Výchova dítěte. Shodnete se?

kaceenka81
16. dub 2010

ahojky ráda bych věděla jestli se shodnete s partnerem na výchově dítěte.my se totiř neustále hádáme.máme 2,5 letou holčičku.není nejhorší ale přece jen někdy neposlechce(příklad.včera jsme šli do obchodu měla motorku odrážecí a zůstala stát uprostřed cesty a nechtělapřejet.tak ji manžel z té motorky dostával dolů(nedala se jen tak)a pak mi řekl že jsem jen stála a že ji taky něco neřeknu a nezbiju atd.
a to samé i doma.pořád slyším že jsem měkká apod.už mě to fakt štve.zase musím říct že i mě to vadí že neposlouchá ale asi fakt nedokážu být tvrdší.pořád se kvůli tomu hádáme.
snad je to jen období a bude poslušnější jinak se za chvíli si rozvedeme...

aurecon
16. dub 2010

U nás se celkem shodneme. Když neposlouchá, tak buď zvýšíme hlas nebo plácneme a pak už většinou poslechne. Máme stejný názor na výchovu, preferujeme spíš normální výchovu (to znamená, že za blbosti netrestáme, ale za závažnější věci ano) a ne americkou, kde se děcku vše dovolí.

Zajímalo by mě, jak bys řešila včerejší situaci, kdyby tvůj muž nebyl s vámi.

kaceenka81
autor
16. dub 2010

taky bych ji odtáhla i jí dala na zadek to zase jo.to jen on si myslí že je neposlušná kvůli mě nebo co.prostě sem se do toho nechtěla míchat když zasáhnul on.
to že nedokážu být tvrdší myslím tak že po ní neřvu kvůli každí kravině jenomže to on bere tak že potom
je k vůli tomu neposlušná.

berenika39
16. dub 2010

ahoj, je to už delší dobu, ale ptala jsem se podobně, tak si to můžeš dočíst....

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/shodnete...

U nás si to celkem sedlo, párkrát jsme si svoje představy museli vyříkat, ale myslím, že jsme se pochopili, jsem ráda, že máme stejný cíl, stejný náhled na to, jakého chceme z petra vychovat člověka. Drobné nesrovnalosti jsou, třeba v tom, že má manža méně trpělivosti než já a ted, když se prcek začal celkem slušně vztekat a hlásit NE NE NE, je to většinou na mě...ale to jsou jen přechodné problémky a doufám, že to budem zvládat. A jinak je to ted mnohem lepší v tom,že je malej už větší a diskutuje - má svůj názor a dám nám to vědět, podle toho se řídíme - oba už víme, jak se v některých situacích zachovat.
Je těžký odhadnout, kdy petas "zlobí" a kdy jenom nezvládá v období vzdoru nějakej problém (odcchod z klouzačky 😉.