Vrány v žitě 😃

val123
1. únor 2010

Je na čase začít veseleji a proto Snažíme se od ledna 09 a pořád nic ☹ uzavřená kapitola 😅

darkwitch
8. bře 2010

eus mohlo by to byt tehotenstvi 😉 aspon tehulky z nasi byvale diskuze mely bily vytok kdyz byly tehu

eustoma
8. bře 2010

jej dark si ma potesila 😉. tak dufam ze budem v nedelu oznamovat // 😉.
som prave nenasla nic take, ze co by to mohlo byt. a hlavne nemavam to bezne. joj ale len pomyslenie na to, ze som tehu ma ukludnuje 😉

darkwitch
8. bře 2010

eus tak snad to tak bude 🙂
ja ted koukam na cary a premyslim kam zavolam a kdy 🙂

eustoma
8. bře 2010

a ake zvazujes? prahu?

darkwitch
8. bře 2010

prahu urcite 🙂 gennet, iscare a apolinare, aspon o tech jsem slysela, ze jsou dobre...

eustoma
8. bře 2010

niekto chvalil este jedno statne, traz neviem ci to nebol motol. no asi vsetky su tieto:
Centrum asistované reprodukce
Gyn. por. klinika 1 LF UK
Apolinářská 18, 120 00 Praha 2
tel.: 224 923 484

Centrum asistované reprodukce
Gyn. por. Klinika 2 LF UK
V úvalu 84, 150 18 Praha 5
tel.: 224 434 215

Centrum reprodukční medicíny GEST, s.r.o.
Nad Buďánkami II/24, 150 00 Praha 5
tel.: 257 212 516
www.gest.cz

ISCARE IVF a.s.
Hloubětínská 3/13, 198 00 Praha 9
tel.: 266 610 975
www.iscare.cz

Sanatorium PRONATAL, s.r.o.
Na dlouhé mezi 4/12, 147 00 Praha 4
tel.: 261 711 606
www.pronatal.cz

eustoma
8. bře 2010

a ono vsetky musia splnovat statistiky, lebo inak by to nemohli robit.

ISCARE si vybrala eimmy. ja som si vybrala APOLINARA.

eustoma
8. bře 2010

mozem ti pomoct v uvahach. ake veci beries v uvahu? a co preferujes?

darkwitch
8. bře 2010

si zlata, jeste ti tam chybi gennet

PRAHA GENNET s.r.o.
Klinika u Sv. Klimenta
Kostelní 9
170 00 Praha 7
Telefon: 222 313 000, 222 313 118
Fax: 242 456 722
www.gennet.cz

eustoma
8. bře 2010

joj ten vypadol, som zle skopcila, bol na konci. s tym GENNETom je to uz snad kompletne 😉. teda o ziadnom inom uz neviem.

darkwitch
8. bře 2010

ja vubec nevim nad cim premyslet... spis jsem zatim jen tak koukala... byla bych radsi kdybych mela jednoho doktora, ale jinak vubec nevim na co koukat
v gennetu je jennyi - ona tu uz dlouho nebyla, ale ja ji znam z drivejska... a sestra si ho chvalila, ale ta tam chodi jen na utz

darkwitch
8. bře 2010

i tak je jich dost, aby si clovek nevedel rady jaky vybrat 😀

darkwitch
8. bře 2010

apolinar nema zadne stranky?

eustoma
8. bře 2010

tak ako by som povedala ze vo vsetkych budu lekari prijemny. sem tam sa moze stat, ze bude niekto mrzuty, ale ved kazdy mame svoje dni. podla mna to byva vynimocne. takze prijemnost lekarov mozes vynechat.

ked chces jedneho lekara, tak to myslim nepojde v tyc statnych, skor v tych sukromnych, neviem ci vo vsetkcyh. ale to je dobra vec na vyber.

ked nemas rada nemocnicne priestory, tak vynechaj statne. v tych sukromnych to je take ine.

zase preplatky od poistovni su rovnake. teda napr. 6 IUI do roka, 3 IVF celkovo.

teraz si spominam, ze tuna niekto v diskusii presiel s pronatalu do apolinara (nevim ci to nebola litch, nesom si ista), kvoli tomu ze sa jej nepacil pristup, ze rovno hovorili o IVF.

eustoma
8. bře 2010

apolinar ma stranky nic moc:
http://apolinar.vfn.cz/index.php?grp=66&pag=67

inak dr. rerabek, ktory je primar, tak radi v tejto poradni:
http://www.porodnice.cz/poradna-MUDr.-Karel-Rez....

eustoma
8. bře 2010

napriklad sukromne centra maju kratsie cakacie doby na vsetko mozne. ci uz na prve objednanie, alebo ak nastane problem, a bude sa cakat na darovane vajicka - tak u sukromnych centiet je to ovela kratsie, nez u statnych. zase poplatok napriklad za tie darovane vajicka je vyssi.

ako tazko to nejake zhodnotit nejak vseobecne.

darkwitch
8. bře 2010

ty si poklad 🙂 kdyz si vzpomenu, ze loni v lete jsem si rikala, ze kdyz nebudu v prosinci tehotna tak se obednam do car a ted je brezen a jeste jsem to neresila... a i ted porad doufam, ze se nam zadari normalne...

darkwitch
8. bře 2010

ja myslim, ze ti to jde krasne to hodnoceni, myslim, ze to mas i celkem objektivni

eustoma
8. bře 2010

este skusim zhrnut co mne sa na apolinari paci a co nie.
- vybrala som si ho kvoli financnej stranke. velmi vela sleciet, preve u statnych a teda aj apolinara neplatilo nic, okrem poplatku 30 kc. a v sukromnych vdy bol nejaky poplatok s niecim spojeny. apson zo skusenosti co som citala v diskusiach.
- velkym plusom, aposn podla mna, je ze apolinar patri k spicke v tychto veciach. myslim ze mal uspesnost medzi prvymi troma poliklinikami v nejakej casti europy (neviem uz ci to bola iba stredna europa, ci viacej, neviem).
- je tam nevyhoda ta, ze nemas jedneho lekara. ako mozes sa niekomu vyhabat, ked ti niekto nesadne, alebo ti neni sympaticky. ale nie vzdy to ide. a druhu stranu to nietko moze brat ako vyhodu, ze viac lekarov ta vidi, a co jeden nevie, tak na to pride druhy. takze moze to byt aj vyhoda.
- nevyhoda je take nemocnicne prostredie, nic moc pohodlne sedacky v cakarni, no a toaleta kapitola sama o sebe (zima, bez tolaletaku, dvere bez moznosti zavretia..)

to su take 4 dovody, ktore som ja zvazovala. no a nakoniec som sa rozhodla pre apolinara 😉. ono vzdy sa najde niekto pre a proti. ako jak pre/proti jednemu lekarovi, tak pre/proti celemu centru. kvalifikovanosti lekarov by som sa nebala, urcite vo vsetkych centrach maju vysoko kvalifikovanych lekarov. uz je to len o pocite.

darkwitch
8. bře 2010

jo o toaletach u apolinare uz jsem cetla 🙂

darkwitch
8. bře 2010

no jsem zvedava co si vyberu nebo vyberem 🙂

darkwitch
8. bře 2010

taky uvidim co mi rekne doktorka, treba me nekam posle, i kdyz mozna to nevydrzim a objednam se driv nez pujdu k doktorce...

eustoma
8. bře 2010

ako ja nesom lekar a ne vsetko verim lekarom. mam kamosku gynekologicku a tak strasne vela veci konzultujem s nou, ako veci co mi nasadzuju, preco mi to nasadzuju a tak. no ani ona nevie vsetko. takze niekdy nezostava nic ine len verit 😉.

napr. moj gynekolog psolupracuje s pronatalom. a ked teda ze ma odkaze na lekarku, ktora robila u neho v ambulancii, tak ta mi pri prvej navsteve bez vysetreni naordinovala kortikoidy a to som bola v soku. to su velmi silne lieky a strasne zmenia cloveka, takze som to odmietla a zacala to riesit svojou cestou. ako gynekolog je uzasny, ale ta zenska mi nejak nesadla.

diskusie tuna na konikovi su skvele. tuna sa dozvies hromadu informacii. ako prazske centrum som necitala ziadne blbe referncie celkovo. myslim ze som natrafila iba na nejake olomovcke, alebo ostravske - neviem, ale jedno z nich bolo take s ktore utekalo moc ludi.
takze nech sa rozhodnete pre akekolvek, myslim, ze si nemozete zle vybrat.

eustoma
8. bře 2010

este ma napalda jedna nevyhoda u apolinara. vsetky vysetrenia a tak sa robia od 9-15 (apson myslim). a u sukromnych sa da dohodnut aj vo vecernych hodinach, alebo aj cez vikendy. takze chce zvazit aj moznost, ako mozes/nemozes chybat v praci.

darkwitch
8. bře 2010

ja jsem myslim, cetla nejakou kritiku gestu, ale jinak jsem koukala taky na same pozitiva...

darkwitch
8. bře 2010

no to je dobre vedet, ze v soukromych carech se da i mimo normalni prac. dobu, protoze uz jenom neschopenka po ivf je casove narocna, tak na vysetreni by mozna bylo fajn nechodit v pracovni dobe

eustoma
8. bře 2010

no ono ani kritiku nemoze sbrat vzdy vazne. lebo viez clovek ktoremu sa nieco nepaci, tak sa vzdy ozve skor nez ten co je spokojny.
ako centra musia mat relativne dobre vysledky, lebo inak by vobec nemohli robit take zakroky a podobne. takze aj ta kritika nemusi byt vzdy objektivna.

darkwitch
8. bře 2010

to je jasne, jen, ze vsude je sama chvala a jen na gest nejaka kritika...

eustoma
8. bře 2010

😉

no vysetrenie zaberaju dost casu, ked si pripocitas cestu a tak. ono to je tak na 2-3 hodky. ja to mam po ceste do prace a tak mi to zaberie iba 2 hodky 😉. no aj to je niekedy strata, lebo nepojde rano na hodku do prace a potom sa vracat. nemam rada taku zacatu pracu. takze potom zostavam dlhsie. je jasne ze neschopenku mi potvrdia, ale to sa ne vzdy vyplati. no a verim ze pre niekoho to moze hrat dost dolezitu rolu. u mna cas nebol rozhodujuci.

darkwitch
8. bře 2010

teda pronatal ma uplne blbi stranky vubec se v nich nemuzu vyznat...