Vzťah na mateřské dovolené. Je to vůbec možné?

cmuchyna
2. únor 2010

Prosím poraďte...jsem momentalně na mateřské dovolené se svým osmiměsíčním synem. S manželem jsme se rozešli těsně po jeho narození. Celý rozchod byl pro mě velmi bolestivý, ale postupem času jsem se začala pomalu smiřovat se situací. Manžel chodí několikrat týdně za malým, stará se, pomáhá a občas mi i pohlídá, když si já chci vyrazit ven...navíc jsem dočasně pronajala místo v bytě podnajemnici, pomůže mi to na MD. Poznala jsem určitou skupinu lidí a s nimi podnikám nejrůznější aktiviity-samozřejmě v omezené míře, beru to jako relax, odreagování...a vždy se zase moc těším na svého syna. Při jedné z aktivit jsem se nyní seznámila s mužem, který je mi velmi sympatický, chce se se mnou vídat (myšleno scházet se, vyrážet ven apod.) Ví o tom, že mam malé dítě. Přesto nevím, jak momentalně vyřešit stav, kdy musím být se synem, protože je na mě jeste závislý, a to převážně v noci, kdy ještě kojím a zároveň udržovat vztah s někým..podle mě je to naprosto nemožné, nebo snad není? Navíc rodiče nebydlí ve stejném městě jako já, takže ani oni nemůžou hlídat, kdykoliv si vzpomenu. Vím, že se musím plně věnovat malému, ale zaroven nechci přijít o šanci se s někým novým poznat a případně navázat nový vztah...díky za odpovědi.

rimmel
2. únor 2010

ahhh vztahov by este bolo, nemusis sa nikam ponahlat a mysliet si ze ked tohto nechas plavat, ina sanca sa mozno uz nenaskytne. 😉

tiez je dolezite vediet ci chalan ma zaujem vazny alebo chce iba sex a zabavu.

a co sa syna tyka, ja osobne by som mu venovala 100%

darina77
2. únor 2010

Cmuchyna, však na prechádzky možte chodit spolu aj so synom. Alebo si ho chceš hned nastahovat k sebe?

momin
2. únor 2010

A ono nejde podnikat vetsinu veci i s malym?
Pritel te musi brat i s ditetem prece....
Jednou za cas je samozrejme dobre si odpocinout,taky davam tak 1x za mesic maleho na hlidani....

mamutka
2. únor 2010

nerozumiem kde je problem, ako pisu dievcata, venuj sa sto pro malemu, na prechadzu chodte spolu, ak chces travit s dotycnym noci, tak nie niekde unho, ale si ho vezmi k sebe, za predpokladu, ze ti dieta dobre spi a nebudes v noci viac s malym ako s chlapikom.
ak ocakava ze sa s nim budes tahat vo dne v noci a vie ze mas male dieta, tak za to nestoji
pripust si ze to moze byt klasicky pripad chlapa, co vidi sancu - osamela matka nema vela prilezitosti a na to sa takyto chlapi spoliehaju, ze sa budes snazit silou mocou si ho udrzat a za kazdu pozornost budes vdacna ako maly psik......
prilezitosti este budes iste mat, este je skoro lamentovat, tvoje dieta je primale, potrebuje ta celu a ty mas este cely zivot na vztahy, drobec bude bezmocnym babatkom len chvilku, tak dotycny pan moze pockat. ak s tebou vydrzi aj ked ho budes pre dieta odsuvat na druhu kolaj, stoji za to, ak bude trucovat ako maly fagan, ze on chce by s tebou a ty len s dietatom, tak je to kreten, co ine chces pocut?

nejde o to, ci vztah na materskej je mozny - samozrejme ze je, ide o to s kym ten vztah zacnes.
tak pozor nech to nie je taky co v krcme pred kamosmi mudruje, ako je najlepsie narazit si osamelu matku - mat sex kolko sa mu zachce, lebo aj ona potrebuje a vie ze sa musi snazit dobrodinca si udrzat a pritom este panko moze mat kopu casu pre seba, lebo zena musi byt s dietatom....
a zavazky ziadne, ved dieta nie je jeho a nejdu sa predsa hned brat...
kazdopadne by som mu jasne dala na javo, ze momentalne tych stretnuti osamote bude malo a hotovo, ak je charakter, nema dovod namietat a podrzi ta a pocka.

vieraj
2. únor 2010

mamutka - suhlasim

zelmirka1
2. únor 2010

juj baby vy ste ale pesimistky, doslova negativistky, zeby tu vsetky mali zlu skusenost ?
cmychyna urcite poznas aky je to clovek a vycitila si za ma o teba zaujem tak tomu daj sancu, ved cas ukaze velmi rychlo ci sa to da alebo nie, urcite sa budes venovat svojmu drobcekovi na plno a popri tom sa predsa mozete vidat. drzim palce, nikdy nevies kedy stretnes stastie.

mamutka
2. únor 2010

zelmirka, pesimisticky pise cmuchyna, nezda sa ti 😉
zaroven vsak ide riesit s kym necha dieta ked pojde niekam s nim, ako to poriesit ked este koji....no tak na to sa neda napisat ine ako to co som uz npisala, preco by nieka od tak maleho dietata chodila ked ani nevie ci ten chlap za to stoji? nezisti prave tak, ci je ten pravy, ze od neho bude ocakavat maximalne pochopenie pre potreby babatka?
nikto jej nepise ze to ma nechat tak, ale radim jej schadzat sa s nim s dietatom, prip sa stretavat u nej, nie nechavat dieta s niekym a mlady si moze uzivat s mamickou....hadam je to dieta najdolezitejsie...potom potreby matky a potom az potreby nejakeho chlapa, ktoremu ak by sa zdalo, ze matka nema byt s dietatkom stale, tak je trochu mimo. nehovorim, vypadnut na hodinku je super, ale nemoze od nej chciet aby s nim sla bez dietata na poldenny vylet alebo na celu noc prec, ved koji, snad neprestane kojit, ked ma to stastie, koli nejakemu vztahu....

vieraj, dik

lilly21
2. únor 2010

cmuchy - vsetko sa da, ked sa chce... aj ja mam male dieta, ale aj nadalej sa venujem zalubam a skole a nemam pocit, ze som pre to horsia matka... radsej byt s babom o hodinu menej a spokojna, ako byt s nim cele dni zavreta a frustrovana... myslim, ze ak si sama s babom, potrebujes obcas vypadnut a vypnut..
vylety sa daju aj s dietatom - myslim, ze ak ma zaujem o dlhodobejsi vztah, bude to akceptovat... raz za cas, ti ho niekto postrazi, aby ste mohli byt samy... a noci by tiez nemali byt problem, ved aj my s manzelmi travime noci, aj ked v noci kojime =)

zelmirka1
2. únor 2010

mamutka to nie je negativisticke ak napises pripust si ze moze byt klasickyu pripad chlapa co vidi sancu- osamela matka nema vela prilezistosti....atd. ?????
neprehanajte, ste velmi skepticke, cmuchyna je velmi zodpovedna mamina ktora bojuje v sebe s tym ze sa chce plne venovat malemu a zaroven nevie ci pri tom moze sa s niekym stretavat, vyjadrila obavy a skor potrebuje povzbudenie ze sa vsetko da ked sa chce a nemusi pri tom ani zanedbavat dieta. Ja jej drzim palce.

mamutka
2. únor 2010

zelmirka, ved to moze byt ten pripad....nemam to z vlastnej hlavy ale zo skusenosti slobodnej maminy ktora tvrdi, ze vela chlapov sa na take zeny pozera ako na lahku korist.
cmuchyna len teraz zacina riesit vztahy, tak nech vie ze to moze byt aj takto a je opatrna, zariadi sa sama ako chce, ale myslim, ze take male varovanie neodmietne, lebo to moze byt princ ale moze to byt aj pretvarka.
ved pisem presne o tom, ze ak by chcel aby s nim travila cas na ukor dietata, tak nestoji zato, ak bude rad s nou aj babatkom, tak kde je problem? takze nie negativizmus ale obozretnost...

ako pise lilly, ani tie noci nemozu byt problem, kazda ina dvojica je spolu a babanko s nimi doma, tak nemusi mat cmuchyna hlavu v smutku ze jej nemoze niekto momentalne postrazit drobca, ved napadnik nemoze mat s tym problem, aby bol u nej, ked respektuje, ze ma dieta...
ja jej tiez drzim palce, ale uz z toho ze sem pise s takymi obavami a ze vobec riesi co s malym v noci sa mi zda, akoby dotycny ocakaval, ze ona bude v noci mimo domu...
ja praveze nevidim problem v tom aby dvaja fungovali popri dietatku, ak je ten chlap ferovy a uprimny, vobec cmuchyna nemusi riesit co v noci s malym, staci ze si cez den vyvetra vdaka priatelovi hlavu a v noci ako rodinka pekne mozu byt tam kde aj babatko....ako my vsetci ostatni 😅

lilly21
2. únor 2010

jasne, suhlasim so zelkou... nemyslim, ze by bola vacsina chlapov ako opisujete.. cmuchyna je predsa dospela a vie rozoznat normalneho chlapa od debila...a keby nie, tak sa na neho vykasle, ved za to sa svet nezruti..

dieta nie je choroba, takze nevidim dovod, preco nezit dalej svoj zivot 😉 nehovorim, ze mas kaslat na synceka, ale privelka izolacia je vacsinou na skodu

jaspina
3. únor 2010

Přizpůsobte program prckovi - tak aby jste mohli být všichni 3 . Aspoň uvidíš jak se bude chovat i k němu a pokud by to klapalo a vydrželo by vám to, tak aspoň budou na sebe zvyklý.. 😉

zelmirka1
3. únor 2010

diky lili21 zdalo sa mi prehnane hned ju varovat alebo strasit takymi negativnymi prikladmi, preboha keby mala vstupovat do vztahu s tym co ak je to ten typek co ma vyuzije tak by si hadam radsej s nikym nic nezacala no nie ?
a najlepsie su pribehy kamaratke sa stalo toto a toto....ved kazdy mame svoj zivot.
elizabeth daj na svoju intuciu a nie na rady kohokolvek, urcite najdes sposob ako zladit materske radosti a povinnost s tym ze spoznas toho cloveka. este raz drzim ti palce.

enilora
3. únor 2010

mamutka • 1d • Včera o 11:08
velmi pekne si to napísala 🙂 100% súhlas

darina77
3. únor 2010

Tiež musím súhlasit s mamutkou. Niektoré ženy sa totižto snažia po rozchode zúfalo si niekoho nájst a zavesia si na krk kohokolvek.

mywiel
3. únor 2010

Suhlas s mamutkou treba byt realista to neznamena ze sme pesimisti a vravime ze ten vztah nebude mat sancu, jasné chod do toho ale s rozumom. 😉

bibik1
3. únor 2010

Ahojte, ja som sa tiez rozisla s manzelom po narodeni dcerky, a nasla som si priatela teraz uz manzela, na prechadzky sme chodili spolu s malou, kocikovali sme spolu, a ked som chcela u neho prespat, tak samozrejme ze aj s malou. Proste som si povedala, ze ked si mam najst noveho muza, tak musi byt aj dobry otec pre moju dcerku. Takze som to brala tak, ze ked ma chce, musi chciet aj ju. A aj podla toho ako sa staral o malu, pomal mi, prebaloval, krmil, som videla aky je a ci stoji za to. Keby chcel len sex, a dieta by si ani nevsimol a bolo by mu na ostaru, tak by som ho poslala kade lahsie. Ja v tom problem nevidim. Podla mna sa v pohode da aj na materskej stretavat s muzom a nadviazat novy vztah. Ale ja by som dieta od toho neoodelovala. Je uz navzdy mojou sucastou, tak aj novy muz to tak musi brat.

kalu
3. únor 2010

Taky souhlasím s tím, že není třeaba oddělovat od sebe čas strávený se svým dítětem od "randění".

Moje dítě je prostě součástí mě- a když mě můj současný přítel "balil", tak věděl, že kvůli němu malou šidit v ničem nebudu. Jsme spolu jako partneři rok a malá je pořád s námi. Chodíme společně na procházky, (teď zrovna sáňkovat, bobovat), do restaurace na oběd či véču (samozřejmě v rozumnou dobu), jezdíme na výlety...ani mě, ale ani jeho nikdy nenapadlo, že bych jí měla dávat hlídat někomu třetímu, abychom byli my dva spolu sami. Samozřejmě , že čas na sebe a na náš intimní život máme, když malá spí.
Pokud o tebe bude opravdu stát, tak tě přijme i s tvým synkem a to se vším všudy 😉

kalu
3. únor 2010

Bibiku, tak jsem zároveň napsaly skoro stejný příspěvek 😀 😉

bibik1
3. únor 2010

Kalu, napisala si presne moje myslienky, uplne s Tebou suhlasim. 🙂

mamutka
3. únor 2010

baby diky, tak predsa to neostalo nepochopene 😉
ved uz len to kolko je tu nestatnych tem o vztahoch svedci o tom, ze radsej byt obozretny na zaciatku, ako potom vyplakavat 😎
tak drzim palce aby to bol spravny a ferovy chlap!