Výpočet, kdo je otec miminka. Poraďte

maminka222
27. pro 2010

Ahoj holky,

mohly byste mi poradit? Měla jsem nechráněný styk 25.9.2010- partner si dával pozor, viditelně šlo sperma ven, ale znáte to, říká se, že může být i něco vevnitř. Tenhle styk byl 2 dny pos končení ms (tak nějak jsem předpokládala neplodné dny). 13.10.2010 jsem dostala menstruaci- o několik dní dříve a slabší, ale přesto ms. Pak jsem následující měsíc měla styk s mým současným přítelem a ms jsem už nedostala. Jsem těhotná, ale dle ms jsem byla 12+4, ale dle utz 13+3, znamená to, že je to těhotenství ze styku v září? nebo se ty týdny mohou stanovit i déle než dle ms a přesto je to z cyklu po ms? Stydím se o tom komukoli říct, tak se ptám vás, prosím poradte mi, jsem zoufalá a bojím se, že i když si dával partner ze září pozor .... Prosím o radu

snazilkabara
27. pro 2010

@romcovaklarka ahoj, ty jsi stejně jako já koukám 🙂 já mám termín 14.6. a poslední ms jsem měla 13.9. a jak ty?

romcovaklarka
27. pro 2010

@snazilkabara MS 9.9. a termín 16.6. Tu "inkriminovanou" ovulku jsem měla 24.9. 🙂

snazilkabara
27. pro 2010

@romcovaklarka no já jsem si neměřila ovu, ale mam to tak jako maminka, dle utz jsem o 6 dní dýl než dle ms.. asi mimčo bylo větší, protože před ms jsem žádný sex neměla toho 7.9. tak nevím, ale beru to dle dnešních komentářů tak, že spíš ms 13. a ovulka brzo po tom- míň než 14 dní dle tabulek a proto mám termín dle utz 14.6. a dle ms 20.6. jinak už víte co bude? mě řekl doktor, že do 16.tt by to bylo spíš jádání, takže nevím nic

hlasil
27. pro 2010

@snazilkabara jj, přesně tak, jak píšeš

romcovaklarka
27. pro 2010

@snazilkabara Přesně tak, pokud ti řekli, že podle UTZ je o 6 dní starší, než podle MS, tak to znamená, že podle MS 13.9. by to bylo stanoveno jako bys otěhotněla 27.9., ale podle velikosti miminka to ve skutečnosti vypadá, že jsi otěhotněla už 21.9.

Já jsem byla na NT screeningu 9.12. a to jsem byla přesně 13+0, ptala jsem se, ale doktorka řekla, že se to ještě vidět nedá. No a pozítří jdu ke svojí dr. normálně na kontrolu, to budu končit ten 16. týden, ale nevím, jestli mi bude vůbec dělat UTZ. No a další velký mám na konci ledna, tak tam snad už to řeknou.

Nechodíš kecat někam do všeobecných těhulek, třeba podle termínu, abychom tu nezaplevelovali diskusi mimotématem?

ivasad.
27. pro 2010

@hlasil já jsem taky počítala zpátky, že pokud poslední MS byla 13.10, tak by těhu ještě nemohlo být 12+4 dny staré. Tak se ptám maminky222 ať napíše kdy jí to dr řekl, napadlo mě leda že ta poslední ,,nijaká" ms už by byla špinění během těhu, to se může stát, a že by dr počítal jako první den poslední ms tu menstruaci okolo 18. září. Pak by pravděpodobně byl otcem dítěte ten náhodný sexuální partner.

snazilkabara
27. pro 2010

@romcovaklarka chodím do červnovek 2011, jinak já m+la scree taky 9.12. kam chodíš ty?

romcovaklarka
27. pro 2010

@snazilkabara Máme soukromou ještě od snažilek z května, ale napsala jsem si teďka žádost k vám do červnovek. Na NT jsem byla u Apolináře.

leheckova
27. pro 2010

holky ale mohla otěhotnět a pak mít jeste ms ne????to by pak 12+4 odpovídalo

iriel
28. pro 2010

Holky jen k tem spekulacim o TP podle utz a stari miminka - Ja vim naprosto presne kdy jsem otehotnela, primo na hodinu, protoze jsme meli IVF 🙂 Ale mimi je podle utz o 6 dni "starsi", ackoli naprosto jiste byt starsi nemuze. Proste je vetsi a vyvijelo se o neco rychleji, to je uplne bezne, takze proste to, ze je mimco treba o tyden starsi, nez si myslite, ze jste pocaly, jeste vubec neznamena, ze se mylite v terminu, mohly jste otehotnet presne tak, jak se domnivate, jen je prcek vetsi, na stejny pripad bych to videla i u Maminky222, protoze kdyby to bylo s byvalym partnerem, tak je prcek starsi o vic nez o tech par dni...

ivasad.
28. pro 2010

Když tu v celé diskusi není nikde napsané, ke kterému dni patří ty týdny, tak nelze určit kdy zhruba došlo k otěhotnění.

iriel
28. pro 2010

@ivasad. Kdyz pise, ze ms dostala 13.10 a podle ms byla 12+4, tak snad to musi pocitat podle te zarijove ms, protoze 12+4 bude od posledni ms az 9. ledna.. ale proste by to chtelo presnejsi data... Kdybychom predpokladali, ze
zarijova ms zacala dejme tomu 20.9., tak 12+4 podle MS bylo 17. 12., poceti by pak pripadalo podle utz nekdy na zacatek rijna, otazka je, kdy mela nechraneny styk s novym partnerem. Jinak samozrejme drivejsi a slabsi ms vypada spis jako uhnizdovani ci roztahovani delohy, to tezko rict.... Jinak mi to spis prijde, jakoze ty tydny jsou skutecne spatne spocitane. 🙂

ivasad.
28. pro 2010

@iriel jj, já si taky myslím, že dr když viděl na UZ 13+něco, tak tu poslední slabou ms pustil z hlavy a počítá tu předchozí - před tím 20. říjnem (která sedí - těch pár dní rozdíl ve velikosti mimi je v normě). Jen je mi divné, že tazatelka už vůbec nepřispívá, už včera jsem se jí ptala (a nejen já) ať napíše přesný data, že takhle to nesedí. Podle mého, ze styku 2 dny po MS otěhotněla s tím náhodným partnerem, sperma přežívá v pohlavních orgánech ženy i několik dní, a podle rozdílu mezi termíny mohlo dojít k ovulaci o pár dní dříve. A přesně jak píšeš - záleží taky kdy potom měla styk s tím druhým mužem. Pokud to bylo aspoň o týden dřív než to špinění (to už se zárodek asi uhnizďoval - takže už cca 6 dní starý), pak by mohl být otcem i on, ale jisté už to nebude. Pokud je to takhle, jak jsme teď vyšpekulovaly 😅 tak už k výsledku, že by otcem byl jedině stálý partner, nedojdeme. 😔

hlasil
28. pro 2010

@iriel Ahoj, u toho IVF mne napadlo, jestli počítáš otěhotnění od zavedení embrya nebo od oplození v té zkumavce? Protože vlastně to mimi se vyvíjí ještě dřív, než ti ho zavedou, a vlastně už mu běží ten jeho čas, ne? Já právě někde četla, že do toho 3 měsíce se to vyvíjí vždycky stejně tabulkově a případné rozdíly jsou dány pár dny rozdílu podle dřívější či pozdější ovulky. A že teprve po tom 3 měsíci, kdy už miminka jen rostou a každé jinak, tak se ty rozdíly zvětšují a už nejde usuzovat podle velikosti usuzovat na nic.

hlasil
28. pro 2010

@iriel
@ivasad. Jinak co se týče původního dotazu, myslím, že jsme se dobrali reálné varianty a pokud těch 12+4 bylo počítáno ze září, což mohla být ms kolem 20.9., možná o den dva dřív (píše, že ms skončila 23.9.), tak to stáří sedí plus minus na 17.12. Ale styk byl už 25.9. takže tak týden po začátku cyklu + tak 3 dny přežití spermii... no i tak by ovulka byla docela brzo (a ta další slabá ms naopak ještě daleko na to, aby to bylo teprve uhnizďování). A navíc, když to tedy prý šlo všechno ven, tak mi to v kombinaci přijde celkově nepravděpodobný (a spíš bych hádala, že špatně jsou ta data a čísla), ale vyloučený to není a přesněji to bez odpovědi maminky222 už nevymyslíme.

iriel
28. pro 2010

@hlasil No ja to pocitam od oplodneni, cili od pocatku ryhovani bunek, kdyz jsem jeste embryo nemela u sebe, protoze ke me uz slo v urcitem stadiu, a presto bylo proste o 6 dni podle utz starsi, takze v dobe, kdy jistojiste nebylo vajicko jeste ani odebrano, natoz oplodneno. 🙂

marecek4
28. pro 2010

no je to všecko na divoko,já osobně mám plodné dny ihned po ms,tak by jsem se ničemu nedivila a kamarádka menstruovala až do 18 týdne absolutně beze změn a náznaků těhu,ale utz bych brala jako přesnou míru-nic mi nepřipočítal a seděl jak ulitý i termín podle utz stanovený

hlasil
28. pro 2010

@iriel Aha, tak to jsem zase o něco chytřejší. Díky za dovysvětletní.

vendulal
28. pro 2010

Někde jsem četla, že je možné vyšetření DNA již z plodové vody a tedy možné určení otce děťátka již během těhotenství.

vendulal
29. pro 2010

Četla jsem, že je možné zjistit otce dítěte ještě během těhu z DNA z plodové vody. Ale určitě se to nedělá standartně a bude to slušně zaplacené.

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
iriel
30. pro 2010

@vendulal Tak hlavne se obavam, ze to nebude uplne to, co by dotycna chtela - aby sla za partnerem a rekla mu, ze potrebuje jeho vzorek DNA neb si neni jista, s kym to vlastne ma 😀

xxxx2014
7. led 2014

Dobrý den,
jsem v podobné svízelné situaci.Prosím též o nějaký ten příspěvek a radu.
28.9.2013 jsem měla první den menstruace a 6.9.2013 jsem měla nechráněný styk(dávali jsme si pozor).Ke konci měsíce jsem se vrátila zpěk k příteli se kterým jsem chodila před tím.Když mi 17.12. vyšlo podle ult 12+6 myslíte, že jsem mohla otěhotnět 6.9?
Předem děkuji za radu, já už jsem z těch počtů upočítaná

¨¨

xxxx2014
7. led 2014

Když jsem totiž zjistila, že jsem těhotná začala jsem tak zmatkovat, že jsem i zapomněla zda jsem dostala další ms.Já si myslím, že jsem 6.9 neotěhotněla, protože by to vycházelo více.
Dělala jsem si test kolem 1 týdne v říjnu a ten byl 00, potom jsem si udělala další za 14 dní a tam byli jasné dvě čárky.

xxxx2014
7. led 2014

@snazilkabara
Dobrý den Báro, můžete mi prosím taky poradit.,na ultrazvuku by byl veliký rozdíl o čtrnáct dní starší plod? nemůže být každý plod třeba jinak veliký
jsem v podobné svízelné situaci.Prosím též o nějaký ten příspěvek a radu.
28.9.2013 jsem měla první den menstruace a 6.9.2013 jsem měla nechráněný styk(dávali jsme si pozor).Ke konci měsíce jsem se vrátila zpěk k příteli se kterým jsem chodila předtím.Když mi 17.12. vyšlo podle ult 12+6 myslíte, že jsem mohla otěhotnět 6.9?
Předem děkuji za radu, já už jsem z těch počtů upočítaná

xxxx2014 Když jsem totiž zjistila, že jsem těhotná začala jsem tak zmatkovat, že jsem i zapomněla zda jsem dostala další ms.Já si myslím, že jsem 6.9 neotěhotněla, protože by to vycházelo více.
Dělala jsem si test kolem 1 týdne v říjnu a ten byl 00, potom jsem si udělala další za 14 dní a tam byli jasné dvě čárky.

snazilkabara
7. led 2014

@xxxx2014 no zpetne reknu asi to, ze tenkrat jsem se bala, ze bude miminko nejak nemocne nebo tak, ale byla to uplna blbost. Miminko bylo od prvnich ultrazvuku dodnes proste vetsi a to uz mam doma triletou slecnu. Proste ty utz furt ukazovaly jako ze jsem otehotnela cca o 14 dnidriv, ale byla to blbost, proste mam jen vetsi dite. Holka se narodila o mesic driv a mela 51 cm a dneska ma cca 104 cm, coz maj standartne ctyrlete a ne trilete deti, takze asi tak. Vypocet dle posledni menstruace byl asi spravny, ikdyz jsem rodila o mesic driv a dite bylo velke, takze teoreticky kdybych otehotnela o mesic driv tak by to odpovidalo, ale opravdu to nebylo tak. Nastesti ja teda neresila kdo je otec a i kdyby jo, tak na tom diteti bylo opravdu hned poznat, ze je manzelovo 🙂

summer1985
1. čer 2015

Ahoj všem.
Ráda bych se zeptala na Váš názor. Jsem nyní těhotná v 17.týdnu, ale stále si nejsem jistá, kdy došlo k početí. Budu moc ráda za každý názor.

Tedy poslední MS byla 9.2. Cyklus jsem měla několik posledních měsíců 28 dní. 15.února došlo k nechráněnému styku kdy partner ejakuloval dovnitř. K dalším nechráněnému styku došlo až 2. března . Dva dny po vynechání MS jsem si udělala test, který byl pozitivní a další den poté (11.3.) šla na odběr krve na HCG, kdy hladina byla pouze 19,2. (U mého prvního těhotenství se hladina HCG v počátku také držela na velmi nízké hladině.)
Ráda bych se zeptala, zda si myslíte, že mohlo dojít k oplodnění z toho prvního styku, že by spermie vydrželi několik dní čekat na ovulaci, poté došlo k velmi pomalému uhnizďování a pomalému nárůstu HCG? Protože mi přijde, že pokud by oplodňovací styk byl ten 2.března, bylo by to příliš krátká doba pro putování, uhnízdění a počátek vylučování HCG.
Možná to vysvětluji zmatečně, kdyžtak mohu cokoliv upřesnit.

Děkuji moc za Váš pohled na věc.

nonnni
1. čer 2015

@summer1985 no podle cyklu 28 dni ani jeden styk prakticky nebyl v dobe ovulace, takze je asi vhodne usoudit, ze cely cyklus byl lehce rozhozeny...dejme tomu, ze spermie prezily 5 dni (lehce nadstanart, ale ne zase takovy zazrak) a ovulace probehla kolem 20. unora, tak bys byla 18 DPO v dobe krevniho testu, coz je konec sesteho tydne a na to je 19,2 jednotek opravdu malo...

Na druhou stranu...styk 2.3. s tim, ze ke spojeni vajicka a spermie doslo hned, tak jsi byla v te dobe cca 8-9DPO a to me uz test ukazal positivni vysledek a krev zhruba odpovidala...takze ja bych se spis priklanela k tehotenstvi ze styku 2.3, coz asi nechces slyset, podle toho, jak mas rozpracovanou teorii toulajiciho se vajicka...

Bohuzel tohle za tebe nikdo nezodpovi, pises, ze toto byly nechranene styky, takze pokud byly i chranene, je tu porad realna sance, ze je tehotenstvi z nich, protoze nahoda je blbec a my treba take vubec nevime, jak jsme k nejmladsi prisli.

summer1985
1. čer 2015

Jde o to, že jsem se dočetla, že po samotném oplodnění vajíčka trvá zhruba týden, než doputuje do dělohy na správné místo, další dva nebo tři dny než se zavrtá a začne vylučovat HCG od nuly.
Přijde mi, že abych otěhotněla z toho druhého styku, je to málo času.
Mezi tím jsem sex neměla, takže jiná varianta než tyto dvě není. Je to zapeklité... 😒

nonnni
1. čer 2015

@summer1985 no, jenze toto je ciste teoreticke a jeste mylne...pokud se trefis primo do ovulace a vajicko uz na spermii ceka, tak klidne muze byt v deloze za tri dny, a nemusi se nikde poflakovat tyden...a i v mezicase telo produjuje HCG hormon, ale ve snizenem mnozstvi, produkce se zveda pri a po zahnizdeni v deloze.

Ja mela 8DPO positivni tehotensky test u vsech trech tehotenstvi, ktere neskocily potratem a vim to naprosto presne, protoze jsem mela ovulaci hlidanou. Takze, ciste na teoreticke rovine je sance, ze potomek je z druheho styku 95% ku 5%, ze je z prvniho....na to je to hcg zase zase opravdu na uplne te nejnizsi mozn hranici, ne-li pod ni pro udrzitelne tehotenstvi.

ALE...toto je jen teorie, zcela uprimne...tohle ti rozseknou jen DNA testy...pripadne porod, pokud by jeden z partneru byl odlisne rasy.