Výherní e - mail - 500 000 liber! Taky vám přišel?

kapulet
15. kvě 2009

ahoj, spíš mě jen zajímá kolik z vás tento email taky dostalo.
Už asi po třetí mi přišel email, že se ten můj stal výherní v australské loterii Nový rok, mám vyplnit nějaké osobní údaje a odeslat. Ty dva předchozí jsem mazala ovšem ten třetí mě už rozčílil.
Je psaný lámanou češtinou a opírá se o Mezinárodní loterii, s adresou někde v Austrálii. Manžel to chce nahlásit na policii ať to prověří, tak mě jen zajímá kolik z vás jej také dostalo a zda už někdo odpověděl, atd.
My jsme vůči takovým emailův hóóóódně skeptičtí, ale podobný prý dostal i táta a tak mě napadlo založit téma

jeudi
15. kvě 2009

ja nic takoveho nedostala ale jen chci upozornit jak nekomu prijde email s predmetem pozvanka nebo tak a bude to i od znameho tak okamzite smazat a restartovat pc jedna se o naky novy vir ktery ti komplet znici pocitac a nejen tobe ale i vsem tvym pratelum co mas ulozene v mailu kdo chcete piste do ip vas mail a ja vam to preposlu..

simply.vero
15. kvě 2009

http://www.hoax.cz

Tam najdete veškeré informace.

Pro Kapulet: http://www.hoax.cz/loterie/co-jsou-to-podvodne-...

Pro Jeudi: je to smyšlené varování, prosím, nepřeposílej tu kravinu dál (myšleno v dobrém 🙂). Podrobnosti zde: http://www.hoax.cz/hoax/invitation/

babatko88
15. kvě 2009

ahojte, no mňa sa toto až tak nedotýka, ale aj ja som také maily dostala, len v angličtine. Presne to, čo t4 spomínaš kapulet. Tiež som to mazala a tiež mi to prišlo už tretíkrát, ale myslím, že to sú hovadiny. Jednoznačne neodpoviem.

katrin
15. kvě 2009

... minule som zachytila utrzkom nejaku relaciu alebo kratky sot v TV na tuto temu... Ludia su taki naivní, ze naletia... 😖

Nejaky chlapik na toto odpovedal, platil kadejake "vybavenie papierov", zmluv, zaplatil dokopy nieco cez 20tis (neviem ci SK alebo EUR 😨 ) a mal z toho akurat taku houby a nie vyhru 😀 Podobne veci treba urcite mazat, su to spamy

kapulet
autor
15. kvě 2009

určitě neodpovídat, ale jak píše katrin, jsou i tací, že odpoví, snad je zdolá jejich zvědavost či co, ale rozum do toho určitě nezapojili.
Máte někdo zkušenosti i s tím, jestli to ohlásit nebo ne? Manžel si myslí, že by jsme měli, už kvůli těm, co odpoví; snad se to znovu dostane do TV a lidé budou zase opatrnější, doufám 😒

nanyka
15. kvě 2009

😒 to potrebuju ludia naozaj rozsiahlu reportaz v tv, aby im doslo, ze je to podvod? 😕

babatko88
15. kvě 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadous
15. kvě 2009

nam zas přišlo, že mame vyhru v bance někde v Africe 😀 😀 první jsme ignorovaly, a na ten druhy jsme odepsaly, že to předavame policii, bylo to asi před 3 měsíci a od te doby nic nepřišlo 😉 na tu policii jsme to ale neohlasily 😕

danona
15. kvě 2009

kapulet-taky mi to dnes prislo do mailu, hned jsem to mazala... 😀 😉

ukana
15. kvě 2009

aj ja chceeeeeeem.........libry.. 😀 😀 😀 😀 nie mail 😖 😝 😀

monca4ever
15. kvě 2009

Aj mne to prišlo ignorace .. Pokiaľ mi to neprinesú do domu tak nereagujem...

simply.vero
15. kvě 2009

Návod od policie ČR, co dělat, hlásit či nehlásit: http://www.hoax.cz/aktuality/policie-cr---odpov...

miriam17
15. kvě 2009

ahojte ja som tiez nieco podobne dostala....ale podmienka mala som zaplatit okolo 1000eur....a tak som im to vyhovorila,ze nemam odkial poslat tie penize a ze ak je to pravda tak nec si to z tej vyhry stiahnu....a tak sa uz neozvali......riadna hlupost.. 🙄

sumienka2525
15. kvě 2009

Mne tiez prislo nieco podobne v anglictine ale kedze po anglicky nerozumiem, tak som to poslala kamoske a ta ze mam poslat kontaktne udaje a vyham 500 000 dolarov ci coho to uz bolo a ze im mam poslat moj stary notebook a oni mi poslu novy. Kamaratka mi povedala ze to je asi daka kravina alebo virus.

sstefi
15. kvě 2009

my sme ich už dostali koooopu, vždy v angličtine a vyhra niekedy v eurach a niekdy v librach 😀
samozrejme mažeme a mažeme

maruschka
16. kvě 2009

všetky tieto maily typu: ste 1000000 zákazník ....... nejakého nákupného reťazca--vyhrávate...
Alebo --Lotéria vylosovala číslo.....vyhrávate, pošlite adresu, meno,....atď....
Telekomunikačná spoločnosť z Veľkej Británie uvádza výhercu.....neviem akého žrebovania..

To sú také chytáky a blbosti, že to ihneď mažem. Podobne, ako nejaké anglické meno a predmet mailu nejaká pozvánka, skvelý výrobok, atď...

To sú staršné koniny, ktoré vygeneruje nejaká stará zavírená herka niekde v Číne alebo v USA a rozposiela to kde-kade...Ak by to bola skutočná výhra, tak by sa spojili telefonicky a cez nejakého delegáta, veď to je logické, nie?? 😎 😎 😎 😎 😎

prasiatko30
16. kvě 2009

mne tiez prichadza takychto blbosti kopec -alebo ze mi pise syn/dcera zosnuleho nigerijskeho ministra financii - to je ale nivel - ze mu mam pomoct previest neviem kolko milionov na neviem ake ucty - samozrejme treba poslat osobne udaje cislo mojho uctu a pod, uz som vyhrala v neviem kolkych loteriach - v ktorych som ani nehrala, a podobne hovadiny - a s kazdym jednym robim tak ako s prvym zaciarknem a vymazem - nechapem ako na tieto debilne maily niekto moze naletiet a este im posielat aj info v naivnej viere ze fakt nieco vyhrali aj ked nikde nikdy nehrali 🙄 😕

maca793
16. kvě 2009

dostala som ho tiež a hneď som ho zmazala a ani som ho neotvárala

janulle22
16. kvě 2009

taky to hned smazavam... 🙂

maca793
16. kvě 2009

ja zmazávam všetko, čo sa mi nezdá, nechcem riskovať červíky 😉

soanpe
16. kvě 2009

hi hi hi
a co když prošvihnete tu bááááječnou výhru 😀 😀 😀 😀

mně furt posílají, že mám využít výhodnou nabídku ke koupi viagry... ale chlapa k tomu nepošlou 😖 😀 😀 😀

kapulet
autor
17. kvě 2009

soanpe s tou viagrou mi to chodí taky a taky vibrátory 😀
sumienka ta výhra v těch dolarech v angličtině mi přišla zatím jen jednou, anglicky taky neumím tak mažem.

nobody
18. kvě 2009

nedošlo

ale peníze mi můžete poslat na účet 😉

anickaajanko
18. kvě 2009

soanpe kapulet
a mne to chodi s tou viagrou a denne
rada by som sa toho zbavit
ale ako?

nobody
18. kvě 2009

anickaajanko ---- tak to nějaký spam
podle poskytovatele schránky si to nastavíš
třeba

erikasadek
18. kvě 2009

kapulet mne tiez chodili vela a napisledy aj v slovencine lamanej takze som to davala do nevyziadanej posty a nahlasila ako neopravne e ziskanie udajov a odvtedy mam pokoj

danullinnka
18. kvě 2009

Ahojky,mě taky denně chodí nesmysly,ani nečtu a mažu...taky bych to ráda nějak blokla 😖 😉

misicka455
18. kvě 2009

Ani já to nečtu jen to smáznu ani to neotevirám 😉

Bloknout můžet ten meil od kuď to bylo posláno, ale oni většinou posilají pokaždé z jiného.

kozimura
23. kvě 2009

Tak mi přesně tento e-mail chodí pravidelně každý týden. Už mě to pěkně se.e, ale asi s tím nic nezmůžu 😖

zusma
23. kvě 2009

Taky mi tento týden nějaké podobné maily přišly. Ani to nečtu a mažu. Denně mi chodí více spamů,tak mě nějaká blbost navíc už ani nerozčiluje.