Vyšetrenie na gynekológii - čo je normálne a čo obťažovanie?

susik77
25. čer 2008

Ahojte, zajtra mam ist na gyndu, dnes som hovorila mojmu muzovi, co tam moj gynekolog robi a on si mysli, ze nie je normalny...
Mne sa zdal na zac. ok.Potom som ho doporucila kolegyni a ona mi povedala, ze ju pri vysetreni hladkal po stehne, chvalil, ze aka je pekna, ze jej priatel ma z nej urcite radost 😎
Mna v tehu zase hladkal po bruchu, ze ake mam pekne brusko, bez strii, ze sa dobre natieram...
A este par veci-to mi je uz trapne tu pisat...Co si o tom myslite? Mate podobne skusenosti?

markettka
26. čer 2008

Je pravda, že to nezní až tak hrozně, ale rozhodně bych z toho byla v rozpacích. Jednou jsem byla u cizího lékaře, ještě když jsem bydlela na kolejích. Byl divný a neměl tam ani sestru, toho jsem se dost bála. Raděj jsem tam už nešla

maja26
26. čer 2008

Jám mám skvělého gyndaře je srandista,když jsem byla těhu tak mě taky hladil po stehnech,ale u některých lidí prostě víte že to nemyslí špatně že je hodný a moc mi pomohl.Ale kdybych zněj cítila nějakou dotěrnost nebo že to myslí nějak jinak tak od něj raději hned odejdu.Já naštěstí vím že je vtipálek navíc je postarší 😉
Já bych měla strach jít k ženské,slyšela jsem že nejsou tak citlivé tak nevím 😒 možná to jednou zjistím,jelikož jsem mladá a můj doktor je o dost starší 🙂

certica
26. čer 2008

ono sa ta tazko posudzuje, ked sme tam v tej danej situacii neboli a nevideli (jeho sposob komunikacie, intonaciu, vyraz tvare atd), ako to vlastne cele naozaj prebiehalo. zas nie je hladkanie ako hladkanie. myslim, ze kazda zena podvedome dokaze vycitit, ci to ma nejaky iny podton alebo je to normalny dotyk vramci normy a tie komentare takisto mozu nieco znamenat, ale aj nemusia - dajme tomu vramci srandy, ci odlahcenia atmosfery atd. kazdopadne, ak mam z niekoho/niecoho zly neprijemny pocit, snazim sa takej situacii ci cloveku vyhybat, t.j. spominanou zmenou lekara alebo mu na rovinu povedat, ze su mi jeho poznamky ci pohladenia celkom neprijemne.

inka04
26. čer 2008

... hned ako by mi nieco take povedal/urobil, co by mi bolo hoci len trosku neprijemne, hned by som ho schladila, ze si to nezelam (nech su to jeho hoci i 30-rocne praktiky)... a hladenie po stehne si myslim, ze urcite nie v poho... aj keby sa neviem ako tvaril... jednoducho v tomto odbore neprijatelne...

certica
26. čer 2008

inac, mne sa to v prvom momente, ako som si to precitala, tiez zdalo ze: 😲 😲 to co je preboha, ale fakt by som to chcela najskor vidiet... lebo napriklad je rozdiel aj to, ci poviem, ze sa mi chytil stehna alebo mi ho hladkal. no, uz to tu moc rozpitvavam.
susik, ak sa mas pochybnosti, tak na tom asi nieco bude a aj tvoja kamaratka, ak sa ti o tom zmienila, ze sa jej to nezdalo... 😉

majada
26. čer 2008

ja som niečo podobné zažila ,keď môjho gynekologa zastupoval taký....hladkal ma po stehne bolo to dosť nepríjemne odvtedy keď idem na kontrolu tak si najskôr zistím či je tam ten môj...

matullienka
26. čer 2008

ja len nedokazem pochopit ako oni si vobec mozu nieco take dovolit su si nejaky isty ze im niekto neklepne po prstoch

susik77
autor
26. čer 2008

Ahojte, uz sa mi ozvala jedna holka, co k nemu chodila. Ze vraj je v poho, ze to robi len na odlahc. atmosfery.

poletucha
26. čer 2008

susik- ja si fakt nemyslim,ze je to neco tak hroznyho. 🤐
Prijde mi,ze tu spousta z vas reaguje trosku precitlivele a neuvedomujete si,ze napriklad zverejnenim jeho jmena mu muzete pekne zavarit a pritom je to treba jenom opravdu postarsi doktor,ktery na zaklade dlouholety praxe se jenom snazi zenam trochu uvolnit tu napjatou atmosferu a "trapnost",kterou urcite vsechny z gyndy zname 😅

poletucha
26. čer 2008

jinak ja uz jsem navstivila spoustu gynekologu a gynekolozek...a popravde je mi opravdu sympatictejsi kdyz je dotycny upovidany a spis takovy pratelsky nez profesionalne studenej cumak 🤐

matullienka
26. čer 2008

poletucha: nemyslim si ze by niekto reagoval precitlivene zalezi od cloveka co je komu prijemne a co nie

inka04
26. čer 2008

...aj ja mam radsej takeho, co vie odlahcit atmosferu, avsak nie "hladenim po stehnach" ... to by mi vobec nepomohlo!!! 😒

jabber
26. čer 2008

ale jo, odlehčit to beru....ale hladit stehno a vykládat jaká jsem pěkňoučká a jak se můj přítel má - to mi prostě vhodný nepřijde 😒 , to už je na můj vkus trošku příliš

bebinka
26. čer 2008

Susik ten doktor z Prahy...neordinuje náhodou na Praze - Stodůlkách? 😖
Od jednoho k..ota odtud jsem po pár měsících pádila pryč jak divá 😠 Kecy o tom, jaký má přítel se mnou štěstí, jsem slyšela taky 😠 😠 😠

bebinka
26. čer 2008

Sorry, nedočetla jsem, že Praha 9........nooo, tomuhle bylo taky přes 50, asi jim pak už začne šibat 😠

binki
27. čer 2008

když jde o léčbu, spoléhám jen na dr., kterým důvěřuju 🙄
v hlavě mám pořád zážitek z onkologie, kdy mi doktor tak úlisně prsa mačkal a pak řekl, no taková hezká prsíčka, ani si moc nepamatuju, co mi odborného řekl, byla jsem vyplašená, to mi bylo tak 20
jo a ještě jeden, když jsem byla na dětské chirurgii asi v 15 letech, měla jsem na zadku vřed, museli ho řezat, dr. řekl hop na stůl, takže já bez kalhot, prošla skupina mediků a pak sestra otevřela dveře do plné čekárny, takže měli další pacienti přímo na můj zadek, myslela jsem, že se hanbou propadnu, když jsem měla potom vyjít

zanett
27. čer 2008

Jj, binki, bohuzel mam podobnej zazitek, i kdyz ne z gynekologie; sla jsem na rentgen patere (skoliosa) a to znamenalo se kompletne vyslect (snad jen krome ponozek 😀 ) a ten chlap, co tam delal ten rentgen mel taky blby kecy:
-'A co pritel, je?'
- 'Ne!'
- 'Jak je to mozny? Takova hezka...' 🙄
A pak; 'Tady si to pridrzte..jooo, nooo, tady taaaak, dobreeee...'🙄 (daval mi nejakou zasterku na misto kde jsou normalne kalhotky 🙄 😅 😅 ..Stala jsem tam pred nim kompletne svlecena a on mluvil takovym hnusnym uchylnym hlasem 🙄 Vypadal jak slizoun z pitevny (kolem 40)😝 ..bylo mi asi 17....Je mi hnusne, jen si na to vzpomenu 😖

mokuska
27. čer 2008

moja dobra kamaratka toto zazila u kožneho lekara,má chuda dost skarede akne a ten sa jej kazal vyzliect do nohaviciek a podprdku tiež, vraj si ju musi celu pozriet ale akonáhle chcel omakavat nieco iné ako tvar,tak sa rýchlo obliekla a vypadla.uchylaci su bohuzial vsade.Pocula som uz aj o dost nechutných fararoch nie este o tých co su pri fachu teda gynekologovia.

certica
27. čer 2008

zanett, nebolo to nahodou v BA? ja si presne na takeho chlapika spominam a tiez som mala vtedy 17-18, lenze to uz je veelmi davno 😅

certica
27. čer 2008

a tiez to bol rontgen chrbtiice kvoli skolioźe

johanda
27. čer 2008

Susik - normální to není a jako odlehčení atmosféry mi to nepřijde, spíše zahuštění, ne? 😠
Já mám podobný zážitekz návštěvy u očaře - tam bych to fakt nečekala. Bylo mi asi 15 nebo 16 a dr. se mě snažil dotýkat v partiích, které s očima nemají nic společného. Vzpomínám si, že jsem se cítila strašně trapně a bála se něco říct, prostě pulec a ten deviant si toho byl setsakra vědom.

zanett
27. čer 2008

certica; ne - bylo to v Sumperku, ale taky mi uz davno neni 17 (na jednu stranu diky bohu, protoze stat se mi to ted, tak toho chlapka servu na dve doby tak, ze by cela poliklinika slysela, jakej je to uchyl 😀 )

sisstin
27. čer 2008

zanett: nebylo to náhodou v Košumberku? 😅

zanett
27. čer 2008

Sis, ne ne, v Sumperku (CR) - ja jsem otamtud 😉

sisstin
27. čer 2008

zanett: Košumberk je přímo léčebna na skoliozu, jinak kámoška tam taky chodila..asi v 17, dobrá kost..vlezla tam..a tam totál mladej týpek..a slečno, svlíkněte se...a pak po ní kreslil propiskou 😅

zanett
27. čer 2008

sis, aha, priznam se, ze to neznam, nastesti ta moje skolioza neni tak hrozna, na lecebnu to neni, jen me muj ortoped poslal na rentgen na mistni polikliniku, ja tam prisla v poledne, bylo tam uplne mrtvo, nikdo tam nebyl - krome toho uchyla 🙄

certica
27. čer 2008

jasne, len tak zo srandy ma to napadlo, lebo ten lekar mal tiez tak okolo 40-tky 😀 , taky kuceravy a blee

nursik
27. čer 2008

Susik, a co ti dělá za nestandartní vyšetření?

womenne
27. čer 2008

Tak ja mam velmi dobreho gynekologa,je velmi mily,jemny a dokonca ked mi oznamil že čakam dvojičky sa tešil viac ako ja 😀 ja som tam ležala v šoku a on už veselo hovoril ake to bude nadherne.Velmi mi dodal odvahy počas ležania vnemocnici,sam mi vybavil preloženie do Martina,bola som snim dohodnuta že v pripade predčasneho porodu by prišiel aj o polnoci,každy den volal do nemocnice(Ca) ako sa citim,a ked som bola v Martine aj tam zavolal.Aj teraz ked ma vidieva hned ma objednava na prehliadku lebo ja na to zabudam aj teraz by som mala ist musim si dat pripomienku 😀 😀

mimkao
27. čer 2008

No, tak ako keby som o svojej gynekologičke čítala.... 😀 Hladkanie po stehnách je úplne bežné, dokonca, teraz na posledy, keď som tam bola na kontrole po600nedelí, mi tak priateľsky potľapkala po šuške... 😀 ale je to staršia pani, typujem, že už dávno mala byť na dôchodku a ona je jednoducho taká, že mi to pri nej vôbec nepripadá, ako niečo divné... mám ju veľmi rada.
Ale raz sa mi tiež, ešte v Košiciach stalo, že po narodení prvej dcéry sa mi vyhodili také šupinaté fľaky skoro po celom tele, ale obzvlášť na stehnách a na hrudníku a rukách. Tak som šla na kožné, prvý krát a hneď jak som zbadala toho doktora, som ľutovala, že som tam šla. Ukázala som mu tie fľaky, ktoré som mala na rukách. Pozrel si ich a pýtal sa ma, či ich mám ešte aj inde, povedala som že áno. Spýtal sa, že kde ešte, tak som mu povedala, že na stehnách a na hrudi. Tak mi vravel, že " ukážte mi ich". Ja som mu povedala, že sú presne také isté, ako na rukách. A on mi na to tak nahnevane povedal, ešte raz: " chcem ich vidieť" ukážte mi ich. Tak jak pako som si tam pred ním stiahla nohavice, ohmatal mi tam stehná a čakal, dokiaľ si vyhrniem aj tričko. Na tom som mu už zase ja , tak nahnevane povedala že "nie". Kukol na mňa, takým prekvapeným a navyše naštvaným pohľadom, nič už nepovedal, len mi predpísal mastičku. Tak som z tamaď rozklepaná odišla, doma saom to povedala manželovi, tak sa ma pýtal, ako sa volá a chcel mu ísť jednu vraziť. 😀