Vši ve školce. Je nějaká prevence?

karol1996
29. říj 2022

Krásný dobrý den, u nas ve skolce se vyskytly vsi. Uz 14 dni tam nebyla, marodi
Tudíž jsme z obliga, ale. Je nejaka prevence? Neco jako ma pes obojek proti blecham😁. Existuje neco takového na vesky? Ja mam vlasy na zadek, manzel po lopatky, moji rodice tez dlouhe a tchanovci taky. Dcera ma nadherny a opravdu dlouhý a hustý lokny, absolutně netusim, jak bych to z ni dolovala. Stříhat ji nechci. Takze, je nejaka prevence?

nelinecka1
29. říj 2022

@karol1996 prevenci nevim, ale několikrát jsem od známých slyšela, že ucinnejsi než šampon pro lidi je šampon pro psy. Určitě bych nestrihala. My jsme zatím vsi neměli, ale prý funguje žehlička na vlasy, barvy na vlasy nebo slivovicovy zábal (to bych ale dítěti nedala samozřejmě).

lenickakl
29. říj 2022

Pry tea tree olej. Cetla jsem dat kapku za usi nebo do samponu.

marcicek84
29. říj 2022

@karol1996 preventicne umyt samponem protim vsim a pak kapat tea treee olejem a samozrejme prezehlovat pak zehlickou na vlasy,je i nejaky elektricky hreben na vsi,kolegyne z prace si ho chvalila,ze to decka nosily rok v kuse ze skoly,ze byla zamorena cela skola a jen to jim pomohlo.

karol1996
autor
29. říj 2022

Barvy na vlasy asi jo, delala jsem nekolik let vedouci na táboře a nikdy jsem to od smradat nechytla. Pricitam to barve 🙂 zkusim ten tee trea olejicek. S malou praktikuju i cgm, takze bych zehlickou nerada prisla o lokny :D

moudivlacek
29. říj 2022

u nas ve skole jsou snad co mesic, syn tez dlouhe huste vlasy, nam se osvedcil preventivni sprej od Hadka (cena cca 300) na skolni rok staci

blondynka400
29. říj 2022

@karol1996 jak už tu někdo psal tak Teatree olej za uši. Jinak holky je za těch x let chytly jenom jednou (já od nich též a to mám barvené vlasy). A toho vyčesávají se neboj. Starší v té době měla též vlasy po zadek, hodně husté a dalo se to.

j.a.n.i
29. říj 2022

@karol1996 Nemyslet si, ze jste z obliga, pokud je ted nekdo nahlasil, tak je vic nez pravdepodobny, ze uz tam pred 14 dny vesele behaly... A jinak tea tree a pravidelná kontrola kouzelnym vsivackem.

martiniquest
29. říj 2022

Preventivne dobre pusobi tea tree olej za ucho.