Vzteklá máma. Znáte to?

mysinka
9. srp 2008

Znáte to? Ten pocit, že byste dítětem nejradši mrskly někam daleko, aby nebylo ani vidět, ani slyšet? 😔 Nebo třeba ukrutná chuť ho někam kousnout, štípnout, když neustále mrnčí a kňučí, uspat se nenechá, v šátku být nechce:
Skoro se za to stydím, ale fakt mám někdy tak dost, že už nemůžu nervově 😔
Tak mě povzbuďte, že v tom nejsem sama...

sisstin
9. srp 2008

s.arik: tak na tabulky prdim, podle nich má podváhu 😅

sisstin
9. srp 2008

holky..a narušuje vám ten vztek partnerskej život? My se dřív snad nikdy nehádali, ale od tý doby, co máme dítě..tak furt..a docela hnusně, protože já jsem nervozni z toho jeho jídla a všeho..a pak si to přenášim všude 😒 a MP to chudák všechno dostane ode mě sežrat..i když za to nemůže 😒

caira
9. srp 2008

holky ja bych se tim mlikem asi taky moc nezaobirala, pokud pije hodne tekutina ji bohatou stravu tak si myslim, ze uz to mliko proste nepotrebuje, teda pokud ho nevyzaduje....

sisstin
9. srp 2008

caira: on ho jako milostivě sní, ale jen ze lžičky 😅 já mám s flaškou vůbec problém od tý doby, co přikrmuju(od 4m), to f urt chce jíst jen lžičkou 😝

sisstin
9. srp 2008

holky..já se picnu..tak ted vypil 120banánového mlíka s kaší..to mi dělá naschvál asi 😅 😅 😅

mysinka
autor
9. srp 2008

Siss, věř Peťulovi a jeho potřebám... fakt si myslím, že když už UM nechce, tak ho nejspíš nepotřebuje. Nebo nepotřebuje tolik. Podle toho, co píšeš, jí dost a bohatou stravu, takže se tím netrap 🙂

Jo a moje nervozita nám s manžou vztah nenarušuje... teda občas se před ním stydím za svoje výlevy, ale on zase chápe, že jsem s malý furt a neodpočinu si od něj, tak to neřeší 🙂 Když přijde z práce a já mu Matese šoupnu k televizi a jdu si po svém, vidí, že to není zas taková sranda. Je v tomhle fakt dost rozumný a chápavý 🙂

mysinka
autor
9. srp 2008

Hehe, koukám že naschvály "funguje - pochválím - nefunguje" pracují i obráceně... "nefunguje - vynadám - funguje" 😀

sisstin
9. srp 2008

mysinka: my s tím mlíkem teda máme problémy od narození...já teda neměla mlíka ani kapku(psychické důvody 😉 ), ale on ani neměl zájem jíst 😕 vždycky pil o strašně mín než ostatní děti...příkrmama se to super zlepšilo..to mu jede fakt neskutečně 😕 ale třeba, že by někdy brečel hlady..to prostě neznám..jídlo mu dám, že je jako čas..ale sám si neřekne..nejedl by klidně celej den 😕

jinak...já jsem na něj teda fakt hooooodně hnusná...a to je tolerantní dost..jenže já mám takovou debilní povahu, že když mi něco je..tak se s tim musím podělit s ostatníma..popř. jim za to ještě vynadat.. 😖 já to o sobě vim..ale neumim to furt kontrolovat 😠

s.arik
9. srp 2008

siss,
tak to víte oba a můžeš to manžovi vynahradit jindy no, zvyknout se dá na všelico 😉

sisstin
9. srp 2008

sa.rik: no my se vídáme jednou za 14dní ani ne na dva dny...ono je to těžký 😒

zdenucha
9. srp 2008

Tak zrovna dneska v noci jsem byla šíleně vzteklá.Měla jsem sto chutí jít toho vzteklouna reklamovat 😀 ,ale radši jsem si šla do kuchyně napočítat to dvaceti,pak usnula a mně začal lítat kolem hlavy komár vrrrrrrr

liviky
9. srp 2008

sissstin,tak to ho vidíš relativně dost dlouho,já ani to kolikrát 😅

sisstin
9. srp 2008

liviky: fakt jo..já myslela, že my jsme na tom nejhůř 😅

haluskacz
9. srp 2008

siss, podle me je to skoro to samy - ja teda UM detem po odstaveni nedavala (odstavila jsem v 18, 15 a 19 mesicich). Davala jsem zivy jogurty, to mi prijde vhodnejsi nez kravsky mliko i UM. A jogurty teda moje deti fakt milujou, ty kupujem ve velkym.

sisstin
9. srp 2008

halus: jenže ty jsi je odstavila pozdě..to bych taky to mlíko neřešila 😉 jogurty taky papá, i mléčné příkrmy a kaše..jen ne prostě samotné UM..nebo teda jo, ale lžičkou..což je vopruz 😅

haluskacz
9. srp 2008

hele siss a to si myslim, ze i tak by to mohlo stacit. Jestli ji kase a jogurty, tak bych to taky tolik neresila a snazila se proste tu bilkovinu a vapnik dodat jinak nez v tom mlice.

sisstin
9. srp 2008

a jinak tady nikdo není vzteklej? 😕 Já si myslim, že se všeho b ojí i pro to, že jsem se v těhu furt stresovala v práci, pak jsem se stresovala z porodu, pak z šestinedělí..furt něco 😖

lenkabu
9. srp 2008

Já se hlásím do klubu vzteklých matek....mám hroznou chuť nani zařvat nebo ji plácnout když se vzteká a obzvlášť když se vzteká jen kvůli spaní...takjdu chvíli jinam,uklidním se a pak se vracím...hrdá na to nejsem,ale na záchvaty vzteku nemám trpělivost.Hrozně řve v kočáru když ji to chytne,nechce tam zaboha zůstat...všichni z rodiny to nevydrží a táhnou ji na ruce,jen já ji tam nechám ať se třeba uřve páč nesnesu aby si na mně něco vyvztekala 😅

Na první stránce proběhlo cosi o UM..holky co znám já tak kojily do roka nebo dýl a pak do 3 let dávaly UM,pokud vím tak se kravský do tý doby dát nemá....nechci vyvolat hádku,jen jsem to tak slyšela 😉

kyri
9. srp 2008

tak se taky přidám - sice mam harmonický dítě už od začátku, je s ní fakt pohoda, hezky spolupracuje, nebojí se v podstatě ničeho, ani "cizích" lidí (kámoši, širší rodina) atd, ale občas má taky období, kdy bych ji prohodila oknem 😝
(mysinka: a mazec byl právě 4. a 5. měsíc, to jsem z ní kvetla, protože nebyl klid ani ve dne, ani v noci, kolikrát to ani prso nezachránilo, ani hopsání na míči...)

teď zrovna má období, kdy jí taky vadí zvuky, co jí dřív nevadily, děsně se po mně sápe, furt chce nosit, což mi teda, vzhledem k těhu dost vadí, mám dost břucha, a k tomu ještě 10kg batole 😝
no, ale přičítám to tomu, že jí nedávno píchali uši ☹ ještě se jí to úplně nezahojilo, tak je asi na zvuky citlivější, k tomu ji ten samý den, co začly ty uši, píchla vosa do ručičky, takže se teď bojí i blbejch much.

sisstin: tak mu to mlíko nedávej, když ho nechce, ono to s tim vápníkem stejně neni kdovíjaký, z mlíka si ho lidský tělo nevezme tolik, aby bylo nutný to mlíko do sebe futrovat, lepší jsou jiný potraviny (nevim teda jaký jsou vhodný pro kojence, ale to se dá vyhledat) - pokud jí obilný kaše, tak tam je vápníku hafo...

sisstin
9. srp 2008

lenka: já na něj někdy i fakt zakřičim 😖 jenže to má opačnej efekt, páč je lekavej a bojácnej..a pak už teda začne plakat strašně..a já si to pak půl dne vyčítám 😖 naštěstí jsem ho nikdy nebouchla 😔 on je takovej, že pokud není po jeho..tak se šíleně vzteká a zuří..prostě je zvyklej od malička, že kolem něj běhaj denně tři lidi..neumim si představit, kdybych měla vařit nebo tak..a jeho by si nikdo n evšímal..tak to by se uvztekal..vůbec si to neumim představit 😒

jinak v kočárku nebo venku je moc hodnej..doma taky..ale to by s ním člověk musel dělat ty kraviny 24h denně..to se pak tlemí imrvere 😝

fakt obdivuju ty matky, co maj víc dětí a domácnost k tomu..já to občas nedávám ani takhle 😖

jinak s tím mlíkem..něco na tom asi je, co psaly holky, že je to masáž výrobců..ale já se ho b udu snažit dávat teda taky co n ejdýl..aspon v něčem..když mi ho nebude chtít pít samotný...přece jenom jsou v tom ještě ty důležitý látky..který v obyč mlíku nejsou 🙂

lenkabu
9. srp 2008

siss:co píšeš dělá teď sedmiměsíční neteř...ale naproto stejně,mlíko jen ze lžičky,radši se nenají..ona neni jeldík ani normálně,příkrmy sní,ale kdyby to bylo na ní tak bude jíst klidně jen 3x denně.A nebo vůbec kdyby měla mít mlíko.Švagrová z toho taky roste.

lenkabu
9. srp 2008

siss:já na ni taky párkrát zakřičela a většinou brečela a já z toho byla špatná ještě dobu.Hlas zvyšuju často,ale to docela funguje,většinou mi třeba přestane rvát bradavku apod. 😅 Já chci taky dávát UM,plně jsem kojila 4 měsíce,teď tak půl na půl a do kravskýho se mi moc nechce...kdoví ale jestli bude chtít vůbec nějaký mlíko až ochutná příkrmy.

lenkabu
9. srp 2008

Ona je teď teda hodná, do 4,5 měsíce to bylo docela antikoncepční děcko...pořád chtěla pozornost a nový podněty,sezení někde s ní na klíně nepřicházelo v úvahu,okolí tvrdilo jak mně obdivuje...teď se to o dost zlepšilo tak už nejsem tolik vzteklá jako dřív 😀

sisstin
9. srp 2008

lenkabu: no na něj to křičení fakt ne..on se rozbrečí, i když se třeba bavíme nahlas nebo se zasmějeme..a on se lekne..má asi špatný oči..tak prý pak mají citlivější sluch 😔 ...mně říkala doktorka, že jsou prostě bud děcka, co to mlíko milujou a na příkrmy ti prděj..nebo obráceně, že milujou příkrmy..ale mlíko pak odmítaj pít 😕 já doufám, že to úplný odmítání je jenom přechodný, že si pak třeba zas dá..už to u nás jednou bylo..a pak zase pít začal..ale stejně mám nerva, když ráno vstane..naposledy jí v sedm večer..a prostě si to mlíko nedá..grrr..to bych fakt vraždila 😅

mracik
9. srp 2008

ja som mávala šialené stavy pri mojom prvom synovi, bola som ešte veľmi mladá, tak som to ešte tak nezvládala, a okrem toho preplakal takmer všetky noci do svojich troch rokov, boli to tak priemerne dve hodiny každú noc.
Ďalší dvaja synovia boli fantastické bábätká, pripisujem to jednak okolnostiam - prežívala som oveľa menej stresujúce obdobie, jednak AP prístupu.

Teraz som teda občas zúfalá zo starších synov, hlavne keď uspávam Šimona, robia riadny bordel 😖 Už som sa naučila ich vtedy vyhnať vonku, napríklad poslať do obchodu. Lenže akonáhle prídu domov, šimiho mi hneď zobudia, takže mi cez deň spáva len okolo pol hodiny... V poslednej dobe sa strašne hašteria a bijú, čo mi je ľúto, lebo doteraz mali krásny vzťah... Napriek tomu, že sa snažím o rešpektujúcu výchovu, občas riadne vybuchnem, kričím a niekedy dostanú aj po zadku :(
Už som bola posledné týždne strašne dekompenzovaná, tak mi ich mamina na pár dní zobrala, dnes som spala do desiatej, tak sa cítim ako znovuzrodená 😵

lenkabu
9. srp 2008

Přesně tak to říkala švagrová...nají se ve 20 a druhej den klidně až v 11,prostě dřív si mlíko nevezme.To Vanda by se hlady uřvala 😅 Hele,tygr nemusí mít špatný oči,třeba je prostě lekavej 😉

sisstin
9. srp 2008

mracik: no já na dítě nebyla připravená vůbec 😒 fakt v šestinedělí jsem byla na ránu..to období už nechci nikdy zažít..ani mít žádný další děti... 😖 já to prostě nezvládám..a to mám velkou pomoc...ale když už jednou to dítě mám..tak chci, aby se měl dobře a měl pěkný dětství..a nepamatoval si jen šílenou hysterickou matku 😒

sisstin
9. srp 2008

lenkabu: on bude mít špatný oči po mně..už takhle šilhá...jdeme na oční..a předpokládám, že bude tupozrakej 😖 my taky máme furt něco..nejdřív 7měsíců šílený prdy a koliky...ted zas bolavá pusa, vykloubenej loket..špatný oči...nechce jíst... 😅

mracik
9. srp 2008

sistin, ja som si pri prvom dieťati hovorila, že ak ďalšie, tak najskôr o desať rokov. Ale postupne som na to nejak dozrela, teraz by som najradšej rodila každé tri roky, len môj muž už ďalšie deti nechce
s tupozrakosťou nestraš, neboj pri správnom prístupe sa zo škúlenia vyliečia takmer všetky detičky 😉

sisstin
9. srp 2008

já uplně závidim těm holkám, který po porodu byly nadšený, jak je to super...já myslela, že si půjdu hodit mašli někdo do 4měsíců 😠 já jsem děsně citlivá na spánek, jak se nevyspim, tak je zle..je mi špatně, bolí mě hlava, všechno se mi motá před očima..a s těma malejma prckama se člověk fakt moc nevyspí...ted teda taky vstává v noci..ale jen na pití a dudlík..tak to se dá 🙂