Wobenzym. Máte zkušenost?

kajjinka
10. bře 2008

Ahojky, mohly byste se podelit o zkusenosti s timto enzymovym pripravkem na celkovou imunitu a infekce? budu vdecna za jakekoliv poznatky, uvazuji o jeho uzivani... 🙂

emiilka
10. bře 2008

Ahoj kajjinko, Wobenzym jsem už několikrát užívala a mám s ním dobré zkušenosti.

len
10. bře 2008

Přidávám názor z poradny Dr. Řežábka na porodnice.cz:

"Wobenzym, pokud jsem z reklam pochopil, tak účinkuje na všechno a nemá téměř žádné nepříznivé účinky ....takový lék budí v první řadě otázku, zda účinkuje vůběc nějak..... nicméně téměř jistě neuškodí. "

nobody
10. bře 2008

je to skoro v pohodě .. můžeš mít nevolnost anebo trošičku zvláštní stolici
ale to je vyjímečný stav

emiilka
10. bře 2008

Pro Len: na reklamy se nedívám, mám to doporučený od doktora a když mi to jednou pomohlo tak jsem se k tomu znovu vrátila. Myslím, že enzymy ještě nikomu neuškodily je to přírodní přípravek.

len
10. bře 2008

No vždyť, určitě neuškodí 😉
Tohle je taky vyjádření od doktora, kterýmu fakt věřím 🙂
Názor si každý může udělat sám 🙂

kajjinka
autor
10. bře 2008

holky, diky, ja jsem prirodovedec, takze vim, co to zhruba obsahuje, takze mi ani tak nejde o vedlejsi ucinky, jako spis, jestli to nekomu z vas opravdu pomohlo v dlouhodobejsim meritku, zatim jsem slysela jen kladne ohlasy...diky za vas cas

emiilka
10. bře 2008

Ta cena odrazuje, ale co by člověk pro svoje zdraví neudělal. Když jsem byla hodně nemocná tak jsem to užívala fakt poctivě 3x denně 5 tabl. teď to trochu flákám.
Kájjinko, měla jsem podobný problém jako ty. Špatná imunita a pořád nějaké infekce. Není to zázračný lék, ale hodně mi pomohl. Hlavně si musíš pořádně přečíst návod a striktně se ho držet. Tablety opravdu pořádně zapíjet aspoň hrnek vody jinak by ti nemuselo být dobře od žaludku.
Na imunitu je toho víc, já jsem třeba taky zkoušela brusinky a různé bylinky, vitamíny atd. Měj se krásně a napiš jak ses rozhodla.

misicka455
10. bře 2008

Holky celoročně skoro bojuji s nějakým nachlazení je na toto taky dobrý ten wobenzyn? Jo a jak dlouho by se měl užívat a na kolik peněz to tak asi vyjde....

janickabez
10. bře 2008

Mamka ho užívala preventivně před operacema kyčlí, na doporučení lékaře, právě kvuli posílení imunity a byla spokojená....

kajjinka
autor
10. bře 2008

misicko, pomaha pry zejmena pri opakovanych infekcich a zanetech...baleni 200tbl vyjde cca na 700kc a uziva se myslim okolo 6 tbl denne

misicka455
10. bře 2008

Dík, ale asi se to musí užívat několik měsíců, co?

kajjinka
autor
10. bře 2008

pisou podle toho, na co to beres
Léčba se zahajuje dávkou 3x5 až 3x10 dražé denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování postupně snižuje až na udržovací dávku 3x3 dražé denně.

- Poúrazové otoky (naražení, podvrtnutí, vykloubení, zlomeniny) - doporučujeme zahájit léčbu dávkou

3x10 dražé denně, podle klinického stavu (po 7-10 dnech) dávku snižujeme na 3x3 dražé denně až

do úplného vymizení příznaků.

- Některé pooperační stavy v chirurgii - léčbu začínáme dávkou 3x10 dražé denně, po odeznění

akutního stavu (7-10 dní) až do odeznění příznaků pokračujeme dávkou 3x5 až 3x3 dražé denně.

- Lymfedémy (otoky způsobené porušeným odtokem mízy) - jde o dlouhodobou léčbu, u které

začínáme s dávkováním 2x10 nebo 3x7 dražé denně (po dobu 4-5 týdnů), pak se dávkování snižuje

na 3x5 až 3x3 dražé denně (nejméně 8 týdnů). V této indikaci je nutné poradit se s ošetřujícím

lékařem.

- Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsů vyznačující se tvorbou dutin a vaziva) -

doporučujeme dávkování 2x10 dražé denně nejméně po dobu 6 týdnů. Před začátkem léčby je

třeba poradit se s ošetřujícím lékařem.

- Potrombotický syndrom (stav po ucpání žíly krevní sraženinou) - 3x10 až 3x5 dražé denně po dobu

5-6 týdnů.

- Záněty povrchových žil - 3x7 až 3x5 dražé denně po dobu 2-3 týdnů.

- Revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů) - 3x5 dražé denně po dobu 5-6 měsíců.

- Revmatismus měkkých tkání - 3x5 dražé denně nejméně po dobu 3-4 týdnů.

- Artrózy (degenerativní choroby kloubů) - 3x6 dražé denně po dobu 5-6 týdnů.

- Mnohočetná mozkomíšní skleróza - 1.-14. den 3x10 dražé denně, pak se přechází na udržovací dávku

3x3 dražé denně -dlouhodobě, u zátěžových stavů (infekční onemocnění, fyzická zátěž, stres, očkování,

slunění) dávkování zvyšujeme na 3x10 dražé denně. Léčbu je třeba konzultovat s ošetřujícím lékařem.

- Chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích,

močového a pohlavního ústrojí, trávicího ústrojí, kůže aj.)

- 3x5 dražé denně do odeznění klinických

příznaků. U zánětlivých onemocnění WOBENZYM â nenahrazuje antibiotickou léčbu, ale zvyšuje její

účinek, proto doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem a vhodně kombinovat s antibiotiky.

- U dětí určí dávkování lékař.

Užije-li dospělý najednou více než 20 dražé nebo dítě více než 5 dražé, je nutné poradit se s lékařem.

misicka455
11. bře 2008

Tak to je vyčerpavajicí odpověď. Dík

kajjinka
autor
11. bře 2008

no, neni zac, znas to ctrl+c ctrl+v 😅

misicka455
11. bře 2008

Znám 😀

kajjinka
autor
11. bře 2008

tak jsem ho objednala pres internet, kde je cca o 100vku levnejsi nez normalnbe, tak uvidime, jestli pomuze 🙂 dam vedet

helcah
11. bře 2008

Ahoj, já jsem ho používala na infekci v zubu (resp. v kosti) a pomohl. A také s ním mám zkušenost při úrazech a urychluje hojení.

misicka455
11. bře 2008

Tak ho vyzkoušej jsem zvědavá. 😉

kajjinka
autor
13. bře 2008

holky, tak jsem sla do toho, dam vedet 😉

hanka001
11. kvě 2010

já wobenzym nemůžu, strašně mě po něm pálí žáha a mám vysoký tlak. Zkusila jsem curenzym, je to jiná firma, ale taky enzymoterapie, a ta zatím zabírá. Jak na imunitu, tak mi pomohl i po operaci kotníku na rány.

morgaine
19. kvě 2010

Ahoj,já mám s Wobenzymem výbornou zkušenost.Zlešil můj stav po těžké nemoci o 100% ,takže za sebe mohu určitě jen doporučit 😉 🙂

alyssa.anna
13. bře 2011

Ahoj holky. Já už dýl jak rok troím neustálýma zánětama snad všeho (stěhuje se to ze zubu, do dutin, do ucha,do močáku, do kolene...) tak Wobenzym asi taky zkusím. Zatím asi půjdu do toho menšího balení 200 kusů. Sice to vydrží jenom asi na 13 dní, ale zase co s tím velkým 800 když bych to snášela nějak blbě? Kdyžtak poreferuju 🙂

prchalka
30. bře 2011

Nemáte někdo prosím zkušenost s užíváním a výsledky u úplně malých dětí, které prášek nespolknou? Měly jsme tuto zimu zřejmě 2x zánět dutin a něco i na plicích. Kašlala tak, že na to nic nepomáhalo a dávila se vleže. Všechny stěry a odběry OK, až RTG ukázal nález. Trápily jsme se moc dlouho, zabraly až ATB a dost se bojím, aby to nebylo stále dokola. Dětská dr. radí Wobenzym, v lékárně říkali, že se drtit NEmůže, jeden dr. na netu mi psal, že to lze. Asi do toho půjdu, když by mi to chtěla užívat... Už jsem jí dala první dávku a zatím to vzala.
Znám ho už hodně let, dost jsem toho o tom četla, dokonce jsem ho teď chvíli brala sama.

standak.
20. kvě 2012

Wobenzym je naprosto fajn ale proč platit těžký peníze za enzymy v tabletách když si ty stejné, či spíše ještě lepší-účinnější umí zdarma vyrobit imunitní systém sám když se ví jak na to ? Viz :
http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/264609/7-p...

wer17
28. kvě 2012

Wobenzym mi doporučila má gynekoložka ihned poté co se u mě objevil zlatý stafylokok. Beru 800 kapslí na 3 měsíce. První měsíc (teď beru třetí týden) beru 3×5tablet...beru to opravdu poctivě, půl hodiny před jídlem, pořádně zapiju alespoň půl litrem vody... po měsíci přejdu na 3×3 tablet denně...
Zatím hodnotím pozitivně, zrovna teď všichni lehli angínou a mě začlo bolet v krku...první dva dny příšerná bolest už sem se viděla s antibiotikama v posteli..po dvou dnech bolest v krku zmizela.
Sice mám Wobenzym na problémy gynekologické ale zatím hodnotím pozitivně 🙂

tom74tom
31. led 2013

Já bohužel nejspíš patřím do kategorie uživatelů, na které Wobenzym neúčinkuje. Užíval jsem ho před rokem - poúrazové problémy s kolenem a dlouhodobé problémy s imunitou. Po tříměsíční kůře jsem mohl konstatovat: žádné pozitivní účinky (naštěstí však ani žádné vedlejší účinky). Letos jsem - opět po úraze kolene - chtěl balení dobrat. Po 14 dnech se opět nedostavovalo žádné zlepšení, ale tentokrát se přidaly velmi neblahé problémy s bolestmi břicha po užití Wobenzymu. Vyvrchlením byla cca 45 minut trvající paralýza, kdy jsem díky opravdu velké bolesti břicha (které bylo zatvrdlé a nafouklé)až do podání Algifenu, byl schopen jen ležet a skuhrat.... Tedy pokud se mne týče - již nikdy více Wobenzym... Podobné zkušenosti má i několik známých!

katkaprofe
21. bře 2013

S Wobenzymem má moje rodina a i příbuzní a známí jen a jen dobré zkušenosti. Znám jednoho kolegu z práce, který měl po Wobenzymu bolesti břicha a průjmy, ale nakonec se ukázalo, že wobenzym špatně užíval. Vím, že se musí wobenzym užívat nalačno v dostatečném odstupu od jídla, alespoň půl hodiny před jídlem a je potřeba tabletky zapít pořádně vodou.
Wobenzym pomohl dětem dostat se z opakovaných angín a viróz, mně pomohl po gynekologické operaci. Tchyně na něj také nedá dopustit, užívá ho při artróze. Takže já a moje rodina Wobenzym doporučujem!

obyvatelka
11. dub 2013

No, já vám nevím. Brala jsem Wobenzym na neustále se opakující záněty močáku a hlavně kvasinkové infekce. Asi dva měsíce to bylo dobrý a už to mám zase zpátky ☹ Tak já nevím ☹ asi mi to nepomohlo. Vedlejší účinky jsem neměla žádné, akorát to stálo hodně peněz☹

leeloo16
17. dub 2013

Wobenzym brali kamarádi sportovci na regeneraci a můj švagr jej bere po operaci nohy a je spokojen. I když jedno balení nestačí...

janst
29. dub 2013

Wobenzym užívám pravidelně vždy na jaře a na podzim v udržovacích dávkách a asi 2 x jsem jej bral po úraze. Nicméně dost sportují, tak je možné, že mé pevné zdraví je kombinací více faktorů.
Cena je dle mého názoru odpovídající náročnosti výrobního procesu. Přeci jen jiné doplňky stravy nemají tak kvalitně přizpůsobené produkty pro vstřebávání.