Vysavač Rainbow. Máte zkušenost?

brnda
10. led 2008

ahoj mate nekdo zkušenost s vysavačem rainbow,včera nam ho doma předvadela pani,vypadalo že je super,ale tech penez

balsiger
10. led 2008

zkusenost nemam,ale vrele doporucuji vysavac miele radu s...

tlapicka
10. led 2008

myslim, ze ho ma johanda, zkus se ji zeptat po ip. my budeme kupovat taky miele 🙂

lucieee
10. led 2008

tak s touto značkou zkušenosti taky nemám ani ta značka mi nic neříká, ale mi máme ZELMER a jsem naprosto spokojená 😉

mkr
11. led 2008

tak tenhle vysavač má teta, my si ho od ní půjčujem na to hlubší vyčištění a je fakt supr, umí snad všechno je sice drahý, ale stojí za to

bettyna84
2. bře 2009

Ahoj, otvírám víc než po roce znovu tohle téma. Chtěla bych koupit vysavač- nejlépe bezsáčkový. Máte někdo nějaké zkušenosti? S jakou značkou? Který je dobrý?
Přemýšlela jsem o Zepter Vodník, ale stále váhám, prosím poraďte.

bettyna84
2. bře 2009

Oprava: Zelmer 😉 , ale o vysavači Zepter taky uvažuju.

aponchie
2. bře 2009

betyno zelmer je super znacka a ja bych teda sla do sackoveho asi verze cobra s pridavnym rotacnim kartacem..anebo miele oba jsou super..mela jsem ted pujcenej karcher na vodni cisteni a totalni brak..zepter je super mame od nich nadobi a nejake veci a vim,ze to mam na celej zivot 😎

berynka
2. bře 2009

ahoj, my máme nově vysavač Miele (tedy se sáčkem) a bezvadný 😉 . Nedávno jsem byla poučena, že nějaké to vodní čištění prý dobré není, ale už si nepamatuji proč 😅 . Vysvětlovali mi to dealeři od těch firem, co dělají po domácnostech ty čistící akce 😉 .

aponchie
2. bře 2009

bery kazdej ti pohani to ostatni aby prodal to svoje nicmene vodni cisteni neni na bezne uziti,ale na jednorazove vycisteni koberce ci sedacky ,ktere by jsi udelala i 1-2x za rok i tak ne?a delala bych ho rucne coz je mnohem horsi pac to nasaje vice vody a dele to trva nez to vyschne,ale chce to fakt dobrej tak a poradnej kartac rotacni k tomu jinak je to o nicem ..nevim jestli karcher ma jine vysavace,ale toto co jsme meli doma byl des! normalne tomu davaji nejakej prasek co rozmichas do te vody ,ale ja koupila neco v tesku nicmene kolega to mel s praskem a o nicem,myslela sem jak vycistim matrace a sedacku a prd ,detskej koberec sem vydrela vis cim?do lavorku tepla voda trocha persilu a ryzak a lehce to slo a tak sem to sudlila tou blbosti..tak uz nikdy vice radsi poradne rotac 😎 ale nemame koberce takze u nas je to putna hlavne kdyz to saje neco 😀

berynka
2. bře 2009

aponchie, to je mi jasný, že každej argument proti konkurenci se počítá 😀 . Ale on by se snad ani prach neměl utírat namokro, protože je to ještě horší v kombinaci s těma roztočema, co jsou v něm. A asi něco podobného je u toho vysávání skrz vodu 😅 .

aponchie
2. bře 2009

fakt jo?to slysim poprve pac zrovna ja i dcera mame alergii na roztoce a zitra jdu na kontrolu tak se zeptam lekarky co na to..ja nemam zavesy zaclony koberce a prach utiram prontem a stul mokrou uterkou ani avivaz nepouzivam skoro vubec a peru na dvojite machani a co se tyce povleceni a polstaru a matraci musime mit specialni povlaky

berynka
2. bře 2009

apon, zeptej se na to 😉 . Mám pocit, že jsem zrovna tohle slyšela od bráchy, je docela velkej alergik a má o tom sestudovaný všechno možný. No, ovšem ve svém pokoji na prst prachu 😝 .

aponchie
2. bře 2009

no tak to slysim poprve ac jsem teda alergik snad 10let 😀 tak to ja prach nemam utiram denne v ramci sklizeni ze stolu a tak 😀 a hlavne vetram neustale

sabuse1
2. bře 2009

vodníka zelmer máme doma, co se týče normálního vysávání tak super, můžeš si navolit jestli chceš vysávat bez vody, ten bordel to sbírá do sběrné nádoby nebo ho napustíš vodou a ten bordýlek ta voda zachytí, tenhle systém je super, prach se nevrací zpátky do vzduchu, jen je potřeba po každém použítí vodu vylít a vyčistit to. Ale mokré čištění je naprd, zkoušeli jsme to jednou a mám spíš pocit, že to čištěnou věc namočí a to je asi tak všechno takže pokud ho chceš i na čištění doporučuju jinou značku

lulupo76
23. lis 2009

omlouvám se, že vstupuji do tak zastaralé diskuze o bezsáčkových vysavačích 😲 , ale nedalo mi to. Mám bohaté zkušenosti s vodními vysavači. Jako první jsme si pořídili Rainbow a na ten tedy nedám dopustit. Pak jsme se stěhovali od maminky, u ní zůstal Rainbow. Nám se naskytla výhodná koupě od Zepteru jejich tenkrát nového vodního vysavače a velmi rychle a taky těžko jsme se ho pak zbavovali. Musím říct, že z mé zkušenosti nic moc a asi bych ho známým nedoporučila. Nebyl tak výkoný, jak jsme byli zvyklí u vysavače Rainbow. Pak jsme si koupili vysavač od firmy Aquel a ten je perfektní. Dají se s ním i prát koberce a vysávat čalouněný nábytek - je to skutečně kvalitní obdoba Rainbow. Bohužel u takového zboží si musí člověk dávat pozor, aby nenaletěl slibům prodejců a je dobré si vysavač vyzkoušet ve všech jeho funkcích a i si ho pořádně prohlédnout, a informovat se na údržbu. Další důležitá věc u těchto vodních vysavačů jsou filtry. Správný vodní vysavač nemá žádné papírové (hepa) filtry. Je to nesmysl. To mě právě zarazilo, když jsem zjistila, že se k vodnímu vysavači Zepter musí dokoupit čas od času asi tři filtry a za ne zrovna malou částku. 😠 Proto jsme se rozhodli pro výměnu. Na vodník Miele jsem také slyšela chválu, osobní zkušenost s ním nemám.

aponchie
23. lis 2009

sabuse me to prijde ,ze to vubec necisti meli jsme od Karcheru ruzne stroje +vysavace na vodu a akorat to namoci a nic z toho coz ja si dovolit nemuzu pac mam drevenou podlahu krasnou a nechci at je mokra ci vlhka..chodila jsem k pani uklizet kdysi a mela zelmer a to byla supa teda to vysavalo koberec malem ze zeme jakej to melo tlak..

kalu
13. pro 2009

Ahoj holky, oživuji tuhle diskusi- mám hooodně starý vysavač a po Vánocích bych si ráda pořídila nový. Po přečtení a zvážení různých zkušeností asi sáčkový. Ráda bych, aby byl výkonný a ne moc drahý.Předběžně se mi líbí tento : http://www.presto-elektro.cz/cs/shop/detail/0-v.... Prosím, nemáte s ním někdo zkušenosti ? Nebo s nějakým podobným ? Děkuju moc 😉

hlavinka
22. led 2013

Ahoj holky, je tu nekod, kdo si Rainbow koupil a litoval? Chtel pak vratit penize (do 14 dni) a uspel - neuspel? Diky moc (maminka se nechala presvedcit, ach jo, 60 litru v trapu ☹ )

denra
27. dub 2015

Ja si koupila rainbow pred dvema roky a jsem maximalne spokojena. Po dvou mesicich mi zacal mizet i ekzem na rukach, se kterym jsem bojovala 16 let. Kdyz jsem si ho koupila, tak jsem o nem vsude mluvila, protoze ten efekt byl neuveritelny. Tim jsem se dozvedela, ze ho ma moje znama uz 15 let, o cemz jsem nemela potuchy, a neda na nej dopustit. Pokud si dobre vzpominam, tak je to uplne jiny system, ktery je patentovany. Sice neco stoji, ale tech penez nelituju, protoze diky tomu mam doma cisto (zadny nanosy prachu jako driv), vzduch je uplne jiny a nemam ty sileny bolaky na rukach. Pro tyhle problemy je to i certifikovany, pokud vim.

katerinanatalie
28. bře 2016

ahoj holky, my si s pritelem koupili rainbow pred dvema dny 🙂 prodavala ho moje maminka i pritele tata, kdyz jsme byli deti. Pritele babicka ho má 20 let a je v naprostem poradku, zadna oprava a tvrdi, ze dalsich 20 let vydrzi..pak ta investice je uplne jina.. jsme v tom a verim v to, ze je to super, daji de udelat hezke splatky, kdykoliv doplatit. Nemáme doma koberce jen podlahy, ale klepac je i na drevene podlahy uzasny.. krasne se s nim manipuluje, tezky mi ani neprijde a je proste uzasne videt kolik humuse je kdekoliv v nasem byte :D 🙂 to me vzdy ujisti, ze mam správnou vec, i kdyby nebyl 100%!!

niand
5. zář 2016

Co se týče vysavače, pomohl mi web http://jaknakoupit.cz/vysavace, skvěle poradí, jaká kritéria při výběru zohledňovat a na co si dávat pozor.

rozarka69
3. lis 2016

Vysavac mame doma a je naprosto perfekni. Lze s nim vysavat i mokry povrch nebo ciste jen vodu. Tepovac koberce naprosto paradni. Cena je vysoka ale urcite doporucuji. Vyplati se 🙂

211162
28. únor 2017

Vysavac pouzivam denne uz mnoho let. Je vynikajici,az na tu cenu,ale doporucuji. Vse vysaje bez problemu,klepe koberce i matrace v posteli a neprasi se a dokonce i omitku pri vrtani,vodu pri rozliti a vysavala jsem i bazen do cista. Vysavac je opravdu moc super a ja bych nemenila. Zdravim

novotacek
25. zář 2017

Vysavač se v naší rodině objevil cca před 20 lety, když jsem byl dítě. Koupila si ho naše babička, rodiče nákup odsuzovali, nicméně jsme si ho domu 2X za rok půjčili na generální úklid a tepování koberců. Před několika lety jsem si onen vysavač koupil na bazarových stránkách za 8 000 Kč. Byl jednou v servisu za mé éry na generálním vyčištění a výměně uhlíků, jinak je v provozu od roku 1997 a je v super stavu. 80 000 bych za něj skutečně nedal, protože na internetu můžete vidět, co se s těmi pěnezi v rámci té společnosti děje, velké provize, dovolené zaměstnancům, auta, drahé dárky. Má opravdu dobrý tah, používám ho opravdu všestraně na úklid prachu pomocí prachovky atd, vysávání, odsávání tekutin...........Co musím zmínit je fakt, že mám v ložnici čištičku vzduchu, které pomáha v boji s prachem taktéž. Nicméně opravdu koukám, když zapnu rainbow cca na 15 minut v místnosti na osvěžení vzduchu a vidím kolik prachu se zachytí do té vody, jsem skutečně rád, že tento přístroj doma máme. Jedná se o jeden z prvních modelů v ČR D4G.

guinea
5. říj 2017

Ahoj všem nadšeným uživatelkám (a uživatelům) Rainbow, vyplatí se tento vysavač i na byt bez koberců (dlažba a plovoucí podlahy)?
Mám možnost ho získat od příbuzných velmi levně, ale zatím jsem o tom nepřemýšlela - na náš byt mi připadal dost veliký. Teď, když jsem si přečetla tu chválu, tak mě to nalomilo... Otázka peněz to není absolutně, jen místa - "skladovacích" prostor... Ten "můj" Rainbow je cca 10 let starý, možná víc, ale prý naprosto funkční.

novotacek
26. říj 2017

@guinea nás je starý 19 let. Ja ho mám cca 3 roky. Mám v bytě jen parkety. I tak jsem za nej velmi rad. Po každém luxovani bytu cca 50m2 jsem v šoku kolik prachu vysaje. Používám ho tak jednou týdne az deset dni.....ale vždycky se snažím luxovat důkladně vše na co muže prach sednout. Je fajn, ze vysaje i rozlitou vodu. Určitě bych ho neměnil a pokud někdy odejde, koupím na aukru jiný.

211162
27. říj 2017

@guinea Vysavač mám 16 let a neměnila bych. Je výborný i do domácnosti bez koberců a můžete ho použít i na vyklepaní prachu z matrací na posteli. Zatím bez opravy. Určitě si ho pořiďte.

juraj65
18. pro 2017

Máme vysavač 20roků a nedám naň dopustit,je to pán vysavač,ano je trochu těžší,ale tá čistota po něm je jistá,neexzistuje lepší vysavač,servis býl asi 1000kč.