Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

asmeena
10. bře 2009

ili, tak držím pěstičky, aby ten jeden bojovníček byl nejsilnější a ty tady potom ukazovala //.

Evi: a tobě dělali imuno kde? Chodíš do Ferťasu, že?

katrin111
10. bře 2009

ili aohj moc na tebe myslim...a drzim palecky paaaaaaaaa 😉

lilienka
10. bře 2009

ahojky holčiny
Gab-já musím taky brát anopirin i ten pred.beru po 1 tbl.taky mě to udivilo kolik to má nežád.účinků,ale myslím,že na mě to negat.nepůsobí(hlavně jsem měla obavy z té deprese)akorát ten utrog.-ten mi dává zabrat.Nemám odvahu ani řídit auto,jak se mi točí hlava.Holky já mám strach a asi začínám magořit-sem tam mě to břícho pobolívá,tak si říkám-jo bude to ok,ale pak si řeknu-nebolí to nějak moc?A jak mě nebolí tak je to naopak-no cvok hadr.Myslím,že poctivě odpočívám-max uvařím oběd a nebo se jdu projít.Ale užívám si jak manža o mě pečuje 😉 Jinak jsem vám zapoměla dodat informace 😅 měla jsem 11 vajíček,z toho 10 ok,zbylo5,tak 2 mi zavedli a 3 jsme si nechali"na potom" 🙂 nic mi sice k tomu neřekli,ale podle papírů co mi dali pro mého dr,tak byly všechny8/c.což mě trochu zneklidnuje,protože ve fertim.mi dali jen b...tak kdo ví.

asmeena
10. bře 2009

lilienko: tak si užívej jak tě manža opečovává, za 9 měsíců se to změní, a budeš lítat ty. 😉
To nevadí, že byly Cčkové, i takové jsou někdy lepší než Ačkové.

ili5
10. bře 2009

asmeeno, co znamená cčkové? Já měla jednoho 4 buněčné rozmrazené a zváděli prý nejde poznat co. Jak to nejde poznat, myslíš, že bylo 8 buněčné alespoň?

asmeena
10. bře 2009

já nevím, ale mně když zaváděli rozmrzlíky ,tak mi řekli kolika buněčné jsou a jestli byly céčkové nebo déčkové, to jsem věděla už před ET. áčkové jsou nejlepší kvality a postupně to jde dolů.

petista
10. bře 2009

ahojík, Gab, tak taky dobré zprávy, to je fajn, tím prednisonem se výrazně zvyšují šance. Je fajn, že se teď už dá spousta věcí řešit.
Asmen, v Plzni jsem byla já, Evka ne, té dělali jen základní odběry ve Ferťasu.
Lil, tak fuj fuj fuj, hezky si opečovávání užívej, zas tak často to nemáme. Je tu spousta holek, co měla i déčková a jsou mamimy, hlavní je, aby se jim u tebe líbilo. Já jsem měla např. áčková a nic, takže je vidět, že je úplně jedno, zda jsou na začátku abecedy nebo ne 😉
Ili, tak držím pěstičky.
My jsme dneska byli na konzultaci u dr. Dostála, naplánovali jsme další pokus, vyzvedla jsem si léky. Mám zase dlouhý protokol, takže Dophereline cca 3.4., teď je zrovna MS, takže musím počkat do další, pak cca 20 dnů pauza, a potom začínáme. Oproti předchozímu mi zvedl dávky Gonalu, první dva dny 75, pak po 150, a od 4. dne k tomu ještě Luveris jednu ampulku. Na závěr ovitrelle. Je úžasné, že se ve FN na tyto léky, ačkoliv jsou to ty nejlepší, nic nedoplácí. Všude jinde jen za Ovitrelle se doplácí cca 1.800,- Kč. Ještě jsem navíc dostala listovku. A je fajn, že nemusím brát Prednison, neboť výsledky imuna jsou zcela OK, takže Prednison by byl zbytečný. Místo toho jen jednu injekci Dexamed. Takže hurá do dalšího pokusu, už se těším, jaro mě pěkně startuje. Takže ET by mohl být někdy první týden v květnu 🙂

evkaa25
10. bře 2009

ahojky,tak jsem dorazila z práce a už jsem zase tady u vás.Je fajn,že se tu zase něco děje 😀
Asen,tak jak píše Petista.Dělali mi jen základní imuno ve Fertasu a ještě nevím výsledky.A kdo tebe posílá na imuno z Fertasu?Který doktor a kam??
Peti,takže za chvíli jdeš do boje.To je moc fajn 🙂
Lili ty si užívej manželovy péče.Určitě se mimísek chytí.Moc ti to přeju.
Ili ty se taky opatruj a šetři se.
A kdepak máme Lajci?

asmeena
10. bře 2009

no zatím mě nikdo na imuno neposílá, jenom když mi Dr. Jaroš, který mi dělal laparoskopii přišel říct výsledek laparky, tak mi řekl, že mám vše v pořádku a asi u nás bude imuno problém, tak se ho na to chci v pátek zeptat. On dělá pro Fertimed v Polance.

evkaa25
10. bře 2009

tak to jsem zvědavá,kam tě Jaroš pošle.Já jsem chtěla,aby mně poslali do té Plzně,jelikož tu o tom psala Peti a Vodička mi řekl,že by to musel schválit Sobek a že mi udělají základní imuno v Ol a pak se uvidí.Tak uvidím,co mi řeknou,až tam zavolám.
No nic,jdu chrnět,tak všem dobrou noc a krásné sny.........

petista
10. bře 2009

Jo, ještě jsem zapomněla písnout, že mi došly ty tabletky kajenského pepře, vzala jsem si jednu, hrozně mě po ní pálí žáha, takže nic pro mě. Další už si teda nevezmu. Ale je fakt, že mně ostré jídlo nedělá dobře. No mohlo mě to napadnout. Takže kdybyste holky některá z Ol ty tabletky chtěla, jsou k dispozici. Já teda zůstanu u starého dobrého kontryhele, čajík z něj mi chutná a na sliznici je taky dobrý.

asmeena
11. bře 2009

taky mi dnes přišel kájenský pepř, jak jsem to polkla, tak mě po chvilce začalo pálit v rameni, ale to bylo asi jak se rozpustila ta kapsle a ten obsah se uvolnil. Hodně jsem to zajedla, tak snad to bude dobré, uvidíme po delším užívání. 😉

monali
11. bře 2009

ahoj holky, 😉
tak už mám v sobě taky injekci diferline, a za 14dní 24.3. jdu na kontrolu, a pokud bude všechno OK tak od středy
25.3. bych měla začít stimulovat. Kooonečně 😵 Dr. se mě ptal jestli beru listovku - beru.
Jinak měla jsem tam být v 8, přijeli jsme 8.30, doktor se objevil 9.30 a odcházela jsem 10.15 😝 no prostě
úžasné, a to jsem v práci prohlásila, že do 10 jsem tam., nějak mi to nevyšlo 😒

děkuji všem za rady jak pěstovat orchidej, zkusím všechny zkombinovat a dodržet, a snad se povede, 🙂
mám kytky hrozně ráda, ale ony tomu pořád nerozumí 😀 a to bych jim klidně četla i pohádky na dobrou
noc, kdyby to mělo pomoct 😀

Může se užívat najednou listovka, baby kalibrum a kontryhel? ať to zbytečně nepřeženu

monali
11. bře 2009

Lili, držím palce, buď v klidu, takové stavy jsou úplně normální, vůbec si nedokážu představit, jak budu vyvádět
já, 😒 a to opečovávání si mooc užívej 🙂

Peti, no vidíš za chvíli budeš další stimulantka, už se nám to tady zase pomalu rozjíždí. A máš pravdu, já už
mám z FN doma Gonal a Ovitrel a neplatila jsem ještě nic 😉 (v gyncentru OV už bych dala 3000 za Gonal)
Dr.Dostál říkal, ať si vyzvedáváme lékky v lékarně u FN , že tam jsou buď zadarmo, a nebo o hodně levnější
než jinde.

Evi, a co v práci, už to tam máte lepší?

Asmen, pěkně se zotavuj po laparce a nech se taky opečovávat svým drahým 🙂

asmeena
11. bře 2009

monali: já když jsem se ptala doktorky jestli mám ještě k babyplan brát listovku, tak říkala, že v babyplan jí je dost, tak jsem ji vysadila, ale kontryhel klidně můžeš ale jen do ovulace.

petista
11. bře 2009

Monali, tak to budeš asi měsíc předem mnou. Tak fuj fuj fuj. Ve FN je to vždycky na dýl, ale co se dá dělat. Když jdeš na injekci, je nejlíp přijít koleme 9.00 hod., když na UTZ, tak co nejdřív ráno, abys byla mezi prvníma na řadě.
Jinak já mám v plánu pít kontryhel do OPU, jíst listovku a pít Femigard. a k tomu všemu Mojžíška do OPU.

lajcikova
11. bře 2009

kuk 😀 ja sem zde,jen nakouknu,občas něco pisnu ale je fakt že malo 😎
dneska mi přišly vysledky z onkologie-tak je to zanět.3.4jdu k dostalovi tak my ma napsat leky.sem tedy jako zvědava co mi řekne-odmitam zase čekat-aspon to ivi chci zkusit-teda jestli budu reagovta. 😒
moni držim ti pěsti aby ti to konečně klaplo 😉
peti tak na jaro bych se taky těšila,ale ja mužu jen doufat že nebudu zase čekat třeba pul roku na jakesi vyšetřeni ☹ nic tak se opatrujte 😵

gab123
11. bře 2009

ahoj holky 🙂
lajci to budou asi jen antibiotika a bude dobře drž se 😉
monali tak to je super zpráva.To čekání je občas šílené,ale to musíme zvládnout.Já tak 24.3 skusím testovat!
lili já teda nevím jak ty,ale já si utrouš zavádím 1X3 a jsem po prvním dni úplně vyřízená po druhé bobuli jsem prospala celé odpoledne.Zítra budu mít raní a odpolední a budu řídit to usnu za volantem!Když jsem ho jedla tak mi nic nebylo.Ještě jsem si říkala,že zavádění není tak účinné 😀

koczurka
11. bře 2009

AHOJ HOLKY!!!

Lili,tak to je fajn že ještě máte sourozence pro mimíska v mražáčku. 😉 Vůbec neřeš jestly tě bolí nebo nebolí bříško,všechno je v pořádku a nech tomu volný průběh. 😵
Prednison jsem brala taky a nějak mi nevadil,to vlastně odbourá imunitu ať se nebrání embrijkám.
Petis,tak to je super že už brzo začnete.Pěkně se to tu bude těhulkovat.
Monali,ty už jsi začla no paráda tak nám hezky piš jak pokračuješ.
Lajci,neboj taky tě určitě nenechá čekat a půjdete do toho.A žádné Irsko nebude,ti říkám 😅 😉
Holky,držím vám všem pěsti...tfuj,tfuj,tfuj!

evkaa25
12. bře 2009

čauky holky 🙂
Tak vidím Monali,že budeš naše další stimulantka a potom určitě Petista.Je fajn,že už se to všem tak pohlo.
Já jsem včera volala do Fertasu na ty výsledky imuna a oni mi řekli,že to ještě nemají.Přitom mi řekli,že to bude tak za tři týdny a už jsou to skoro dva mněsíce. 😒 Jsem fakt na váškách,jestli tam zůstat,nebo jestli mám zkusit FN.Ale štvalo by mně,že každý pokus podstupuju jinde.Ve Fertimedu jsem byla spokojená(oproti Ov 100 a 1)ale poslední dobou mně fakt štvou.
Monali jinak u nás v práci to je fakt síla.Si říkám,že se musí stát nějaká vzpoura nebo co,aby se to zlepšilo.Šéfi se vymlouvají na krizi,chcou po nás ještě víc práce,ale za mín peněz........ ☹ No děs,tak snad to nějak ustojíme a bude zas líp.
Gab a ty neřid,když bereš utroš.Mně on sice skoro nic nedělal,jen jsem byla trochu ospalá,ale nic zvláštního.Pokud na tebe tak působí,tak se snaž co nejvíce odpočívat 🙂

lilienka
12. bře 2009

ahojky děvčátka
gab já ho beru 1x3 a 4 na noc zavádím.Na mě teda blbě působí"v žaludku" 😀 a evkaa má pravdu-radši neřid,udělá se ti blbě a je zle.Jinak nic nového.Dnes nám tu padá sníh,ale zima moc není.Jsem si zašla koupit po dlouhé době koblížek-byl výborný a ještě k tomu caro(no káva to není,ale tu oželím ráda 😉 ) Jak už jsem psala,tak nám se ve Fert.ty výsledky ztratily hned2x,tak nevím no.Ve Zlíně to proběhlo celkem v klidu,byli tak hodné sestřičky i doktorky.Až na jednu sestru,ta byla taková nafrněná 🙂 Chci se ještě zeptat-nevíte náhodou,jak je to pak s pojištovnou když se zavádí"mrazáčci"? bere se to jako další pokus?Já teda v tom nemám zkušenosti,tak nevím jak to probíhá,ale počítám,že injekce se neberou a pokud mám správné informace,tak pojištovny vlastně hradí jen ty léky,ne?

asmeena
12. bře 2009

lili: pokud půjdeš na KET, tak se to nebere jako další pokus, patří to pořád k tomu předchozímu, akorát si zaplatíš zamražení, rozmražení a transferový katetr (teda aspoň ve Fertimedu to tak je a já jsem léky žádné neměla, doktor mi to udělal v běžném cyklu až potom jsem brala utrogestan)

ili5
12. bře 2009

Ahoj lili,já měla 8.8. KEt. Mám vystavený šek na 5 500 kč. Jinak se nepočítá do pokusů.Od 1. dne jsem brala Divinu3x1, pak týden před i Utroš3x2, no a nyní v tom pokračuji. Jooo ještě listovku 1x1 ráno.
Jen se divím proč mám jíst Divinu a doma mám i prednison, který mi napsal, ale nemám ho brát, divné. Myslíte, že bych si ho měla ráno tajně vzít? Koczurko, ty jsi taková zkušená a chodíš k Dostálovi, co myslíš? 😒

petista
12. bře 2009

Lil, určitě se to nepočítá jako další pokus. Evi, to se nevybereš, zaměstnanec nebo zaměstnavatel - i já dělám víc práce za míň peněz, protože lidi mají víc problému a míň peněz, takže mí zaměstnanci jsou na tom stejně.
Jinak dr. Dostál mi říkal, že mnohem lepší je Utroš zavádět než polykat, má pak mnohem méně vedlejších účinků.
Evi, už bych teda taky čekala, že ty výsledky budou mít. Zatím pá, ukážu se večer

petista
12. bře 2009

Tak jsem objednaná na druhou mobilizaci po dalším měsíčním cvičení Mojžíšové, jsem zvědavá, co mi terapeutka řekne, doufám, že už mám vše Ok, určitě mě bolí záda dřív než dřív. A taky jsem objednaná k zubaři - bojim bojim, ale co dá dělat. Tak jsem si spočítala, že bych měla začít stimulovat ve st po velikonočním pondělí, tak docela uvažuju, že bychom na velikonoce jeli do Říma, když se tam pak s prckem nějakou dobu nepodíváme 😀

lilienka
12. bře 2009

jů do Říma-vem mě sebou 😉ale do Paříže bych jela ještě radši🙂 já moc velikonoce nemusím-až na to volno a pohádky🙂každý dr ty léky dává jinak-předtím jsem utrog-zaváděla a ted polykám. ili já bych to asi neriskovala,když ti to neřekl,že to máš brát-kór,že to je celkem dost chemie pro tělo.Nejlepší by bylo,kdyby ses asi zeptala přímo dr.Mi můj dr dal číslo přímo na sebe,takže jak nevím tak volám(naštěstí jsem musela volat jen 1-aby si pak nemyslel,že jsem nějaký magor co nic neví🙂)

koczurka
12. bře 2009

AHOJ HOLKY!!!

Ili,to ti fakt nevím s tím prednisonem,ale pokud ti řekl že ho brát nemáš tak ho neber,neboj on moc dobře ví co dělá. 😉 Já jsem ho občas zapoměla dokonce si i vzít tak jsem občas vynechala.U ketu je to jiné víš,s tím zkušenost nemám.Každopádně s tím utrogestanem mi to taky říkal,je prý lepší ho zavádět že má rychlejší účinek a dostane se víc tam kde má,nebo tak něco.Ale holky co třeba špiní tak ho musí polykat to je asi jedno.
Lili,tobě se to krásně krátí,jsem nepnutá jak kšanda.Jak se cítíš?Koblížky já přímo miluju,zítra si taky koupím a ne jeden. 😝 Jinak já mám ráda turka kávu a v poslední době mám strašnou chuť na kávu tak jsem si koupila od jihlavanky kafe bez kofeinu a čekala jsem že to asi nebude nic moc.No nakonec jsem mile překvapena a je fakt výýýborná,voní stejně jak normální kafe a chutná taky stejně.Takže jsem moc ráda.
Petis,ty se máš s tím Římem,hned bych někam vyrazila.A stimulovat začneš coby dup.K zubaři jdu taky za pár dní,se modlím ať mi nevrtá.Strašně mi krvácí dásně,fakt mazec.
Tak zatím pa holky pak ještě kuknu,jdu dělat večeři...

lilienka
12. bře 2009

ahojky Koci
no cítím se tak jako v normě-břicho už tak nějak nebolí.akorát ten utroš mi moc nesedí.To jsme 2 napnuté 🙂 jo a v noci se budím strašně spocená ač máme celkem zimu v ložnici-to asi dělají hormony.Jinak nic no.Ti můžu říct,že ti upřímně závidím(ale přeju ti to!!!) 😉

ili5
12. bře 2009

Koczurko, krásné fotečky v albu, konečně jsem přišla na to jak se do toho dostanu 😀 😀 😀
Mám zácpu, úplně na wc rodím, piju oliv. olej, spodem horem a nic. Poraďte co zabírá, už jsem vyzkoušela co se dá a nic jen muka. ☹

lilienka
12. bře 2009

ili já jím lněné semínko-většinou ráno si dám tak 2-3lžičky do jogurtu-ale musí se to pořádně rozkousat a kámošky používají psylium(tak se to řekne,ale nevím jak se to píše 😅 )to se koupí v lékárně-sáček kolem 30kč myslím