Vysavač. Se kterým jste spokojené?

beruska2x
21. lis 2009

Ahoj... Potřebovala bych poradit vysavač se kterým jste spokojené, nějaký výkonější... Je jich spousta, já jsem ho kupovala už před lety a nějak se v tom neorientuju 🙂
Díky

vercak.
21. lis 2009

Ahoj, my máme bezsáčkový vysavač značka je Hoover. Jsme s nim spokojený, fakt dost vysaje a hlavně se nemusí kupovat pytliky do vysavače 😉
Moji rodeče mají Rainbow. Je to vysavač na vodní bázi, takže ten prach a špína jde do nádobky s vodou. Má výhodu, že žádný prach se nedostane ven, jako u normálního vysavče, ale jinak je to trošku drahá sranda 😖 😖

tymothy
21. lis 2009

My máme Miele S5210 a je to ten nejlepší vysavač, co se mi kdy dostal pod ruku. Sice je sáčkový, ale vejde se do nich fakt hooodne. Vysaje opravdu úplně všechno - jen to jeden z nejvýkonnějších vysavačů, co je na trhu, a taky jeden z nejbytelnějších. Prava, taky není nejlevnější...
Potom mám dobrou zkušenost ještě s Philipsem (název nevím), a ten byl také docela dobrý.

jijitka
21. lis 2009

Já jsem teď kupovala vysavač Zelmer (myslím typ Meteor), ale bohužel jsem ho nezkoušela v praxi, protože nebyl pro mě.
Ale splňuje vše, co se týká požadavků a výbavy: lehký, skladný, max.příkon 1600W, 3 l sáčky, dlouhá přívodní el. šňůra - prac. dosah asi 9 m, 3 druhy podlah. kartáčů - klasický, na plovoučky a turbo na koberce, malé nástavce, dlouhá pružná hadice (hodně důležité - když jsem kupovala můj vysavač, nenapadlo mě tuhle věc nějak řešit, ale po krátké době mi hadice praskla - je tvrdá, plastová, takže jsem těžko sháněla náhradní).

měl by to být tento:
http://elektronika.swsystems.cz/index.php?actio...

tymothy
21. lis 2009

Mě třeba příkon 1600W připadá málo. Vysavač o takovém příkonu má moje babička (konkrétně bezsáčkovou Etu) a mě připadá, že vůbec netáhne.
Ten náš má 2200W, ale 2000 by mi ke štěstí asi stačilo - málokdy ho mám zaplý na plný výkon. Ale když se potom stane nehoda (třeba převrácený květináč na koberci), docela se to hodí. 🙂

beruska2x
autor
21. lis 2009

vercak.. myslis tento? http://www.levneelektro.com/p7371-vysavace-parn...
jak se tam slozite meni ten sackovy/bezsackovy system???

jj 1600W mi taky prijde malo, mela jsem ted Etu Proximo s 2000W a slabsi rozhodne nechci....

no nasi maji Vorwerk ale za 60tisic vysavac teda nechci 😉

jijitka
21. lis 2009

Tak s tím souhlasím - já třeba nemám v bytě žádné koberce, všude plovoučku, takže na to vysátí prachu mi 1600W stačí.
Ale na koberce bych volila asi něco s možností mokrého čištění.

beruska2x
autor
21. lis 2009

no ja si nechavam koberce tepovat (i sedacku) tak 2x rocne takze to ani ne.. ale koberce mam hodne a jeste svetle 😅 a u maleho v pokojiku docela vysoky vlas.. takze neco aby to stacilo...

beruska2x
autor
21. lis 2009

je jich tolik ze jsem z toho paf 😅 v nejhorsim si koupim zase tu Etu 😀 😀 😀 😀

jijitka
21. lis 2009

Pokrač. - a ten Zelmer je zase určený do baráku na schodiště atd., takže důležitá byla hlavně hmotnost.

Možná mi i poradíte - původně jsem sháněla tyčový vysavač (bez krabice na kolečkách), ale zjistila jsem, že u nás se asi žádný neprodává. Buď je AKU, tedy bez šňůry a vydrží asi 30 minut provozu, nebo má ten zásobník na špínu strašně malinký ...
Neznáte nějaký, který by byl do el. sítě, dost výkonný - tedy alternativou k normálnímu vysavači ??

beruska2x
autor
21. lis 2009

http://www.levneelektro.com/p41852-vysavace-par...

znate nekdo tenhle?? ten saci vykon 😕

beruska2x
autor
22. lis 2009

fakt ho ni 😲 kdo neznate?

vercak.
22. lis 2009
beruska2x
autor
22. lis 2009

aha, ten co jsem tam dala ja ma vyssi saci vykon vis, jak snadno nebo obtizne se to bezsackove udrzuje???

evicka7
22. lis 2009

my hrozně dlouho vybírali, ale za sebe NEdoporučuju tenhle bezsáčkový http://digiprofi.cz/vysavace/bezsackove-vysavac...
je hrozně hlučný a musí se strašně často čistit, čistím po 4 vyluxováních jedné místnosti
zlatá stará Eta, škoda, že dosloužila 😉

beruska2x
autor
22. lis 2009

Hm evi, ja prave mela Etu Proximo ale po 5ti letech doslouzila asi, ale vydrzela hooodne teda, asi skonci zase u ni 😅 🙂
ma saci vykon 450W coz je nejvetsi co jsem nasla.... a zase 15tisic za vysavac se mi dat nechce pac pochybuju ze vydrzi i tak dyl 😝

kijonkova.k
22. lis 2009

Ahoj,tak my jsme v létě kupovali nový vysavač,jelikož jsme kupovali byt a dávali jsme koberce a k tomu máme labradora,tak jsme potřebovali něco výkonného a hlavně s elektrickým rotačním kartáčem.Takže máme tenhle
http://www.vysavace-domacnost.cz/znacky/zelmer-...

zatím jsme nepoužili sáček,takže mám přehled,kolik toho vysavač z koberců vysaje...a nestačím zírat 😝

beruska2x
autor
22. lis 2009

kijo teeda ten vypada super 😉

kijonkova.k
22. lis 2009

A i super je 😉 Máme teda jinou barvu,ale jinak je fajn.Je sice trochu těžší,řekla bych,ale zase je fakt super na ty koberce,ten rotační kartáč z nich vytáhne fakt všechno,to by člověk nevěřil.Samo je tam i nástavec na hladké povrchy.A hepa filtr je úžasný,nic nepropustí ven,navíc je omyvatelný.Já jsem spokojená. 🙂

beruska2x
autor
22. lis 2009

jeste mam dotaz - jak casto pouzovas ten rotacni kartac, ja to zatim nemela tak nevim 😕 a je ve vybave nebo se musi dokoupit????

beruska2x
autor
22. lis 2009

a sacky jdou koupit dostupne v elektru? to mam otazek vid 😀

kijonkova.k
22. lis 2009

byl ve výbavě,používám ho každý den na koberce,musím,jak jsem psala,máme labradora 🙂 takže svinčík je a bude 😝 taky jsme ho před tím neměli,ale je to super věc

kijonkova.k
22. lis 2009

my dostali 2 sáčky k vysavači,ale ještě je nepoužili.Zatím vysáváme do té nádoby,což taky jde.Ale koupit určitě půjdou normálně,nebo objednat z netu
my jsme ten vysavač kupovali taky přes net

beruska2x
autor
22. lis 2009

o chlupech mi nemluv mela jsem zlateho retrivra 😉
http://www.freshop.cz/vysavac-zelmer-solaris-50...
ted jsem to nasla a asi do nej pujdu 😉

kijonkova.k
22. lis 2009

No,to je snad ještě horší,ten zlaťoch 😉 A vy máte koberce?abyste ten elektro kartáč využili?

beruska2x
autor
22. lis 2009

joj mam koberce ve veeelike chodbe, v loznici a v pokojiku 😉

ja uz psa nemam zustal ex 😖 do panelaku by to neslo, ale byl to des, luxovala jsem kazdy den a od den vytirala a to mel k dispozici zahradu 😝 to uz NIKDY, ja uz leda yorksira 😀

kijonkova.k
22. lis 2009

My máme v obýváku,ložnici a děském pokoji,jinak lino,dlažba,plovoučka,takže mix všeho 😠 Taky už bych psa nechtěla,Kubíka (psa) mám ráda,je to takový blázen,ale už bych do toho nešla...a nejen kvůli chlupům.
Tak to v poho využijete.

beruska2x
autor
22. lis 2009

ja mam pal klino v kuch, obyvak parkety a predsin a koupelna dlazbu.. tak taky nejak podobne 😉
no hele vytrhla si mi trn z paty 😀 fakt jsem byla v te nabidce bezradna 😉
navic u nas ted jde vysavac furt, malej desne rad luxuje 😅 tak mu ten starej necham na "dodelani" dokud vrci 😀 a ja budu mit novej 🙂

vercak.
22. lis 2009

beruska - udržuje se bez problémů, jen se vyndá nádobka (prach ti z ní nevyletí), vyklepe se do popelnice, vypláchne se filtr, ten se nechá uschnout a jede se dál 😉 Nám teda zatim stačí.

petruna
23. lis 2009

holky, co si myslíte o akumulátorovym vysavači ?

mě se líbí např. tenhle : http://www.levneelektro.com/p47858-vysavace-par...

příde mi to dost praktický, ale nemám absolutně žádnou zkušenost.

lesnamacicka
23. lis 2009

čo sa týka vysávačov, nejaký super prehľad nemám, ale neodporúčam bezvreckové - síce nemusíte kupovať vrecká, ale nám sa pokazil taký vysávač, a to práve preto, lebo bol bezvreckový - ten prach, čo sa vysáva, sa dostáva do motora, a po čase sa zaniesol tak, že bol jednoducho neopraviteľný. Aj rodičom sa takisto pokazil, a v elektre im povedali, nech si už bezvreckové nekupujú, lebo ľudia to stále chodia reklamovať.

My máme teraz nejakú staršiu darovanú ETU, výkon nič moc, ale musí stačiť kým si nekúpime nový vysávač. A tie vrecká nie sú až tak drahé - 5 kusov za 100sk, po troch mesiacoch sme nenaplnili ani prvé vrecúško.