Vzpomínky na prenatální život. Máte je některá?

schnek
23. led 2008

Máte je některá? nebo setkali jste se s nimi u svých dětí? 🙂

expertka8
23. led 2008

😵 😵 😵
...Existujú však svedectvá, ktoré nasvedčujú tomu, že niektoré spomienky z prenatálneho štádia môžu pretrvávať omnoho dlhšie ako sme boli ochotní pripustiť. Napríklad pacienti v hypnóze alebo pod účinkom drogy LSD hovoria často o veľkých plochách presvetleného červeného zamatu, o oceáne, ktorý ich obklopuje alebo o tmavých pulzujúcich jaskyniach. Mnohé z týchto predstáv sú spojené s pocitom bezpečia, iné nesú traumatické znaky. Zdá sa, že podmienky, aké mal plod v maternici behom deviatich mesiacov tehotenstva, určujú, ako sa človek neskôr bude cítiť na svete.

mixka
23. led 2008

ja som citala, ze pomocu hypnozy sa moze clovek dostat do obdobia, ked bol este u maminky v brusku a dokaze popisat, ako sa tam citil, ci mu bolo dobre a ci sa na svet tesil... 🙂

alcatko.j
23. led 2008

Taky jsem to slysela, o cem mluvi mixka...

rainbow
23. led 2008

je o tom článok , myslím Dieťa č.11 alebo 12

veronika13
23. led 2008

neviem či to sem patrí, ale budiš: moja kamoška keď bola tehotná, tak mala problémy zo svokrovcami, bola často kvôli nim v strese, nepohode... teraz má už vyše roka staré dieťa a ono tých svokrovcom odmalička akosi nemusí, ani hračky od nich nechce, ani pri nich byť... Niečo na tom isto je, ľudský mozog je neprebádaný

ikke
23. led 2008

😕 😕 😕 clovek v brusku nevie, ze nejaky svet existuje, tak nechapem, ako sa nan moze tesit 😕 🤐
ja si myslim, ze si pamatam porodnicu...ale vazne 😉

schnek
autor
23. led 2008

no mě jde spíš o to, jestli je některá nemáte, nebo vaše děti. Já si totiž něco pamatuju 😅

monkula
23. led 2008

Ahoooj, schnečku, 😵 😵 😵 😵 😵

A na co si pamatuješ? 😲 😲

schnek
autor
23. led 2008

pamatuju si na dělohu a na začátek porodu

lendy1
23. led 2008

ikke, miminko sice v bříšku neví, že existuje svět, ale jak pak si má člověk vysvětlit, že se těm mrňouskům i v břiše zdají sny...a to je nějak věděcky dokázané...

schnek a co si pamatuješ?

magg
23. led 2008

ja si sice nepamatam nic, ale pozorujem na dcerke, ze si pamata napr hudbu, ktoru pocuvala este v brusku, aj zvuky, ktore pocuvala bezne pocas tehotenstva jej teraz nevadia ani pri spanku aj ked su dost silne, zato nove, hoci tichsie zvuky ju prebudia. Neviem ci to suvisi s temou, ale zatial som si vsimla len tolko 😅

rainbow
23. led 2008

je na tom veľa pravdy, už len ked vidím ako malý zareaguje na hudbu, ktorú počúval ,, v brušku,,

rainbow
23. led 2008

😅

monkula
23. led 2008

Ja si nepamätám nič 😅 😅 😅 😅

schnek
autor
23. led 2008

vlastně si pamatuju i na narození, na to, že mi byla hrozná zima a strašně mi vadilo, že najednou bylo jasný světlo 😅

magg
23. led 2008

lendy1 ano vraj uz v prenatalnom obdobi sa da u babatka zaznamenat REM, to je ten rychly pohyb oci v spanku, je to posledna faza pocas ktorej sa sniva, z toho vyslo, ze babatkam sa sniva uz v brusku

monkula
23. led 2008

Míšo a aké pocity t ov Tebe vyvoláva? Teda okrem tej zimy
😀 😀

mixka
23. led 2008

ikke, na dietatko sa prenasaju pocity maminky... ak je maminka stastna, v pohodicke a tesi sa na prichod babatka, prenasa nanho tieto pocity... a naopak, ak je v strese, ma problemy a prip je to dietatko neplanovane a netesi sa nan, nedajboze si nezela, aby sa narodilo, dieta tie pocity vnima a netesi sa... asi v takomto zmysle to bolo... nie, ze by to dieta vedelo, ze je nejaky modry konik a hura... naucim sa citat, pisat a budem zavislacit 😀

schnek
autor
23. led 2008

jsou to strašně krásný vzpomínky, hlavně ty pocity z dělohy. Pamatuju si, že jsem byla celá ve vodě, nemusela jsem dýchat, bylo mi krásně teplo a taky si pamatuju takový to červený prosvítání, něco jako když si prosvítíte ruku baterkou. Prostě jsem si tak plavala a otáčela se a najednou byla voda pryč a pak ta zima a světlo... Jsou to takový pocity klidu, vyrovnanosti, naprostý spokojenosti, fakt krása, docela mi to připomíná pocity , jako když se dívám na Ondru a vím, jak moc ho miluju 🙂

ikke
23. led 2008

lendy, nepopieram sny, otazka je, co sa im sniva... o knedlo-vepro-zelo asi nie, kedze take este nepoznaju, hoci to mozno zrovna maminka mala na obed 😀

ale vazne, verim tomu, ze sa babatkam sniva, verim aj tomu, ze sa mozu v brusku tesit alebo bat, ale tie pocity su urcite spojene s tym, co a ako vnima matka. 😉
konkretny priklad: babo v brusku vie, ze ten hlas (o ktorom my vieme, ze su to svokrovci veronikinej13 kamosky) sposobuje stres a strach, preto sa po narodeni bude tohto hlasu stranit.

schnek
autor
23. led 2008

jo a pamatuju si ruce, že jsem si probírala prstíky 😀

zuzidr
23. led 2008

schnek a to od malička vieš,že si toto pamätáš,ale sa rozpamätávaš až teraz 😉

schnek
autor
23. led 2008

pamatuju si to už dlouho. Ze začátku jsem nevěděla, kam to zařadit, myslela jsem, že jde o sny a pak mi došlo, že jsou to tyhle vzpomínky 😉 ale kdykoli jsem se o tom s někým, pokoušela mluvit, tak jsem se setkala s názorem, že to není možný a hotovo...

expertka8
23. led 2008

...aj ja si pamatam....ako prve.... "dotierave gumene rukavice" 😀 😀 😀

mixka
23. led 2008

expi... 😀 😀 😀 😀 😀

janickabez
23. led 2008

Nepamatuji si prenatální stav, ale dlouho jsem mívala těsně na začátku spánku takový pocit, že jem hrozně malinká a vidím ruce a velké nahé tělo a měla jsem z toho hrozně příjemný pocit tepla a bezpečí, asi se mi vraceli vzpomínky těsně po narození, když mě měla máma v náručí....

listicka77
23. led 2008

Schnek, takových lidí je asi hodně málo. Myslím, že v hypnóze si to fakt může vybavit každý, ale takhle vědomě, to jsou fakt výjimky. Proto ti lidi nevěřej (a jsou lidi, co o tom prostě netušej nic, že by to mohlo být možné). Ale je to fakt úžasný...

nimmo
23. led 2008

schnek to je fakt hezky, to ja mam prvni vzpominky az na tak my tri - ctyri roky - kdyz sem mela zanet stredniho ucha ☹

babalala
23. led 2008

Taky si vybavuju, v hladině alfa - oranžovorůžovou hmotu, že bylo všechno tak akorát, žádné rušivé pocity, jako mám teď - ani chlad, ani teplo, ani hlad, ani žízeň, nic nikde netlačí, nic mě netrápí - a takový velice příjemný vjem - já jsem maličká a kolem mě nekonečno, ve kterém ale nejsem ztracená, naopak jsem jeho součástí... 🙂 Ale porod a střet s realitou si nepamatuju vůbec.

schnek
autor
24. led 2008

Všem moc děkuju za příspěvky 🙂