Vyrážky ze sluníčka. Jak se jich zbavit?

petaska
14. kvě 2008

Ahojky holky, mamky i nemamky a čekatelky...

Nemáte některá recept, jak se zbavit vyrážky, která naskáče po sluníčku? Nejsem typ, který se vyloženě dobře opaluje, ale ani nijak netrpím na spálení-prostě když zhnědnu, tak jen pomalu, ale nečervenám a neloupu se. Ale před dvěma lety, v červnu, jsem otěhotněla a poprvé jsem se po pobytu na slunci osypala-sice jen ruce, ale zato pořádně a pekelně to svědilo. Tehdy mi doktorka řekla, že na slunce nemám chodit a že je to asi těhotenstvím. Je pravda, že minulý rok jsem byla v naprosté pohodě a slunce si zas užívala, ale letos jsem po dvouhodinové procházce v tílku opět osypaná od prstů až po ramena ☹ 😠

Tak mě napadlo, že se zkusím poptat tady...k doktorce se mi nechce-nemám to tam ráda 😅

Poradí někdo? 😕 😉

mari.m
14. kvě 2008

ahojko,
ja mam alergiu na slnko..
mam pluzgiere okolo oci,
prejavilo sa mi to 1x minuly rok-takto v maji 😒
telo takto reaguje na prve slnecne luce..
potom sa mi to zlepsi, ale natieram si tvar s OF50 a telo tiez- s detskym mliekom na opalovanie 😅
uz som sa zmierila s tym,ze budem navzdy bledulka 😅

ria80
14. kvě 2008

Já taky to mám,je to nepříjemný,opalování pro mě skončilo.Pomá há na to jedině nechodit na slunce a natírat se co nejvššíma faktorama.Když už to je,tak natírat Fenistilem,a brát prášky na alergii-Zyrtec,Zodac,Analergin..

vesi
14. kvě 2008

aj xyzal pomáha...

ria80
14. kvě 2008

Fenistil je i v tabletách,a ten je dělaný i přímo na vyrážku ze slunce.

petaska
autor
14. kvě 2008

Holky díky, což natírám se faktorem 30-preventivně...a stejně se to udělalo 😒 No zkusím si koupit vyšší a k tomu ten Fenistil-je fakt, že malýmu ho preventivně napsala doktorka, kdyby se osypal po očkování, tak to asi na vyrážku bude 😉

vesi
14. kvě 2008

petaska, fenistil je určite aj na to, aj keby sa ti mali vysypal z jedla, je to vlastne na alergickú reakciu 😉

vesi
14. kvě 2008

juj, taká chyba -malý 😅

prasiatko30
14. kvě 2008

hlavne sa tomu snaz predchadzat - mna to tiez chyta ked zacinaju tie prve silnejsie luce a ja zacinam nosit kratke rukavy - najlepsim trikom je namazat sa kremom s OF - okolo tej 50tky je ok, este pred odchodom z domu - proste vsetky casti tela ktore mas vystavene slnku a potom ak uz mas reakciu tak fakt len nejake bud lokalne antihistaminika alebo tabl. - ale lokalne by malo stacit.

janinac
14. kvě 2008

Ahoj, tak já ze svý zkušenosti vím, že nepomůže vůbec nic. Jak máš alergii, tak se můžeš mazat sebelíp a stejně se osypeš ☹ A na svědění mi nejvíc pomáhá bílej jogurt...normálně se večer napatlám a mám klídek 🙂

helcah
14. kvě 2008

taky na to trpím ale většinou jen u moře když je prudké slunce, tady v Čechách jen trochu. Myslím že na to nepomůže nic, jenom stín a hodně mazat vysokým faktorem. Mě se to dělá na hrudníku a na krku takže mi pomáhá tílko ke krku se stojáčkem.

kacerka
14. kvě 2008

Holky, je možné, že se po těhu ta alergie objeví? Já ji mívala dřív jen u moře a to taky ne vždy. Ale teď jsem byla pár dní za sebou v tričku na prochajdě a už mám dekolt samej pupínek ☹ a ještě než jsem to zjistila, tak jsem byla 2x na solárku, abych na kamarádčině svatbě nevypadala tak bledě 😖 😔

linn
14. kvě 2008

Ahoj holky,
ja mam alergii na slunicko uz od detstvi, takze vetsinu dovolenych u more taky travim natrena faktorem 50 ve stinu 🙂 zkousela jsem uz temer vse - preventivni uzivani betakarotenu i antihistaminik, ale vetsinou minimalne jedenkrat rocne se objevi. Na vyrazku mi uzasne zabrala hydrokortison (kortikoid) pena, ale u nas bohuzel neni registrovana, koupila jsem ji ve Spanelsku. Loni jsem se neopalovala, ale predloni mi zrejme pomohlo par navstev solarka pred dovcou, vazne to bylo ok, ale tezko rict, jestli to bylo tim.

kacerka
14. kvě 2008

linn a ze solárka ta vyrážka není?

petaska
autor
14. kvě 2008

No mě se právě ta alergie objevila po otěhotnění-nikdy předtím jsem to neměla 😠 a rok nato byl v pohodě, tak jsem se radovala, že to fakt bylo jen rozbouřenýma hormonama těhule....a ono je to tu zas! 😠 A těhotná určitě nejsem-na neposkvrněné početí fakt nevěřím 😅 😀

Takže se to asi může projevit kdykoli... 😖

vesi
14. kvě 2008

kacerka, je to možné, ja mám od druhého tehu atopický ekzém na rukách, ktorý sa po pôrode výrazne zhoršil, dovtedy som nikdy také problémy nemala... 😠

kacerka
14. kvě 2008

vesi, já jsem taky atopička a na začátku těhu jsem musela chodit s obvázanejma rukama, páč jsem se nemohla ničeho dotknout, jak jsem je měla citlivé a hlavně v práci jsem pracovala s papírama, takže bych je akorát zamastila ☹ Ale po porodu (ťuky ťuk) zatím v pohodě 😎

linn
14. kvě 2008

Kacerka, ja jsem ji nemela a tu sezonu mi pak ani nevyskocila na slunicku, ale u kazdyho to mozna muze byt jinak

malok
14. kvě 2008

Jsem silný alergik a jediné co na to pomáhá:

a) navštěvovat před jarem solárko (třeba 3 návštěvy)

b) léky ZODAC prodávají se v lékárně bez předpisu...bohužel jen cca 7 ks a stojí to tak 200 ale zabere to hned..

Mě alergolog doporučil postupné opalování a používání kvalitních opalovacích krémů. Tak jsem nakonec skončila u značky Eucerin, mají řadu přímo proti alergii na slunce 😉

pietra
14. kvě 2008

u mna sa z casu na cas takato alergicka reakcia na slnko objavi - ruky, dekolt. Vyborne mi na to zabera psilo-balsam. Dnes ho v lekarni nemali, tak som zobrala fenistil, vraj je podla lekarnicky aj lepsi, ale veru nezabral mi tak dobre ako psilo

palvap
14. kvě 2008

Ahoj holky,
přiznám se, že jsem taky ten "šťastlivec" co si užívá alergii na sluníčko. U mě se to projeví tím, že mi naskáče vyrážka, něco jako beďary. Nepomáhá krém s UV faktorem jakkoliv vysokým. Na svědění opravdu diazepam nebo zodac a jinak na lepší zhojení jsem dostala nějakou mastičku, po které to rychleji mizí. Ale popravdě, radši si užiju sluníčka a knížky a počkám než se to zahojí. Sice jsem pak jako dalmatin v retru, ale mě to neva a extra to neřeším. Solárko na to nepomohlo, možná proti spálení, ale rozhodně ne proti pupínkům. Jinak taky jsem to objevila po porodu, ostatně jako alergii na náplast, včely, ajatin a tak. Jestli já ty všechny "dobré vlastnosti" nepředala dcerce 😀

vesi
15. kvě 2008

kacerka a čo si si dávala na ten ekzém? teda odporúčaš tehotenstvo 😀 😀 😀 to nehrozí 😀 zaujímavé, mne to ostalo po tehu 😠

peige
5. čer 2008

Tak já jsem v těhu taky měla ze sluníčka vyrážku, a teď jí má i starší dcera ☹ . Moje výborné zkušenosti: Fenistil na zklidnění, nosit dlouhý rukávy, kalhoty, než se to zklidní, a doporučuji jako prevenci Daylong je skvělý 😉

karolinkafe
5. čer 2008

Mojej mamci sa minuleho roku vyhadzali vyrazky pod krkom az do vystrihu 😖 tak sa len vyhybala slnku a teraz sa natiera vyssim faktorom. Dufam, ze sa to aj mne jedneho dna nevyhodi, aj ked pravdu povediac nie som za to pecenie na slnku, pokozka tym veeelmi starne a videla som tolko starych zosuverenych zien, az ma to odradilo. Radsej biela, ale zato "vzdy" mlada 😉

kristi
5. čer 2008

mne se to stalo vloni poprve v Recku a vim cim to bylo: PARFEM.....takze zasadne se nevonet

bledulka
5. čer 2008

já mám každý rok stejné problémy..Mažu i v čechách 50+ -i když jdu jen na chvilku ven...z léků zyrtec,na zklidnění panthenol nebo fenistil...nejhorší to bývá na jaře a na začátku léta,kdy ta kůže je po zimě velmi citlivá,postupně je mírné zlepšení..
když jsem venku delší dobu,tak mažu častěji- zhruba po dvou až třech hodinách znovu mažu odhalená místa...
v těhotenství jsem to měla kupodivu mírnější....

anachaloupkova
16. črc 2010

@palvap poradím jen to: ke kožnímu chdit je nanic řekne ti abys prostě nechodila na slunce, maximálně ti předepíše nějaké tablety na alergii doporučuji: fenistil mast, zodac, zyrtek apod., a když deš ven, mazat se tak 50 ochraným faktorem. já ji mám taky už rok, jestli seš na slunce alergická což nezjistíš napoprvé, vyrážce nepředejdeš. jo a taky pij šumivé tablety beta karotenu nebo mrkev.