Výzkum - Konflikt práce a mateřství

stepankasvar
28. dub 2022

Zdravím všechny maminky 🙂
Chtěla bych Vás požádat o pomoc s výzkumem k diplomové práci. Mým tématem je konflikt práce a mateřství a jak ženy zvládají skloubit tyto dvě role. Sháním proto maminky s dítkem do 3 let, které zároveň pracují.
Ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku. Vzhledem k tomu, že se tématu pracujících maminek z psychologického hlediska nikdo moc nevěnuje, myslím, že výsledky budou zajímavé.

Odkaz na dotazník: https://forms.gle/ovJK22pJEJ2dREvA8

Děkuji mnohokrát za vyplnění a případné sdílení.

jiss
28. dub 2022

@stepankasvar trochu mi vadí otázka 14, je na výběr pouze z práce HO a s docházkou, já ale kombinuji obojí.

stepankasvar
autor
28. dub 2022

@jiss brala jsem to tak, co převažuje

fyii
28. dub 2022

tak jsem to vyplnila, spousta otazek je zvlastnich, jak kdyz zalezi co reknou rodice a ostatni... Chapu ,chybi ti zivotni zkusenost dana vekem, kde by jsi se tim vubec nezabyvala...

ruzova_pastelka
Autor odpověď smazal
Zobraz
editah222
29. dub 2022

@stepankasvar můžu se zeptat na kolika lidech jsi dělala pretest?

elesse
29. dub 2022

Nektere otazky jsou hodne zvlastni a vubec neberou v uvahu, ze treba nemam zamestnavatele, ale podnikam. Take myslim, ze vetsi aspekt nez unava z neceho je utikani myslenkami nekam… nedokoncila jsem, promin

stepankasvar
autor
29. dub 2022

@fyii dotazniky zjistuji psychologicke faktory, takze to je normalne uzivana klasika. Plus jsou tam dotazniky, ktere se uzivaji v zahranici ve vyzkumech na podobne tema.. je to psychologicky vyzkum, ne treba sociologicky, kde to na prvni pohled nuze davat vetsi smysl. Podstatou ovsem nekdy je, aby respondenti neprokoukli na prvni pohled co zjistujem, protoze pak mohou i nevedomky stylizovat odpovedi tak, aby vypadali co nejlepe

stepankasvar
autor
29. dub 2022

@editah222 pro sebe pouze na 10. Dotazniky jsou normalne vyuzivane v zahranici, validizovane jsou i v prekladu, takze nebyl duvod

mhpraha
29. dub 2022

mně ty otázky přijdou teoretické, mimo realitu běžného života..

mhpraha
29. dub 2022

a také mi přijdou tendenční, že nabízejí a předpokládají určité odpovědi

jako_mala_holka
29. dub 2022

Nepodařilo se mi dokončit dotazník, nešlo mi odpovědět na velkou část otázek druhé části

fyii
29. dub 2022

@stepankasvar no psychologii jsem taky nejaky semestr mela, takze chapu, ze by to radoby nemelo byt k prokouknuti na prvni dobrou.. ale proste spousta otazek na muj vkus vnucovala podsouvala odpoved.. no nic, dotaznik byl dlouhy, dokoncila jsem ho, ale me nezaujal tak snad ti ty odpovedi k necemu budou...

lovemusicsun
29. dub 2022

Já tedy musím říct že po dlouhé době zajímavý a propracovaný dotazník. Zajímaly by mě výsledky..

kometkak
29. dub 2022

@stepankasvar Dotazník je divnej.. U rodičáku práce na osvč, takže se většina otázek nedá ani opovědět.. člověk nemá zaměstnavatele a může pracovat třeba i během šestinedělí..

stepankasvar
autor
30. dub 2022

@kometkak maminka na osvc mozna nemuze presne odpovedet na par otazek demografickych, ale nechapu, proc by nemohla odpovedet na zbylych 90%

stepankasvar
autor
30. dub 2022

@lovemusicsun dekuji moc, to me tesi

stepankasvar
autor
30. dub 2022

@fyii dekuji za vyplneni. Je mi lito ze vam nesedl, ale bezne se pouzivaji, takze tam nevidim problem

stepankasvar
autor
30. dub 2022

@mhpraha to tak dotazniky byvaji, zvlast kdyz zjistujete osobnost a jine ps charakteristiky. Take proto, ze se jedna o metodu sebeposuzovani, takze muze dochazet ke zkreslovani

elesse
30. dub 2022

@stepankasvar protoze nemusi mit vubec pravidelnou pracovni dobu nebo pracoviste, sefa, kolegy, ktere vy necim obtezovala. Navic nechapu napr otazku prilisne unavenosti z prace. Co je prilis unavena… myslim, ze mama neni nikdy “prilis” unavena, proste musi

petulakopec
30. dub 2022

@stepankasvar máte to vyplněno ,ALE z pohledu matky 5 ti děti a k tématu ,pro které měl být dělaný mi absolutně nesedla část 5 tá a některé otázky výše viz otázka 14 ... také jsem měla problém vyplnit,kdy jsem se vracela zpět do práce,no malé byly 2 dny takže to taky nešlo vypsat asi by se hodilo některé části předělat a popřípadě probrat s někým,kdo má dítě,je to takove..hmm nevím no ,ale třeba jen můj názor 🤷

stepankasvar
autor
30. dub 2022

@petulakopec mam dceru, studuji, pracuji, navic jsem konzultovala s jinymi maminkami.. do volne odpovedi muzete klidne napsat 2 dny.. hledam vztahy mezi promennymi, ktere zjistuji jednotlivymi dotazniky, takze ano, nemusi to na prvni pohled souviset, jinak bych to nedelala.. dekuji za nazor a vyplneni

stepankasvar
autor
30. dub 2022

@elesse pocit ze uz toho mate "fakt dost" prece muzete mit a presto pokracujete, protoze jako matka musite. To je riziko sebeposuzovacich dotazniku a psychologickeho "mereni" obecne, a sice ze nikdy nic nezmerite presne, protoze to kazdy citi a hodnoti jinak

sudylichozrout
1. kvě 2022

Dotaznik vubec nepocita s tim, ze by take nekdo mohl byt OSVC/majitelka firmy, takze nevyplneno. Kdo ti to, proboha, vede, kdyz ti tam necha takovou minelu?