Vstává tu ještě někomu dítě hodně brzy? 🙂

petka80
6. kvě 2009

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli tu je někdo, komu taky dítko vstává hóóódně brzy ráno 😀
Moje malá už poměrně dlouho vstává kolem páté. Na mě je to tedy dost brzo...
Máte s tím někdo taky zkušenost? Jde mi o to, že se mi zdá, že moc dospaná není, celé dopoledne zívá a spát by šla nejradši zase už v devět. Ale ráno opět úderem páté stojí v postýlce a je po spaní.

Teda dneska měla tendence vstávat už v půl 5, to jsem ale nechtěla připustit, tak jsem ji ještě na chvíli uspala, ale furt sebou mlela a musela jsem ji držet za ručičku (mám postýlku přiraženou ke své posteli), takže jsem už stejně nespala. No a ve čtvrt na 6 už konec definitivní.

Jinak ráno ještě kojím, tak dumám, jestli to není i tím, to buzení. Zas ale je to pro mě nejpohodlnější, vezmu si ji na kojení do postele a můžu ještě ležet. Neumím, si představit, že bych v 5 ráno vyskočila z postele a šla chystat snídani. Navíc UM nechce, tak ani nevím, co bych jí takhle ráno dávala.

Teda jednu výhodu to má - ušetříme za budík a manžel je vždy první v práci 😀

Budu ráda, když se mi ozve někdo podobně "postižený"....... 😉

Jo, spát chodí večer mezi půl 8 a 8, i když jde spát později, stejně vstává stejně a je o to protivnější. Přes den spí 1x (2-3 hodiny, to je zas fajn). Nehci si nijak stěžovat, jsou samozřejmě mnohem horší věci, jinak je to moje šikovné a hodné zlatíčko 😵

petka80
autor
27. kvě 2009

no to je už fakt děs, to je mi líto ☹
My 5:13 a v noci několikrát vzhůru, ale to budou zuby, stoličky, jedna se akorát prořízla..... 😒

power700
27. kvě 2009

Holky, my dnes vstávaly v 7h !!!! Nechápu a tetelím se blahem.. 😀 😀 😀

petka80
autor
27. kvě 2009

Power, no to teda závidím..... 😀 A spalas taky nebo ses vzbudila dřív? 😀

power700
27. kvě 2009

No, právě, že jsem se vzbudila dřív, ale alespoň jsem se válela.. 😝 Holky, my už jsme tak zblblý, že když můžeme spát, tak nám to nejde! 😀

petka80
autor
27. kvě 2009

power, proto jsem se ptala 😀 Já se taky vždycky vzbudím, když malá zrovna spí dýl...... No ale to už se dlouho nestalo, tak mi to nemusí být líto, že...... 😠 😀

jablo
27. kvě 2009

Ahoooj tak koukám,že nás je plno. Páťa také vstává v těch pět. Dřív spal aspoň do šesti a teď asi měsíc takhle brzo. Pak je ale utahanej a v devet je tuhej a vydrží spát klidně i tři hoďky,nechápu proč nemůže o to dýl spát ráno. 🙂 Chodí spát pořád stejně,kolem 19-20hod,občas se vzbudí ale nejdýl v těch pět leze z postele. Jednou to na mě zkoušel už i ve čtyři ale to jsem teda nedovolila. Okna jsem zadělala jak to jen šlo ale bez odezvy.

petka80
autor
1. čer 2009

Holky, musím vám poreferovat, že dneska se stal nějakej zázrak a malá spala do půl 7!!!! Ani se mi tomu nechce věřit.
Já jsem se vzbudila před šestou a koukala jak blázen, kolik je hodin a už jsem nespala, protože jsem si říkala, že se přeci musí každou chvíli probudit 😀
Ale nedělám si radši moc naděje. Uvidme zítra, jestli se jí to vydrží nebo se vrátí do starých kolejí...... 😉

power700
1. čer 2009

petka 😵 jen tak dál! Kdyby to tak vydrželo, co. To je oáza! Ale jak říkáš, jsi vzhůru a čekáš, kdy se probudí malá a ty už nezabereš. U mě to teda platí na 100%. 😀

kinsli
1. čer 2009

Holky na ranní ptáčata fakt maximálně doporučuji samostatný pokoj. my jsme nikdy ranní ptáčata nebyly, ale jakmile už bylo světlo a byla s námi v místnosti tak vyskočila a začala na nás vejskat 😀
Od 11m dostala svůj pokojíček a jsme všichni maximálně spokojený, My nerušíme Kačenku a Kačenka neruší nás. Vyspíme se všichni 😉 a vstává okolo 8h. spíš po než před 😉

eppik.m
1. čer 2009

ahoj, tak my posledné dni v 5 ale snažíme se pořád dokola ho pokládat znovu na zádíčka aby spal dál ... takže vstávačka je až mě to přestáva bavit cca 5:30 v 6 😝

pavlina05
1. čer 2009

My vstáváme po 6 hod ☹

petka80
autor
3. čer 2009

eppiku ☹

Jinak u nás jak se vstávalo v pondělí v půl 7, tak včera v 6 a dneska už 5:23. Ale pak byla ještě hodná a ležela u sebe v postýlce a pak u nás v posteli. Ale vypadá to, že se pomalu ale jistě zase posouváme k té naší páté hodině 😒 Ale zase po nějaké době spí v noci v kuse, což je paráda. Asi máme nějakou menší "zubní" přestávku 😀 Ale holky, já jsem na pondělí a na úterý spala 8 hodin v kuse, to je prostě zázrak 😵

power700
3. čer 2009

Petko, to je krásný, co, takhle si přispat! 🙂
Malá se teď zase třeba vzbudí ve 4, půl 5, a stojí v postýlce a řve, cloumá s postýlkou a chce,abychom snad vstávaly! Ale včera i dnes jsem si řekla NE, nechala jsem ji chvíli vyřvat 😀 (macecha jsem 😠 ) a ona si to za pár minutek rozmyslela, lehla si a spinkala dál. A to až do osmi hodin. Sice s přestávkama,ale vydržela. 😉

petka80
autor
3. čer 2009

power, hele, tak to je dobrý, že vydržela tak dlouho. Tak to opravdu jen zkouší a přitom by ještě spala. Výčitky rozhodně neměj, macecha nejsi a vytrvej, měla by se pak přestat budit...... 😉

power700
3. čer 2009

Tak, tak, děti hodně zkouší, kolik toho vydržíme!!! 😀

eppik.m
4. čer 2009

u nás pořád vstávačka v 5 😝

petka80
autor
5. čer 2009

eppiku - tak to je děs, soucítím ☹

U nás se tedy princenzna taky vzbudila v 5, ale já byla úplně k.o., nebyla jsem schopná vstát, tak jsem dělala, že spím, ona si chvíli "stěžovala", pak stála v postýlce, seděla, zase stála, hodně dlouho, ale jen koukala...... No a pak jsem se probudila a bylo půl 7 😅 Takže jsme obě ještě musely usnout. Nechápu, protože tohle se ještě nikdy nestalo. Každopádně ale tenhle týden byl na spaní supr, hned se cítím mnohem líp, nejsem tak unavená...... Modlím se, aby to vydrželo.......

power700
5. čer 2009

Ahoj holky, za to my dnes! V 1.30h se začala převalovat, různě se tam kroutit, tak jsem začala tušit, že bude asi zase noční vstávačka. ☹ A taky že jo, kolem druhé řev, lomcování s postýlkou atd..., takže jsme musely vstát a odejít z ložnice, chvíli si hrála, a pak se mazlila, a potom jsme i dokonce jedly! Nechápu, nikdy v noci už nejí, max.se napije čaje a dnes šla k ledničce,ukazovala, abych ji otevřela a vyndala si žervé a kousek snědla.No a pak asi kolem půl 4 jsme šly spát.
Takže jsme opět měly dvouhodinový mejdan. 🙄
No a já pak nemohla usnout a když už jsem konečně zabrala, bylo půl 8 a malá už na mě zase hulákala... 😠
Ale myslím,že je to zubama, začaly nám růst stoličky. 😖

petka80
autor
5. čer 2009

teda power, to sis užila.... ☹ hm, to radši vstávat v 5 a v noci spát než toto...... 😖
Snad to byla výjimka. Hlavně aby si na to nezvykala.... 😝

power700
5. čer 2009

Ona to právě dělala docela často a ted asi měsíc byl klid a dnes znovu. Doufám,že je to fakt tema zubama, a pak už dá zas pokoj.. 😒
Petka,člověk je jak znovuzrozenej, když se dosyta vyspí, co! 😀

petka80
autor
5. čer 2009

power, jj, je to fakt super.... No já jsem se dosyta nevyspala od porodu 😒 😔

power700
5. čer 2009

petka-No asi tak... 😝

mircka
8. čer 2009

Power: malej mi teď taky občas začal v noci vstávat. 🙄 Naštěstí to dopadlo vždy dobře: po chvíli jsem ho "znásilnila" (objala a přitulila se k němu) a on usnul. 😀 Pak spí dlouho - třeba až do sedmi ráno. 😎 😀
Doufám, že se z toho nestane nějaký zvyk.

jitrulka
9. čer 2009

Ahojky, tak my vstáváme taky + - v 6. Někdy dřív, výjeměčně o půl hoďky dýl. Já ale asi dělám tu chybu že jí dám hned napít a proto se po ránu dožaduje mlíčka. Myslím si že musí být hladová po noci, ale když některé děti zvládnou spát až do 8 tak by to zas nemělo být tak hrozný. Mohla bych ji možná zkusit dávat snídani až o chvíli dýl. Jinak jsme právě přešli z MM na UM a žádná změna v tom zatím není. Zatím, jedeme na UM teprve 2 dny 🙂

petka80
autor
9. čer 2009

Jitrulko - tak to je fajn, že jste tak hezky přešly na UM 🙂
Já bych řekla, že pokud se nějaká změna projeví, tak to trvá nějakou dobu, tak by tomu ještě dávala naději.... 😉
Já jsem přestala ráno kojit už skoro před měsícem a změna až minulý týden, jestli to ale bylo tím, to nevím..... U nás ta změna přišla po víkendu, kdy jsme byli na výletě v Berlíně, tam vstávala klasicky v 5, byli jsme s manžou úplně mrtví, no a pak po příjezdu spala až do půl 7 a od té doby spí tak do 6, někdy o něco dřív, ale v 5 už nevstává, ťuk ťuk.
Jinak bych řekla, že vstávání v 6 je taková klasika, to je holt u dětí normální a asi se s tím nic moc nenadělá. Když je to před 6, tak to je hrůza...... ☹ 😒

jitrulka
9. čer 2009

jj, v 6 to ještě jde. Ale běda jak si usmyslí že si vstanou dřív, to je tak krize. Ale je fakt že se tu najde mnoho škodolibějších dětiček, takže jsem zatím ráda za to co máme. Mohlo by být i hůř 🙂 Už se těším jak je budu do školy tahat z postele za nohu 🙂

side
23. čer 2009

ahojte, náš malý se budí brzičko. Jeden čas to bylo dokonce krátce po čtvrté, teď je to tak kolem té páté. Nepomáhá vůbec nic. Prostě vstane, plný elánu a máme budíček všichni. Ale kolem sedmé, osmé si jde zase zdřímnout. Zkusila jsem ho nedát dopolko spát, ale byl tak protivný a usínal mi při obědě. Tak jsem to zatím nechala tak a doufám, že se to brzy samo upraví. Nekojím dva měsíce a noční kojení jsme odbourali v 8 měsících.
Přestěhování do pokojíčku proběhlo před 2 dny, ale v noci kolem druhé se budí a volá mě a pláče. zatím jsem to psychicky vydržela maximálně hodinu a pak jsem si ho přenesla do postele.

marie_m
23. čer 2009

cus kocky, tak se zase hlasim po delsi dobe, my opet najeli na rezim budicku pred 5, vetsinou kolem 4:45, jinak pak mame rezim dne stejnej, jen vecer chodi spat pozdeji a pozdeji, takze nekdy usina az kolem pul 9, devaty

koki88
28. bře 2022

@petka80 tak to jste na tom ještě dobře. Malá ještě, tak měsíc zpět večer každé 2 hodiny buzení do půlnoci někdy vydržela i 3 hodiny a od půlnoci co jsem si ji vzala do postele, tak každou půlhodinu na prsu. Takhle, až do rána. Byla jsem úplně vyčerpaná. Umělé mléko jsem zkoušela a nechce, tak ji ho nebudu nutit. Teď jsme 8 měsíc a asi 3 týdny co je vše jinak. Stále tedy přes den spí 2krat, dopoledne cca 2hodiny a odpoledne hodinu, když jsme venku i 3hodiny a večer chodí spát už ve stejnou dobu kolem osmé a vstáváme v půl 1 a ro mám nachystanou kaši. Pak usne a spinká do 5 a to kojím a ještě usne do 7 a to už vstáváme. Teď jsem za takové spaní nesmírně ráda, protože to půl hodinové vstáváni byla katastrofa. Od narození mi nikdy celou noc nespala, takže závidím všem co jim mimčo spí celou noc. Jinak jsem 5 měsíc těhotenství, tak se snažíme, abych přestala pomalu kojit a v noci spíš spala a byla pořádně odpočinuta.