Z jakých knížek čtete pohádky na dobrou noc?

judit22
19. led 2011

Právě jsme začali se čtením pohádek na dobrou noc, dříve preferoval Ondrášek spíše zpívání, teď chce pohádku, tak bych ráda načerpala nějakou inspiraci na knížky pohádek🙂 Tedy z čeho čtete svým dětičkám pohádky a jakou pohádku mají vaše dětičky nejraději? 🙂 🙂

m.pod.
19. led 2011

Ahojík,tak mi čteme na dobrou noc,krtečka toho si dcerka oblíbila🙂

selu
19. led 2011

u nas frci Bill a Ben kluci z kvetinace 😉 a taky po stopach stenatka, kotatka a kuzlatka 😉

bulinka
19. led 2011

Já je nečtu, ale povídám vždy tu která mě napadne. Malá má nejradši Červenou Karkulku a O perníkové chaloupce 😀

miminkopodruhe
19. led 2011

Syn do 3 let čtení uplně ignoroval, max.jsme si ukazovali a vyprávěli spolu, co kdo v knížce dělá atp. Od tří let pak čtu z knížky 365 pohádek na dobrou noc...jsou to 1-2 stránkové pohádky na každý večer v roce... a vztahují se i k danému časovému období (Vánoce, Nový rok...) 🙂

agnessa
19. led 2011

my to máme různé, podle toho, kterou knížku má malá zrovna v oblibě... momentálně ji už od Vánoc drží knížka "moji přátelé zvířátka" - hezké reální ilustrace, buď čteme text u toho, nebo si jen ukazujem a popisujem, nebo případně vymýšlím nějaký vlastní komentář 😀
Jinak má moc ráda 3 malé prasátka, Krtka a kalhotky, Medvídka Pú (takové menší knížky čtvercového formátu), občas sáhnem po knížce s říkankami, jindy chce knížku, kde jsou klasické pohádky (Karkulka, hrnečku vař apod)...
jinak má 2 roky a 3 měsíce 🙂
ale myslím, že je to hrozně individuální a každé dítko má jiné oblíbence 🙂

jakoubka
19. led 2011

My už klasické pohádky od Erbena nebo Boženy Němcové 🙂
Nejvíce se Kubíkovi líbí:perníková chaloupka,sedmero krkavců

I si pohádky vymýšlím....a tam teda musí dominovat dinosaurus a krokodýl 🙂 😀

hojda
19. led 2011

Taky vymýšlíme🙂 momentálně chodí kočička nakupovat mlíčko do Lidlu🙂

lukajda
19. led 2011

Čteme docela dost. Skoro půl roku jsme četli pořád dokola Povídání o pejskovi a kočičce - většinou si nějakou knížku oblíbí a tu pak čteme pořád dokola 🙂 . Teď momentálně čteme na střídačku Kosí bratry a Byla jednou jedna koťata. Dáškovi se ale moc líbil i Neználek, Káťa a Škubánek, O letadélku Káněti a z klasických pohádek má nejraději Perníkovou chaloupku, O Smolíčkovi a Červenou Karkulku. Ondrášek si určitě také najde tu svou oblíbenou 😉

pattie
20. led 2011

Tak různě, přečetli jsme Ronju dceru loupežníka i pohádky B. Němcové, Hurvínka a občas jí čtu i nějakou beletrii, kterou mám rozečtenou sama 🙂 Podle mě je důležitý zvolit správnej tón hlasu a do určitýho věku je dítěti jedno, jakej to má obsah. Naše Bětka usíná i při Agátě Christie 🙂)

apollo11
20. led 2011

Teď zrovna Fimfárum od Wericha 🙂 a Devatero řemesel, Špity špity bábo a ještě nějaká říkadla (má 7m, moc nevnímá, ale mě to baví 😀 )

meleri
20. led 2011

nejraději má Krtek a podzim. každý večer skoro ji vyžaduje. a pak Moje první knížka o lese.

patti Ronja je super tu jsem zbožňovala jako malá a pak ještě Děti z Bullerbynu ale na to je můj syn ještě moc malý...

dana3262
20. led 2011

My čteme ze Špalíčka, ale jelikož malemu není ješte rok, tak preferuje ty veršované pohadky a kratke rikanky. Delsi pohadky ho jeste nebavi.

rozarka65
20. led 2011

Tak my chodíme téměř každý týden,kde si malá vybírá knížky sama....hodně cestujeme vláčkem,tak musím mít vždycky nějakou knížku s sebou...a samozřejmě večer před spaním....Je to různé...ale delší klasické pohádky pohádky ještě nezvládá...takže čteme kratší, kde jsou obrázky...to potom může jako číst sama...ráda se do čtení zapojuje...🙂 A super jsou knížky - malované čtení...kde já čtu text a malá obrázky...ale to je spíš do vlaku, večer je už unavená...

ladybugie
20. led 2011

my čteme od tří měsíců denně před spaním. Knížky střídáme, četly jsme špalíček, němcovou, erbena i edici pohádek od večerníčka 🙂

hakanka
20. led 2011

klasické pohádky nemá rád, čteme krtečka a jiné večerníčkové, miluje dětské encyklopedie (jak se vyrábí tužky apod 🙂)a Čtyřlístek (včera se při hlášce" u sta korýtek" smíchy počůral). Jo a teda má své oblíbené, takže jak se vyrábí tužky už umím nazpaměť (je to stejná pruda jako číst po stopadesáté krtka).

many
20. led 2011

já nečtu, protože když chci číst, tak mi chce furt brát knížku a dívat se na obrázky 🙂 takže vykládám co znám na vzpamněť 😀 pohádky, básničky, říkadla a zpívám 😀 a teda dost už se přidává 🙂 a pak to trvá 😀

olii
20. led 2011

nam je to jedno, takze ctu co mame v knihovnicce jeste po mne - Rumcajs, Honzikova cesta, Vitej jede do Prahy, Pinocchio, Spalicek pohadek, Indiani z vetrova, Mikes, Maly Bobes - rekla bych, ze mu jde spise o to, ze me muze drzet za ruku a slysi muj hlas, obsahove ho to moc nebere... a z oblibenych leporel, ktere prohlizime behem dne toho vecer moc neprectu, takze jsem rada, ze vyber necha na mne... 🙂