Výpočet, kdo je otec miminka. Poraďte

maminka222
27. pro 2010

Ahoj holky,

mohly byste mi poradit? Měla jsem nechráněný styk 25.9.2010- partner si dával pozor, viditelně šlo sperma ven, ale znáte to, říká se, že může být i něco vevnitř. Tenhle styk byl 2 dny pos končení ms (tak nějak jsem předpokládala neplodné dny). 13.10.2010 jsem dostala menstruaci- o několik dní dříve a slabší, ale přesto ms. Pak jsem následující měsíc měla styk s mým současným přítelem a ms jsem už nedostala. Jsem těhotná, ale dle ms jsem byla 12+4, ale dle utz 13+3, znamená to, že je to těhotenství ze styku v září? nebo se ty týdny mohou stanovit i déle než dle ms a přesto je to z cyklu po ms? Stydím se o tom komukoli říct, tak se ptám vás, prosím poradte mi, jsem zoufalá a bojím se, že i když si dával partner ze září pozor .... Prosím o radu

anysek85
27. pro 2010

@maminka222 To je hodně zapeklité...asi by pomohlo, kdybys ještě napsala, kolikátý den cyklu jsi se milovala se současným partnerem a zda byl styk "chráněný" nebo nechráněný. Také se zamysli, jak dlouho jsi byla s předchozím partnerem a jak dlouho jste coitus interruptus "úspěšně" - tedy bez otěhotnění praktikovali, atd.

No prostě chce to další indicie - takhle ti poradí jen Dr., nebo holky veeeeeelmi zběhlé a informované v měření BT. Nebo poté samozřejmě krevní skupina a testy otcovství po porodu.

Já bych tipla spíš předchozího partnera.

maminka222
autor
27. pro 2010

No s předchozím partnerem to bylo poprvé a pak se na mě vykašlal, jen jeden nechráněný styk. S novým partnerem víckrát. Já jsem tak nějak věřila, že když jsem 3 týdny po styku normálně dostala menstruaci, tak těhotná být nemohu, ale pak mě dost zmátl ten výpočet těhotenství dle utz, že mi to vyšlo o týden dříve než dle menstruace.

anysek85
27. pro 2010

Ještě bych dodala, že špinit jsi klidně mohla, i když jsi byla těhotná, to je normální. Já jsem téměř stejně dlouho těhotná jako ty a otěhotněla jsem v mezi 28.9-3.10 to je naprosto jisté (dle MS, BT, UTZ a prostě všeho). 🙂

maminka222
autor
27. pro 2010

@anysek85 A když máš stejný termín dle utz i dle ms, tak to znamená, že jsi otěhotněla během menstruace? nebo jak to vnímáš?

snazilkabara
27. pro 2010

no já tedy nevím jak se to počítá, vlastně to mám taky tak. Mám termín dle utz o 6 dní dřív než dle ms a nějak nevěřím, že bych pak ještě menstruovala.... zvlášt když ten následující měsíc bylo několik nechráněných styků. Vlastně termín dle ms počítá s tím, že ovulace bude až za třeba 14 dní, jinak kdyby byl termín dle ms správný, tak bys opravdu musela otěhotnět během té ms... takže třeba byla menstruace a ovulace hned po ní, nevím, zkusím se zeptat u nás na fóru

eustoma
27. pro 2010

@maminka222 ne otehotnela si v novom cykle. ako posunutie o jeden tyzden nic neznamena, ide len o to ze si nemala ovulaciu 14 dni po zaciatku ms, ale uz 7 dni a teda mimco rastie o tyzden skor. proste mas ovulaciu skor, nez podla tabuliek 😉.
u mna to bolo opacne, mala som ovulaciu o tyzden neskor 😉.

anysek85
27. pro 2010

@maminka222 Nene, já otěhotněla v plodných dnech po MS (měřím BT) 🙂

anysek85
27. pro 2010

@eustoma A jak víš, že ji měla o týden dřív a ne později? 😅 😕

eustoma
27. pro 2010

@anysek85 spermijky v tele nevyzdrza 14 dni(spermijky vyzdrza tak 3 dni). to by musela mat styk ovela neskor nez 2 dni po ms.

anysek85
27. pro 2010

@eustoma Jasný, vidíš, to jsem neuvážila. Každopádně se mi to nezdá... Když to srovnám se sebou, tak mi to nesedí...ale já vím, že je to manželovo, tak je to asi jedno 😀

snazilkabara
27. pro 2010

já myslím, že je ale důležité, že pak měla ms a on si přece "dával pozor"

eustoma
27. pro 2010

ako na druhu stranu je mozne vsetko 😉, priroda si niekedy s nami pohrava 😉

snazilkabara
27. pro 2010

No ale kdyby to bylo z toho předchozího měsíce, tak by zas to mimi bylo ještě o 14 dní starší...

ivasad.
27. pro 2010

Ahoj, při nepravidelném cyklu se nedopočítáš... (píšeš že ms přišla dřív, takže se těžko dá odhadnout, kdy byla ovulace) K ovulaci (a tedy i otěhotnění) dochází při pravidelném cyklu asi tak 12-14 dní po prvním dnu menstruace, ale týden těhotenství se počítá od prvního dne poslední MS - ne od ovulky, tudíž když je žena těhotná cca dva týdny a nepřijde jí MS, tak už jí začíná zhruba pátý týden těhu. A termín z ultrazvuku s těmihle dvěma týdny, kdy ještě není těhotenství, taky počítá. Zkus si odečíst ty dva týdny od toho co viděl dr na ultrazvuku, a zhruba by ses měla dopočítat, kdy bylo otěhotnění. Ale jak víme, otěhotnět se dá i během MS. Takže bych to taky viděla na test DNA po porodu, jinak to nikdy s jistotou nebudeš vědět, čí miminko je ☹

snazilkabara
27. pro 2010

@ivasad. jak to myslíš, že utz s těmi 2 týdny počítá? Jako že když byla ms 13.10. a to byl nějaký počet týdnů a dle utz je to o týden dřív tak otěhotněla třeba 6.10??? nebo ještě jinak? mám v tom taky dost guláš a taky mám dle utz termín o týden dřív než dle ms

snazilkabara
27. pro 2010

@ivasad. aha, takže 2 týdny přičíst spíš...

ivasad.
27. pro 2010

@snazilkabara je to tak: dejme tomu, že dnes by mi doktor řekl, že jsem 6+0 podle MS. To znamená, že poslední ms byla přesně před šesti týdny, ale k otěhu dochází nejčastěji během ovulace, cca 12-14 den cyklu. Takže miminko je staré cca 4 týdny. Ty dva týdny mezi začátkem MS a ovulací ještě drtivá většina těhulí těhotná není, ale už se to do toho počítá. A kdyby mi udělal ultrazvuk, tak mi taky řekne, že těhotenství odpovídá šestému týdnu těhotenství (ačkoliv plod je v 6tt starý právě 4 týdny. Tohle platí samozřejmě při pravidelném cyklu. Snad jsem to napsala srozumitelně. Spousta těhulí říká, že jim doktor špatně spočítal stáří těhu, protože by musely otěhotnět během MS a to neměly styk atd... ale je to dané tímhle počítáním 😉

snazilkabara
27. pro 2010

@ivasad. aha, tak já jsem si říkala, že by bylo opravdu hodně mamin, co otěhotněly a pár dní na to měly ms, nebo otěhotněly při ms, tak si myslím, že maminka222 asi otěhotněla nějak těsně po té ms s novým partnerem, resp. dříve než 14 dní po ms, a ten termín z ms je ms+14 a ten termín utz je ms+7 (pokud je tam tedy rozdíl týden) a je to tedy s novým partnerem...

snazilkabara
27. pro 2010

@ivasad. takže většina ženských, co má ovu dřív než těch 12-14 dní po ms mají pak termín z utz dřív než termín dle ms...

ivasad.
27. pro 2010

@maminka222 napiš který den to bylo, že ti dr spočítal tyhle týdny - podle MS 12+4, a UZ 13+3? To bylo dnes?

ivasad.
27. pro 2010

@snazilkabara jj, přesně tak 😉

leheckova
27. pro 2010

Ahoj ja tí mohu ze své zkušenosti říct že ja mam termín porodu o 14 dní dřív nez dle poslední ms protože jsem byla těhu a prez to jsem dostala Ms spinění pred i po ms...těhotenství se dá spočítat i dle UTZ takže pokud ti spočítal na nějaky 13+3 spočítej si od ms na jaky datum to vychazí a skym si spala ten bude pravděpodobny otec....nebo je tu možnost porad se se svým lekarem co te trapi a ten ti jako zkuseny gynekolog rekne kdo by mohl být otcem ale ja se svym partnerem praktikovala nechraněny sex nekolik let a neotehotněla jsem takže také zalezi na tom jak jste ten styk dlouho praktikovali nechraneny...

leheckova
27. pro 2010

@snazilkabara ne ne ovulace s tim nema co delat termín porodu se počíta proste dle ms jen pokud byla ms jeste v době tehotenství upřesnuje se termín porodu dle velikosti plodu spousta žen to ma treba jeste 3-4 mes. že mají Ms pak by to byl nesmyslný termín porodu dle poslední Ms ????? 😀

leheckova
27. pro 2010

holky ja si myslim že s ovulací to nema co delat proste těhotenství se počíta dle poslední menstruace ale přesnější spíš nejpřesnější je UTZ ten stanový o jaké stáří těhotenství jde....ale horší je když je to takhle o týden to je fakt dost maly rozdíl ale dalo by se spočítat po odečtení těch týdnů zda ti to vychazí na den s kym si spala pak si měla ms tak to počítam že si s nikym z nich nespala a pak si teprve spala s tím druhym takže tam by se to dalo upřesnit pokus se vzpomenout kdy si s kym spala datum presny a podle toho pak počítat

hlasil
27. pro 2010

Holky, je to jak píše eustoma.
Těhu se počítá standardně podle data poslední MS. K otěhotnění může dojít jen v plodných dnech tj. okolo ovulace, která TABULKOVĚ bývá 14. den cyklu. Samozřejmě ne každá jsme podle tabulek, takže v reálu může ovulace přijít o něco dřív nebo naopak později. Spermie vydrží v těle ženy zhruba ty tři dny a vajíčko má životnost den, takže při tabulkovém cyklu je možné otěhotnět od 11. dne do zhruba 15. den cyklu. Standardní délku cyklu doktoři počítají 28 dní. Pokud v cyklu došlo k oplodnění 14. den, tak v den zpoždění (29. den cyklu) je zárodek starý sice jen 2 týdny, ale už je to dokončený 4tt (právě proto, že to doktoři vždycky počítají od menstruace a ne od skutečného oplodnění).

Pokud maminka222 měla ms 13.10., tak standardní výpočet délky těhu počítá s oplodněním 27.10. Pokud je rozdíl mezi délkou těhu podle ms a podle utz 6 dní a podle utz je těhotná dále, tak ve skutečnosti došlo k oplodnění o těch 6 dní dřív oproti tabulkách. Takže už 21.10.

Ale data, která maminka222 uvádí, vůbec nesedí. Počítáno podle ms z 13.10. by dnes byla teprve 10+6 a ne 12+4. Stáří těhu 12+4 odpovídá poslední ms 30.9.2010 a přitom píše, že jí předposlední skončila kolem 23. září a další začala až 13.10. Takže jestli se chce dobrat nějaké pravděpodobného výsledku, měla by si nejdřív ujasnit, jak ta čísla a data vlastně správně jsou, protože takhle je to fakt blbost.

hlasil
27. pro 2010

Koukám, než jsem to dopsala, tak se tu objevilo hodně nových příspěvků. Ještě teda upřesním, že těhu se skutečně podle ovulace nepočítá, ale standardní výpočet počítá s tím, že byla právě ten 14. den. A pokud nebyla (což doktoři nijak neřeší a většina holek to ani neví), tak se pak právě liší ta data podle ms a data podle utz. Protože na utz už doktor sleduje skutečný vývoj mimíska od toho skutečného početí (a k němu zase připočítá těch 14 dní od ms do ovu).

snazilkabara
27. pro 2010

@hlasil no zajímavé. Já měla ms 13.9. a myslela jsem, že jsem otěhotněla 25.9., ale pak mi řekli, že dle ms jsem něco a dle utz ještě + 6 dní, takže nejspíš jsem otěhotněla třeba 19.9., každopádně jsem z toho pochopila, že pokud je dle utz stáří plodu o týden třeba starší, tak to neznamená, že se otěhotnělo 7 dní před ms a pak ještě byla ms, ale že v rámci toho cyklu bylo reálné otěhotnění o 7 dní dřív než tabulkových 14dní pokud to chápu dobře. Jinak by fakt muselo menstruovat spoustu těhotných...

romcovaklarka
27. pro 2010

@maminka222 Ahoj, napiš prosímtě datum, kdy jsi byla na té kontrole, na které ti stanovili stáří plodu na 12+4 podle MS a na 13+3 podle UTZ. Případně napiš také datum styku s novým přítelem (Nebo víc dat), která připadají v úvahu v říjno - listopadovém cyklu jako data, kdy jsi mohla otěhotnět. Jinak si myslím, že to určení stáří od MUDr. je stejně rozdíl jenom týden, zatímco jestli píšeš, že jsi s tím jiným partnerem měla styk 25.9., pak po 18 dnech menstruace a potom někdy teprve styk se současným přítelem, tak to je rozdíl více, než 3 týdny a tedy by se to muselo v určení stáří plodu projevit více.

romcovaklarka
27. pro 2010

@snazilkabara Ano, je to přesně tak jak píšeš.

anysek85
27. pro 2010

@hlasil Souhlasím, nechápu to a vůbec mi to nesedí.