Výcvik psa. Rady, povzbuzení, zkušenosti

zdina
9. pro 2008

vim, ze je tady na konikovi spoustu pejskaru. Proto zakladam tuhle debatu, abychom si mohly vymenovat zkusenosti s vycvikem, poradit si, povzbudit sem, kdyz se nedari.
Ja v soucasne dobe premyslim jak nase hoholandskeho ovcaka naucit nahanet kravy. Potrebuji dat dokupy "kucharku" povely, provedeni atd.

tannawe
11. pro 2008

kalu..jasne...presne jak pises...jen je fajn to probrat z vicero stran. 😉 pekny vecer vsem

funny
12. pro 2008

pekna tema. super, ze su tu ludia, co maju prehlad!
my sme robili len zachranarinu, momentalne mam len staru vysluzenu suku. ale moj milacik.
mozno casom zasa.

zdina, ja teda nemam sluzobne psy, ale to stekanie s hrackou, alebo pamlskom klape aj u nestekavcov a starsich. vacsinou.
dobre je predtym psisko mierne rozblaznit, "rozkecat", niektori sa radi natahuju o handru a hundru a pod. pokial steka sam od seba, napr. na postara, alebo v inych (nie zrovna neziaducich situaciach🙂) tak ho povzbudit, stekaj, stekaj, nech vie o co ide. vela stastia. 😉

lucia283
12. pro 2008

kalu dakuje pekne ja osobne som tiez proti uviazavaniu a aj proti voliere podla mna ma byt pes volne pusteny,ale u nasej to nieje mozne bohuzial,lebo ona si vzdy nieco najde vcera roztrhala lano a dnes zase pletivo kde su steniatka🙂je to koza ,ale velmi inteligentna a preto ju idem aj nahlasit na cvicak,ale predom chcem zistit ako to na nom fukguje a kym som doma chcem sa pokusit aby som ju co najviac naucila...dnes som zacala s tym aby po mne neskakala ked pridem a aby sadla...nemem sice pamlasok,ale miluje maznanie a tak stale ked spravila dobre tak som si k nej cupla a vymojkala to miluje.a co sa tyka spolocnosti tak bude...ide sa sterilizovat ked zacne harat a zo steniatok si nechavame psika..a dakujem za kazdu radu...a ohaldom stekania 🙂ja mam zase problem s tym ze tapka stale steka🙂a to ako pocuvam aj kazdy kto ma maltezaka,ale za tie 2roky sme si zvykli🙂

zdina
autor
13. pro 2008

holky kde jste?

tannawe
13. pro 2008

zdina...ja jsem cely den litala po nakupech, tak jsem byla rada, ze jsem si nalila sklinku a zasedla 😀
Nase stenatko se na me hned sapalo, co jsem ji prinesla dobreho, tak jsem ji dala takovou tu hlodaci zubni kost a byl klid...je to hroznej mazel, tak musim davat pozor abych ji moc nerozmazlovala 😉
jak jsi daleko s nacvikem stekani?? 😕

zdina
autor
13. pro 2008

dneska jsme blbli s detma na snehu,pes samozrejme k tomu. Uvidim zitra 😉

kalu
15. pro 2008

Čau holky, tak se po čase hlásím, taky jsem teď v jednom kole- dělala jsem vánoční úklid a hodně jsme blbnuli venku na sněhu s malou a se psy- dokonce jsem zapřáhla jednoho ( postrojem na obranu 😀 ) do sáněk a tahal malou po zahradě a po poli- to byla sranda... až na to,že malá teď chce pořád na sáně a pořád je tahá z kombálu když jdeme ven a když je zase zandám (už nám sníh slezl), tak srdceryvně pláče.

tannawe
15. pro 2008

ahoj holky, tak my byli dneska na petilete prohlidce s holkou, dostala i ockovani, pesan to statecne prezil nabalen v oblecku v aute /spokojene si tam hlodala kosticku, ani ji nevadilo, ze jdeme pryc...samostatnak jeden 😠 😀 /no a ted me tady "prudi", ze nechce granulky, ale masicko...nemela jsem cas ho rozmrazit, tak se "pece" v mikrovlnce na rozehrivani a milashek to nemuze vydrzet, asi umira hlady 😀 😝 a k tomu jeste dovarim veceri, takze u nas veselo...

tannawe
15. pro 2008

jinak jeste k tematu...jsem ji zkusila venku pustit a sups...byla v tahu 😒 😠 ,letela za prvnim psem, ktereho videla jak fakt utrzena ze retezu, by se ve me krve nedorezal. Jak jsem ji dohonila ani nevim, byla jsem z toho dost spatna. Ona fakt, kdyz jde na voditku, tak proste mam pocit, ze chytne stopu a uz by valila...musim sehnat to dlouhe voditko a trenovat ty povely ke mne i venku, protoze takhle je to o muj infarkt a o jeji ztraceni... 😅 😔

zdina
autor
15. pro 2008

ja vcera spadla naledovce, nastest zadna zlomenina,aleporadne narazeny loket. Spadla jsem primo na nej. Boli to jak cert ☹ 😒

tannawe
15. pro 2008

zdina tak to je tedy poradna otrava pred vanocema! Kez se ti to brzy da do poradku!!! 🙂 😵

lucia283
17. pro 2008

ahojte tak ja sa s chery ked mam cas hrajem a zadoven skusam poveli...vcera som si dovolila jej dat dole obojok ci mi ujde....a bola uplne kluudna a dalej sme sa hrali.prisla postarka a mamka vysla pred dom tak chcery vyletela kuknut ,ze kto a co sa deje...nikam neutekala a mamka povedala,ze ak neuteka mam pustit aj steniatka a ked som ich pustila tak rozbeh k brane a vyskocila cheryna ,ale nikam neutekala,len presla okolo auta a cakala pred branou,ale 7steniat a moja tap skskali a nemohla som nijak otvorit aby mi neusli a tak som kricala na mamku nech mi pride pomoct a snazila som sa otvorit branu v tom sa preklzla moja tap vonku a davaj obee sa rozutekali do lesa....byvame hned pod lesom...mamka vysla von ,ze co sa deje tak drzala steniatka a ja v papucach som utekala za nimi do lesa...nokoniec moja tap litela ako prva a chery za nou a tapka ked ju volam tak prileti ku mne tak nastasti aj cheryna za nou prisla,ale potom zacali skakt do jednej feny a tap som na rukach nemohla udrzat skoro...no bolo to drsne🙂ale nakoniec sa to ccele zvladlo a chery potom isla za mnou domov a ked prisla dnu tak sa na nu vrhli steniatka a jedno jej doslova zacalo trhat ucho a ani oddelit sme ho nemohli od toho ucha...tak biadacica bola potrestana za utek steniatkami...a tap tam mi pripadala akoby usla zo chery pre to,aby sa zase nestratila a akoby tapka ju priviedla ku mne...no uz viem,ze ju radsej nepustim a budem ju cvicit len priviazanu,pretoze ona ma lano velmi dlha takze s tym nieje problem.

mobina
21. čer 2010

Prosím o radu pejskařky. Máme skoro sedm let krysařici. Kdo má tohle plemeno asi ví, že je to malej pejsek s mega sebevědomím a hrdostí, což je kolikrát dost problém 😅 Až do nedávné doby byla zlatá, občas náladová a nesnášenlivá k velkým psům, ale na člověka natož dítě by nezautočila. Od příchodu prvorozenýho byla v pohodě, i když začal lozit. Do misky se žrádlem jí mohl sahat a v poho. Myslím, že ho přijala dobře. Myslím, že se to změnilo příchodem druhorozeného. To už prostě asi nevydýchala. Prvorozený je rošták, ale vyloženě jí neubližuje, netýrá. Ale jak se byt jen přiblíží k jejímu pelíšku už cení zuby a vrčí. Dnes to vygradovalo a málem ho kousla. Netrefila se a já jsem z toho dost špatná ☹ Pejsinu máme možnost umístit ke tchýni, ale já si to tady bez ní nějak neumím představit,t ak by chtěla poprosit, jestli nemáte některá zkušenost, co s takhle malým protivným psíkem udělat. Když dojde k vyhrocený situaci a Kachna na Ondru vrčí, tak je okřiknu oba. Psa řezat moc nechci, aby se toho syn nechytl, ale "učit" ho, aby jí ignoroval taky dost dobře nejde. Přece jen je to člen rodiny. Díky za rady.

beandy
9. dub 2013

Ahoj holky, prosím o radu. Mám 3 letou fenku yorkšíra kříženou s čivavou a je to hroznej nervák, na všechny psy štěká (kromě dvou) a s nikým se absolutně nesnese. 😒 Nevím jestli jsem neudělala chybu ve výchově, ale od mala byla mezi psama a vše bylo v pohodě, její chování se změnilo až po prvním hárání. Jinak je hrozně umazlená a je to zlatíčko, je to takovej můj "mamánek". 😝 Ale že by byla rozmazlená to bych neřekla, mě poslouchá. Jen ty psy prostě nesnese, je hodně dominantní. ☹ Nevím co s ní dělat a proč se tak chová?

antonin99
8. dub 2022

Zdravím, mohu doporučit stránku Inity.cz, kupovali jsme tam s přítelkyní elektrický obojek na našeho pejska (americký stafordšírský teriér) a jsme velice spokojeni. A taky nabízejí výcviky pejsku, ale my jsme si ho raději vychovali po vlastním 🙂. Ale pro zájemce tu nechám odkaz na stránku. https://inity.cz/index.php?controller=404