Výška vaničky a přebalováku. Jaká je ideální?

frufrunka
21. říj 2007

Ahoj maminky! Chci vás poprosit o radu - pomalu začínám přemýšlet o přebalovacím pultu a stolečku na vaničku (zatím nemáme vanu, jen sprchový kout, takže mimi budu koupat ve vaničce). Jaká je ideální výška přebalovacího pultu - jak vysoko mít mimi? Dá se to přirovnat např. k výšce linky, nebo to chce vyšší? Mám docela problémy se zády, nerada bych stála u mimi ohnutá, ale zase když bude pult vysoký, budu ho muset zvedat výš. Jsem z toho dost bezradná. A stejný problém řeším s vaničkou - do jaké výšky jí dát? Vy, které přebalujete, popř. koupete na pračce - jak jste spokojené s výškou tohoto "stolečku"? Vyhovuje vám se spíš k vaničce ohnout, nebo stát rovně?
Děkuji moc za všechny rady a postřehy, čekáme první mimi, tak jsem ze všeho vykulená... 🙂

ria80
21. říj 2007

Ahoj,myslim,ze to nemusis za tak moc resit. 🙂 Hlavne aby to po tebe byla prijemna vyska,podle toho,jak jsi vysoka.Ja mam v koupelne skrinku od staryho nabytku po babicce a na tom prebaluju.Koupu ve vanicce,kterou mam polozenou ve vane,tak se sehnu,no.Ale ja nekoupu kazdy den,tak mi to nevadi.

niega
21. říj 2007

Ahoj, já přebaluju na pračce a koupeme ve vaničce na zemi. A je to v pohodě...

kristi
21. říj 2007

ac mam jen 164 cm,tak prebalovak mam vysoky 92 cm, je to pohodlne

jana.1
21. říj 2007

my přebalujem na přebalovacím pultu v ložnici (vysoký asi.. jako linka a nehrbím se u toho vůbec). Vejde se mi na něj podložka, vedle ní věci, miska s vodou, ubrousky, vitamíny atd. Má přihrádku a šuplíky, kde mám plíny, jednorázový podložky, perlan apod. a oblečení. Koupem v obýváku na jídelním stole (ne televizním), protože třeba v koupelně je málo místa a pračka je úzká a má otevírání vrchem. Vaničku tam taháme i s vodou 😀 Až začne cákat, necháme vaničku ve vaně a ohnem se k ní. Vaničku si kup co nejdelší najdeš a přebalovací podložku taky (samo s ohledem na délku pultíku 😉 ). I když bude mít třeba lehce přes 3 kg, tak vyroste mimi na začátku většinou dost rychle.. tak aby si nemlátilo hlavičkou o stěnu.. 🙂

frufrunka
autor
21. říj 2007

Holky, děkuju moc za rady! 🙂 Z půdy jsem vytáhla starou vaničku a postavila si vedle sebe několik stolků, který jsem doma našla... A budu koupat a přebalovat panenku a uvidíme, co záda na to... 🙂
Kristi - taky se mi zdá pohodlnější vyšší...
Jana.1 - taky moc děkuju za postřeh s vaničkou, říkala jsem si, že ty v obchodě jsou nějak umrněné - tak půjdu rovnou po těch větších! 🙂 A až mimi vyroste i z ní, tak tou dobou už snad budeme mít i vanu... 🙂

martam
21. říj 2007

Ahoj ještě jeden tip.Kup si lehátko do vaničky takové vytvarované.Dětátko do toho položíš.Leží v tom dost pohodlně.My jsme to užili na dvě děcka.Malé je sedm měsíců.Já u ní jen stojím a ona se sama koupe moc se jí to líbí. 😀