Vybíráme jméno pro miminko, poraďte

heidy111
14. lis 2013

Dobrý den, vybíráme jméno pro chlapečka a zjištujeme, že je to daleko těžší než vybrat jméno pro holčičku (tam máme své favoritky). Líbilo se nám jméno Maxmilian, s příjmením by to zněno Maxmilian Stříbrný, myslíte, že se jména k sobě hodí? Jak se bude jmenovat vaše mimi? 🙂

monasek84
14. lis 2013

Tak holcicku jsme taky vedeli okamzite a u kluka jsme nevedeli jeste v 8. mesici. Vlastne i ted jsou jeste dny, kdy nadhazujem jina jmena 😅 jsme ve vyberu trosku omezeni, protoze hledame jmeno od M, takze zatim je to Martin 🙂 Maxmilian Stribrny mi pripomina Gandalfa Bileho 😀 sedi to k sobe 🙂

dadushe
14. lis 2013

@heidy111 Mě se líbí víc Maxim než Maxmilian🙂 Taky se nemůžeme rozhodnout se jménem pro kluka....aspoň že u nás je ještě dooost času🙂

lucieandrlova
14. lis 2013

Mně se to líbí... 🙂 jinak existuje knížka Jak se bude jmenovat, kdyby jste se chtěli inspirovat i na jiná jména...
Máme holku. Pro kluka jsem měla připravené: Lukáš nebo Patrik nebo Tomi.

ninizoi
14. lis 2013

Dobrý den taky čekame chlapečka a měli jsem stejný problém vybrat jmeno pro chlapečka. pro holku jak říkáte je hodně ale pro kluka jsou važně ty jmena divné. A tak jsem se rozhodli že dame jmeno po tatínkovi. České obyčejné... Mireček... a už jsem si i zvykla. Jinak se mi líbil Sam, Patrik. Souhlasím s paní dadushe Maxim je hezčí ale rozhodnutí je určitě na vas.. 🙂 Tak hodně štěstí při výběru... 😉

uztotakbude
14. lis 2013

Já bych dala toho Gandalfa. Gandalf Stříbrný zní dobře, ne? No tak ne 😀 Mne by se k tomu jménu líbilo Kryštof Stříbrný, nebo Matěj Stříbrný.

lenicka07
14. lis 2013

Tohle jméno se dává i ve variantě Max, neznělo by to líp ? 🙂 Ale celkově mi to k sobě moc nepasuje... určitě je spousta jmen které s příjmením Stříbrný zní líp... Matyáš, Matouš, Dominik, Patrik, Tadeáš, Tobiáš ....

heidy111
autor
14. lis 2013

Děkuju za názory🙂 ještě jsem si říkala Samuel Stříbrný🙂, ale zase SS, aby se mu pak špatně nevyslovovalo🙂. Jinak jsme chtěli i Patrika, uvidíme, třeba se z kluka vyklube ještě Klaudinka🙂 Gandalfa fakt ne:D

1velrybka
15. lis 2013

Holky, nemáte k dispozici nějakou aktuální statistiku nejčastějších jmen v ČR pro miminka? Když už jsem na netu něco našla, bylo to třeba 5 let staré - a za těch 5 let je samozřejmě zase vše jinak.

venouska
15. lis 2013

@heidy111 Mně se to líbí, hodí se to k sobě. Pro nás by zase bylo horší vybírat jméno pro holčičku, tam máme víc favoritek a jsem ráda, že to nemusím rozhodovat🙂 My budeme mít Patrika a teď mě tedy docela překvapilo, kolik lidí mělo toto jméno pro kluka vybráno... Jinak Maxmilian Stříbrný je fajn, zní to hezky a je to i lehce neobvyklé, což dnes spoustu lidí chce. Myslím, že je to nejlepší varianta, která tady zatím padla, možná by šel i Lukáš, Tomáš, Tadeáš apod., ale zase by mohl být problém s výslovností, nedejbože kdyby šišlal 😀 😉

heidy111
autor
15. lis 2013

@venouska Taky si říkáme právě i toho Patrika, ale v okolí je celkem Přepatrikováno, každej by chtěl Patrika:D Tomášky, Adámky, Honzíky, Jakoubky jsme hned vyloučili🙂, ale tak ještě máme do května času až až🙂

dadushe
15. lis 2013

@heidy111 Co třeba Marek, Kryštof, Ondřej Stříbrný...to je taky docela úderný🙂 Taky se mi líbí jméno Libor, kamarádka má Borise🙂

llluckaaa
15. lis 2013

Jé, nejste moji příbuzní? Jmenuje se tak strýcova rodina 😉 Maxmilián Stříbrný zní dobře, jen jestli to není celé moc dlouhé 😅

venouska
15. lis 2013

@heidy111 Já zase neznám nikoho, kdo má Patrika, všichni mají Ondřeje, Marky, Jakuby, Lukáše.... A co Marek Stříbrný? Nebo i ten Patrik, ale když jich tam máte moc....Ale já bych dala stejně Maxmiliana Stříbrného 😉

chlebika
15. říj 2019

Maxmilian? Krásné. A k příjmení se to vážně hodí.