Wobenzym. Máte zkušenost?

kajjinka
10. bře 2008

Ahojky, mohly byste se podelit o zkusenosti s timto enzymovym pripravkem na celkovou imunitu a infekce? budu vdecna za jakekoliv poznatky, uvazuji o jeho uzivani... 🙂

michalaloevera
17. črc 2013

Podle dostupných informací by měl Wobenzym obsahovat 7 účinných enzymů, což není špatné. Co se týče jeho "přirodnosti", zde bych si tak jistý nebyl. Ale nechám na každém, ať se blíže zajímá o složení celého léku (včetně kapsle). Pokud byste chtěli něco účinnějšího a skutečně přírodního, nabízí se například Aloe vera, s ověřenými účinky. Většina z nás má velmi zanešené tělo (strava, způsob života, káva, cigarety ....) a enzymy slouží zejména k jeho pročištění a nastolení rovnováhy v těle. Tím lze vysvětlit přechodné zhoršení stavu, jak tady někteří z přispěvatelů uváděli.

U Wobenzymu je třeba také dávat pozor na nutriční hodnoty. Každý prášek je pěkný cvalík a zejména v plném dávkování (3x10 tablet denně) může u mnohých znamenat až třetinu doporučených kJ na den. Když to řeknu hezky česky, dobře se po něm přibírá. 🙂

Aloe vera jako taková nabízí až 14 účinných enzymů (záleží na způsobu přípravy), vzhledem ke své chuti a formě (čirý gel) je vhodná i pro děti. Funguje na stejném principu, jako Wobenzym, jen je účinnější (dvojnásobný počet enzymů), zdravější (všímejte si výrobce a garancí kvality) a mnohdy levnější než Wobenzym (berme při plném dávkování).

petrovamilsdka
3. říj 2013

Tak se sem do diskuse o Wobenzymu nacpal distributor aloe. Pozor. A ještě plácá takové nesmysly. Nejzásadnější rozdíl je, že Wobenzym je lék, schválený SUKLem a kontrolovaný, a aloe je potravinový doplněk. Takže už jen to Vás musí zarazit, jak by mohl potravinový doplněk něco vyléčit. A že by se po Wobenzymu přibíralo, to spíš naopak, hubnete. Kdo ho užíval, dá mi zapravdu. A teď jsem něco okopírovala z letáku Wobenzymu.
WOBENZYM obsahuje vhodně sestavené enzymy (bílkoviny katalyzující chemické reakce),
které mají schopnost účelně ovlivňovat imunitu, tlumit zánět a otoky a do jisté míry i
rozpouštět krevní sraženiny. Urychlují průběh zánětu a zmírňují jeho následky, tlumí
chorobné projevy způsobené škodlivými imunokomplexy vznikajícími v důsledku
protilátkových reakcí. Produkty látkové výměny lidskému tělu škodlivé a odumřelý tkáňový
materiál jsou urychleně odbourávány. Otoky a krevní výrony se lépe vstřebávají. Rutin
normalizuje propustnost cévní stěny. WOBENZYM snižuje vazkost krve a tím zlepšuje
krevní oběh v nejdrobnějších cévách. Záněty, bolesti a otoky rychle odeznívají a hojení je tak
usnadněno. Dražé jsou odolná vůči žaludeční šťávě.
Moje osobní zkušenost je taková, že po operaci, mi dávali dokonce Wobenzym v nemocnici, aby jsem se dostala z těžké otravy krve po prasklém slepáku. Rychle jsem se hojila, jizva byla v normálu. No a jinak moje děti užívají Wobenzym taky, na imunitu a jsou v pohodě a odolnější. Sousedka ho užívala taky, ale měla problémy se zažívání, měla po něm průjmy, tak si nejdříve musela upravit střevní mikroflóru, vím že brala probiotika a pak užívala až Wobenzym a bez problému. Jinak ji pomohl na záněty močáku, které měla dokolečka. Teď je v poho. 😵

verkap
26. lis 2013
Uživatel verkap je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od verkap.

Upřímně mi také nejde do hlavy, jak by se po Wobenzymu mohlo přibírat. Stačí se nad tím logicky zamyslet. Enzymy urychlují katabolické reakce v našem těle, což by vlastně mělo znamenat, že bychom po něm měli teoreticky naopak hubnout.
Aloe Vera je jistě dobrá věc, sama ji pravidelně piji, ale pokud jsem nemocná nebo mám nějakým způsobem oslabenou imunitu (podzim, jaro) , beru Wobenzym. Podařilo se mi tak už čtvrtým rokem vyhnout antibiotikům a krizovky si projít nanejvýš s nějakou malou chřipajznou, což je u mě, jakožto krále marodů, úspěch🙂

tim2
12. črc 2014

Nemáte někdo zkušenost s Enzyminem, mělo by to být něco podobného a levnějšího. Zde je porovnání těchto preparátů http://www.hubneme-trvale.cz/produkty/16-enzymin/

svycarsko
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janst
28. srp 2014

POZOR! Výše uvedený doplněk potravy (od uživatele Enzymin) nemá absolutně nic společného s lékem Wobenzym a jako řada dalších potravinových doplňků pouze parazituje na lécích systémové enzymoterapie. Především neobsahuj živočišný enzym trypsin. Myslím, že bude brzy stažen z prodeje, kvůli klamavé reklamě, stejně jako mnoho jeho předchůdců. BRAŇME SE PODVODNÍKŮM!!!

tim2
10. zář 2014

Pdf soubor se srovnáním těchto produktů byl z webu odstraněn, protože neobsahoval zcela korektní informace.

mariskle
25. lis 2014

Taky už beru woboš (rodinná přezdívka pro wobenzym) už asi 5 let, vždycky na jaře a na podzim (a 2x za tu dobu i v zimě kvůli dětem) a rozhodně jsem mnohem méně nemocná než dřív.

mandala
31. pro 2014

Dcera začla brát Wobenzym na doporučení lékaře, první půlrok se výrazně omezila nemocnost, další půlrok téměř bez nemoci,a když už onemocní, tak má lehčí průběh. Předtím mívala záněty stř. ucha, zěžké zápaly plic, průdušky, alerg. není.

nellaj
23. únor 2015
Uživatel nellaj je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od nellaj.

Wobenzym beru již tři roky a pomohl mi hned v několika rovinách - imunita (rozhodně jsem méně náchylná ke chřipkám) a opakované záněty (obzvláště jsem trpěla na gynekologické záněty). Za sebe tedy mohu jedině doporučit.

ivik001
17. bře 2015

Ahoj, pro nějaké neustale nemoci jsem na doporučení lékaře zakoupila wobenzym, doporučuji nejdřív zakoupit male balení a vyzkoušet, ja zakoupila v akci velke baleni 800 tablet a.... Vedlejší účinky, stolice změna barvy a konzistence atd. že jsou jen zřídka a nebo špatne dávkování - davkovala jsem uz všelijak a nepomohlo to navíc do měsíce užívání mám nahoře 5 kg a nejdou dolu, co se tyče pomoci u nemoci, ano pomohl, nejsem každy týden nemocna jak tomu bylo celou zimu, jen jednou za mesic a zmírnil příznaky nemoci, ale ze bych byla zdravá tak to říct nemůžu. Loni jsem od října do února měla 4 antibiotika, letos 2x, doktoři nevi co se mnou ☹

e_mi
20. dub 2015
Uživatel e_mi je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od e_mi.

Ahoj iviku001, ty vedlejší účinky takové můžou být. Mě na ně také lékař upozorňoval, ale říkal i, že by měly do týdne vymizet. Já jsem wobenzym brala v souvislosti s atopickým ekzémem a od té doby se mi to dost zlepšilo. Ale nezmizelo to úplně. Oni ty enzymy samy o sobě zdravotní potíže nemůžou vyřešit, ale problémy zmírní a nebo v kombinaci s jinými léky třeba i problém vyřeší. Zkoušela jsi držet bezlepkovou dietu? Je to v dnešní době takový trend, ale hodně to lidem pomáhá. A bereš probiotika? Hodně nemocí je takhle způsobeno nevyváženým pH ve střevech.

22karolinka22
15. čer 2015

Zdravím všechny. Dnes jsem si také pořídila Wobenzym a rovnou balení 800 tabletek. Chtěla jsem se zeptat, když jsou první dávkování 3x10 tabletek denně, a v návodu je, že snížit dávku(3x5) až odezní příznaky, jak dlouho Vám to každému cca trvalo? Zabírá to rychleji? A jak se po něm cítíte? Četla jsem tu spoustu názorů, většina je opravdu kladná, někdo tu pak zmiňuje naprosté zklamání. A může se používat i delší dobu, že bych toto balení navázala opětně stejným obsahem? Jsem dost zvědavá, jelikož paní v lékárně nebyla moc sdílná, a za námi byla dost fronta, tak jsem ani nechtěla zdržovat. 😖 Díky moc za odpovědi.

jelenahora
30. zář 2015
Uživatel jelenahora je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jelenahora.

Zdravím, hodně asi záleží na co wobenzym chcete užívat. Já jsem ho brala kvůli problémům s imunitou tři měsíce. První týden jsem brala plné dávkování a pak jsme snížila na 3x 5 denně. Aby enzymy zabraly, je nutné je brát na lačno. Já jsem to brala vždy půl hodiny před jídlem a dvě hodiny po jídle. Myslím, že tak je to i uvedeno v letáku.

honeym1
30. zář 2015

Já no brala hned po porodu kvůli lepšímu hojení a spokojenost veliká (hlavně pan doktor🙂

jelenahora
8. lis 2015
Uživatel jelenahora je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jelenahora.

Jo, po porodu ho rovněž brala ségra (rodila císařem) a v podstatě říkala to samé jako ty, honeym1 🙂

volambenga
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lisianne
9. pro 2015

Zdravím vás, s manželem chceme založit rodinu. Po prohlídce mi zjistili ze stěru tzv. ureoplasmata. Myslíte, že Wobenzym pomůže také na gynekologické problémy, a to včetně zánětů, mykóz apod.? Budeme užívat 10 dnů atb. Doxybene, 200mg. Uvažuji, že Wobenzym může kladně přispět při léčbě. Budu vděčná za každý názor... 😔

nissi
17. pro 2015

Když jste tu nakously tohle téma - můj muž si před časem koupil to úplně největší balení wobenzymu (měl pohmožděný kotník, tak mu to Dr doporučil na hojení), ale zvracel po tom. Takže to nevyužíval, odložil a já to nedávno našla. Bohužel je už po expiraci. Myslíte, že tomu může něco být? A pokud ne, nechcete to někdo? Je mi líto to vracet do lékárny. Stálo to skoro 2000 ☹

jelenahora
26. pro 2015
Uživatel jelenahora je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jelenahora.

@lisianne Na gynekologické problémy, co jsem slyšela se k léčbě opravdu hojně využívá a jsou s tím ženy spokojené. takže bych se toho určitě nebála. Teď si vzpomínám, že jedna má známá jej dokonce brala právě na neustále se vracející se mykózy. Já, jak už jsem psala, jsem ho brala hlavně na zlepšení obranného systému.

jiriprochazka
9. kvě 2016

Jedl jsem ho po úrazu kolene, ale po chvíli jsem ho přestal jíst, přišlo mi že byl k ničemu.

annaterezie
9. kvě 2016

Brala jsem ho po ZT asi 3 měsíce a kromě toho, že mi snad rychleji rostly vlasy, bych řekla účinek žádný 🙂

jelenahora
23. kvě 2016
Uživatel jelenahora je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jelenahora.

Mohu se zeptat, jaký konkrétní výsledek jste od Wobenzymu po ZT očekávala ? Já jsem jej brala na podporu imunitního systému a přátelé s ním mají také velmi dobré zkušenosti 🙂 .

annaterezie
24. kvě 2016

fotoportrét











@jelenahora : že se mi sníží výskyt gynekologických zánětů a imunita

jelenahora
30. kvě 2016
Uživatel jelenahora je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jelenahora.

@annaterezie Mě pomohl právě například na tu imunitu, samozřejmě na každého léky působí různě.

joanna0023
29. črc 2016

Na imunitu je opravdu báječný a co se týče úrazů, tak s ním mám taky velmi dobrou zkušenost. Za sebe můžu doporučit.

hejsa
30. črc 2016

😕 Poraď se s doktorem,neber léky-byť jen doplňky stravy-jen tak volně bez konzultace.Pokud by to bylo zbytečné-vyhodíš peníze,nepíšeš o Tvém zdr.stavu -posoudit tohle může jen doktor.Dítěti bys taky nedala lék-i když známá značka-jen tak...tak proč sobě? 😨

klara_janatova
22. zář 2016
Uživatel klara_janatova je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_janatova.

U nás v rodině Wobenzym pomohl zejména mé starší dceři (17 let), u které střídala doslova jedna angína druhou a často mívala chřipku, což bylo způsobené právě oslabenou imunitou. Wobenzym začala brát nejprve v kombinaci s antibiotiky na léčbu angíny, ale i po ukončení léčby z důvodů prevence. Pro lidi s oslabenou imutou je samozřejmě důležité dodržovat pravidelný spánek a hlídat hladiny vitamínů, nicméně proteolytické enzymy při léčbě sehrávají významnou roli. Teď enzymatickou léčbu Wobenzymem praktikujeme v období chřipek v rámci celé rodiny a můžu tak jen vřele doporučuju.

jelenahora
30. zář 2016
Uživatel jelenahora je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jelenahora.

@klara_janatova Taky jsem na wobenzym převedla doma už i manžela. Já jsem s ním opravdu velmi spokojená.

eleanis
6. říj 2016

Ahoj, máte některá z vás zkušenosti s braním Wobenzymu na gynekologické potíže? Hodně často trpím na infekce a gynekoložka už neví co se mnou, protože všechny testy mám v pořádku. Zkoušela jsem už všechno možné :(