Vzteklá máma. Znáte to?

mysinka
9. srp 2008

Znáte to? Ten pocit, že byste dítětem nejradši mrskly někam daleko, aby nebylo ani vidět, ani slyšet? 😔 Nebo třeba ukrutná chuť ho někam kousnout, štípnout, když neustále mrnčí a kňučí, uspat se nenechá, v šátku být nechce:
Skoro se za to stydím, ale fakt mám někdy tak dost, že už nemůžu nervově 😔
Tak mě povzbuďte, že v tom nejsem sama...

mumumu
9. srp 2008

Jo, vzteklá a šílená matka, to jsem já, cca jednou za dva měsíce mám týden krizi a to mi fakt stačí málo a ječím jak hysterka (co jak). Nahromaděná únava a špatný management mých sil, vím to dobře. Takže se pak vždycky snažím víc odpočívat, na všechno trochu srát, děti šoupnout babce, taťkovi co nejčastěji a zase je ze mě usměvavá maminka, no a časem zas zapomenu, kolik toho vydržím a je to nanovo. Ale celkově se to pozvolna zlepšuje, nevím, jestli se zlepšuju v organizaci, snižuju nároky nebo zvyšuju práh dráždivosti...🙂

Sisstin, všechno ohledně očí, cos popsala, se v jeho věku dá podchytit a nemusí mu nic z toho zůstat, případně se rozvinout. Na to, abys řekla, že bude tupozrakej, je v tomto věku fakt brzo, protože právě teď a pár dalších let je rozhodujících pro to, aby nebyl, oko se teprve rozvíjí a když ho nepotlačí, tupozrakej nebude. Nevím, kdo se tím zabývá v Pardubicích, ale chce to vyhledat lékaře, který vás pošle na ortoptiku případně pleoptiku, pokud bude šilhání výrazné, běžně se operuje. Nosit okluzor je dobré, ale ortoptické cvičení k tomu je ještě lepší!

mracik
9. srp 2008

mumumu, presne tak, inak teraz už existujú aj počítačové 3D programy, to decká viac baví

sisstin
9. srp 2008

mumumu: už jsme objednaný k jedný primářce, prý je to kapacita...tak jsem zvědavá,co z toho vyleze 😉 já to zatím soudím podle sebe, taky jsem šilhala...v roce mi zjistili tupozrakost, chodila jsem do oční školky...šilhání zmizelo...ale na to špatný oko vidim blbě doted...ale už to není kosmetická vada 😉 já jen vim, jak jsem si s tím okluzorem ve školce užila 😠

mracik
9. srp 2008

sisstin, stanoviť v roku diagnózu tupozrakosť je blbosť, tá sa dá korigovať do cca ôsmich rokov, teraz sú už iné možnosti, takže neboj 😉

caira
9. srp 2008

hele sis, ja kdyz te tak ctu tak mi mluvis z duse, ja si to chtela jit hodit po porodu taky...teda sice jen cca ty prvni dva mesice, nez zacala v noci po krmeni hned usinat ale i tak...,
Ja na malou taky uz kolikrat zarvala, jednou jsem ji jako demonstrativne placla pres plinu a ona se zacala rehtat, myslela si, ze si hrajeme, takze to nemelo zadny smysl 😀

Nicmene k tomu jidlu, tobe ji alespon vsechno ostatni, ale ted si predstav co mam doma ja, me od mala { na umce od 8tydne} dela u flasky sceny a to jsme fakt vyzkouseli co se dalo, nove a jine flasky, dudliky, umky atd atd, proste u toho jen vyvadi, od mala pila mnohem min nez by mela { nastesti pribira ok-ale taky to do ni "rvu" treba hodinu} a treba mi vypije jen 60ml a pak zacne kroutit hlavou, neotevre pusu, bude to plivat, takze ja ji necham krknout, chvili ji posadim, snazim se ji trosku rozptylit a dat ji to znova..vetsinou se takhle dopracujeme k tomu, ze cca behem 45 minut tu flasku vypijeme, vetsinou alespon tech 150/180ml, ale musim rict, ze kolikrat me uz bere amok a fakt na ni zajecim jako blazen a to ona se akorat rozerve, ale ja uz na to kolikrat fakt nemam nervy.

Nejvic me vytoci, kdyz tu bude houkat a knourat jako, ze ma hlad, ja ji tu umku pripravim a ona si to pak proste neda. posledne jsem se fakt nasrala, rekla jsem ji at si teda polibi pr*el a flasku jsem vylila a nedostala nic az do dalsiho krmeni..a myslite, ze ji to vadilo? ani omylem..u vecerni flasky delala opet sceny 😠
Ona je fakt jinak zlaty dite, ale uspavani a krmeni to je nocni mura!

sisstin
9. srp 2008

caira: no to jsem taky zkoušela dřív, že jako pak bude mít hlad..a neměl 😅

alcatko.j
9. srp 2008

Caues Bobiny 😀
ja si myslim, ze kazda maminka aspon jednou vytekla a mela sto chuti decko prohodit oknem 😅 😅 Snad jen svetice jsou furt v klidu 😅

ja mam teda hodny dite(no, hodny, to je debilni pojmenovani, ktery nemam rada, co je hodny dite?To ktery hodiny sedi a cumi?Nerve, krasne spi?), hodny ve smyslu, ze se s ni da v klidu domluvit, poslechne, pomaha mi, ale nekdy debilne spinka, nezere 😅 A furt by mi byla za zadkem jak ocas 😅
takze ja uz tolik nenervim, ale zive, velmi zive si pamatuju doby, kdy jsem ji mela plny zuby..rvala, furt a vsude rvala, hovno spala a hlavne!!Nejedla 😔 Mam dite, ktery nema potrebu jidla, jak pise Siss, ja si nepamatuju, ze by rvala hlady..dostane jidlo, protoze mne to reknou rucicky na hodinach.Vezme 4 lzicky a nazdar...Tady reaguju na to, ze proste ne kazdy decko chce zrat 😅 Moje holcicka byla kojena do 14. mesicu a ted uz ani ň a mliko ji nedavam, pac zadny nechce, vyzkouseli jsme UM, nechce, vyzkousela jsem pres protesty lekaru i kravsky, nechce, tak nema zadny..seru na to proste, snazim se do ni narvat nejaky jogurty, syry a to jejimu telu musi stacit, jinak by me zabila 😅

No a k tomu, ze i ja jsem castpo byla zla..byla a fakt nekdy hodne..nikdy bych ji teda neuhodila, ale i jsem zarvala a musela jsem se uklidnovat ve vedlejsi mistnosti....A to hlavne ve chvilich, kdy rvala a sama nevedela proc rve, to bylo fakt na masli...

haluskacz
9. srp 2008

kdybyste videly nekdy moje hysteraky.... no nic.

rozela
9. srp 2008

když už nevím kudy kam, vezmu polštář a ječím do něj jak se dá. nebo do něj buším. zatím mi to funguje. ovšem když je zrovna po ruce manža, tak to odnese on, bohužel. klika, že už přesně ví, která bije, tak mi umožní ventilovat napětí a nezlobí se na mě za to.

rozela
9. srp 2008

jo a zapomněla jsem dodat, že když mydlim do polštáře, malý se tomu hrozně chechtá, a tak většinou odpadne i příčina vzteku

kili
9. srp 2008

rozela, tak to by ma asi vytočilo ešte viac, keby sa mi dieťa smialo, ako ma dobre vytočilo 😀

marinka
9. srp 2008

No já jsem docela klidná povaha a Anička je veselá holčička, ale teda taky má svoje dny, kdy jsem z ní na prášky. Zatím jsem jí teda neřekla nic, co by mě pak mrzelo (i když je mi jasné, že i to jednou přijde), ale občas mně napadjí věci, za které se pak teda stydím, ale jsou prostě chvíle, kdy se nedá dost dobře ovládnout 😔

caira
9. srp 2008

kili, moje dite me tim totalne dostane, jsem na ni nastvana, ze zase dela sceny u mlika a nechce to a nasadim na ni jako rozlobeny oblicej aby vedela, ze tak teda ne a ona si mysli, ze si hrajeme a zacne stastne vejskat 😀 to pak nevim jestli brecet nebo se smat. 😀

marinkal: to ja ji taky jako nerikam veci, ktere by me pak mrzeli { to, ze ji obcas reknu, ze rve jako ta krava nepocitam 😀 } spis me mrzi, ze na ni treba zakricim..ale ted tim, ze uz vim, ze proste u spani a jidla bude delat sceny tak se na to snazim psychicky pripravit a brat to s klidem.

Ale jinak si myslim, ze mam docela stastny dite a snad se to, ze na ni obcas houknu na ni nejak nepodepsalo 😅

Sis: znam taky, u nas nehrozi, ze i kdyz ji to jidlo nedam, ze jako pak bude jist vic, zacne sice chlemtat ale po 60ml zacne opet vyvadet, jedine krmeni, ktere je bez problemu je ta flaska v 6 rano, tu vyzahne a jde do osmi chrnet. 🙂

marinka
9. srp 2008

cairo, myslím, že na nás všechny občas rodiče zařvali, nebo nás plácli po zadku a následky z toho nemáme 😉 Já na Aničku musím zvýšit hlas, když dělá něco, co nesmí, protože jen tak pozná, že to nesmí. Bohužel často pak začne brečet, ale spíš se vzteká, že jí to nedovolím. Spíš se snažím hlídat si ty situace, kdy vím, že brečí proto, že je třeba unavená, nebo ji bolí zoubky a vlastně za to nemůže. Ale zrovna tyhle chvíle jsou pro mně nejvíc psychicky náročné a to fakt někdy v duchu zuřím 😖 Jsme taky holt jenom lidi..

jonatanka
9. srp 2008

no ako sa mi ulavilo, ked som zistila, ze nie som jedina, kt. obcas vypeni. moje zlaticka zboznujem ako kazda mama, len obcas mi vedia dvihnut tlak najma pri papani. no krik mne nepomoze, lebo oni sa tak rozkosne usmeju, ze sa zabudnem aj hnevat 😎

caira
9. srp 2008

marinka tak to presne znam, nejhorsi jsou ty momenty, kdy rve protoze je unavena a nemuze zabrat a nebo jak rikas zoubky. Ja si pamatuju, ze jeden vecer takhle vyvadela a ja si rikala, ze ji proste necham vyrvat, ze je sucha, najezena atd atd a nakonec byla chudinka tak hystericka az se davila..jedine, kdy se uklidnila bylo kdyz jsem ji chovala, tak i pak nakonec usnula { druhy den ji byl videt zoubek} ja sem to pak desne obrecela, ze ona chudinka trpela se zoubekm, bolelo ji to a chtela proste mamu a ja ji nechala tak dlouho brecet nez jsem ji nakonec zvedla. ☹ takze uz to nedelam, kdyz place a chce pochovat tak ji proste pochovam. Treba dneska usnula uplne bez problemu, spokojena a usnula behem peti minut, takze vim, ze vetsinou kdyz nechce spat a place, ze ji neco trapi..

yenn
9. srp 2008

heh

ja jsem teda vztekla strasne, ale strasne.....ze to jde ze me citit na dalku 😅

ted je asi nejhorsi obdobi, adam byl vzdycky ubreceny, ale jako miminko jsem to brala mnohem vic v klidu. Ale ted, kdy uz je to vylozene vztekani a rev kvuli kravinam (jako ze si od nej dovolim vztanout a jit tregba na zachod). Nebo s chystame ven, ja potrebuju jen sbalit tasku a obliknout se a on rve a rve, uz to proste tu minutu a pul nevyrdziiiiiiiiiiii tak to me normalne zacne busit srdce a mam chut ho prasti 😔 hnusna na nej jsem taky, musim se to odnaucit, nez zacne opakovat.....

Sarik, presne jak pises - nemuzu se vzdalit na krok, hned rve. Kdyz uz je toho moc a hrozi, ze bych mu mohla fakt vrazit 😔 tak se jdu na chvili zavrit do jine mistnosti a vydychat to. On se neuklidni, naopak se rozerve tak, ze ho pul hodiny uklidnuju (zlate kojeni)

fakt je to ted mazec, zlate sestinedeli....

siss, ano, velmi nam to narusuje vztah. Jako se mnou to nikdy nebylo lehke, ale ted jsem na zabiti 😅 Mam v sobe strasne moc nahromadeneho vteku a manzel uz se nemusi ani moc snazit a ja vybouchnu. Nase hadky probihaji asi tatko - on neco rekne, nasere me, ja bouchnu a on pak vola zednika, aby nam opravil diry a praskliny ve zdech 😅 to jako fakt, vetsinou u toho trosku zdemoluju byt

marinka
9. srp 2008

Caira, jo jo, to je nejhorší, to se pak člověk cítí nejhůř ☹ Já jsem Aničku nenechávala vyřvat nikdy, ani když byla miminko, neměla jsem na to nervy. Určitě děláš dobře, že ji chováš, když chce, člověk kolikrát fakt neví, co tomu dítku může být, když si ještě neřekne. Třeba ty prcky někdy bolí bříško a proto pláčou. Vždycky si říkám, co kdyby mě něco bolelo a někdo by na mně řval, ať nebrečím 😅 Poznám, když brečí, že se vzteká apod., ale pokud je to ten pláč, který může znamenat víc věcí (únava, zouby..), tak se snažím maximálně ovládat a být s ní.. Jinak mimochodem, tvoje maličká je úplně boží 😵 😵

domina
9. srp 2008

Naše Veru je strašně hodně dítě, já ani nevím, že by někdy brečela.Ale zas je šííííleně vzteklá.Nesnáší a to doslova ležet na zádech, takže každé přebalování naprostý horor, katastrofa a já nevím co všechno.Když jí jdu přebalovat, psychicky se na to musím připravit a někdy to dojde tak daleko, že jí raději plenu nedám at se mi vydělá na zem - tedy když jsou horka třeba.Vždycky se nějakou dobu ovládám, ale někdy už to nezvládnu a zakřičím na ní, jednou jsem jí řekla :Veroniko, neser mě už.No a to tedy už řikat nemůžu, aby se to nenaučila 😀 A pak mě ještě spolehlivě vytočí, když si s ní třeba celé dopoledne hraju a pak si chci odskočit na wc a ona spustí, hysterák jak prase.Nebo, když potřebuju něco udělat, třeba na pár minut, chovám jí, dám jí na zem, nebo chci někam posadit a řev, jakoby jí někdo něco dělal.Tyhle chvíle rozdejchávám těžko.Kdyby brečela lítostivě, tak to beru, ale ty hysteráky mě doslova ničí ☹

yenn
9. srp 2008

domi, to je presne ono! Cele dopoledne si s nim hraju, venuju se mu.....a pak uz je cas na spani (jedine venku v kocaru) a jdu se obliknout a sbalit (otazka par minut) a on rve a rve a rve

nikka.vo
9. srp 2008

Yenn 😅 ... ale zase je dobře, že si uvědouješ že si na něj naštvaná neprávem 😉 pak už si s ním stačí jen promluvit, aby se u příštího výbuchu nedivil a jen tiše poslouchal, nejlépe sklopil uši a nechal se zbičovat 😀 . Domluvíte si něco, podle čeho pozná, že jsi byla nasraná kvůli Áďovi: Jako třeba, že projdeš kolem něj po hádce a řekneš jen: To Adam, nooooooooo 😅 a když tě nasere vážně manžel, tak ho zjebej, že tentokrát, tě fakt, ale fakt jako moc nasral ON a ať si nemyslí, že mu to projde lehce 😅 Nemlať do nábytku a zdí, to je moc peněž, zmlať manžela 😀

nikka.vo
9. srp 2008

Jinak Siss, já bych to s tím UM taky neřešila. Dostává to UM v kaši a to je dobře, že alepsoň tu jí. Jestli je hubenej, tak mu místo mlíka dávej jenom kaši a to uvidíš, jakej bude valibuk 😅 A ikdyby tu kaši nejedl denně, tak je to vážně jedno. ber to tak, že naši doktoři doporučují UM ještě ve 3 letech 😕 V jiných zemích max do roka. Všichni žijou, jsou na tom stejně jako děti na Um do 3 let... Kolem kravského méka je hunbuk až mě to sere. Můj přítel byl ,,odkojenej,, na polotučným, nebo dokonce plnotučným mlíce na doporučení doktorky protože po Sunaru prý moc přibíral 😕 😅 (byl takovej tlustoprdek no 😀 ) a žije, je zdravej. Do nás sraly sladkej sunar, kdo ví co v něm bylo za sračky 🤐 😅 a taky žijeme. Mě to dnešní: Tohle dítě nesmí, tohle musí fakt nebaví. Žrala jsem to asi do půli roka Domísova života a pak jsem se řídila vlastním instinktem, neřkám, že jsem hned byla borka, co žežrala všechnu moudrost světa, ale postupně jsem polevovala a nebyla tak připosraná jestli mu to a to neubliží 😉 Tím hlavně sama sebe stresuješ 😉

nikka.vo
9. srp 2008

Ježiš, jak to tak po sobě čtu, tak se nestačim divit, co ze mě vypadlo...jsem se nějak rozohnila 😅 Pardon za ty slova 😅 😔 😅

mobina
9. srp 2008

No ze mě už tedy taky pár nadávek vypadlo. Naposledy, že je debil 😅 To mě ale pak hodně mrzelo. Prostě už něvím, co s ním. Hodiny ho na ruce tahat nemůžu a on prostě jen omrzuje. Omrzuje i když se mu věnuju a na všechno ostatní sejřím. Omrzuje i v kočárku, když to na něj přijde. To se pak sklidní jen prsiskem. Takže máme dny, kdy mi jen visí u kozy 😒 Jo to se pak těším na manžela až přijde z práce dom a zbavím se toho našeho vymodlánka alespoň na 30 minut 😀

rozela
9. srp 2008

plně s tebou souzním nikky, taky mě děsně vytáčí kolik se toho nakecá kolem toho, co dítě smí a co ne. moje zlatíčko např. v roce a1/2 uplně přestal pít mlíko. já blbka mu ho furt dělala, nechávala, ať si vezme podle libosti a dopadlo to tak, že postupně skončila celá pixla UM v záchodě. koupila jsem normální plnotučný mlíko (teda bio, pro ten pocit) a najednou to šlo. a teď, když jsou mu 2, tak zas máme období, že UM pije, tak mu ho dávám. myslím, že je to o tom, co jak komu vyhovuje. a na pindy všech těch můdrů a doboušů.... vyberu si z toho akorát to, co se mi hodí a na zbytek házim bobek.

holky, když už to ujede a vztek a zuření dostane zelenou špatným směrem, jak řešíte výčitky svědomí?

maca793
9. srp 2008

jauž pomaly nervy strácam a isto, budem musieť navštíviť doktorku, nech mi dá lieky, lebo zisťujem, že z mesiaca na mesiac je to horšie. už som sama z toho nervózna a cítim, že niečo nie je so mnou v poriadku.

nikka.vo
9. srp 2008

Jako já musim zaťukat, ale na to jak se nechám lehce vytočit kdykoliv a kýkoliv,tak jsem u Dominika vypěnila jen párkrát a to tak, že jsem na něj zvýšila dost hlas s tím, ať mě už neštvě, u toho jsem ho ještě plácla pořádně přes ruku. Nebo jsem před ním práskla miskou s jídlem se slovy, že se na to můžu vys*at 😅 (vytočil mě fakt jen u jídla) Ale bylo to asi 5x za jeho život a to hlavně v době, kdy už to na mě smrádek zkoušel a měl takové menší období vzdoru a vztekání se takovým stylem, že třískal do věcí kolem sebe a to i nás když bychom byli u něj 😔 😅 nebo když vim , že mu to jídlo chutná a má i hlad, jen dělá kraviny a nejí 😠

Co se týče výchovných plácanců přes ruku,nebo prdel - to mám výčitky pokaždé, okamžitě bych ho pomuchlala, když kvůli tomu začne plakat i přes to, že udělal něco špatně a byla jsem v tu chvíli naštvaná. Takže se beztak za chvíli udobřujeme 😔 a tím ze mě ten špatný pocit, že jsem se neudržela spadne 😉

maca793
9. srp 2008

pokiaľ ma dieťa neposlúcha alebo si robí čo chce, tak dostane a to bez pardonu. skúšala som nebiť ale neolatilo sa, malá si na to zvykla, a začala byť ešte viac doternejšia a maznavejšia.

nikka.vo
9. srp 2008

mobina, já to prostě začala řešit tak, že jsem si toho jeho řevu nevšímala 😉 ale to bylo až cca kolem těch 6-7 měsíců. Ale Dominik byl od mala celkem samostatný dítko. Jako můj ocásek, co mi vysel na kalhotech a brečel dost, byl v době, kdy se plazil a už si stoupal o nábytek. Takže dělal to, že ke mě přilezl zezadu, chytil se za moje tepláky, nebo pyžamu s tím že se o mě postaví a já ho pochovám. Dost často mi ty kalhoty stáhnul a já tam stála s holým zadkem 😀 . Chtěl by chovat asi permanentně v té době 🙄 . Vynucoval si to řevem a to jsem jako fakt nereagovala. Zkouší to ještě dneska, že ke mě přijde, zvedne ruce, že chce pochovat a začne si to vynucovat řevem. Jako reaguju samozřejmě, neni to tak že ho nepochovám vůbec. Ale jelikož se mi začně sápat po časopise, nebo po notebooku, tak jde dolu a to ho brutálně naštve a začne zase řvát. Tak to jako fakt nezájem 🙄
Mě jeho řev nikdy nevytočil, pokud to nebyl hooodně vzteklej řev s tím mlácením kolem sebe. To bych ho zabila, to jako jooo 😅

kili
9. srp 2008

ja teda výčitky za plácnutie po ruke alebo po zadku nemám 😅 , veľakrát kôli tomu ani neplače, keď začne plakať, tak skôr, lebo som kričala alebo, že nemôže robiť to, čo chce. Ale myslím, že takýmto malým deťom sa ešte nedá nič normálne vysvetliť, tak sa nedá nič robiť. Trvalo to síce väčnosť, ale konečne Samko pochopil, čo je to NO NO NO. Čo je fakt výhoda, keď kŕmim Adamka, tak mu môžem niečo zakázať. Aj keď teda mu to musím zakazovať celú dobu, čo kŕmim 😀 , tak potom mi už zas prasknú nervy.