Využijete niekto zrýchlený rodičovský príspevok-2 roky?

susik77
7. led 2008

Ahoj, rozhodla som sa zostat na rod.dovol. 2 roky, bojim sa, ze by som sa dost tazko znovu adaptovala v praci po 3 rokoch a aj ked mala je strasne zlata a mame z nej radost,tak mi uz teraz vadi ten stereotyp.Ale ked niekomu poviem, ze davam od 2 rokov malu do jasli a nastupujem na ciast.uvazok, vsetci na mna pozeraju, ako keby som ju nemala rada, ze ju tak rychle odlozim do jasli ☹ .Pritom si myslim, ze jej to prospeje, ze bude v kolektive, kedze my smr tu sami v zahranici bez rodiny a kamaratky su bezdetne...A myslim, ze sa na nu budem aj viac tesit, ked budem mat zmenu-3 dni v praci a 4 dni doma.
Tiez to mate niekto podobne?Chcete sa vratit po 2 rokoch znovu do prace?A z akych dovodov?

holly1
2. črc 2008

lucenek, a co "plánujete" po těch dvou letech? Další mimi nebo jesle nebo chůva?

holly1
2. črc 2008

ještě si dovedu představit, teda kdybych do těch 2 let neměla další mimi, jít na poloviční úvazek, ale to bych stejně všechny peníze dala na hlídání a stejně bych asi nevydělala o moc víc než je výše rodičovského příspěvku?

lucenek
2. črc 2008

holy manža má práci jen 4 hodiny večer takže pokud se nepovede druhý svišť, tak denní můžu s klidem dělat 😉

lucenek
2. črc 2008

já mám v plánu jezdit na dohodu při čerpání ppm..pokud samo nebudu kojit a bude vše ok....manžel pohlídá..je fakt můžu si písat mít chlapa coo buší někde osmičky či dvanáctky tak to nejde

luca30
3. črc 2008

Ahoj, holky nevíte kde si přesně vypočítám výši ppm na den, chtěla bych vědět jestli budu mít víc než těch 380,- Kč.

luca30
3. črc 2008

Ještě jsem našla tohle

Rychlejší čerpání
Rodiče budou pobírat až do dvou let věku dítěte každý měsíc rodičovský příspěvek ve výši 11 400 Kč. Podmínkou pro přiznání této výměry rodičovského příspěvku je předchozí nárok na peněžitou pomoc v mateřství ve výměře minimálně 380 Kč na den, což odpovídá hrubému příjmu před nastoupením na mateřskou dovolenou ve výši zhruba 16 400 Kč měsíčně.
O zrychlenou výměru musí rodič požádat nejpozději v měsíci, následujícím po měsíci, v němž dítě dovrší 22 týdnů života – tj. v měsíci, v němž rodičům končí vyplácení peněžité pomoci v mateřství.

holly1
3. črc 2008

luca, odpověděla sis sama - pokud máš hrubého aspoň těch 16 400,-, pak máš ten ten vyměřovací základ min. 380 Kč na den a můžeš si zvolit tu dvouletou verzi.
Lucenek, co to má tvůj manžel za práci? 🙂 to není špatné 🙂

lucenek
4. črc 2008

holly moderátor v rádiu

katuu
7. črc 2008

🙂

sonisek
10. črc 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat na to rychlejší čerpání rodičovského příspěvku, to mininum 16400 Kč se bere za kdy těsně před nástupem na mateřskou? Co když předtím budu na nemocenský, tak toho nedosáhnu. Nebo se to počítá za kalendářní rok? Pokud bych toho dosáhla, tak do toho jdem, tak se fakt jen modlím, aby to prošlo 🙂

lucenek
11. črc 2008

sonisek počítá se to zpětně rok dozadu, já byla od začátku těhu do md na nemocenské a vyšlo mi to

adulkababulka
24. črc 2008

holky, a tech 16 400, - je asi cisteho ze?

berunka
24. črc 2008

adul, o pak radku vys pisou holky ze je to hrubeho 😉 😉 z cisteho se nic nepocita 😉

lenkabu
24. črc 2008

Já to mám přesně jako lucenek a taky mi to vychází.Jdu na 2 roky a pak částečný úvazek v práci....můžem si navzájem pohlídat se švagrovou, má stejně starý dítě,něco pomůžou rodiče,něco manžel a zbytek jesle.

berunka
24. črc 2008

holky to si nechcete mimiska uzit delsi dobu?nejak nechapu to ze se hned chcete zase hrnut zpatky do prace.jeste se napracujeme 😀

holly1
24. črc 2008

berunka, o to nejde, já chci mít co nejdříve druhé mimi (celkem chci stihnout tři a nejsem nejmladší), takže mi přijde škoda brát dva roky 7.500 když můžu mít 11.500. Ale rozhodnutá nejsem, uvidím, jak to půjde s jedním miminkem, taky samozřejmě člověk nemusí hned otěhotnět, když se mu zachce. Jinak těch důvodů, proč jít do práce může být habaděj, ať už finanční nebo kariérní nebo prostě další.

binki
26. črc 2008

berunka: užívám si ho do sytosti, manžel má hodně náročnou práci, hodně služebních cest, studuju, ráda pak zvolím alternativní cestu (jesle/chůva), abych měla taky nějaký přínos do rodiny 😝

kacka.va
28. črc 2008

já jdu taky do 2leté 🙂.
berunko: já chci spíš pak jít na 2 roky do práce a pak mít druhé a hlavně mám dobrou práci a i mě to baví, tak o ní nechci přijít jen kvůli tomu, že budu dlouho na mateřské. když na to přijde, tak můžu dělat i z domova. Hlavně pak budu chtít 2. mimčo, takže bych šla z mateřské do mateřské a to teda nechci.

iwu
15. srp 2008

ahoj holčiny. Já chci jít taky do 2leté. Mé důvody jsou naprosto jasné, jednak toho v klidu dosáhnu, jednak chci mimiskovi zajistit spokojené živobytí - takže musím splácet hypotéku - a to půjde horko těžko i ty 2 roky...A protože je nedostatek jeslí v okolí, budu to muset řešit s pomocí babičky, která jde naštěstí tou dobou do důchodu. Kdybych mohla volit svobodně a nemusela nic splácet, klidně bych si to protáhla...protože první roky s dítětem jsou samo nejkrásnější a pro mimíška nejdůležitější

jirinka.v
19. zář 2008

Ahoj holky, nevíte, jestli je nějaký problém ve vyplácení příspěvku na mateřské a rodičovské dovolené a jestli si mohu vybat 2letou verzi, když jsem teď v práci na dobu určitou (za mateřskou dovolenou). Díky

vojtisek2007
19. zář 2008

tak výběr té dvouleté varianty rodičovského příspěvku záleží na tom, jestli ti vznikl nárok na PPM (mateřská - ta se nastupuje 6-8týdnů před porodem a trvá 28týdnů) a zda denní vyměřovací základ je vyšší než 380,-Kč - pak si můžeš vybrat dvouletou variantu

jirinka.v
19. zář 2008

vojtisek2007, tohle bych splňovala - mám odpracováno přes 270 dnů a převyšuji 380,- Kč, ale mám strach, jestli není nějaký problém,když mám smlouvu na dobu určitou?

vojtisek2007
19. zář 2008

no to by žádný problém být neměl - když budeš odcházet na mateřskou ještě z práce a ne po skončení smlouvy....

jirinka.v
19. zář 2008

Děkuji, tak snad vše proběhne v pohodě 🙂

radka.k
19. zář 2008

Holky, kdo by chtěl čerpat tu rychlejší variantu (do dvou let věku dítěte 11.400,-) a maminka nesplňuje ten limit 380,-Kč PPM denně, není problém že si rodičkovkou na sebe vezme tatínek (teda pokud měl vyšší plat než zmiňovaných 16.400,-) a pak se to převede na maminku...