Vracím se na školu, můžu znovu zažádat o alimenty?

luculka91
28. led 2012

Dobrý den, prosím vás chtěla jsem se zeptat, v roce 2010 jsem ukoncila střední školu ve 3ročníku. Otec mi okamžitě přestal tím pádem posílat alimenty. Ale tento rok v září nastupuju znovu do školy, je to soukromá škola a zajímá mě jestli si můžu opět zažádat o alimenty. A jestli je jedno že to je denní nebo dálkové studium?. Předem děkuji za odpověď

zuza01
28. led 2012

Záleží, jak jsi ukončila školu. Pokud šlo jen o přerušení studia, pak není problém. Pokud jsi ale školu úplně ukončila a šla na úřad práce (což pokud nejsi student musíš kvůli pojištění), pak už nárok na alimenty nemáš. U dálkového by to šlo jen v případě, že jsi třeba na brigádě, ale zase - nepřestalas být nikdy student.

milada2
28. led 2012

O alimenty si požádat můžeš každopádně, soud Ti je holt buď přizná nebo nepřizná... ale byla by škoda to nezkusit a žádost nepodat. Ale pokud by to bylo dálkové studium, tak pochybuju, že by to prošlo.

"Vyživovací povinnost rodičů vůči dětem je nejčastěji projednávaným druhem vyživovací povinnosti. Vyživovací povinnost rodičů trvá do doby, než jsou děti samy schopny se živit. Nijak to nesouvisí s věkem dítěte, vyživovací povinnost nezaniká dosažením zletilosti, tedy osmnácti let. Pokud dítě i po tomto věku dále studuje, trvá vyživovací povinnost až do konce studia. Je ale třeba, aby se jednalo o studium smysluplné, jímž se dítě připravuje na budoucí povolání. Pokud dítě střídá školy bez toho, aby některou z nich dokončilo, nelze na rodičích spravedlivě požadovat další placení výživného. To je ovšem třeba řešit na základě konkrétních okolností. Vyživovací povinnost naopak může skončit i před osmnáctým rokem věku, pokud dítě ukončí školu a v dalším studiu nepokračuje."

terka010
4. bře 2012

Dobrý den,chtěla bych se zeptat v jaké výši májí být alimenty na školu? Já ted pujdu na soukromou.ale tam chteji 7000 tis za pul rok a kdyby mi soud neschvalil alimenty,tak by to bylo silne neprijemne a musela bych si vybehat jinou skolu....
S otcem nejsme nijak ve styku...ale chci ho pozadat o alimenty a popripadne kde mam žádat o alimenty děkuji