Vyvolávání fotek u FotoStaru. Jsou jinak velké

tlap.ka
1. říj 2009

Ahoj holky,
zajímalo by mne, kde necháváte vyvolávat fotografie a jak jste spokojené. Já jsem již poněkoilikáté nechávala vyvolat fotky u fotostaru a fotky dorazily každá jinak velká ☹ i když jsem je upravila na velikost 10x15, i když jsem postupovala podle jejich návodu, pokaždé jsou jinak veliké - nejčastěji 10x13 nebo tak podobně a většinou je uříznutý kus hlavy nebo prostě chybí kus fotky. Fotky upravuju v jejich programu nebo v JPEG resamplu a nic nepomáhá, prostě pořád ořezaný ☹ poradíte mi??? díky 🙂

beruska2x
1. říj 2009

ja u Happy foto a supr spokojenost,, maji docela casto akce ze 10x15 foto stoji 1,95 Kc 😀 posledne jsem jich mela 150 a to uz je znat....
fotky jsou pekne, pekna barevnost, fakt jsem spokojena 😉

lennis
1. říj 2009

berusko a přes ten jejich program co se to tam hází, tak tam musíš naházet každu zvlášť, zkoušela jsem to, ale nechtělo se mi to tam cpát po 1, moc jsem to nezkoumala, tak přesně nevím, jak to děláš ty??

beruska2x
1. říj 2009

ja mam stahnuty ten HF desinger, udelam si v PC slozku fotek co chci vyvolat a poslu je tam vsechny najednou pres net, trva to podle toho kolik jich mas a jak mas rychly PC ale nemusis se o to starat.. a byly myslim do 5 dnu doma 😉 ato bylo v lete a meli tu akci tak to toho maji vzdy hodne...

tlap.ka
autor
1. říj 2009

berusko a upravuješ nějak ty fotky??? v nějakým jiným prográmku než v tom jejich? a vždycky jsi měla rozměr 10x15, nikdy TI to neudělalo fotky třeba menší??

lennis
1. říj 2009

toho designera mám taky, ale právě to po mně chtělo každou fotku zvlášť, složku to nechtělo vzít, což se mi teda nechtěla u toho sedět 😒

beruska2x
1. říj 2009

ja ty fotky neupravuju vubec, jen je tam vlozim, to uz zalezi na fotaku jak kvalitne ti foti, kdyz jsou ty fotky malo kvalitni tak pak muzou udelat jkiny orez, ja mam nastaveny to nej rozliseni a vzdycky to bylo v pohode, fotky si nechavam delat jen 10x15, mame na to i alby tak uz v jinych nejedu...
v tom prog na to posilani fotek je Vlozit fotku a pod tim je Vlozit slozku takze ja si udelam slozku se svym jmenem v PC, tam nahazu co chci vyvolat a pak ji celou najednou vlozim a pres net odeslu, posledne to pri tom poctu trvalo asi ores 5 minut ale vsechno v pohode...

jinak mam upravene fotky v Picasa nebo na net strankach - captioni, loonapix a tak ale ty si tisknu doma sama, ty 3 - 4 me nezabijou to jsem tam nezkousela davat co z toho bude za kvalitu....

berynka
1. říj 2009

Ahoj, my necháváme vyvolávat normálně v krámu Kodaku. Cena je teda vyšší, ale kvalita super. S velikostí není problém, ani když je to focené z mobilu. Spíš se mi zdá, že z těch Rossmanů a podobě jsou fotky divně barevné a takové jakoby krabaté 😒 .

beruska2x
1. říj 2009

HF ale neni Rosman to je primo firma na foto... me ve fotu v krame fotky ztratili, ddostala jsem fotky uplne cizich lidi a buh vikdo cucel na ty nase 😝 nehlede na to ze tam fotka stoji o 4Kc vic 😲 coz je o dost... a nepoznas je kdyz lezi vedle sebe..

beruska2x
1. říj 2009

jinak z mobilu jsme meli fotky z porodnice a jsou taky stejne kvalitni jako ty ostatni ale to uz je spis otazka jake rozliseni ma ten fotak nebo mobil. fot.

berynka
1. říj 2009

berus, ja vim, že Happy foto není Rossman 😉 . To já dávala jen pro příklad. Taky s FotoStarem nemám dobré zkušenosti. Třeba teď mi tam nefunguje Java a furt to vnucuje kvalitu Premium 😅 .

beruska2x
1. říj 2009

to neznam , vim ze i drog. Teta ma vyvolavani ale asi bych to takovychto fotky taky nedala... hlavne tam asi musi byt na CD ne? me vyhovuje to posilani pres net ze nikam nemusim, uz to Cd me obtezuje 😀

berynka
1. říj 2009

to já si právě syslim cca 250 fotek a pak to přinesu na cd najednou 😀, mám to pak ještě jako zálohu (ovšem za 50 let se ukáže jestli přežilo cd nebo fotky 😀 ) ... ovšem chce to mít připravené i ty prachy 🙄 😝 . U nás je právě vyloženě foto obchod, dělají tam i dárkové poukázky a časem i množstevní slevy.

beruska2x
1. říj 2009

ja davam delat taky hodne fotek najednou, to mi neva a obchod s vyhodama je u nas taky, 10% slevu tam dostane pri dalsi obj. kazdy a tak ale po tom spraseni ☹ uz bych tam nedala ani jednu...

lennis
1. říj 2009

tak já dávám fotky tady tady do obchodu, ale netuším kam to posílají, vždy je mám tak za rok 😵 (cca 800ks), čím více naráz, tím nižší cena a dostanu i fotoalba na všechny ty fotky. Naposledy jsem vešla do 1000Kč za cca 800fotek (+alba), byla to megaigelitka, když jsem pro to šla. Jsem na to lenora.... 😲

tlap.ka
autor
2. říj 2009

tak to máte holky štěstí, s tou velikostí fotek bojuju asi od jara, prostě co prý se změnil majitel fotostaru,tak jsou problémy (teda to mi říkal pán, když jsem si stěžovala na tu velikost fotek). Jinak miprostě přijde nelogický, že mi to dělají fotky z jednoho foťáku, nastavený na stejnou kvalitu, upravený ve stejným programu a každá je prostě jiná ☹ já už nevím, jak to upravit. Jo a posílala jsem to i v plný velikosti a stejně mi to udělalo každou jinou ☹

beruska2x
2. říj 2009

tak to zalezi jakou velikost sisi objednala ne? a jestli je to spatne tak to reklamuj...

tlap.ka
autor
2. říj 2009

10x15 ,ale fotky přišly 10x 13, reklamovat jsem to zkoušela, ale napsali mail, kterýmu laik rozumí tak způlky. Když jsem to udělala podle jejich návodu,tak přišly stejně jinak velký no, udělám ještě další pokus a uvidím 😒

beruska2x
2. říj 2009

v tom pripade bych si je nechala vyvolat jinde 😅 jeste me napada ze ja tam muzu navolit orez podle stredu - vycentrovani fotky...

tlap.ka
autor
2. říj 2009

aha,tak na to juknu, díky za typ

nobody
2. říj 2009

beruška - jenom bych nesrovnával kvalitu fotky z mobilu a fotky z foťáku ..to ani srovnat nejde
pokud nemáš speciální fotomobily, které nejsou určeny pro Evropu
možná akorát tak rozlišení

tlap.ka - co znamená: každá je jiná???

tlap.ka
autor
2. říj 2009

každá jiná znamená, že část jich je 10x15, část 10x13 - barevně jsou fajn, ale prostě na některých jsou udělaný ořezy, i když jsem dala pevnou velikost 10x15. Taky jsem zkusila jejich doporučenou velikost 1200x800 a to se mi na všech fotkách protáhly ksichtíky 🙂

beruska2x
2. říj 2009

to ja taky nikde nesrovnavam, jen pisu ze i z fotaku z mobilu muzou byt pekne fotky v danem rozmeru, na to mam moc kvalitni fotak abych to srovnavala 😝 😀

kalerat
2. říj 2009

Tlapko jj když necháváš vyvolávat z digitálu, tak tam musíš zvolit myslím klasický formát, nebo něco takového, abys měla všechny fotky stejně velké. Pokud zvolíš to druhé, tak oni fotky vyvolají podle poměru stran.
Já u fotostaru vyvolávám fotky pokaždé a mají stejnou velikost. Když jsem je vyvolala poprvé, tak jsem je měla stejně jako ty, různě velké.

ilci
2. říj 2009

tak já si nechávám u rossmanna, posílám z netu a spokojenost
fotky si teda předem upravuju v Picase, i ořezy apod.

MM je ale na fotky náročnější, zkoušel fotostar a teď je u foto Morava
ale on fotí klasicky, dává si ruční korekci apod.

tlap.ka
autor
2. říj 2009

kalerat - něco takovýho mi psali, jen mě štve, že když teda zadáš ten klasický formát, tak TI to sem tam kus fotky uřízne

kalerat
2. říj 2009

tlapko jj to je blbý, já pro to nevyvolávám fotky, kde je třeba něco kousek od toho ořezu. Ono se ti v tom programu ukáže přesně co se ořeže, je to škoda. A nebo potom nastavit foťák tak aby ten ořez nemusel být potřeba, na ten poměr stran 2:3

tlap.ka
autor
2. říj 2009

tak to ani nevím,jestli v mý stařičký fujince jde 😉

nobody
2. říj 2009

anebo fotit zrcadlovkou
tam je přibližně formát 3:2
anebo si to ořezat přesně na pixely ... a to by mělo být vyřešený, ne?

já si teda stáhnul ten program .... no to je děs ... tahalo si to z netu nějaký zazipovaný věci - 20MB, pak 11 MB ..samotná instalačka 7 MB nebo kolik .... no jako podle instalace se dá poznat, co to bude zač ...
a šílená věc teda

asi nej možnost: ořezat přesně na rozlišení pixelů, který oni požadují, anebo zmenšit na daný rozměr a zachovat poměr stran ... a pak doříznout

program fotostar - další šílenost, co někdo dokáže vymyslet

aponchie
2. říj 2009

tlapicko ja v Kodaku naprosta spokojenost uz leta..sice drahe,ale nikdy zadnej problem 😎 kdysi jsme zkouseli photostar?nevim presny nazev a jednou nekde digilab myslim a nic moc..takove zasle neleskle apod..ikdyz sem rekla jak kterej film chci mat/lesk kaslali na to..uz zadne pokusy vsazim na jistotu.. 😉

jola2
15. říj 2009

čauvec prosím o radu. Jak si mám nechat vyvolat fotky přes internet u Happy fota? Zaregistrovala jsem se tam a nevím na co mám kliknout 😕 ? Musím si ztáhnout ten program disinger?? nebo jak? Vím že vypadám jak sto let za opicemi ale momentálně nemám nikoho kdo by mi poradil. Moc děkuji 🙂