Z Ostravy do Olomouce - I.M.K.G.P.F.M.K.

michule
27. únor 2008

Z OV do OL

michule
autor
30. bře 2008

Ahoj Holky!
Koczurko - konečně jsi napsala, já jsem to tu od pátku hlídala a kromě Gabky nepsal nikdo 😀 . Jaký byl víkend a co plánujete dnes při tom sluníčku? Já byla s drahým v práci, teď jsem přišla a uvítala mě hromada prádla, tak žehlím. Včera jsem byla v nové části shopping parku a můžu říct, že paráda. Jediné co mi chybělo, byly prašulky 😀 .Jakmile dožehlím, jsem zde.

smilers
30. bře 2008

Nazdarek holciny, u nas je tak krasne, kez by to vydrzelo 😉

koczurko, njn ja se semtam nekde pripojim do diskuze, ale stale mam dve a vas 😉 😀 jinak dekuju za pochvalu albumu🙂

michule nechces prijit i k nam zehlit , bych nekoho na to potrebovala😀

gabka14
30. bře 2008

Ahoj holky! 😵 😵

Koczurko to víš, že se už těším do OL, asi tak jako ty!!! 😀 Úplně moc.

Michul to ti to žehlení nezávidím, ale mně to čeká večer. ☹

Jo holky dneska je venku fakt nádherně!Ale prý to dlouho nevydrží. ☹

michule
autor
30. bře 2008

Holky už jsem to dodělala. To bylo za tres. A zase na týden pokoj. Stejně to děláme pořád dokola.
Smil - ségra mi taky volala jestli nechci přijít i k ní 😀 . Fakt je mi to líto, ale těch kusů jsem měla dnes tolik, že přemýšlím, že se snad převlíkáme dva krát denně. 😀 No nic, nebudu prát a tím pádem ani žehlit. 😅
Gabi - tak už jen pár dní a jedeš, to uteče a pak zase ty napíšeš zážitky. Vlastně to už máš za další týden. No to nám to hezky uteklo. Jsem zvědavá, jak to proběhne u vás? Určitě i vám dá žádanku na genetiku, tam se to tak nezanedbává jako v OV. A pak budeme zase všechny čekatelky. Jéé 😀 😀 😀 !!!!!! Jo a k večernímu žehlení hodně zdaru 😎 .
Koczurko - léky už máme objednáne a zítra by měly dojít do lékárny. Tak doufám, že se ten výsledek dostaví alespoň v podobě rychlejších spermií ( aspoň pod mikroskopem, protože normálně to fakt asi nepůjde nikdy. 😀 😀 😀 )
Hned bych šla ven na procházu, ale nemám s kým, sama bych mohla vypadat divně, kdybych se jen tak sama kochala po lese. Že? 😀 😀 😀 ( Musím se učit, ale protože musím, tak se mi nechce, klasika. ) 😀

princ
30. bře 2008

🙂 Ahojky koczurko, to víš že budu dávat info .... přeji všem moc štěstí ... 🙂

koczurka
30. bře 2008

Ahoj holky!
Tak jsem teď dorazila z návštěvy v nemocnici,mám tam tetu tak jsem jí byla obšťastnit svou návštěvou.
No ale se Vás tu dneska sešlo hodně,jsem mile překvapena.Šikulky 😀
Princ,tak tady budem zase napnutě čekat na info!Tobě taky moc,moc štěstíčka 😉 .
Gabi,já se tak těším že už se mi o tom i zdá! 😅
Smilers,tak super,je dobře že jses k nám přidala...čím víc,tím líp.No a navíc jsi taky taková závislačka na koníkovi jak my že? 😀 😉 😀
Michul,Ty jsi fakt šikovná,já bych taky měla žehlit,ale já to vždycky oddaluju jak můžu.Ty jsi byla včera utrácet jo?A s těma lékama,třeba to zabere tak,že otěhotníš ani nebudeš vědět jak... 😉

smilers
30. bře 2008

koczurko, zavislacka je sprave osloveni😀😀 ale zas to tak nehrotim, nekdy tu sem a nekdy ne😀 ja se pridam vzdycky tam, kde jsou fajn lidi a hlavne maji stejny problem jako ja🙂

susyk
31. bře 2008

Ahoj holky,

tak osmého jsem objednaná ten odběr plodové vody. Ten doktor z té laboratoře říkal že to je běžný zákrok. Tak snad to dobře dopadne. Akorát z gyncentra se neobtěžovali mi ani zavolat a to Jaroš řikal, že mi bude volat sestřička, když ty krevní testy budou špatný. Přišel mi dopis z té laboratoře, kde tu krev vyšetřovali. No aspoň někdo se obtěžoval mi to oznámit.
Michule doufám že sis v shopingu kromě obchodů všimla i kytek ty tam dodávala naše firma 🙂 Ale bylo to tam hrozný stavba do poslední chvíle. Hlavně tam první museli mít kytky a pak tam 14dní stály a všude se děsně prášilo, blbci. tak se mějte a držte mi palce ať ten náš drobek zdravej.

koczurka
31. bře 2008

AHOJ HOLKY!
To je dneska ale krásně že?Přišla jsem z rehabilitací,najím se utíkám někam ven. 😅 Ale večer mrknu jestly jste tu někdo a jestly ne,tak si napíšu zase sama sobě. 😀
Tak si pěkně užíjte krásný den a buďte usměvavé jak to sluníčko! 😉
A večer jo závislačky!?
Zatím papa.....

koczurka
31. bře 2008

Susyk,držím pěsti ať je vše ok.Určitě bude,neboj. 😅 Opatruj se.

smilers
31. bře 2008

Nazdarek🙂 dneska je venku tak krasne 😝

jinak hlasim ze IVF mame schvaleny, 8.4 jdu znovu do caru pro sprej do nosu, dostala jsem opet utrogestan 3x1 denne, a jakmile dostanu ms zacnu inhalovat nosni sprej coz je asi kolem 12.4., a pak zacnu pichat injekce a v kvetnu( prvni tyden) jdeme na opet do caru, predpokladam, ze uz na transfer ,popravde me dneska bolela tak silene hlava, ze sem ho moc nevnimala , takze doufam, ze si to pamatuju dobre, teda manza to tak aspon rika, chodime tam spolu

a mam dlouhej protokol a popravde jsem z too tumpachova😀😀

michule
autor
31. bře 2008

Ahoj Holky? Přiběhla jsem ze školy a rychle píšu.
Musím vám říct, že až se budete objednávat na genetiku a imunologii, tak to dělá pouze genetická ambulance. Sháněla jsem číslo, ale to mám bohužel v práci, zítra vám ho hned napíšu. Sestřička nás chtěla objednat až na květen, tak jsem jí přemluvila, že to celkem spěchá a že výsledky budou až za měsíc. Jsme objednaní na 7.4. a jsou to ambulance buď na Fifejdách nebo na Fakultce. Taky mi volala paní embryoložka z Ov a řekla mi, ať si ve čtvrtek na převoz těch embryí vezmu 2000Kč jako zálohu za kontejner. Můžete mi říct co bych asi tak s tou nádobou dělalaL 😀 😀
Susyk - dekorace jsem si bohužel nevšimla, zato mám spočítané všechny parfumérky. Vyšetření ti dopadne určitě dobře, budeš ty i miminko v pořádku. Máš tady přece naše pěsti 😀 .
Smil - konečně se to posunulo. Tak ti přeju ať ti rychle dojde MS a pak naopak, ať už nepřijde vůbec. Jinak jsem taky stimulovala se sprejem, je to fajn a pohodlné, u mě však bohužel bez výsledků. Tobě, ale držíme palce.
Koczurko - takže ty si špacíruješ po venku a já sedím v té hnusácké škole. Budu tuto provokaci přehlížet 😀 , ale taky se už brzy dočkám a budu venku až do noci. Jak se cítíš po rehabkách? Pomáhají? 😀 😀
Zatím se loučím, ještě ale nahlídnu.

koczurka
31. bře 2008

AHOJKY VŠICHNI!

Smilers,tak to je super zpráva že už to máš schválené.Teď už to půjde rychle.A za chvilku budeš přidávat fotky mimíska do alba. 😉 😅 Jinak já jsem z těch jejich protokolů taky vždycky zmatená,tak si z toho nic nedělej.
Michul,tak to budeš moc hodná že nám tu napíšeš číslo na tu genetiku.Provokovat jsem Vás nechtěla tím že jdu ven,ale stejně bylo fajn.Jely jsme k sestře od drahého na chajdu a opekly jsme si i párečky...mňamky. 😝
A s tou nádobou...no třeba by se Ti zalíbila a chtěla by jsis jí nechat! 😀 😀 😀
No jinak rehabky nevím jestly pomáhají,mně už ani svěcená voda.Ale dík za optání.

princ
1. dub 2008

Ahojky, už se nemůžu dočkat pátku, ale na druhé stránce se bojím jak blázen .... (jdu na zkontrolování průchodnousti .... nikdy jsem pod narkozou nebyla tak se trochu bojím i bolesti potom ) ..... 😒 Pisnu zas bude čas .. tak papa 🙂

michule
autor
1. dub 2008

Ahoj holky. Opět skoro ve stejnpu dobu, no tak já chodím domů ze školy. 😒
Princ - neboj nic, narkoza je skvělá, nic nevíš a vlastně je to taková bezproblémová chvilka. Někdy bych ji chtěla mít za odměnu 😀 😀 😀 . Jdeš na laporoskopii???? Nepamatuji si, že by jsi to tady psala!!!! No nic, když tam bude problém, tak ho prostě jen odstraní a jsi v klidu. Držíme palečky, a hned pak napiš. Jo a bolesti po tom nejsou, fakt, byla jsem na tom loni v květnua nebyla ani malinká bolístka a úplně malé stehy, neviditelné!!!!
Koczurko - je mi naprosto jasné, že ten problém se nevyřeší, ale jestli ty rehábky pomůžou, třeba jen na chvilku, tak je to bezva ne?? Jinak jako dneska jsi venku nebyla????? 😀 😀 😀 ( No i kdyby měly být chvilkové, tak to asi stojí za to ??? )
Jinak telefon na Fifejdy k MUDr. Všetičkovi na genetiku je 596 618 917. Ambulance není přímo v nemocnici, ale kousek od ní, je to soukromá ambulance, ale jakmile budete vědět, že tam jdete, tak vám napíšu cestu a místo. Stejně sestřička posílá mapku a strom s doplněním rodokmenu. Tak to je ode mě všechno a teď mi jako řekněte, proč žádná z vás nepíše 😀 😀 😀 😀 ???? Co jako holky děláte??? 😉 😉

koczurka
1. dub 2008

AHOJ HOLKY!!!

Jak se máte?Michul,Ty tu nepsat tak jsme ztraceni. 😉 😀 Co škola?A co léky už berete?
Já jsem dneska dlouho spala,pak jsem se vrhla na úklid,pak na okna a pak jsem měla návštěvu.A měla jsem to všechno na knap.A jak vidím tak se to tu zas nehýbe.
Princ,taky držím pěsti a určitě pak dej vědět ju?Fakt to nebolí,taky jsem na tom byla.

michule
autor
1. dub 2008

Koczurko - škola hrůza a děs. Zato ty se pěkně činíš. Takovou generálu jsem dělala naposled na Vánoce, ale v tom květnu se to tady začne pěkně hýbat. Zrovna teď vypisuju ten rodokmen a pěkně se v tom ztrácím. Chtějí vědět sestry a bratry mé matky a otce, to stejné i od drahého a teď si vem, že moje mamka je z 6-ti sourozenců. To stoprocentně do pondělka nestihnu 😀 😀 😀 .
Nebýt tu ty, tak jsme fakt na druhé stránce. Takže na tom máme obě dvě podíl. 😀 😀

koczurka
1. dub 2008

Tý jo,to je věc no s tím rodokmenem!Ty to stihneš,protože víš proč?Protože jsi kosmická žena přece nevíš? 😀
Držím pěsti ať to zmákneš! ☹ Ále,škola hrůza a děs jo?to Ti nevěřím.Jen se pěkně uč a nezlob. 😀 😀 😀

michule
autor
1. dub 2008

Koczurko - 😀 😀 😀 😀 . Teď jsem dovolala s mamkou a ségrou a zjišťuji nemoci a choroby a vrozené vady a umrtí a jsem hotová, teda nás je a bylo !!!!! 😀 Ale co je na tom rodokmenu smutné a zároveň veselé, že nikdo nevíme roky umrtí našich předků a tak jdu o víkendu na procháku na hřbitov. 😀 😀 😀 A to je fakt. No a dopíšu poslední stránku a nevím jestli má cenu jít spát když v 5h vstávám, co??? 😀 😀 😀 Kosmická, teď už tomu začínám věřit 😀 😀 . No počkej až ten rodokmen budeš vyplňovat ty, to se nasměju - eš 😀 😀 😀 😀

princ
2. dub 2008

Ahojky Michule: abych ti pravdu řekla tak sama nevím ... ty odborné názvy od doktorů to je hrůza ... na zkontrolování dělohy, vaječníky atd ... Tenhle náš začátek začal loni v 6. měsíci.... když jsem si řekla že nám to nejde ani skoro po 2 letech tak nic jinačího nezbývalo. Máme za sebou vyštření z genetiky, hormonální hladinu z krve ... no dá se říct že veškeré vyšetření co snad může být až na tohle co budu podstupovat v OL. Jsem z toho jinak na nervy, protože všude kde se hnu vidím kočárek ..... a zase kočárek. Dokonce chodím i nakupovat večer ať zase nevidím .... ☹
Jinak zase napíšu v pátek večer .... papa 🙂

gabka14
2. dub 2008

Ahojky holky!!! 🙂

Tak zase jsem to tady trochu zanedbávala. ☹

gabka14
2. dub 2008

Michul, to jako na tu genetiku se musí vyplňovat takový rodokmen, jo?A jak daleko jsi musela zajít?Po babičky a dědečky a nebo ještě dál? 🙂

michule
autor
2. dub 2008

Ahoj holky.
Gabi - takže musela jsem zajít až k babičkám a dědečkům a jeikož už umřeli hrozně dávno, tak pátrám po rodině a bohužel i hřbitovech 😒 . Jsou tam sourozenci rodičů a jejich dětí, počet jejich dětí a popřípadě umrtí. No hrůza a děs.( Stejně tak jako škola.) 😀 😀 😀 😀 😀 Ale postupně se dopátrávám ke konci. Neboj, zvládnete to, ale je to trochu těžší než jsem si myslela. Taky jejich nemoci a popř. vrozené vady. Už vím vše, ale jsem vyčerpaná. Doufám, že to k něčemu bude????? 😀 😀 😀 A kde jsi jako byla tak dlouho??? Ty se chystáš do OL, ale nějak moc důkladně, že ani nenapíšeš, že???? 😀 😀 😀
Koczurko - dnes máš obrovské ÁČKO!!!!!! 😎 😀
Princ - prosím tě, jsem asi ujetá, ale nějak jsem nepostřehla tvůj start k miminku - ty jsi nedříve chodila do Gyncentra v OV?? Pak jsi přešla do OL?? No a genetiku a imunologii ti dělali na čí popud?? Od tvého gynekologa, nebo od centra asistované reprodukce, nebo už do Ol chodíš od začátku??? Protože my jdeme teprve na genetiku po 2 nezdařeném IVF a to se mi zdá hodně špatná léčba. Držím ti moc palečky na pátek. 😀 😀 😀

michule
autor
2. dub 2008

Ještě jsem vám chtěla říct, že zítra jedu se sněhulákama do Ol a celou tu šílenou cestu, jim budu vykládat, jak moc se na ně těšíme a že by se měli dát trochu dokupy. Tak to jen ať víte a hned až dojedu, tak vám píšu. Hezkou noc.

koczurka
3. dub 2008

AHOJKY HOLKY!!!

Vím že mám obrovské Áčko a proto to dneska napravím. 😎
Michul,no vlastně,Ty dneska převážíš mimísky!Tý jo,super. 😅 Tak je opatruj a domluv jim ať nezlobí. 😀 😉
Budu tady nahlížet celý den,tak pak napiš jak jste mimísky v pořádku předaly do dobrých rukou! 😉
No ten rodokmen nevím jak dám dohromady.To abych začla pátrat už teď.
Gabi,jak Ty jsi na tom,máš v rodině přehled o nemocech?
Tak zatím papa....

michule
autor
3. dub 2008

Ahoj holky 😀 .
Takže popisuji cestu se sněhulkama ( já jsem hrozná drbna 😀 )
Ráno jsem byla před sedmou v gyncentru a bez problému mi je paní embryoložka připravila. Kontejnér měl asi 20kg a jelikož jsem jela pro ně sama, tak jsem jela asi 40tkou a rukou přidržovala sněhulky a domlouvala jsem jim. Pak jsem vyzvedla drahého a jeli jsme směr OL. Cesty byly celkem prázdné a zvládli jsme to asi za 55 min. Už nás čekala MUDr. Březinová a uložila je do správného media. No a pak drahý odevzdal v rekordním čase 😀 vzorek spermii a už jsem zase doma. No prostě rychlovka.
Koczurko - začni pátrat, protože si myslím, že to budeme muset podstoupit všechny 😀 . A kde jsi jako včera byla???
Gabi - už příští týden, že?? Těšíš se??
Jsou tam všichni moc milí. Zrovna dneska tam byla paní, co jí to vyšlo, vystavovali jí těhotenský průkaz a byla předána do ruk vlastního doktora. Byla šťastná a tak jsem jí záviděla, ale v dobrém. No snad nás ten okamžik štěstí taky nemine!!!!!! 😎
Jsem taky ráda, že tam jsme a , že jsme to za týden tak hezky zvládli. ( Musím se pochválit, což ovšem nemůžu říct o škole ☹ ).

koczurka
3. dub 2008

Ahoj Michul!

Tak už to máte za sebou.Tak super! 😅
No s tím vzorkem to bude věc...už teď mám z toho hrůzu jak to zvládne! 😀 😒
Včera jsem tu nakoukla,ale neměla jsem čas napsat.No pořád něco...

princ
3. dub 2008

Ahojky Michulko: pokusím se ti napsat ve zkratce moji cestu k miminku:
S manželem jsme se snažili od roku 2005 a neustále nic. Moje milovaná miminka umřela na rakovinu prsu, tak musím chodit na kontroly každý rok. A tím to začalo, jelikož mi našli nějakou malinkou cystičku na prsu, tak se me doktorka hned vyptávala jestli mám děti atd.... říkala jsem ji že se o to pokoušíme přibližně asi 2 roky a neustále nic. Takže pošle moje manžela na vyšetření, že to je rychlejší než aby trápily mě.... manželovi zjistili že mám špatně odchází krev z varlat (varikokéla- shluk žilek, které neodvádějí krev jak mají a varlata ohřívají ... a proto má špatné náboje... kryptozoospermii), takže šel na operaci. bylo nám řečeno, že si máme nechat udělat genetické testy na chromozony (na veškeré vyštření co jsme podstoupili jsme měli doporučení od lékaře - androloga..) na testy jsme byli objednaní na 10. měsíc a výsledky měli být do 6. týdnu ale nic nebylo hned, protože v této době se objevilo zaměnění dětí v jihlavské porodnici a všichni rodičové i dělali testy jestli to dítě ...... však víš, takže jsme čekali až na leden. Jelikož po operaci se nic nedělo - žádné těhu, tak jsem si říkala že začnu něco dělat.... NÁHODNOU JSEM OBJEVILA TYTO STRÁNKY a Ostravské gyncentrum .... tak jsem zavolala a hned objednali atd .... viz dr. Čermák, jenomže co jsme se dočetla tady tak mi to docela vyrazilo dech.... Na první schůzce bylo jasné co a jak, když ti někdo řekne kolik to bude stát aniž by jses zeptala a pak ti řekne co všechno bude dělat .... no říkala jsem si že to je blízko Karviná a Ostrava .... vydržela jsem jestě odběry krve .... a další konzultaci a když řekl že to je jestě horší (spermiogram) a manželovi řekl jesti nechce abych si vzala od jiného dárce náboje tak to už bylo trochu moooocccc... Ještě ten den jsem si našla další centra na Moravě a hned jsem volala do Olomouce .... (náhoda jak blázen od mojí tety kolegyně s práce taky bylo OL a hned na poprvé ji vyšli 2 holčičky .... volala jsem ji a říkala že OL Fertimed je super, že by jinam nešla ... na OV slyšela jenom to nej .... špatné.... Podle všech výsledku jsem O.K. takže taková je moje cesta k miminku ....

🙂

michule
autor
3. dub 2008

Princ -tak teď už se tě nebudu na nic ptát, už to chápu. Nejsem si jistá, zda jsi to tady už psala, ale asi ne, protože bych se nepídila a určitě bych si to pamatovala. Je moc dobře, že jsi hned odešla do OL. To my jsme udělaly trochu později, ale myslím, že holky budou stejně spokojené jako já, nemyslím, věřím tomu. My sice jezdíme na Fakultku do Ol, ale opravdu je všechno lepší než Gyncentrum. Moc držíme palečky na zítřek a ať se nám ta cesta za miminkem pomalu krátí 😀 😀 😀 . S maminkou je mo to moc líto, živoj je sv...můj taťka umřel v 52 letech na zástavu srdce, ale my už dnes víme se ségrou, že měl vlastně špatnou krev, a my dvě to zdědily po něm - Leidenská mutace, takže je fajn, že je naše zdravotnictví tak daleko. Škoda jen, že si někdy tělo dělá co chce. ☹ ). Věřím, že bude líp. 😀 Musí být lépe!!!!!!§
Koczurko - drahý to zvládne, uvidíš. Je to pro ně asi nepříjemné, ale my taky zažíváme peklo, oni si vlastně udělají dobře a my je litujeme 😀 😀 😀 , tak to ne. Že to po nás nikdo nechce???? 😀

ilci
3. dub 2008

holky, tak teď byl Čermák na ČT1 - regiony ohledne zvyšující se neplodnosti u mužů
prý v roce 2040 už taky nemusí být spermie žádné 😒