Výrobky z Polska. Jsou kvalitní, nebo se jim vyhnout?

danae
17. led 2009

Myslíte, že jsou kvalitní, nebo je lepší se jim spíše vyhnout? Já musím přiznat, že když vidím výrobce Polsko, tak moc nadšená nejsem a radši koupím něco jiného. Určitě ty výrobky musí splňovat evropské normy, ale i v rámci těch norem budou lepší a horší výrobky, ne? Zajímalo by mne, zda mám jen nějaké předsudky, nebo je skutečně důvod být ostražitý.

liviky
17. led 2009

ahoj,no všude máš zmetky,myslím tím,že se najdou z výroby jakéhokoli státu......já bydlím cca 30km od polských hranic a řeknu ti,že i v obchodech vě městě mají vesměs vše dovezené z Polska....já to neřeším,koupím a když se neosvědčí,tak příště koupím jinde a jiné 😀

aponchie
17. led 2009

danae muzu rict,ze do Ratibore to mam opravdu kousicek a myslim si,ze kdo bydli na severni morave s tim pocita,ze vesmes vsecko se dovazi a vyrabi v PL pac je to levnejsi sila to mas jak kdyz jsem drive bydlela na jizni morave tak jsem mela plno veci z obchodu vyrobeno AUT..takze tak 🙂 nicmene k tve otazce..vsude sou dobre a spatne veci tak jako lide takze takhle bych to nesoudila,on se mozna nas trh dal ovlivnit erou polskych takko kocarku a prespolnich orgii ala Cesky Tesin nakupu levnych smejdu,ktere koupis i u nas takze to je nastejno.Ja dbam na to co kupuju a snazim se nam kupovat kvalitni suroviny na jidlo a veci,ktere vydrzi pac nejsem tak bohata abych kupovala levne veci zejo 😎 takze nejake testovani nemam v oblibe a radsi se drzim osvedcenych znacek,ale co se tyce obchodu s jidlem jsme naprosto nadsena a musim rict,ze nejen cenove,ale hlavne cistotou vyberem znacek a velmi kvalitni obsluhou..to nase tesco a globus se muze jit zahrabat.. 😝 o bordelu a spine v mrazacich ani nemluvim..nakupuju v Auchanu a jsem nadmiru spokojena polaci maji prece more tudiz maji velkej vyber ryb a hlavne cerstvejch!takze ja mohu jen doporucit jezdit do velkych kvalitnich obchodu a kamennych obchodu nez na trziste 😀

aponchie
17. led 2009

http://www.auchan.pl/hipermarkety-auchan.html

nevim,kterej je ti blizko,ale doporucuji az nekdy pojedes do PL 😎

danae
autor
17. led 2009

Prima, moc díky za názory! Mně totiž třeba zrovna manžel koupil v Globusu čokoládu z Polska. 80% kakaa a snad stála jen 30Kč. Tak jsem moc nevěděla, co si o tom myslet. Stejně tak v Billa u pultu prodávají eidam jen z Polska. No určitě lepší než jídlo z Číny.

Ale jasně, nekvalitní výrobky jsou všude viz třeba česká firma Boček, od které mi kamarádka koupila plastový příbor. Na příboru nebylo vůbec uvedeno, z jakého plastu je vyroben, a bryndáčky od stejné firmy prý dokonce obsahují ftaláty. Nechápu, jak je možné, že firma funguje a prodává výrobky. Zrovna jsem od nich viděla výrobky v obchodě.

mmmk
17. led 2009

Danae, ja mam treba nekolikery boty znacky Lesta - jsou kozene, uplne levne nebyly a narozdil od jinych se nerozpadly, porad dobre vypadaji a nejstarsi a nejoblibenejsi z nich mam snad 4 roky a taham je fakt hodne 😉 A docela me prekvapilo, kdyz jsem v Brne na veletrhu Kabo a Styl zjistila, ze je polska znacka 🙂

aponchie
17. led 2009

danae ja jsem v zivote co tam jezdim nakupovat nevidela v mrazaku zaschlou krev treba z jater jak to vidim u nas v tesku 😝 v kazde ulicce mam sanci potkat prodavace!na kazdem rohu je skenner cen,levneji je tam rozhodne kukni na letak auchanu a nasob 6.6kc pokud platis kartou tam je jeste vyhodnejsi kurz a naftu tam tankuju za 20,5kc!!u nas skoro 24..co se tyce jejich pecive to je balzam..jezdime tam a pereme mrazak ciabatama houskama a chlebem ,kterej vydrzi cele dny a neplesnivi a je jak domaci tvrda krupava kurecka..ted posledne kruti prsa chlazena za 108kc !to co mame na vyber u nas je tam 3nasobne..celej dlouhej regal dzusu sirupu a ja nevim ceho a hlavne veci,ktere jsou treba zase z nemecka a u nas se neprodavaji nebo nejdou moc sehnat..sirup Yo tam kupuju za 50kc u nas za 75 a sundelight taky tak..hracky maji stejne jak u nas a fakt jak pise mmmk taky jsem si tam koupila boticky sobe i male a je to prava kuze za polovicni cenu jak u nas a jsou kvalitni..jeste je jeden obchod a to je jako nase OBI a jmenuje se Castorama 😉

skuli
17. led 2009

Tak my bydlíme asi 30 km od Polských hranic a věcí z Polska je tady spousta.Jsou tady obchody z masem z Polska a všichni tam chodíme.Mají výborné uzeniny a paštiky.Nábytek,který se tady prodává je taky z Polska,jen jednou tak drahý.Kočárky to samé.Hodně lidí si pro to jezdí přímo k nim i pro oblečení.Moje nejlepší kamarádka s přítelem mají doma z Polska snad všechno 😀 Oni jezdí do Polského Makra,nakupují ve velkém hlavně potraviny.Mají výborné chleby,sirupy,sýry,jogurty a zavařeniny.

micha.bello
6. zář 2011

@skuli: ahojky, a mohla bys mi něco zjistit?

pajinkaa28
8. zář 2011

Ahojky,myslím že Polské výrobky zas tak špatné nejsou,někde jsem četla že sem do Čech posílají ty horší výrobky,ale když tam člověk jede nakoupit,tak nakoupí kvalitu.