratit a nedoplatek po tobe pozadovat. Precti si smlouvu, co se tyce zaloh. Mmch, pokud jsi tam bydlela kratsi dobu a zejmena pres zimu, tak pocitej nejspis s nedoplatkem za topeni.

nonnni
13. únor 2014

@moncicak26 pardon, pises elektrinu...tak pokud netopis na elektrinu, tak tam by nedoplatek byt nemel. Ale stejne si procti smlouvu, co se tyce vyuctovani zaloh.

moncicak26
autor
15. únor 2014

ve smlouvě kterou mám pouze s majitelem nic o vyučtování..Přes zimu jsem skoro netopila,protože to byla garsonka kterou vytopily stoupačky...
@nonnni